Chyťte Cartera

Poštvat proti sobě zkušeného zabijáka, to není nikdy dobrý nápad. Surový londýnský gangster Jack Carter (Michael Caine) odjede do rodného Newcastlu, aby objasnil tragickou smrt svého bratra Franka. Ten údajně zemřel při autonehodě, když řídil opilý. Jack má však od počátku podezření, že mladíka někdo zavraždil. Frank totiž nikdy nepil. Carter tudíž začne obcházet lidi z místního podsvětí, se kterými se ostatně dobře zná z minulosti. Zpočátku mu zdejší gangsteři dají jen najevo, že by měl všeho nechat a odejít. Jenže to rozhodně není Jackův styl. A s tím, jak muž postupně odhaluje souvislosti Frankovy smrti, stává se ještě umíněnějším – a brutálnějším... Britský snímek režiséra Mikea Hodgese je adaptací kriminálního románu Teda Lewise. Českým divákům je možná známější z amerického remaku Sejměte Cartera, v němž titulního hrdinu ztvárnil Sylvester Stallone. (Česká televize)

Jack_F.

Hvězda za tu sexy šlápotu. :D No možná bych dal i hvězdu za oblíbence Caina, ale tohle byla hrozná nuda. Aspoň, že tahle role na konci chcípnula. ()

MrKrahujec

Na začátku možná trochu nesrozumitelné, chvíli trvalo, než se jasně vyjevilo co, kdo, kde a jak. Nejvíce oceňuji neiluzivnost, téměř nikdo tam "nepřehrával", ani neumíral pateticky. Snad první vážnější pokus o jakousi gangsterku, jaká by byla doopravdy. Tedy občas neelegantní, nepřijemně směšná i živočišně přízemní. Prostě stylově neučesaná. ()

Sunwheel

Štýlová sedemdesiatková gangsterka, ktorej veľmi ubližuje prvá polovica filmu. Všetko to zachraňuje skvelý Michael Caine v hlavnej úlohe aby vás udržal až do skvelého finále. ()

sirjohn

Legenda. V první třetině dali Michaelovi dostatečný prostor, atmosféra se dá krájet doslova všude. Film, kde se Michael Cain prochází s loveckou brokovnicí městem. Čistá filmařina 4,7* ()

moorks

Na tehle film jsem se moc těšil, ale po jeho shlednutí ve mě zavládl podivný pocit, že se to zase příliš nepodařilo. Nemůžu se zbavit dojmu, ale film hodně připomíná Kubrickův " Mechanický pomeranč ". Mdlá, nehezká Anglie, plno hloupých dialogů, gangsteři, kterým by to asi nikdo neuvěřil. Prostě taková slátanina více žánrů.Chybí pořádná akce,přestřelka. Jedinou vyjimkou je skutečně jen Michael Caine. Ten vyčnívá nad všemi postavami. Nebál bych se film označit jako Mechanický pomeranč č.2. Pro mě je to velké zklamání. ()

vojta033

Začátek jsem celkem zaspal (a to tak, že doslova), bohužel.... Špatný umřou ať to jsou klidně i baby. Navíc mám rád filmy, kdy hlavní hrdina je takový, že mi je ukradené, že ho na konci zabijí a ono jo. ()

gizi

Určitě je to snímek, který by mně měl sednout. Bohužel se tak úplně nestalo, asi jsem nebyl v té správné náladě. Celkem dobré, ale několikrát jsem musel kouknout na hodinky, jak se to táhlo. Hudba dobrá, ale je jí tam dost málo. 1.9.11, 60%. ()

vito_s

Pro mě slabší proto-pilot k Profesionálům. Status kultovky? I don't get it. Caine je na můj vkus dost prkenný, celé to nemá ten správný švih, na který jsme zvyklý třeba od Francouzů (bijáky podobného druhu s Delonem), chybí tomu temperament, je to zkrátka zcela britsky chladné, místy až nudné. Opravdu efektně natočených scén poskrovnu, hudební podklad sliboval na začátků filmu víc než pak předvedl. ()

PauloGrane

V první půlce Michael Caine ukazuje že chce vědět jak umřel jeho bratr. V druhé dokazuje že s tím i něco udělá. 78% (přetrpte půlku číslo 1. ;-) ) ()

mirakk

Hodně syrové, temné, anglické a taky docela nudné. Rozhodně by to stálo zkrátit, přesto Michael Caine je naprosto dokonalej. ()

damned

Typické anglické počasí, typický anglický gentleman Cain, v padnoucím obleku, zastřiženými kotletami popíjející skotskou. V nitru je to ale hajzl jak se patří, který když jde za svým, nezdráhá se zabít jak muže, tak ženy, jak nevinné, tak vinné. Drsný thriller s jednoduchou zápletkou, ale jasným tahem na branku. Trochu mi to připomnělo Odplatu s Gibsonem, ale Porter je oproti Carterovi úplný andílek. ()

batik

Jack Carter je proste pankhart na pohľadanie. Ako člen londýnskeho podsvetia prichádza do Newcastlu, aby tu zistil pravdu o smrti svojho brata. Spočiatku na diváka pôsobí dojmom elegantného muža, ktorý sa vie chovať a asi do polovice filmu chodí sem a tam, niekdy si s niekým pokecá, potom zase dá niekomu cez držku, alebo ošuká nejakú tu miestnu dievčinu. Po odhalení dôvodov vraždy svojho brata sa v ňom prebudí jeho psychopatické ja a začne vraždiť každého, kto mal čo i len letmo prsty v tomto čine. Zarážajúci nie je počet mŕtvych, ani to, že Jack pri svojej vražednej jazde vôbec nerozlišuje medzi mužmi a ženami, zarážajúca je chladnokrvnosť a surovosť jeho činov. Za všetko spomeniem úplne cynickú vraždu prostitútky, ktorá Jackovi slúži, ako prostriedok na vyrovnanie si účtov z miestnym bosom Cyrilom, s ktorým si to nemá šancu vyriešiť po svojom. Čo je ďalej do očí bijúce je chladné a deprimujúce prostredie priemyselného mesta, kde je všetko tak odporné, že ani ľudia tu nemôžu byť iný, ako odporní, cynickí a nemorálni. Celkovo tu asi nevystupuje žiadna postava, ktorá by sa dala označiť, ako kladná, až na pár výnimiek sa v tomto filme stretávame s úplným dnom spoločnosti a úplne najhorší je práve náš "hrdina". Záver bol pre mňa naozaj zadosťučinením a zvyšuje aj moje hodnotenie filmu. 75% ()

Chung

Kriminálka, která nedělá kompromisy. Chvíli sice trvá, než člověka vtáhne, ale jakmile divák zjistí, o co jí jde, nepustí. S žádnou z postav (natož s protagonistou) se nejde ztotožnit: nikdo nehraje čistě a jedinou motivací je msta. Celkovou temnou atmosféru dotváří prostředí špinavého Newcastlu, tehdy už na samém sklonku industriální éry, a skvělá kamera. ()

murinvm

Michaela Caina vidím poprve v takové syrové roli a výborné. Sice trochu pomalý začátek, ale to finále...(kam se hrabe Sly) ()

petisebesta

Tak je to pomalejsi, ale ty exteriery, svoboda, huleni, sex, holky bez upravy klina, jizda bez pasu, ... proste 70' jako zapletka zadna, ale atmosfera bozi a mladej Caine... ma charisma i bez osvaleni ()

bertrand

Carter je hrozba, dneska i včera! Carter je bomba hozená do kostela! Pojďme si to shrnouti: režie - neotřele nápaditá, soundtrack - špičkový, scénář - lahůdkový a Carter? Michael Caine! ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges