Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Doba ľadová 3

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 90 min

Dinosouři sedli této sérii skvěle, nemám co vytknout, zábavná jízda od a-ž. Včetně hlášek, klišé a rozvíjení životních osudů veverky hnuserky ;) Už aby byla čtverka.(5.6.2011)

Videl doma v 3D na FullHD 3D Plazme Panasonic Viera 600Hz a Tak myšlienka zaujímavá a jej prevedenie ešte lepšie. Tiež ako predchádzajúce dieli veľmi zábavné.......................Soundtrack John Powell: 1. Code Blue [1:44] ,2. Pregnant [1:56] ,3. Leaving The Herd [1:50] ,4. The Cavern [0:33] ,5. Magic Eggs [0:13] ,6. Egg Roll [2:08] ,7. The Cliff [0:19] ,8. Sid's Kids [1:36] ,9. Nest [1:22] ,10. Playground [1:34] ,11. Scrat Finds Furry Love [0:41] ,12. Momma [3:38] ,13. Entry To Lost World [1:36] ,14. Dinosaur Vista [0:34] ,15. Meet Buck [2:59] ,16. Flower of Death [2:49] ,17. Nose Job [1:35] ,18. Trek [1:00] ,19. Chasm of Death [0:22] ,20. Big Smelly Crack [3:10] ,21. We Shall Raise Them Vegetarian [2:20] ,22. Campfire Stories [1:19] ,23. Flashback [0:59] ,24. Nite Nite [0:45] ,25. You'll Never Tango [0:48] ,26. Herd Crossing [0:37] ,27. Plates of Woe [3:58] ,28. Battle Cry [0:16] ,29. Buck's Theme [0:38] ,30. Battles [4:05] ,31. Over The Falls [0:13] ,32. Rescues [3:33] ,33. Alone Again - Chad Fischer [1:54] ,34. To The Portal [0:54] ,35. Rudy Fight [2:12] ,36. Farewell [1:42] ,37. Out Of This World [0:33] ,38. Buck Returns [1:08] ,39. Welcome To The Ice Age [1:58] ,40. At Home With The Scrats [0:26] ,41. The Call Of The Siren Acorn [0:16] ,42. True Love For Our Hero [0:23] ,43. End Credits [7:00] ,44. You'll Never Find Another Love Like Mine - Lou Rawls [4:26],(11.1.2011)

Měl jsem strach, aby trojka nedopadla špatně a ona špatně skutečně nedopadla. Všichni se vrátili, dokonce přibyl Simon Pegg v roli zabijácké lasice a jako animák mě to kolikrát opravdu příjemně pobavilo. Na třetí pokračování je to skutečně úspěch. Jen se obávám, že pokračování se už nedočkám, pokovaď nebudou chtít tvůrci vařit z vody, jelikož jak je v životě vrchol vztah, který je součástí i tohoto příběhu...tak pak přichází už jen pokles, smrt. :D Nechci být depresivní, ale pokud bych z Doby ledové chtěl ještě nějaké příběhy, tak snad už jen s veverkou. Tedy určitě, protože veverka je to nejlepší, co z těhlech animáků kdy vzešlo a tvůrci to moc dobře vědí.(24.12.2009)

Jsou animáky, v kterých je stavebním kamenem plochý a v podstatě nesmyslný příběh, kterému v pohybu pomáhá několik jednoduchých postaviček, z nichž jedna je nejen slavným maskotem již trilogie, ale také nejvtipnější postavičkou posledních let (i když stále dokola dělá to samé...). Ice Age není kvalitou na úrovni Pixarských animáku, ani se nesnaží o jejich dospělost nebo "něco víc", ale je to čistá snaha o zábavný kreslený svět, který má a musí pobavit a vy si za to musíte zaplatit. Když skončí titulky, možná si někdo vzpomene na pár scének, ale za pár dní už asi na minimum a po měsíci jako by ten film ani neviděl. Někomu to vadí, někomu ne. Mě osobně to nepřijde nejšťastnější, ale dokud kluci z Blue Sky vydělávají neskutečné sumy na příběhu "veverky, žaludu a těch pár dalších", tak proč ne... Ještě takové 3 pokračování jistě budou a nic na tom nezmění stále stejné charaktery a čím dál nesmyslnější příběh. Ice age 3 je vcelku zábavný, recykluje cizí nápady i chvílemi vizuál a všechnu tu obyčejnost dokáže okořenit slavnou veverkou a každý je spokojen. Já vcelku taky, ale chtěl bych víc... PS:(spoiler) přidat veverčici je hodně levné a již 100x viděné, ale kdo by těm škaredým veverkám odolal...(spoiler)(25.8.2009)

Receptom na úspech tejto série nebolo nikdy ísť do hĺbky, ako pixarovky, ale priniesť najmenším divákom dobrodružstvo s epizódkovým humorom a srandovnými zvieratkami. A receptu sa úspešne drží aj tento diel: exotické dinosaurie prostredie ponúka priestor pre kopec lanovej, skákacej i lietajucej "akcie" a dinosauri sú roztomilí (tyranosauríčatá) i strašidelní (velociraptory, spinosaurus) a hlavne sú nasnímaní povedomou spielbergovskou optikou (veľkému Rexovi pri finálnom zaručaní chýba už iba billboard s nápisom "Keď dinosauri ovládli svet"). Plus k tomu pirátsky Jack "Buck" Sparow čoby sprievodca našich hrdinov v dinosaurom svete... čo viac sa dá urobiť pre súčasného detského diváka?(30.6.2009)