Kouzlo Avataru a akce Hvězdných válek. Animovaný sci-fi film Bitva o planetu Terra vyšel celé dva roky před celosvětovým hitem Avatar, přitom mu může směle konkurovat i dnes! Originální příběh o planetě, kterou chce lidstvo kolonizovat, ale místní druh se tomu brání, je doplněný o hravou animaci plnou fantastických nápadů a navíc ho doprovází dokonalá hudba. Nenechte si ujít opravdovou událost ve světě sci-fi a nechte se okouzlit úžasným světem planety Terra! (oficiální text distributora)

FritoleXx

Pro mě u většiny animáku neexistuje žádné napětí, protože je už od začatku jasné, jak to dopadne. O to větší překvapení je tenhle vydařený počin, kde je napětí opravdu znát. Terrané jsou velmi originální, sympatičtí a s očima připomínající ty Kocourovy (Ve srovnání s těmi nudnými obyvateli Planety 51 jsou Terrané mistrovské dílo) Krom postav zaujme taky užasná hudba a jistá podobnost s Avaterem, i když je Terra natočena dříve, což je jenom plus. Škoda horší animace, ale i tak je Bitva o planetu Terra jeden z nejlepších animáku za posledních pár let. ()

Ryuuhei

Tři výtečně zvládnuté věci - hudba, kamera a atmosféra. Co se týče zpracování, i na rok 2007 trochu zaostalejší, ze začátku poněkud škaredě digitální, ale přišlo mi, že se postupem času zlepšilo (nebo jsem si alespoň zvykl). Dějově je to jasný předchůdce Avatara ve smyslu tématu. Máme tu planetu s vlastní inteligentní rasou, lidstvo na pokraji vyhynutí a takovou tu krutou otázku, co je a co není správné - jestli planetu obsadit a zachránit se, či se raději obětovat (myšlení lidstva obecně je asi v tomto ohledu jasné). V každém táboře po jedné hlavní postavě, vč. i hlavního záporáka, jímž je hamižný seržant, kterému jde jen o to získat si Terru za cenu vybití původních obyvatel. No, netřeba dodávat, že podobnost již zmíněnému blockbusteru je ohromná (o to víc zarážející, že Terra tu byla dřív). Jako digitální animovaný film to funguje víc než dobře. Zejména téma a fakt, že se zde umírá, či i skoro-umírá, přidává na hodnotě a ubírá na tom, že by se mělo jednat o rodinný film (spíše než ten je to regulérní sci-fi, akorát v animovaném 3D kabátku). Jen škoda, že stopáž nedovolila více a děj se zdál trochu uspěchaný, s mnoha malými dírami, které by delší čas mohl záplatovat. Ale nedá se nic dělat. Už od zhlédnutí Avatara jsem chtěl tento film vidět, učinil jsem tak a nemohu nebýt spokojen. 70% ()

terunka003

Animované, akční, sci-fi, svižné, nápadité, nadčasové. Hezké animace, hezký zvuk, hezké postavičky, nová země, obyvatelé, rostliny a zvířata. Příběh o hledání nové země k životu pro lidský druh, který si svojí Zemi zničil. Postava generála Hemmera zastupovala všechny s myšlenkou nadřazení lidské rasy celému vesmíru. Co se týče filmu samotného byl jednoduše podán, podtržen svižnou hudbou, velkým leteckým bojem na konci a samozřejmě také nechyběl ani šťastný konec a bohužel i nějaké ty oběti. Film pro celou rodinu, kdy nebudete mít šanci usnout. ()

Javad

Jednoduchá (priemerná) animácia a scenár, určite neobstojí pri pixarovkách ako je Wall-E, no mnohých určite poteší. ()

Maki89

nieje to vyslovene zly animak... imho aj tu trosku Cameron cerpal inpiraciu pre avatara... kazdopadne animacia priemerna, pribeh klasicka invazia, len teraz v ludskej podobe.... hudobny doprovod priemerny atd... proste takych akuratnych 6/10 ()

Raven0

Podobnost s Avatarem je až do očí bijící. Avšak to, co Avatar odvypráví za téměř tři hodiny, se zde stihne za hodinku a kousek :-) Příjemný animáček, nic víc. ()

yeniczek

Páni, absolutně neznámý animák, který asi nikdy díru do světa neudělá a to je velká škoda. Příběh je opravdu dobrý, postavy uvěřitelné a vůbec scény hodně působivé. A proč o tomhle filmu nejspíše nikdo nebude vědět? Bohužel za ním nestojí žádná známá společnost a tak ani po technické stránce se nemůže rovnat dnešním Pixar a nebo Dreamworks animákům, ale i tak má takové zvláštní osobité kouzlo. Škoda, s lepší grafikou by jistě oslovil hodně lidí. Pro mě je to jasných 8/10 ()

Danny F.

Emotivní příběh. Trocha podobnosti Avataru zde byla znát. Děj se však trochu vleče a animace mohla být dokonalejší. Za to však Ufounci a ty jejich kukadla byli povedení. 65% ()

VanTom

Možná zpočátku vyznívá jako přímočará a schematická ekologická agitka, ale postupně se přece jen zkomplikuje (dobro a zlo zde totiž vůbec nejsou jednoznačné, svoji pravdu a důvody mají obě strany). Zase neočekávejte nějaké filosofování, jde o animák pro děti, takže složité problémy jsou zjednodušeny, polopaticky prezentovány a snadno vyřešeny. Ve výsledku vznikla neurážející jednohubka se slušným (byť poněkud chudším) vizuálem a skvělou hudbou. ()

Všivák

Pěkná pohádka. Jen se trochu bojim, že na to za nějakých čtyři, pět generací zapomenou a rozjede se další válka. Boj o životní prostor, nadvládu. Vlastně, jenom proto, aby se lidé nenudili. Avatar tenhle koncept dokonale vykradl. Nejvíc asi tou formou animovaného filmu. ()

ZkuKol

Nechci předbíhat a vycházím pouze z trailerů, ale BfT považuji za velmi chutný předkrm před Avatarem. Nějaké kradení se vylučuje příběhem, jenž tu byl, už když se v jeskyních porcovali mamuti. Terra je velice příjemný animák s humáním poselstvím, který dokazuje, že i u PC animace platí; "nápaditost před rozpočtem!" Společnost ,planeta, minulost i kultura Terry je zde velmi kreaitivně zobrazena, charaktery jednoduché, ale přitahující a dialogy dějposouvající. Příběh je zkratkovitý asi jako unavený vrátný na českých úřadech, ale fungující a i přes svou jednoduchost a přímočarost se mu daří bavit a vyvolávat emoce (také díky hudbě). Velké pozastavení si zaslouží animace, rozpočet byl zřejmě relativně nízký, ale u klávesnic se sešla parta šikulů a naplnila plátno životem, akcí, nápady, odkazy (které naleznete na každém rohu a nejen v animaci) a občas až neuvěřitalnými kousky (oči Terranů, bitvy apod). Jde o až nečekaně dospělý animák, který ovšem producenti nejspíš obrousili a okleštili, aby byl i pro děti (což byla chyba, protože, to s Terrou nejde a tak na to nešel skoro nikdo). Mrumilovná planeta je napadena civilizací na pokraji záhuby a bojuje o holou existenci - že jste to viděli už tolikrát?! Zkuste to ještě jednou... 80% ()

LuciusWlk

Terra je vizuálně velice pěkná a originální. Není to tedy dokonalost Pixaru třeba, ale své kouzlo má. Příběh je jednoduchý a spíš než cokoliv jiného poukazuje na lidskou povahu, kteří si myslí, že jsou to nejdůležitější ve vesmíru a všichni ostatní mají povinnost se podrobit! Ono ani nejde o nadsázku, vždyť naše historie je toho přímým důkazem! Ale co se Terry týče, stopáž tak akorát, hudba pěkná, tak nezbývá než doporučit! ()

Obivan

Příběh filmu mě velice příjemně překvapil a hudba Abela Korzeniowskiho byla dobrá. Film měl vše co jsem od něj očekával. Jedním slovem nádhera. Doufám, že podobnost s Avatarem je čistě náhodná. ()

DavidS.

Animace místy trochu pokulhává, příběh není z nejoriginálnějších, ale tato negativa vynahrazuje na druhou stranu řada emočně silných okamžiků a také fakt, že terranský svět má svůj půvab... ()

Seti

Sice pěkné, ale nedávalo to moc smysl. Proč se sakra obě rasy nepokusily dohodnout na finálním řešení hned na začátku??? Jo vlastně protože by ten film vůbec nemusel být natočen. Terrianská naivita (nebo spíš naivita poselství, které se tvůrci do filmu snažili vložit) v závěru mě ale pobavila. Nikdo, kdo trochu zná historii lidstva si nemůže myslet, že lidem bude takový stánek stačit! Ihned by mohlo vzniknout pokračování s názvem War for Terra, protože válka by byla za podobných podmínek nevyhnutelná. Pro lidi je totiž charakteristická jedna moc pěkná vlastnost a totiž, že vždycky chtějí víc, a nikdy, skutečně NIKDY, nemají dost. Uvidíme se u pokračování... ()

cab

Fajn napad bez klasickych klise kazi nepoddajne vizualni zpracovani a par slusnych vybuchu nebo bitev dojem nespravi. 40% ()

irigi

Logika zde sice občas dostává hodně na zadek, ale jako akční pohádka je to hezké a rozhodně poutavé. ()

Ripley

Možná trochu nadhodnotím,ale v žánru 3D animáků jde o lepší průměr.Jen bych měl vzkaz pro ty co dychtí po DVD verzi ve 3D formátu.Nevím zda jsou na vině přiložené brýle v DVD,či něco jiného,každopádně doporučuji hodit brýle do odpadkového koše a pustit si starou dobrou 2D verzi,poněvadž 3D verze je otřesná.Vybledlé barvy,převládající zelená a neostrý obraz.P.S.televizor mám v pořádku. ()

Mauric

There´re always alternatives. Těžko formulovat pocity z tohoto filmu. Ač dětský, jednoduše animovaný, s primitivním scénářem, tak neskutečně akční, nemoralizující, zábavný, zdařile gradující, atmosferický a v neposlední řadě též neskutečně ozvučený. Houslový motiv na konci filmu jsem si pustil asi desetkrát za sebou a stále jsem se nemohl nabažit. Bravo! ()