Velmi jednoduchý příběh natočený v krásné přírodní scenérii šumavských luhů a hájů. Jiří Dvořák mohl být ještě větší záporák, protože na takové role se opravdu hodí. Nějak si nemůžu pomoci, protože mi všechno přišlo takové nedotažené.(2.7.2010)

Sympatické obsazení a pěkné exteriéry si určitě zaslouží plus, nedotažený scénář naopak mínus a u netradičních scén typu "nahá Anička a podobně" se pořád nedokážu rozhodnout, takže nakonec opět průměr.(23.6.2012)

Ač byla pohádka vyrobena v roce 2007, já ji viděl až nyní, o šest let později, a musím říci, že nelituji toho času, který jsem s touto pohádkou strávil. Dokonce si troufám říci, že tato pohádka režiséra Jiřího Stracha se mi líbila nejvíce z těch třech pohádek co jsem od něj viděl (těmi dalšími dvěma pohádkami jsou Anděl Páně a Šťastný smolař). Tahle pohádka totiž nabídla dobré herecké výkony, nádherné exteriéry, zajímavý a napínavý příběh, úžasně zlého záporáka a vůbec byla tak nějak temnější než jiné pohádky, a to se mi kupodivu líbilo. Jediné, co mi vadilo byl příšerný vlasový sestřih Vojty Dyka, ten účes ho dělal starším, než je, i když chápu, že třeba k té historické době patří, ale nelíbilo se mi to. Ve výsledku je pro mě tato pohádka hodně příjemným překvapením a rozhodně patří k tomu leppšímu, co u nás v rámci žánru v posledních letech vzniklo. Uděluji čtyři hvězdy.(5.1.2014)

• VenDulin85

Mankote co to ti šašci vyšášili... Těžké zklamání, kterému nepomůže ani herecké složení, tady není žádný scénář. Podle předlohy Boženy Němcové, no ještě že to ta dobrá duše nevidí. Škoda, tentokrát jsem se u žehlení pramálo zabavila.(25.1.2014)

• Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Efekty 5/10/// +obsazení, pěkná příroda -jinak nic moc výprava, nevýrazní herci, dost ponurá hudba, celé je to aji tak trochu depresivní, slabí příběh, škoda že tady Táňa Pauhofová a Kryštof hádek měli jen takovej štěk/// Podivná pohádka. Má dost pomalé tempo. Levnou výpravu. Hraje v ní spousta známích herců, mnohdy se ale v příběhu ani neohřejí a navíc většína z nich hraje jakoby bez duše. Rovnež je zde slabá a nehodící se hudba. Celé je to takové omšelé. Nápad a děj je sice trošku originální, ale není moc zábavný. A už vůbec mi nejde na rozum, proč utnuli příběh těch zbívajících dvou dezertérů a těch třech dívek. To mohlo být podle mě taky zajímavé. Škoda/// Celkem 44%///(20.3.2008)