Pohádka v režii Jiřího Stracha vypráví o chudé dívce Brigitě (L. Molnárová), která tolik toužila po štěstí, jež si spojila s leskem třpytivých šatů a oslnivě zářících lamp bohatých městských salonů, že pro ně byla schopna udělat cokoliv – třeba i zapřít vlastní matku (D. Batulková). Když chudou Brigitu adoptuje hodná majitelka kodaňského pekařství (T. Medvecká), začnou se dít věci. Pohodlný život a nové postavení zcela promění dívčin život. Z Brigity se stane povrchní dívka s jediným zájmem – mít se dobře a bavit se. A když si vezme matčin chléb jako podložku, aby si neumazala střevíce, propadne se Brigita do bahenní říše. Tady mezi bahenními příšerkami (B. Hrzánová, R. Holub a další) konečně pochopí, v čem pochybila. (Česká televize)

GIK

Filantropka chodí po Kodani jak mlsnej kocour a hledá malé chudé děti, které samozřejmě zcela nezištně bere k sobě domů. Co tam s nima ta baba provádí? "Pohádku" nezachrání ani přesunutí děje do kanalizace. ()

tančísvlky

Výprava a kulisy sú úchvatné na tak malú rozpávku. Herci zvlášť z podzemia bahenného sú náramne dôveryhodnosťou posadnutý. Režisér Strach sa inšpiroval určite v francúzskych Delikatesoch.Tak krásne dekorácie si zaslúžili o niečo krajší príbeh ,ale aj tak viac ako dobrý počin v týchto končinách... ()

danielK

Já se nasmál - opravdu vynikající Bára Hrzánová (ono taky - kdy ne?), příběh je moc pěkný - jedna z nejlepších studiových pohádek za posledních deset roků na čété. Akorát postsynchron Molnárové (Andtrea Elsnerová) je opravdu úděsný - proč raději neobsadí českou herečku?! Bohužel kvůli postsynchronu dávám 70%. ()

Pitryx

Poměrně hezká pohádka s hezkým hudebním doprovodem a legračními postavičkami. Děj kapánek škobrtá, ale ne nějak hrozně. Pobavilo mne to. ()

marek29

Hezká krátká pohádka nanmotivx H. Ch. Andersena. Přesně taková, jak má být. Nenudí, není trapná - v pořádku ()

ostravak30

K zahraničním pohádkám mám vždy trochu výhrady neboť není nad ty české, ale Hans Christian Andersen byl pohádkář. I když tato pohádka přeci jen je odlišná od našich. Dívka za trest nepadá do pekla, ale do podzemní říše. Tam excelují Bára Hrzánová a Radek Holub. A dívka dojde poučení. Už chybí jen hláška: "Co by za to dali děti v Africe", která je ale vyloženě česká. Kulisy sice studiové, ale moc se mi líbily neboť se nejednalo o žádné papundeklové průměrné stěny, ale propracované formy. Lucii Bugalovou mám navíc docela rád a potěšit se můžeme hereckými výkony i dalších herců. Necelá hodinka s docela fajn pohádkou. ()

oiuoiu

Další pohádka z ranku sotvakoukatelných televizních zbytečností. Po Andělovi Páně jsem právě od Jiřího Stracha čekala daleko víc. ()

artcha

Jako dítě by mě už název demotivoval od shlédnutí... Zajímalo by mě, kdo v ČT schvaluje názvy pořadů. Jinak pohádka má svou atmosféru a v rámci TV tvorby ji hodnotím celkem nadprůměrně. ()

Mistr119

Vnitřní pocit mě nutí dát pohádce 5*. Pohádka je mravoučná, dojemná o bezmezné lásce...i když tady bych měl jednu výtku: Albert (Honza Cina) by v dnešním světě asi daleko nedošel...co na Gitě vlastně miloval? Její bytostnou podstatu za pyšnou tváří nebo Gitu takovou jaká je i s pyšnou tváří? Je Jeho láska správná, i když Mu vlastně ubližuje? :-/ ()

Paulie2

Příjemná Vánoční pohádka, i když hlavní hrdina je hrozně naivní, takže jsem celý film tak trošku doufal v andersenovský konec. Hrzánová skvělá! ()

lisbon

Lucia Molnárová je skvělá herečka a navíc k tomu je hrozně hezká. Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Příběh o chudé dívce, která se vetřela do prostředí boháčů a potom si nevážila toho co měla... Hezky natočené, výborné herecké obsazení a skvělá hudba a perfektní prostředí ve kterém je pohádka natočená :o) ()

milanista

Pohádka není dokonalá, ale někdy neprávem opomíjená. Andersen napsal pěkný příběh o pýše, trochu jinak než jsme zvyklí v naší kotlině. Gita je protivná jak se patří a Bára Hrzánová s Radkem Holubem jí dávají co proto. Je to i nejzábavnější část filmu, plná vtipných hlášek... Jen to napravování mohlo být reálnější, aby jí člověk uvěřil... ()

Sylviiik

Nechci hanit docela pěknou podívanou, ale nepřišlo mi to zrovna jako pohádka pro nedělní odpoledne. Spíš jako takový poučný příběh pro dnešní teenagery. Pustit to malým dětem, asi je nějakým způsobem poznamenám. ()

RadekV

Ve studiu byla naročena spousta hovadin. Tahle pohádka k nim ale nepatří. Slušný příběh a skvělá obsazení veslejších rolí. Bahňáci jsou úžasní. Manželská dvojice nejenom v bahně Hrzánová s Holubem excelují. Ti by si zasloužili samostatnou pohádku. Na pohádku rozhodně ****. ()

hindator

Tak jsem si přečetl některá hodnocení a nestačím se divit!!! Jistě, ne každému sedí herecký výkon toho či onoho herce, ne každý ocení studiové kulisy,... Ale srovnávat tento klasický pohádkový příběh optikou politického thrilleru a divit se, že zde nachází poměrně jednoduchý příběh s ponaučením a dobrým českým koncem (spoiler! - jakkoliv lze návrat Brigity považovat za dobrou věc), to mi přijde zvláštní. Už proto přidávám jednu hvězdu navíc, protože si tato pohádka rozhodně zaslouží lepší průměrné hodnocení. ()

horskejvlk

Co to bylo? Opět pro Stracha charakteristická vážná hudba k této pohádce se skladba ovšem moc nehodí, pojetí kulis něco mezi Oliverem Twistem a Jackem Rozparovačem, postsynchron té slovenky rval uši, myslím technicky to už ji mohl radši nechat mluvit slovensky. Kulisy byly pěkné ale spíš do Stinadel. Vrcholem všeho byla urychlená náprava té lhářky co šlápla na bochník chleba. ()