poster

Tři životy (TV film)

 • SK název

  Tri životy

Pohádka

Česko, 2007, 77 min

 • freddy
  ****

  Ač byla pohádka vyrobena v roce 2007, já ji viděl až nyní, o šest let později, a musím říci, že nelituji toho času, který jsem s touto pohádkou strávil. Dokonce si troufám říci, že tato pohádka režiséra Jiřího Stracha se mi líbila nejvíce z těch třech pohádek co jsem od něj viděl (těmi dalšími dvěma pohádkami jsou Anděl Páně a Šťastný smolař). Tahle pohádka totiž nabídla dobré herecké výkony, nádherné exteriéry, zajímavý a napínavý příběh, úžasně zlého záporáka a vůbec byla tak nějak temnější než jiné pohádky, a to se mi kupodivu líbilo. Jediné, co mi vadilo byl příšerný vlasový sestřih Vojty Dyka, ten účes ho dělal starším, než je, i když chápu, že třeba k té historické době patří, ale nelíbilo se mi to. Ve výsledku je pro mě tato pohádka hodně příjemným překvapením a rozhodně patří k tomu leppšímu, co u nás v rámci žánru v posledních letech vzniklo. Uděluji čtyři hvězdy.(5.1.2014)

 • Enšpígl
  *

  Zajímalo by mě jak nejmenší děti chápou co přesně tři zběhové musí splnit, aby zlomili prokletí princezen, troufnu si říct že na to koukaj jak tele na nový vrata a mají vůči rodičům spousty otázek. Hlavně že se nesmí na Čt objevit ženská koza před 22h a tady v pohádce pro nejmenší jsou rodiče dunucení k tomu aby vysvětlili svému minipotomstvu, že se jedná o šukačku, no fakt dobrý :-) Stejně jako první část ofiko obsahu, to psal jako kdo ? Franta Vobtáhlo ? Já osobně jsem měl trošku problém, že to první dějství nebylo praktikcy vůbec uzavřeno a pohádka si našla úplně jinou zápletku, tohle se mě u pohádek nelíbí. Na druhou stranu při tý laťtce, kterou v úvodu pohádka nasadila, bych se bál, že to skončí jednou velkou swingers party. Další minus byl hlavní klaďas v podání Vojty Dyka, opravdu tyhle typu kluků nemusím, bez charismatu, bez jiskry..., ono vůbec herecky se mě líbil jen zápornej hrdina, to byl takovej šoustal obecnej v podstatě to tam pěkně poklátil, týhle postavě bych nechal ještě víc prostoru, ať se dětičky něco naučej. Jako divák však hledám v pohádkách romantiku a střetnutí dobra ze zlem, jestli je to střižený v moderním kabátku nebo ve starým huberťáku není podstatný, ale absence dětské duše mě v pohádkách bude vadit vždycky.(18.11.2011)

 • Iks
  ***

  V ne každé pohádce máte možnost setkat se s tím, že by velitel shodil sličnou dívku ze skály do jezera (a ještě přitom se několikrát praštila o různě vyčnívající balvany). Pohádka ale spadá k průměru, protože je to prostě jenom další kus natočený (s největší pravděpodobností) za účelem poskytnutí rolí a financí hercům, kteří by jinak živořili.(18.11.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Při pádu Aničky do Čímického jezírka je vidět odtržená ruka, která padá za ní. (Allster)

 • - Slovenské herečky Lucia a Petra Molnárové neovládají češtinu, a proto jsou v českých filmech při postsynchronech vždy předabovány. Tentokrát jejich postavě Anny (Petra Molnárová) propůjčila svůj hlas Andrea Elsnerová. Černou princeznu, kterou ztvárnila zpěvačka Iva Frühlingová, nadabovala Zuzana Stivínová ml. (funhouse)

 • - Aničku před proměnou a po proměně hrají dvě osoby - sestry Lucie a Petra Molnárovy. Zajímavého napětí, které mezi oběma dvojčaty vzniká díky jejich částečné stejnosti a částečné rozdílnosti, využil režisér Strach také ve filmu Santiniho jazyk (2011). Tam Lucie a Petra naopak ztvárňují sestry, které jsou zpočátku považovány za jednu osobu. (Ak.žena)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace