Chyťte Cartera

Poštvat proti sobě zkušeného zabijáka, to není nikdy dobrý nápad. Surový londýnský gangster Jack Carter (Michael Caine) odjede do rodného Newcastlu, aby objasnil tragickou smrt svého bratra Franka. Ten údajně zemřel při autonehodě, když řídil opilý. Jack má však od počátku podezření, že mladíka někdo zavraždil. Frank totiž nikdy nepil. Carter tudíž začne obcházet lidi z místního podsvětí, se kterými se ostatně dobře zná z minulosti. Zpočátku mu zdejší gangsteři dají jen najevo, že by měl všeho nechat a odejít. Jenže to rozhodně není Jackův styl. A s tím, jak muž postupně odhaluje souvislosti Frankovy smrti, stává se ještě umíněnějším – a brutálnějším... Britský snímek režiséra Mikea Hodgese je adaptací kriminálního románu Teda Lewise. Českým divákům je možná známější z amerického remaku Sejměte Cartera, v němž titulního hrdinu ztvárnil Sylvester Stallone. (Česká televize)

karlee

Stará dobrá drsná škola, výborná atmosféra, ale scénář je trochu překombinovaný, ubrat pár postav by neškodilo. ()

Duke90

Další snímek s Michaelem Cainem řadící se k právoplatným klasikám, který se stejně jako The Italian Job dočkal téměř o třicet let později velmi odlišného remaku, ale na rozdíl od "italské prácičky" je originál přeci jen o dost lepší. Sice nová verze se Slyem není tak natahovaná (chvílemi až skoro nudná), ale rozhodně má daleko horší scénář. Tohle je ta pravá drsná gangsterka v niž si chladný Jack Carter vyřizuje účty postaru a rozhodně nemá s nikým, kdo je jakkoli spjat s bratrovou vraždou, žádné slitování. Zhruba od půlky film začne pořádně gradovat až po nevyhnutelný konec... ()

tatopulos

Tento "akční" film byl ještě horší než jsem si myslel. Nepřítomnost akčních scén, samé škrcení a mlácení puškou. Prázdný sadismus na efekt. Naopak velké množství erotických scén (k čemu ?), předvídatelný vrah, tupost všech postav a dialogů neuvěřitelné. Hvězdička za hudbu a uvěřitelný konec. Ještěže je tu francouzský kriminální a akční film- viz Tělo mého nepřítele nebo Muž z hor to jsou kousky proti téhle slátanině. ()

SAINTS

Vynikajuci zanrovy film so skvelou atmosferou uprsaneho a pochmurneho Newcastlu.Jedna z najlepsich roli Michaela Caina.Prva polovica ma trochu pomalsie tempo ale od pollky to naberie spad a vysledkom je nadpriemerny kriminalny film o pomste. ()

subic

Jack Carter jede vyzvednout tělo svého bratra a zjistit, kdo ho sejmul. No jo ale co za to, že to odhalí? Je potřeba sejmout Cartera. Ulíznutý Michael Caine stále v obleku, pokud se zrovna neválí v posteli s nějakou cuchtou. Celkově mě film nějak moc neoslovil. 52% ()

Nalimator

Začátek je dost pomalý a nezáživný, hlavní postava pořád někam pobíhá a přitrouble se vyptává. Alespoň dává lokacema přičichnout k atmosféře severní Anglie v sedmdesátkách, trochu styl jako v Profíkách. Pak se to docela rozjede a stačí to vyšroubovat na poctivý 3 hvězdy. ()

johnsnow

Určite mnohonásobnejšie lepšie než remake so Slyom, pretože tu bolo oveľa menej akcie ale malo to grády, gule a podobné veci. Zabíja sa tu odušu a Caine je drsniak k pohľadaniu. Napriek tomu neviem či si to pozriem ešte raz. Ale 4* zaslúžene. ()

MirkaP

Fascinující pohled na staré hnusné město. Ty kadibudky! Tolik oprýskaných dveří, hnusných tapet! K tomu více či méně pohledné ženy, povětšinou nahaté nebo těsně před tím, a gaunerský MC. No ale co s tím, když je to poněkud nudné? ()

horor2

Jelikož jsem viděl prva remake, tak samozřejmě mě tahle klasika překvapila jiným koncem, ale jinak už mi nepřišla tak cool. ()

Zodiak

Bajecne nekorektni, hlavni hrdina je tak trosku bastard, ale komu to vadi ze? Bajecna zabava na sychrave vecery. P.S. slabsi povahy muzou byt trosku znechuceny, tj nic pro citlivky ()

Jarlaxle

Tento film rozhodně není dokonalý. Ale zaslouží si všech 5 za to, že je svým způsobem výjimečný. Pěkně ponurý, je to taková stará škola se vším, co s tím souvisí... ()

Stanmi

Z mého pohledu velmi rozporuplný film. Michael Caine jako Jack Carter v příběhu o soukromém vyšetřování smrti jeho bratra je velmi přesvědčivý a jeho chladný pohled je na výbornou, stejně tak špinavé uličky průmyslového Newcastlu jsou spřávně špinavé a dokreslují ponurost Carterova světa. Co, ale tvůrcům vůbec nesedlo je první polovina filmu, která je příliš nudná, Jack jenom chodí po různých místech, vyptává se a skoro vůbec nic nezjistí, kromě odkazu na dalšího člověka, právě množství jmen, které se ve filmu objevují způsobily, že jsem se často v příběhu ztrácel, naštěstí druhá polovina je nejméně o třídu lepší. když se Jack chytne stopy tak přichází akce a Jackovy pomstě neuniknou ani ženy, ve své době musel být snímek hodně kontroverzní, Pomyslnou třešničkou na dortě ja samontý závěr, který jsem vůbec nečekal. Pokud tedy přežijete zhruba hodinku filmu, v té druhé se dočkáte kvalitního diváckého zážitku se skvělým Michaelem Cainem. ()

Lurtz37

Trochu zmatenost a koženost, ale dost slušná práce na začátek 70. let. Stylové prostředí špinavého Newcastlu. Dostalo mě, že remake převzal i hudbu! ()

jack_scott

Viděl jsem nejdřív remake se Stallonem - kterému po shlédnutí filmu odebírám hvězdičku. Tenhle film je super, moc se mi líbil už remake, ale originál...neni tak drsnej jako Sly, ale o to víc je ten příběh temnej. Na druhou stranu je s podivem, jak moc se remake snažil držet předlohy, to mne docela překvapilo. No, herectví Michaela Caina je kapitola sama pro sebe, a role mu opravd usedla. 90%. ()

pollstro

Velmi zvláštní a specifický krimi film z britského prostředí, obsahující prvky gangsterského filmu a především vyprávějící příběh o nájemném vrahovi v roli Michaela Cainea, na kterém stojí celý film a bez něj by film s největší pravděpodobností zmizel v propadlišti dějin. Svým stylem velmi konzervativní, surové a realistické, což trochu přidává na efektivitě a především je to možné vidět v mnoha erotických scénách skrze celý film, které jsou pravděpodobně tím nejzajímavějším prvkem celého filmu, což je trochu smutné. Rozjezd příběhu trvá poměrně dlouho, ze začátku působí vše zmateně a nejistě, je těžké se v příběhu orientovat a než se odkryje hlavní zápletka filmu a poodhalí se tak celkový význam příběhu, nacházíte se ve fázi, kdy je pro vás veškeré dění naprosto nepodstatné a na dalším vývoji příběhu a hlavní postavy vám absolutně nezáleží, což je celkový problém všech filmů o nájemných vrazích a tak nějak je mi záhadou, jak může tento film patřit mezi nejlepší britské film všech dob. "You know, I'd almost forgotten what your eyes looked like. Still the same. Pissholes in the snow." ()

Elsinor

Zakaboněný Newcastle a těžce genderově i politicky nekorektní postava Franka Cartera v podání Michaela Cainea. Navíc ne zcela běžné spojení stále moderně působíci filmařiny se sedmdesátkovými kulisami (tady se navíc spíš chce říct: reáliemi). Ale okouzlení kritiků Total Filmu, kteří Get Carter označili za nejlepší britský film všech dob, navzdory svému pochopení pro jalovou hodnotu podobných nej žebříčků nechápu... ()

Nerajohn

Mě se kupodivu líbila ta první polovina víc. Syrová pochmurná Anglie dýchala z každého snímku. Už jen úvodní cesta vlakem s titulkami během tunelů, prohlížení budovy nebo scéna odjezdu na pohřeb se mi moc líbily. Druhá půlka s vyvražďováním už bylo trochu něco jiného. Přesto si myslím, že snímek je mnohem lepší, než ta varianta se Stallonem a že Chyťte Cartera patří k těm velmi slušným evropským kriminálním snímkům. I když třeba scéna s telefonováním milence do Londýna v místnosti s bytnou mi přišla natočená až docela úchylně. ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges