Kouzlo Avataru a akce Hvězdných válek. Animovaný sci-fi film Bitva o planetu Terra vyšel celé dva roky před celosvětovým hitem Avatar, přitom mu může směle konkurovat i dnes! Originální příběh o planetě, kterou chce lidstvo kolonizovat, ale místní druh se tomu brání, je doplněný o hravou animaci plnou fantastických nápadů a navíc ho doprovází dokonalá hudba. Nenechte si ujít opravdovou událost ve světě sci-fi a nechte se okouzlit úžasným světem planety Terra! (oficiální text distributora)

Tony.cs

Ano, základní kámen příběhu s největší pravděpodobností okopíroval Cameron ve svém Avataru. Ale to je tak vše. Stejně tak Terra kopíruje co se dá, od Star Wars po Star Trek. Ale i tak je to zajímavé, originální a chytlavé. Jediné, co to podráží je šíleně nudná, stará a ošklivá animace. Bohužel u takovéhoto typu filmu to udělá polovinu hodnocení. Vždyť Final Fantasy: The Spirits Within je starší o celých šest let, a přitom je na mnohem vyžší úrovni. A to i scénáristicky a režijně. ()

PogoJoe

Scénář tohohle animáku je příliš primitivní, plný klišé a hlavně (bohužel) černobílých charakterů. Nakreslené pohádkově hezky, dabing (původní Anglický samozřejmě) kvalitní, hudba fajn, celé je to pohodička na jedno podívání, ale strašně předvídatelné a neorigiální... ()

m@rz

Možná 3.5, ale půlky tady nejsou. Povedený nápad, ale kus filmu jsem se nudil. Hodně dětinské. Dobrá hudba. A škoda té velryby. Zrychlený, zjednodušený, kreslený avatar. ()

Joe321

Na Terru čekám už skoro ty dva roky a konečně jsem se dočkal. Když člověk přehlédne jednodušší animaci, čeká ho úžasný zážitek. Scénář také neni věru nápaditý, ale vynahrazuje to celkové zpracování. Nádherné prostřední a design plavidel plus úžasná hudba. Mohlo to být klidně o hodinku delší, protože se dalo pár věcí ještě roztáhnout (třeba minulost), ale zase by to zřejmě nebylo tak svižné jako teď. Momentální nadšení možná opadne, ale zatím pět. -"I believe they can fight, sir." -"Good. Then they die with honor." ()

M.i.k.e

překvapivě ne-dětský animák,který disponuje velmi slušnou atmosférou i příběhem (byť nepříliš originálním).Škoda,že animace je tentokrát opravdu slabá a chvíli trvá,než se na ní člověk zvykne.Ale zase na druhou stranu se jedná o tři roky starou záležitost,takže se jí dá lecos odpustit...70% ()

rakovnik

Lidé si již velmi dlouhou dobu představují, jaké bude setkání s mimozemšťany. Zda přijdou s dobrými úmysly, s úmysly kolonizovat nová území, či vytěžit naše zdroje. Stejně tak je ale potřeba dívat se na problém i ze strany lidstva. Jací budeme my, jako "dobyvatelé", ať již z jakéhokoli důvodu? A o tom je tento film. Díky tomu, že film je dle mého názoru především pro děti a mládež, je konec očekávatelný a milý. Animace je sice docela jednoduchá a příběh vlastně také, ale zhuštěný děj a myšlenkové vyznění dělá z filmu příjemnou podívanou. ()

Nautila

Není to tak naivní a přehnaně laskavé, jako animáky podobného druhu (spoiler: nechají zabít hlavního mužského hrdinu, týjo!). Za to velké plus, i jinak je to ale velmi příjemná věcička. ()

Nach

Úžasná hudba, nádherný děj. V některých věcech mnohem lepší, než pozdější Avatar. Jako celek však o půl krůčku horší. Všem milovníkům sci-fi žánru doporučuji. A nejedná se o film určený pouze dětem. 80% ()

Sandstorm

Podobný námět a hlavní myšlenku už jsem někde viděl. Že by v Avataru? Ano. A jak je to možné, když tento neznámý animák vznikl dříve, než Cameronův 3D (s)hit ? Starý lišák Cameron totiž obšlehnul film za miliony dolarů a já pak nemam plagiátořit seminárky! Dost o Jimmym...tomuhle filmu chybí lepší animace, ale to je kompenzováno originalitou příběhu, takže s místním hodnocením souhlasím 70% ()

Wormboy

Kvalitne animovane sci-fi s velkou moralnou (ludskou?) hodnotou, velmi prijemnym spracovanim a peknym hudobnym podmazom. Prijemny zazitok... ()

Martrix

Zdaleka ne tak dobrá animace jako třeba u WALL-E a příběh originalitou také nepřekypuje(Pocahontas a 100 jiných podobných) Přesto je Terra namíchána ze slušné akce, místy moc dobré animace, příjemných hrdinů a nehloupých dialogů. Taková hezká sci-fi pohádka pro náctileté. Škoda jen, že si žánrovým zařazením do sci-fi, zbytečně zúžila okruh diváků. ()

tomeek

Letové a bojové sekvence za jasných 5 hvězd - za takové scény by se nemusely stydět ani Star Wars. Ale ta animace postav - bída. Chůze divná a vzhled figurek velice laciný. Nijak originální příběh, zato však originální prostředí... budiž! Tři a půl hvězdičky - pohodička. Znovu už to ale vidět nemusím. ()

Sharlay

Příběh, kterého se nám dostalo už v desítkách filmů. Animace, která ničím nevyniká. Žádné napětí, žádné zvraty, žádná scéna či motiv, který by stál za zmínku. Tedy nuda a zbytečný film. ()

Mr.Ripley

Jedinečný animovaný film u kterého jsem napětím nedýchal. Taková dávka akce se v hraném filmu jen tak nevidí a zde se drží od začátku stopáže, až do samotného závěru. Díky vybuchující akci a podmanivému soundtracku odpustíte slabší animaci a necháte se unášet na vlně fantazie. ()

Sfinkter

Přímočará verze Avatara, který se Terrou asi nechal hodně inspirovat. Rozsahem, pojetím a schopností vtáhnout do děje bych při rozhodování asi sáhl po tomto snímku. Na Avatar 2 se totiž ani v nejmenším netěším. ()

Mrkvič

Pěknej předvoj před Avatarem. Spousta prvků by se tu dala vysledovat, ale když jde jen o takovou povídku s žádnou extra úžasnou grafikou, tak to velkého mladšího brášku zastínit nemůže. Závěr je ale parádní a ve 3D musel být asi moc hezky koukatelný. ()