ScarPoul

tak trocha prekvapenie. Hneď z úvodu už len preto, že film nezachraňuje Scrat( veverička ktorá naháňa žaluď a jačí pritom ako zmyslov zbavená) ako tomu bolo v prípade druhého dielu, ale práve tá povestná svätá trojka rôznorodých hrdinov, tentoraz obohatená o mamutiu skoro mamičku, jej dvoch bratov vačice(ktorých by som opäť rád prešiel autom) a šialeného dobrodruha( on sám ma najviac podarených scén). V prípade trojky sa nejedná o nič prevratné. Tam kde som jednotke moralizovanie odpustil a v dvojke pretrpel, tu som ho úplne ignoroval. bolo ho tam, a veľmi veľa a tiež bolo veľmi zbytočné, ale trojka doby ľadovej má tú najbombastickejšiu, najfarebnejšiu a najrôznorodejšiu výpravu a prostredie z celej trológie. A keď máte ešte 3D okúliare tak vám jednoducho to čo hovoria prejde jedným uchom dnu a druhým von. užívate si skrátka atmosféru a nápaditosť z každého políčka, aj keď je vo filme len jedna zcéna v ktorej si 3D užijete naplno - pterodaktyli. Film, ktorému dávam 4* preto, lebo si to zaslúži. Nejedná sa síce o takú pohodovú road movie ako jednotka, ale ani o takú infantilnú kravinku ako dvojka. Trojka je niekde medzitým a svoj účel splní:) ()

maseer2

objektivně to asi není horší než dvojka (které jsem dal o hvězdu víc), ale ten šablonovitý děj v podobě putování odněkud někam hold napotřetí baví zase o něco méně.. přesto je to ale opět příjemná podívaná, která je i přes svou neoriginalitu zábavná.. musíte se však spokojit s už stokrát viděným a nečekat záchvaty smíchu.. lepší 3* ()

Baxt

Kdyby tu byla větší škála hodnocení, nebudila by Doba ledová 3 (7/10) porovnání s Dobou ledovou 2 (6/10) nebo nedej bože s Madagaskarem 2 (5/10). Ale stručně: 1) Dobrých vtipů je asi 5, stejně tak málo je ale i trapných momentů, takže to průšvih není. 2) Postavy se už přemnožily a berou si navzájem prostor, takže dvojčata z Oblevy jenom dokazují svoji zbytečnost a zaclání skvělému novému šílenému Buckovi. 3) Zlepšení v oblasti technické stránky není třeba komentovat, zatímco jednička působila "hranatě", trojka už může směle konkurovat Pixarovkám, ale hlavně je to změnou prostředí. Stejný upgrade jsem našel i v hudbě. 4) Veverka se objevuje často a její eskapády už jsou dost vyčpělé. ____ Trojka nepostrádá auru sympatického dílka dělaného s radostí. Navíc překypuje dostatečnou energií, aby pobavila všechny v kinosále. ()

bouncer

Do třetice všeho zlého. Dašlí film, který vyčerpá svůj potenciál už v traileru. Vše podstatné je v něm a zbytek filmu je jen beztvará omáčka pro vyplnění prostoru. Dokonce už ani veverka není tak zábavná... Jednu hvězdičku dávám za celkem povedenou animaci a druhou za několik zdařilých vtípků, i když jich bylo poskrovnu. ()

BigDeal

Ja Dobu Ľadovú fakt môžem a to každý jeden diel. Je mi samozrejme jasné, že ma nebude čakať premyslený príbeh, no ja sa teším na starú partiu a ich novú, zábavnú cestu. A to sa mi dostalo aj v treťom pokračovaní- doba ľadová je stále vtipná (nie ako pokračovanie Madagaskaru), dinosaury to pekne oživili, Sid je stále k popukaniu zakaždým, keď sa objaví, nikto nezomiera a všetci sú super kamaráti :) A to, že posledná tretina sa umelo predlžuje akciou, len aby mal film hodinu a pol, sa dá ospravedlniť tiež, keďže tvorcovia priniesli do deja jednu z najlepších postáv všetkých animákov vôbec- nepremožiteľného piráta Bucka. ()

Litsarch

Po Době ledové 2 jsem již nečekal nic převratného, ale těžce jsem se mýlil... Trojka představuje zábavu jako v jedničce podpořenou novými a skvělými vtipy, scénami a postavami u kterých jsem se nasmál... Malé a roztomilá Dinousářátka, potrhlý "průvodce" a další... Velmi povedené pokračování mého oblíbeného animáku a Scratova romance... :) ()

Johny_fork

Jako člověk, který není velkým zastáncem 3D technologií, jsem se na třetí Dobu ledovou dostal úplnou náhodou, kvůli špatnému přečtení času promítání Public Enemies, a nutno říct, že rozhodně nelituji, i tomu třetímu rozměru jsem nakonec přišel na chuť, ale hlavní je, že jsem se skvěle pobavil, Úsvit dinosaurů je taková pravěká road movie, vše se děje v neuvěřitelné rychlosti a možnost zastavit vám poskytnou až závěrečné titulky, navíc některé scény a hlášky byly kulervoucí, jedna doslova: "A teď Vám budu vyprávět, jak jsem pomocí naostřené mušle udělal z tyranosaura, kastrátosaura.":D ()

Terva

SID : No tak, vyplivni ho !!! DINO : Flus...SID : no a je to, zdravý jak řípa. MÁMA : Ale to není můj Johny !!! SID : Lepší než nic. Připravil jsem si proslov, ale zkrátím to : Vítejte v době ledové. Jo a Buck má vždy pravdu, pamatujte si to. Lepší než dvojka, horší než jednička. Bonus na dvd je sice krátký, ale dá se sledovat. V kině ve 3D. ()

moviesfan

V pořadí třetí Doba ledová není nejlepší, ale stále baví výborně. Tvůrci mají různé zábavné situace v malíku. Scrat u mě opět boduje na plné čáře, protože nenastala situace, která by mě nerozesmála. Ostatní postavy jsou také humorné. Tentokrát mě zamrzelo, že se zde objevilo mnoho hluchých míst vyplněných řečmi, které nudí. I tak byl 3D zážitek kvalitní. ()

Chermy

Dobrovolně bych na to asi nikdy sám nešel, ale stalo se a byl jsem příjemně překvapený. Třetí Doba ledová je jednoznačně nejzábavnější z celé "série". Oné zábavě je pak podřízeno vše. Chvíli si říkáte: "cože?!?", "to nedává smysl".....ale velice rychle podobné černé myšlenky zažene nějaký ten vtip. Úsvit dinosaurů je nelogický, ale ne hloupý. Snadno poznáte, že je dělaný pro 3D kina. Tvůrci si navíc za tu dobu dobře nastudovali svoji skupinu diváků a servírují přesně to co na ně platí. Ano byl jsem na tom s holkama a je fakt, že je pak člověk měkčí, když se to kolem pořád směje, ale proč ne:-). Odcházel jsem v dobré náladě! ()

JohnCZ

Působí to už mírně vyčpěle, protože kdybych hodnotil jen na základě příběhu, hodnotil bych třetí Dobu ledovou jako naprosto zbytečné pokračování. Naštěstí to zachraňuje dostatek vtipu v čele s Buckem. Oproti pixarovským animákům to je alevíce dětinské, méně vizuálně vymazlené a tudíž i pro mě méně zábavné. ()

joehot

Pokaždé, když koukám na film, tak nemusím sledovat jeho morální přínos, kvalitní řemeslnictví, ani adepty na všelijaké ceny.. Někdy stačí se jenom bavit. ()

corpsy

Pravdepodobne najlepší z celej série. A ani nie tak kvôli 3-D. Akcia a vtipy sú na najvyššej možnej úrovni a je tam cítiť aj viac tej dospelosti, ktorá u predchádzajúcich častiach nebola ( niežeby nejako chýbala ). Animovaná bomba pre všetky vekové hranice. ()

Marek1991

Teplo v zime, to je zaujímavá téma, myslím, že tu si s ňou pekne poradili. Bolo to také útulné, zábavné a malo to dobrý dej. Navyše zapojiť k zvieratám doby ľadovej aj zvieratá ako dinosaury bolo neobvyklé a zaujímavé. Farebné a hrejivé na dušu, pre deti ako stvorené. ()

Crazer

No, takže asi takhle ... příběh o ničem, hlavně když je sranda, nikdo nic neřeší a všichni se baví a to vše na otřepané téma. Jediný mínus bych viděl v tom, že zakrslá veverka mě baví čím dál tím méně. ()

liquido26

Údajně vyhynulí dinosauři Dobu ledovou příjemně oživují, stejně tak jako šílená lasička a její ultimátní nemesis Rudla. ()

sidzej

Suhlasim s tym, ze si trojka z objektivneho hladiska zasluzi 3*. Ked vsak ide o rodinno-dobrodruzny animak s dinosaurami ide u mna akakolvek objektivita bokom. Ked si k tomu priratam krasnu vypravu, vysoko genialnu zaverecnu scenu so Scratom a jeho neznou polovickou, skvely slovensky dabing, vychadzaju mi z toho velmi subjektivne 4*. Film kazi akurat zopar slabsich miest a infantilnost niektorych humornych vsuviek. Ked to hodnotim ako celok bolo to zabavne a to je najdolezitejsie. Niekedy vysledny dojem zavisi aj od ocakavani. Od dvojky som cakal vela a bol som vcelku sklamany, od trojky som necakal nic a bol som prijemne prekvapeny. Mali Rexici boli doslova na zjedenie :) 75% ()

Finále Plzeň 2016

Finále Plzeň 2016