Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

Marčus

Pro film je charakteristické velké množství rozlitého kečupu, ale nejsem si úplně jistý, jestli byly takové ztráty nezbytně nutné. Akce jsou bez větší námahy pohodově koukatelné. Geniální dějovou osu nehledejte, ale úplná nuda to také není. 59 % ()

Caesarion

Hodně dobrý výkon podal Michael Sheen což také jeho role vyžadovala. Nemohu si pomoci ale Rhona mi do underworldu zapadá líp než Kate. Zkrátka ze všech tří filmů se mi tenhle líbí nejvíc a díky době kde je děj filmu situován působí více jako pohádka než horror což mu právě podle mě dodává na přitažlivosti. ()

Blood311

Jako první jsem viděl trojku a na začátku jsem si myslel, že když vidím třetí díl jako první tak nebudu vědět o čem to je, ale až pak jsem zjistl ze třetí díl je dodatek a patří před ten první, takže je jen dobře, že jsem ho viděl jako první, protože kdybych ho viděl jako poslední, měl bych v tom guláš. Když sem se pak koukl na jedničku hodně věcí mi docvaklo, díky tomu, že jsem viděl trojku jako první. Takže jsem chápal o co de a neměl jsem problém. Teď ale k filmu, podle mě je trojka nejlepší, děj se odehárvá daleko daleko v minulosti, na rozdíl od 1 a 2 dílů, který je v současnosti a jelikož já mám radši historii tak mě upoutal nejvíc :-).. ovšem 1 a 2 díl jsou taky super :-), ale abych pravdu řekl, ti z vác co viděli underworld v pořadí: 1, 2, a 3, tak nechápu, že v tom nemáte gulaš :-D.. já osobně bych to měl zamotaný jak klubko bavlny :-)... ale filmu dám ****. 5 je moc, protože znám i zajímavější filmy, co se týče děje :-) ()

Feuer

Bez Kate to nie je nič moc,ale ani s nou to nebolo nejako skvele. Ale Wiseman aspoň ťahal tú akciu ,ale tu len ide o vyťažovanie značky. Ten film nemá skoro žiaden prínos do serie ()

bocy

Toto bol asi prvý film, pri ktorom som mal naozaj pocit, že je podkladom pre celú sériu. Najlepšie nulté prevedenie aké som videl, hoci bolo natočené až ako tretie v poradí. Underworld I. už taký dobrý nebol a o dvojke ani nehovorím. Bude natočená štvorka? Neviem si predstaviť o čom by asi bola...:-) ()

kosak

No já nevím.Lepší nebo horší než dvojka?Těžko říct.Docela dobře se na to kouká,ale na jedničku to rozhodně nemá. ()

profeek05

Kdyby tímto dílem celá trilogie začínala, bylo by v postavách prvních dvou dílů hned trochu jasněji a divák by nemusel sledovat "zbytečné" výlety do minulosti, aby vůbec věděl, o kom nebo o čem padne zmínka. Škoda. Nebo jsem se možná na Underworld prostě neměl dívat v pořadí 2 - 1 - 3 :-) kdo ví.. Ale díky tomu, že jsem od třetího dílu ani nic moc nečekal, nejsem až tak zklamán. Fajn, jednu akční trilogii s tmavovlasými upírkami máme za sebou, a teď bych prosil něco pořádného. ()

Nicolas Cage

Dobrej film, akorát jsem víc očekával na navázání předešlého dílu, a bylo mi divné když v 1. díle zabili Victora a tady taky.. jinak nevíte jestli bude i další díl?? ()

MATO13a31

Tento druh akčních příběhů můžu..Lycani jsou prostě hrdinové. Upíři byli trochu primitivní v rámci boje - bylo to jak kdyby to byl boj s lidma co nemůžou na světlo ...ale jinak jsem se bavil. Nadstandart to ale nedalo. ()

calisto

Myslela som si že keď táto trilógia začínala tak jednotka ako to už býva bude najlepšia a však ako som si pozrela trojku. Tak som zistila že aj ostatné diely boli dobré ale trojka bola najlepšia z pomedzi nich. Aj keď niektorý a azda väčšina ju zavrhujú. Ako všetko začínalo sa mi viac páčilo ako to skončilo a dufam, že už ďalšie diely nebudú. Lebo by narušili kontinutu tejto trilógie a pokazilo celkový dojem z neho. ()

jakub.kuba odpad!

Celý film jsem si říkal že si zaslouží alespoň jednu hvězdičku, že to takový brak, který bych nedokoukal ani není. Měl sice trapné a ohrané scény, rádoby akční střihy, ohrané, ale celkem sedící řeči i když to vše kazil mizerný příběh a naprostá nesmyslnost celého filmu. Mnoho lidí tvrdí že už první díl byl brak. Dobře, první díl nebyl žádný zázrak, ale bylo to koukatelné, mělo to pointu a nebylo to tak fantasmagorické. Řekne mi někdo, jak tahle nesmyslnost v říši pána prstenů může navazovat na něco, co začalo v normálním světě, kde pouze žila jakási sekta "upírů" ? Naprostá tragédie. A nejtrapnější na tom všem je, jak snadno vše jde - všichni se obětují a jdou do války kvůli jakémusi hrdinovi, většina položí životy v bitvě, která je předem prohraná, i když samozřejmě je najednou možné, že vlci přeskočí zdi naprosto snadno (na co tam tedy ty zdi jsou a proč to neudělali už dřívě?) a pobijí všechny, kteří se tam naleznou. Další věc je jak může vůcde úpírů s tak úžasně svítivíma očima přežít probodlou hlavu a usmažení na slunci? Proč ho tedy nedorazil? A nejtrapnější na všem je nejvíce ohraná hláška "Toto není konec, je to teprve začátek". Ne, prosím, další díl už ne!!!! ()

Novik

Snad nejlepší díl z cele trilogie. Kdyby tam byla ještě Kate Beckinsale bylo by to o něco lepší. Co na téhle trilogii nenávidím (ikdyž vím že to tam prostě patří) je že skoro celý film je ve tmě, v ponuré atmosféře, člověk pak ani nevidí co se kde dějě. Úvod nenápadný až nudný potom to ale už začalo nabírat na tempu a začalo to být celkem svižné, je tu i pár hluchých míst které se ale dají přehlídnout. Rhona Mitra se mi nelíbila, ani jako herečka, ani jako PĚKNÁ herečka. Ke konci jak už to tak bývá je vcelku dobře natočená bitva a celkem zajímavý závěr. Do kina bych ale na to nešel. :) ()

Uframufrag

Myslim ze film by sa dal opisat aj jednym slovom... SKLAMANIE. Michael Sheen sa do ulohy vodcu lykanov vobec nehodil. A celkovo film je proste len a len nasilu natoceny, aby sa co najviac prachov "vyzmykalo" zo znameho mena Underwold. Skoda :-( ()

Trepak

Tatopoulos asi za mlada rád čítaval príbehy o Rómeovi a Júlii, Spartakusovi a Mojžišovi. No a cez prázdniny zrejme rád pomáhal mame pri mixovaní paradajok do kečupu. Mixér si obľúbil a rozhodol sa spraviť zmes z už spomenutých príbehov. Výslednú kašu zasadil do obdobia, keď upírky chodili oblečené ako sado-maso dominy a lykani boli submisívni. Ale len do času... Túto frašku nezachraňuje ani žhavá Rhona Mitra. ()

darmik

Vzpoura lycanu je pro mne pouze natahovani uz i tak dost pretahleho underworldu... 1.dil stacil. Nicmene zpracovani a efekty hezke. ()

senoritar

Hodně velké zklamání. Na rozdíl od předchozích dílů zde chybí jakákoliv zápletka. Je to už nějaký čas, co jsem tenhle kinematografický skvost viděla a nedokážu si vzpomenout na jediný moment, který by mi výrazně utkvěl v paměti. Rozhodně zbytečně vyhozené peníze od producentů. ()

Gazzellka odpad!

sorry, ale toto je vyprodukovane v roku 2009????? som fanusik prakticky cohokolvek, whats dealin with vampires, ale toto mi prislo ako nejaka groteska. odseknute lykanske hlavy vyzerali ako odpadavajuce vypchate zvieratka v muzeu a to striekanie kecupu z ich krkov.... no holt carovne. ()

Layath

Underworld bez Kate jako kafe bez kofeinu. Tenhle díl navíc postrádá vše, co všechny předchozí filmy měly. Bídná atmosféra, nijak zajímavý děj a hlavně - napětí a temnost, která byla tak citelná v prvních dílech je zde nahrazena prostou tmou (ano, zkrátka tmou). Ta se snaží zakrýt bídné režijní neumětelství a obecně "ne"stylovost celého filmu. Rozhodně nejslabší díl série zatím... Malá poznámka na okraj. AngelAngie - jsi jedna z mejch oblíbenejch uživatelek, ale... Když se ti Underworld nelíbí už od prvního dílu, tak se na něj probůh dál nekoukej. Prospěje to nám i tobě :D ()

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)