Uprostřed deštivé noci v jedné ze slepých washingtonských ulic dochází k úkladné vraždě navenek bezvýznamného pouličního feťáka. Vlastně nejen jeho. Za oběť padne i náhodně jedoucí cyklista, který se, jak už to v podobných případech bývá zvykem, ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě. Tutéž noc v metru najde svou smrt i mladá ambiciózní žena - osobní asistentka prestižního kongresmana Stephena Collinse. Do celého případu se okamžitě obuje charismatický investigativní novinář Cal McAffrey, který je blízkým přítelem zmíněného politika. Jeho novinářskou objektivnost a střízlivost pečlivě hlídají jeho kolegyně Della a šéfredaktorka Cameron Lynneová. Vzhledem k tomu, že pátrání míří do nejvyšších míst vrcholné politiky, měly by mít spíš strach o samotného Cala než o jeho práci. (TV Nova)

notozjano

Parádní novinářsko - politický thriller se skvělými dialogy a excelentním Crowem. K napětí hodně pomáhá hutná atmosféra a postupné odkrývání jednotlivých faktů navíc dovoluje i divákovi špekulovat nad možnými závěry a přesto nelze říct, že by byl děj předvídatelný. Mně samotného závěr a jeho vygradování překvapilo. Jen je škoda, že Affleck nerozehrál nějakou tu mimickou ukázku a jen se drží svého, ale ta jeho postava filmu docela sedla a já tomu 5 hvězd rád dám. ()

Radek273

Napínavý příběh novináře, který se snaží vždy dopátrat pravdě a odvádět slušnou poctivou práci. Trošku mi to dokonce připomnělo knižní sérii Milénium. Zároveň nutno uznat, že si tvůrci vybrali obsazení opravdu perfektně, včetně škrobeného ryze politicky vyhlížejícího Bena Afflecka. Pravda, někdy indície k případu přicházeli trochu podivně, ale strhujícímu průběhu to nikterak neubírá. ()

Ironhead

Tak dobrej film, který úplně zabil opravdu debilní závěrečný twist a úplný konec. Věčná škoda :_( A k tomu konci... Vzkaz autorům.... nejlepšího kamaráda ze studií plus životní lásku k tomu opravdu z nenahradíte novou fuchtlí z kanclu *palec dolu* ()

PTuranyi

Celkom dobrý politicko-kriminálny thriller s hviezdnym obsadením. Príbeh začína in media res takže spočiatku nie je jasné o čo ide. Postupne sa k tomu pridá nekonvenčný novinár a mladá ambiciózna blogerka a môže sa začať rozplietať klbko zločinu a korupcie. Všetko ide ako má a Russell Crowe ide po stope ako komisár Rex. Sem tam ho niekto podrazí či skúsi zabiť, aby sa udržalo napätie, ale nič nemôže zabrániť aby sa dopátral pravdy. Dokonca ani to, že za všetkým je jeho najlepší priateľ senátor. Aj keď len vďaka náhode, ktorá ako deus ex machina zrazu jednou vetou otočí celé smerovanie. 70% ()

Lucyane

Nadprůměrný thriller, který postupem času pěkně graduje...Možná jen na úplný závěr a konečné rozšifrování příběhu zbylo míň místa než by bylo potřeba na udělání si úplného obrazu celé situace...I přes to hodnotím tento snímek jako velmi povedený a za povšimnutí stojí herecké výkony hlavních protagonistů:-) ()

oceanic6

Skvele obsadený thriller (Russell Crowe, Ben Affleck, Jeff Daniels, Rachel McAdams, Helen Mirren...) z novinárskeho prostredia dokáže byť naozaj napínavý a ani na chvíľu nezľaví z veľmi hustej atmosféry a pomerne rýchleho tempa. V napätí vás udrží od začiatku do konca bez akýchkoľvek problémov a s prehľadom sa radí medzi najlepšie thrillery roka. Poznámka na záver: V tomto filme je Ben Affleck asi prvýkrát vo svojej kariére znesiteľný :) ()

najki

velmi dobre rozohrata drama so zbytocne prekrutenym koncom. preco v tomto type filmov maju tvorcovia potrebu pripravit na zaver male prekvapenie? ja by som si vystacila aj bez neho. russel crowe excelov, taketo charaktery zanedbanych, ale cool typkov mu sedia. affleck tradicne bez stipky napadu, osobne si myslim, ze mali dat na tuto rolu niekoho starsieho a hlavne uveritelnejsieho. criepky zo zurnalistickeho i politickeho prostredia boli naservirovane v dostatocnej miere, len ako hovorim, skoda ze ten zaver nedotiahli do neprekvapujuceho konca, bolo by to zaujimavejsie. ()

Stealth2

...je mi celkem jedno jestli je Russell Crowe "obtloustlý".....hraje ppřesně to, co má. Všichni zde obsazení herci odvádějí přesvědčivou práci, ať už v hlavních rolích, nebo v těch vedlejších. Ani na chvíli jsem se v zápletce neztratil. Viděl jsem tento FILM na BlueRay a zvuk je mimořádný a hudba skvěle podkresluje děj. Tempo filmu je precizně načasováno a chválabohu tam není žádná honička v autech....precizní film ! Jen v jediném , malém okamžiku v závěru filmu, mi to připomělo jednu scénu z filmu The Insider.....zbytek je naprosto "čistý". ()

knoxville

Nuz neni to zly film...ale na to aby som dal viac hviezdiciek je to proste prilis neoriginalne, nasilu prekombinovane a trosku dlhe... ()

Mangus

Nooo, veľmi dobrý thriller. Trochu sme sa zasvätili do tajov žurnalistiky, trochu do politiky a celé to bolo zabalené v pätavóm balíčku s Russellom Croweom v hlavnej úlohe. Ani na chvíľu som sa nenudil, Ben Affleck zapadal do svojej role, k Rachel McAdams som si vytvoril celkom prívetivý vzťah a v neposlednej rade hudba bola taktiež skvelá. Dokonca si nakonci pozrieme priebeh tlače novín, čo je sympatická vložka počas záverečných tituliek. 9/10 ()

pavont

Popravde neviem preco by som mal hodnotit nadpriemerne. Jedine co tam stalo za to bol Russell. Stokratvidene novinarske patranie za skutocnou pravdou a prenahleny zvrat na koniec. Co uz neoriginalita a riedky nesurody dej nesmie ostat bez trestu. ()

sashator

Velice povedený novinářsky thriller, který by se směle mohl postavit po bok takového skvostu jako Všicni prezidentovi muži. Russell s věkem zraje a hlavně se i na roli takového novináře "pobudy" ideálně hodí. Celkově jsem byl filmem velmi mile překvapen a proto mu dávám hezké čtyři hvězdy. ()

zekon

Konspirační thriller jak víno. To už tady hodně dlouho nebylo. Povedená zápletka i když ten konec byl zvláštní, proto 4. ()

SpeedyL

Naprostá akční paráda! Možná lehce více z novinářského prostředí, ale i tak nejde hodnotit jinak než 5*. ()

kondomxxl

K tomuto filmu som pristupoval s odstupom, hlave kvôli hodnoteniam, ktoré sa mi nezdali skvelé. Ale Russell, Ben a Rachel je kombinácia, ktorú som nemohol odmietnuť. Takže ? Takýchto filmov je už viacero, niektoré sú dobré, iné slabšie. Tento by som zaradil niekde medzi, hoci trošku vyššie, prečo ? Russell, ktorý vie zahrať všetko, je na ňom vidieť ako si to všetko užíva, proste je to ako pohladenie na duši :-) Príbeh mal film dobrý, ale musím sa priznať že ma to vyvrcholenie nejak nadchlo, čakal som viac. Tak to už ale chodí, aj tak Russell a spol. tomu dodali šmrnc a dá sa na to pozerať ;-) ()

shinlove

Jedna z nejlepší kriminálek současnosti se skvělým obsazením a pro mě naprosto nečekaným výkonem Bena Afflecka. Je to důkaz, že co se z něj stal režisér, je i lepším hercem...Film, co stojí za to vidět znovu a znovu. Rozhodně si zaslouží 5* ()

snupko13

Výborné politické prepieranie špinavostí, skvelé prepracovanie vzťahov, hoci pár lacných miest v deji by sa našlo. No celkovo veľmi slušný thriller, ktorý vás udržuje v napätí až do konca. Nedávno som pozeral International, a toto sa mi zdalo o dosť lepšie, s adrenalínovým spádom. Russel Crow fakt dokazuje, že zahrá čokoľvek a už len jeho prítomnosť sľubuje úspech filmu. ()

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Crowe jako kontroverzní komik?

Crowe jako kontroverzní komik?

20.08.2008

Russell Crowe měl právě v těchto dnech honit Robina Hooda po Sherwoodském lese, ale projekt Nottingham byl přesunut na příští jaro (jedním z důvodů je prý požadavek Ridleyho Scotta natáčet v svěže… (více)