Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Doba ľadová 3

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 90 min

Nenasiel som na tejto casti nic, co by sa mi nepacilo, alebo mi vadilo. Skor naopak, bola to skvela zabava, ani chvilku som sa nenudil, na mnohych scenach som sa zasmial, cesky dabing bol velmi kvalitny. Mam tieto animaky rad a pokial funguje aj pribeh a aj humorne dialogy, nemozem a nechcem hodnotit inak. ________ Hlasy hercov: Queen Latifah - (Ellie) +++ Denis Leary - (Diego) +++ John Leguizamo - (Sid) +++ Josh Peck - (Eddie) +++ Simon Pegg - (Buck) +++ Ray Romano - (Manny) +++ Sean William Scott - (Crash) +++ Chris Wedge - (Scrat) +++ Produkcia: Lori Forte, Chris Wedge +++(28.4.2011)

Dětinsky infantilní zábava, která se sice s originalitou moc nepáře, ale na rozdíl od předchozího dílu solidně pobaví. Vyčítat tomu sice lze mnohé, ale dělá to leda tak ten, kdo nevidí, že tam pobíhají mláďata a řeší se uvědomělost rodinných vztahů. Za Peggova Bucka palce nahoru.(9.8.2009)

Dneska se mě kámoš zeptal, kdy a na čem jsem byl naposledy v kině. Říkám mu: minulej tejden na druhých robotech... po pěti vteřinách se opravuju: vlastně včera na Době ledový... pak si uvědomím: když zapomenu, že jsem byl včera v kině, asi bude něco špatně... Ono to ale ve své podstatě špatné není, ale je to úplně stejné jako v případě dvojky. Jednohubka, ze které mi téměř nic neutkvělo v hlavě. Tvůrci mohou zvolit libovolně se ubírající děj, zápletku. Hlavně, že tam jsou mluvící zvířátka, vtípky, gagy, rodinná atmosféra, neunávný lovec žaludu (tentokráte dva) a ... dobré vizuální triky. A včera poprvé jsem sledoval 3D projekci. Je to zážitek, ale oči s kontaktními čočkami trochu pobolívaly. Ale to listí plachtící kolem vás nebo závěrečné létající eskapády alá závod kluzáků ze Skryté hrozby, to bylo žrádlo. Takže v celkovém hodnocení (beru v potaz i to 3D) 70%. 90 miliónů dolarů(rozpočet)/806,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/313 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(4.7.2009)

• tron

„A zabil ťa?“ – „Bohužiaľ áno. Ale prežil som.“ Keď som bol na prvej DOBE ĽADOVEJ v kine, dobre som sa bavil (80%). Vtedy to ale bol iný príbeh. Neprekvapivo už v zbytočnej dvojke (40%) to po peniazoch hladní tvorcovia nasmerovali iným smerom: z emócií sa stali patetické srajdy, z pôvabných postáv karikatúry samých seba a humor stratil akúkoľvek úroveň. Už ani ten Scratt nebol taký pôvabný. Navyše sa do party pribrali nové postavy, ktoré boli EŠTE nudnejšie, ako ústredné trio. Bohužiaľ, trojka (hoci do bandy pribrala dinosaurov, historici gúľajú očami tak, že už ani negúľajú, ale keď uvidia, že pod zemou je klasická obloha, asi už len zbedačene mávnu rukou a pôjdu ďalej) je rovnako (pod)priemerná, ako druhý diel. Len raz za 30 minút som sa fenomenálne bavil („rekonštrukcia brokolice“), inak znudené nadvihovanie obočia.(28.5.2011)

Není tomu moc co vyčítat, protože na rodinných hodnotách a recyklaci všeho, co kdy fungovalo, to prostě chtělo stavět - a staví velmi účinně, zvlášť ve 3D a s návalem milých mimoděčných nápadů. Být to moje krevní skupina, jasné čtyři.(26.6.2009)