Yes Man

• USA Yes Man (více)

Ainy

Jim Carrey je vynikající komik a téhle komedii dává svůj osobitý punc jedinečnosti. Přesto se mi jevila jako další v řadě těch s otřepaným scénářem. Člověk, který se díky náhodě zamiluje, následují chvilky štěstí, pak příjde klasicky šokující novina, rozchod, snaha o usmíření, předstíraný nezájem, definitivní usmíření, polibky, závěrečný potlesk (i když ten tam vlastně překvapivě chyběl)... Vše je na jedno brdo, ale jak říkám, díky Jimimu je celá o stupeň zábavnější. ()

-bad-mad-wolf-

Zcela nepokrytecky jsem se bavil a bavil jsem se výborně. Trapností jsem se ošíval pouze u zbytečné scénky s "horny grandma", jinak je film většinou zdařile oproštěn jak od Carreyho ksichtařské exhibice, tak i od nevkusných vtipů. Mimochodem, samotný námět je výborná věc, a ačkoliv je vyhrocen pro crazy odstín téhle komedie, nese si v sobě i řádku podnětů pro divákovo uznalé přikývnutí. Neškodné, upřímné, zábavné a Carrey i Deschanel jsou ve svých rolích fantastičtí. ()

Jara.Cimrman.jr

"Já jsem dělal všechno možný. Hlavně jsem žil. Vylezl jsem na Kilimanjaro, jedl jsem netopýry v Laosu, skolil jsem krávu bazukou." Yes Man je film určený pro mě. Žil jsem totiž jako Carl život na baterky, ale jednoho dne mi ho pozitivita změnila k nepoznání. Nebylo to sice slovo ANO, ale bylo to hodně podobné. Jakmile jsem však potkal guru Terrence, tak jsem do toho šel naplno. Rozhodně chci pilotovat letadlo, hrát na kytaru a zpívat sebevrahovi na římse a samozřejmě chci vést joggingový fotokroužek v korejštině. K dokonalosti mi však kousek chybí, protože zatím nehodlám pít Red Bull, nechat se okrádat bezdomovci a mít sex s důchodkyní. To si asi pošetřím na příští život. ()

dobytek

Začátek filmu je hodně dobrej, ale od chvíle, kdy Jim Carrey začne na všechno odpovídat "ANO", se z toho stane taková obyčejná romantická komedie a Jim Carrey celou dobu akorát pobíhá sem a tam a koná dobrý skutky. Ale najdou se tam i nějaký povedený scény (např. obvinění z teroristickýho útoku nebo mejdan ve stylu Heryho Potrata). Nenadchne, neurazí - 3 hvězdičky. ()

Spooner

Docela podařená oddychová komedie. Jim Carrey už má za sebou sice mnohem podařenější kousky, příběh není nijak originální a víte co přijde za chvilku. Díky slušnému tempu to ale uteče velmi rychle, takže to stačí docela zakrýt i ty slabší chvilky. A navíc Carrey je stále výbornej a pořád se mu to ksichtí jako za mlada. S roztomilou Zooey Deschanel navíc tvoří dobrý pár a ta chemie mezi nima funguje. Prostě slušná jednohubka, na Carreyeho poměry možná slabší ale i tak hodně fajn.70% ()

• Při druhé návštěvě videopůjčovny si Carl (Jim Carrey) vybere film Cable Guy (1996). V jisté chvíli je také vidět film 23 (2007). V obou snímcích hrál Jim Carrey. (HellFire)

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

Carrey a McGregor jsou příliš teplí