Ti, kteří říkají životu NE vlastně nežijí. Žij naplno, říkej ANO a nebudeš litovat!…. Zní to jako agitka nějaké sekty? Yes! A u této je ,,guru“ T. Stamp! Koho by napadlo, že jediné slůvko ,,YES“ dokáže naplnit nejen film, ale i mě. Pozitivní způsob života, který čiší z nepitvořícího se J.Carrey a sympaťačky Z. Deschanel je nakažlivý. A možná i nadhodnocuje nejen humor, ale celý film. Věříte? NO? Yes? PŘÍBĚH *** HUMOR **** AKCE * NAPĚTÍ ** Co uvidíme (možná) příště? Jasně, bude to ,,No Man. A všichni budou z kin odcházet s myšlenkami na sebevraždu. Tak mne napadá, neviděli jste už něco podobného?(29.3.2009)

• Tetsuo

Smál jsem se, ale nelíbilo se mi to. Carrey je srandovní a Zooey Deschanelová srandovní a roztomilá, ale ten film má naprosto zvrácenou morálku. On se tomu scientologickému sektářství neposmívá, ale těží z něj a v podstatě nám podsouvá, že štěstí je výsledkem spontaneity a nikoli dlouhodobé práce. Snímek má momentálně úkol rozhánět chmury v období Krize, ale přitom je naprosto nezodpovědný a nevede k ničemu jinému než konzumnímu typu chování.(7.1.2009)

U Jima to mám tak, že u něj nepozoruji, jestli dřív byl "lepší" nebo "horší"... nepozoruji u něj, jestli to přehání s mimikou nebo ne, pro mě je Jim Carrey herec, velmi dobrý herec a hl. herec, který mě nikdy nezklamal a nikdy nezklame, jako obyčejnou vtipnou podívanou - proč ne, stejně tak jako on patří v USA k mainstreamu, který uspokojuje celá publika, u nás je tak tomu s téměř celou českou kinematografií, že je na to takhle dělaná, takže proč si "nespravit" chuť i tou americkou... tyhle filmy nevyhledávám, ale ráda se nechám přesvědčit o tom či onom, jestli je ten film brak nebo ne. Tohle je pro mě lepší průměr, ve scéně, kdy se omotal izolepou, tak jsem smíchy padala... :)(4.7.2009)

• arachneuss

V roce 2006 jsem usnul na dvě minuty při snímku Šifra mistra Leonarda. V roce 2009 jsem usnul hned dvakrát na pět minut při snímku Yes Man. Uznávám že nápad "na každou otázku odpovíme ano" je originální. Také uznávám, že jsem se i párkrát zasmál (muselo se ale jednat o opravdu vtipné Yes scény např. emaily, letáčky, Yes Guru a sebevrah), to ale nic nemění na faktu, že jakmile došlo na romantiku - "vážné" věci, tak jsem (nelžu) usínal a opravdu se mi to podařilo. Jim Carrey má co se týče vylomenin svá léta za sebou a v současnosti bych jej raději uvítal v dramatu typu Věčný svit neposkvrněné mysli, než v této crazy komedii. Najednou mi připadal opravdu jako "skoro" padesátník, ne jako komik z dob Božský Bruce či Lhář, lhář. Pokud mne tedy hlavní postava zklame (Carrey je skvělej, ale mně tady opravdu nepřipadal jako týpek schopný dělat vtipy), u filmu usnu a zasměji se vtipům jen cca jednou za 25 minut, tak nemohu dát vyžší hodnocení než lepší dvě. Možná tomu dát druhou šanci, i když bych to spíše viděl na DVD.(21.1.2009)

Když se člověk poznává v hlavním hrdinovi, tak je cesta k filmu přeci jen kratší. Tak tomu bylo i se mnou a Yes Manem. Chápal jsem ho, fandil mu a užíval si tu velkou vysmátou jízdu. Potkat někoho jako je Zooey je dar. Právě ona vynáší film do těch nejvyšších pater. Společně s Jimem roztáčí kolotoč bláznivých situací, nastavuje zrcadlo dnešnímu úspěchanému světu a člověk se tak může zasmát nejen sám sobě, ale i těm ostatním šaškům. Na okamžité zlepšení nálady naprosto ideální.(14.4.2010)