Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů

Doba ľadová 3

Ice Age 3

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 90 min

[imdb: 7.3/10] | me: Každý z Ice Age-ov priniesol niečo nové, ale celkovo vždy poľavil oproti jednotke. Tento diel nie je výnimkou. Ak sa na to pozerám ako detský divák, tak vidím krásnu rozprávku plnú hravých animácii a podnetov na smiech, avšak z môjho ozajstného pohľadu je veľká časť deja príliš obyčajná (čo sa o jednotke povedať nedá), dokonca aj veverica-e (a žaluď ) už nemá v sebe to čo mala predtým. Naštastie sa všetko vylepšuje ku koncu druhej polovice (bohovský Buck) a záver (flight-fight) je dostatočne rýchly, funny a akčný na to, aby dobre pobavil. Napriek dinosaurom, novým motívom a hrdinom je tento diel opäť o čosi slabší (jednoduchší, prostejší),... ale (práve preto) tí najmladši sa však budú určite baviť vynikajúco (a to som nevidel v 3D), možno ešte lepšie ako v predchádzajúcich častiach... Moje hodnotenie sa preto odvíja od toho, čo som videl (a ako som sa bavil) s Ice Age 1.(25.8.2009)

Nech film ďakuje Bohu za 3D, veverice a Bucka. Inak by s ním bol amen. 6/10(17.8.2009)

Samotny film je tak za tri, avsak bonusovy bod davam jednoznacne za 3D spracovanie...btw...inak ako 3D by sa uz animaky robit nemali ;-)(22.7.2009)

Pohodová rodinná zábava tentokrát s dinosaury, která si drží svou kvalitu. A díky Powellovi se opět dočkáme kvalitního hudebního podkresu. Třetí rozměr je sice prima, ale jakožto jedinec, který již na očích skla nosí nebyl nápad komponování 3D brýlí do filmů zase tak vítaný. Nos to odnášel celkem dost (dvoje brýle jsou na něj už příliš velká zabíračka), ale alespoň jsem poučen a příprava na promítání AVATARA probíhá podle plánu. Bod číslo 1: dát si kontaktní čočky, brýle nechat doma.(10.8.2009)

Rozpočet $90miliónov Tržby Celosvetovo $878,802,649(28.11.2009)

• - Ve Strži smrti zpívá Crash a Eddie vánoční píseň, která zazněla také ve filmu Alvin a Chipmunkové (2007). S uvedeným filmem se shodují i hlasy postav. (LEGACY)

• - Dinosaurus Rudla je inspirován druhem baryonyx. Animátoři si zvolili tohoto dinousaura pro jeho krokodýlí vzhled, jímž se lišil od známějšího tyrannousaura. Bílá kůže a krví podlité oči měly jeho vzhled učinit ještě děsivějším. (Tereza666)

• - Podtitul filmu a skladba použitá v jednom z trailerů (Richard Strauss - "Tak pravil Zarathuštra") odkazují na snímek 2001: Vesmírná odysea (1968). (L_O_U_S)