Navenek líbivá podívaná - kouzelná příroda, oslava lidské práce, podařená kamera, sympatická ústřední trojice/čtveřice (Molnárovy, Dyk, Cíl), zdařilá minirole kořenářky (G. Vránová). Ale: chybí vtip a především výraznější pohádkovost. Nápad s pírkem je sice zajímavý, ale sami tvůrci poznali, že závěr spěje do ztracena, takže hrdina bez jakýchkoliv úskalí znemožní padoucha a aby neměl zakrvácené ruce, tak pomůže deus ex machina. Zasmál jsem se až při čtění závěrečných titulků, kde byla vypsána řada řidičů, ale i poděkování vládě ČR:-)(2.7.2010)

• Jezinka.Jezinka

Poté, kdy jsem to s odstupem viděla znovu musím snížit hodnocení. Byly tam klasické pohádkové motivy - úkol, jehož splnění přinese bonus v podobě kouzelného předmětu, láska k nedostupné dívce, sok v lásce, kouzlo ... proč jen celek je tak zoufale hloupý?(2.10.2010)

• tron

„Bola krásna...“ – „Ale nedala sa skrotiť.“ Milá, svižná a svieža rozprávka, v ktorej nenájdete veľa „nadprirodzených motívov“, ale páčilo sa mi, že je predsa len troška drsnejšia, než ostatné. Napríklad si nepamätám inú českú rozprávku, v ktorej by bolo tak jasne naznačené, že postavy medzi sebou majú sex a aj ten sedliak, drsne reagujúci na žiadosť pomocníka o ruku jeho dcéry, je o poznanie brutálnejší, ako býva v inak dobráckom českom „výstavnom“ žánri zvykom. Najviac ma ale potešilo, že tvorcovia na kasting išli inak, ako Troška. Jeho rozprávky mám celkom rád (NEVESTA Z MLYNA 1 – 2, Z PEKLA ŠŤASTIE 1 – 2), ale vždy mi na nich strašne prekážali manekýni v hlavných rolách. V TROCH PRIANIACH (pod týmto názvom bola snímka uvádzaná v slovenských TV časopisoch) boli obsadení mladí herci, ktorí na rozdiel od Troškových pôsobia dojmom, že majú aj niečo v hlavách. Nechcem urážať, hovorím, ako na mňa pôsobili, nie o tom, akí sú/nie sú v skutočnosti.(16.9.2010)

Jiří Strach evidentně přerůstá pohádkový žánr a posouvá film někam jinam, možná je to chyba, možná ne, to neumím posoudit. Jakožto dospělák jsem si Tři životy opravdu užil, svižná kamera a střih, nádherná hudba, krásné lokace, slušné herecké výkony... Nevím jak reagovaly děti, nepotkal jsem žádné, kterého bych se mohl zeptat. Faktem zůstává, že je to spíše dospěle natočený pohádkový příběh. Je ovšem také pravda, že scénář byl vskutku prostinký. V tomto bodě Tři životy "pohádkové" vymezení nepřekročili ani o píď, což je nepochybně škoda. O to víc hodnotím práci režiséra, který z tak slabého scénáře vykřesal úžasnou, barvitou podívanou... Ano, máte pravdu, že čtyři hvězdičky jsou moc, ale jedna či dvě zase proklatě málo, tak že tak ;o)(27.12.2007)

Inu, nepotěšila mě a tak ani já tuhle pohádku (?) nepotěším. Zatímco Anděla Páně dělal Jiří Strach zjevně s radostí, Tři životy jsou naprosto rutinní záležitost bez silného příběhu a opravdových emocí nebo vtipu. Jiří Dvořák nevýrazný, Jiří Štěpnička dobrý, všichni ostatní zoufale zapomenutelní.(25.12.2007)