Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů

Doba ľadová 3

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 90 min

• Niktorius

Nuda ve 3D je pořád stejně nepříjemná jako nuda ve 2D. A k tomu dražší.(8.7.2009)

Není tomu moc co vyčítat, protože na rodinných hodnotách a recyklaci všeho, co kdy fungovalo, to prostě chtělo stavět - a staví velmi účinně, zvlášť ve 3D a s návalem milých mimoděčných nápadů. Být to moje krevní skupina, jasné čtyři.(26.6.2009)

Pohodová rodinná zábava tentokrát s dinosaury, která si drží svou kvalitu. A díky Powellovi se opět dočkáme kvalitního hudebního podkresu. Třetí rozměr je sice prima, ale jakožto jedinec, který již na očích skla nosí nebyl nápad komponování 3D brýlí do filmů zase tak vítaný. Nos to odnášel celkem dost (dvoje brýle jsou na něj už příliš velká zabíračka), ale alespoň jsem poučen a příprava na promítání AVATARA probíhá podle plánu. Bod číslo 1: dát si kontaktní čočky, brýle nechat doma.(10.8.2009)

• - Podtitul filmu a skladba použitá v jednom z trailerů (Richard Strauss - "Tak pravil Zarathuštra") odkazují na snímek 2001: Vesmírná odysea (1968). (L_O_U_S)

• - Náklady na výrobu a reklamu přesáhly 90 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 1,7 miliardy korun. (blackrain)

• - Ve Strži smrti zpívá Crash a Eddie vánoční píseň, která zazněla také ve filmu Alvin a Chipmunkové (2007). S uvedeným filmem se shodují i hlasy postav. (LEGACY)