Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

milanhanic

Mě se tento díl trilogie líbil opravdu nejvíce, proto jsem zaražen jeho hodnocením. Zkrátka to ukazuje začátek všeho a jeho vsunutí do historie je dle mého názoru zcela úchvatné. ()

Solverino

Jak tu už někdo napsal = směšná parta topmodelek v kožených oblečcích a botoxem napíchaný tlamy stále s našpulenými rty do O (hádejte jak se dostala k filmu a co dělá rejžovi mezi každým záběrem?) Chvílema i dívatelné, jinak většinu filmu hodně prostoduché a až naivní triky. Lycané jsou dosti politováníhodní :( chudáčci pejsáčci (samozřejmě rasově vyvážení, v rumunsku na blatech se bežně vyskytuje i černoch!) Hnus velebnosti! Velmi sestupná tendence! ()

jprmusic

Na rozdíl od prvních dvou dílů nic moc, je to mizernej příběh, kterej se za každou cenu snaží svým koncem trefit do začátku prvního dílu. To se sice poněkud lopotně daří, ale ta hodina předtím je na nic, ()

Bendiys

Diky prvnimu dilu je sice cely dej dopredu znam a tudiz nicim prekvapivy, nicmene i kdyz se pozice na reziserskem kresle zmenila, stale tu mame oddychovy a vcelku obstojny kousek... ()

Boudyy

Dost podprůměrné pokračování série, které za předchozími díly zaostávává ve všech směrech. Vážně jsem si celou dobu nemohl pomoct. ()

Olafsson

Další pokračování mojí oblíbené série, kde se dozvíme jak to všechno vlastně začalo... Hrozná kamera (střih milionkrát za minutu!!!???) díky níž nevidíte pořádně nic ze soubojů a akce... Díky za super kočku Rhonu Mitru! ()

Kubi21

První dva díly nejsem schopen akceptovat a dodívat. Přijdou mi hrozně stupidní a nepřehledný. Za to tenhle filmeček je příjemná fantasy s dobrým příběhem a slušnými triky. Zkrátka a dobře tenhle mne baví a jsem schopen na něj kouknout i vícekrát. ()

Wooke

Táto časť sa mi páčila asi najmenej. Teda, ak mám byť menej kritický, tak jediná vec, ktorá sa mi na tomto filme páčila bola, že do popredia boli konečne postavení Lycani a nie trápni upíri. Príbeh celkom ušiel, no bolo to také všeliaké... Temná atmosféra v celom filme mi skôr pokazila ako zlepšila dojem a neviem prečo, veď za slnečného dňa by to nebolo také husté. Ale tak, ako fanúšik Underworldu sa moc sťažovať nemôžem, stále to je lepšie ako iné filmy s touto tématikou (výnimkou je Van Helsing). ()

anyonecek

Tak tohle byla opravdu pětihvězdičková záležitost a to naprosto zaslouženě. Skvělé herecké výkony, luxusní tmavá atmosféra hradu a okolních lesů samozřejmě perfektní hudba. Efekty parádní, nebyly vůbec zbytečně přehnané + pár slušnejch fightů. Nemám vůbec co bych vytknul a jsem velice mile překvapen po této skvělé filmové záležitosti. ()

Brano

Celkom vydarený prequel o tom ako to všetko začalo. Pokračovanie, ktoré príbehovo a aj čo sa týka atmosféry bolo určite najpozerateľnejšie. Trochu mi, ale nesadlo herecké obsadenie Rhona Mitra do hlavnej úlohy a tiež to chcelo charizmatickejšieho herca do postavy Luciana, ktorého stvárnil Michael Sheen. Veľké plus dávam za krátku stopáž, vďaka čomu mal dej pomerne rýchli spád. /65%/ ()

johnsnow

Stále perfektný tentokrát preguel o tom ako vlastne došlo k vojne detí noci. Je síce na jednu stranu pravda. že z predchádzajúcich dvoch filmov už bolo dané čo sa má stane a tak je dej predvídateľný ale občas sa objavia scény ktoré naozaj prekvapia(napríklad záverečný súboj som čakal úplne iný) Taktiež sa mi páčilo stredoveké zasadenie akurát mohlo byť viac využité ale nevadí. Herci všetci známy z predošlých častí v pohode, akurát Rhona Mitra my tu prišla nie až taká kočka ako v Doomsday ale to je jediná výtka stále dávam tejto sérii 5*. ()

fifox

Nutno ocenit, že ačkoliv jde o prequel k úspěšně rozjeté sérii, nebáli se tvůrci rozvinout téma vedlejší postavy, namísto obvyklé hlavní. A udělali dobře, neboť příběh Luciana a Sonjy skýtá minimálně stejně zajímavou, ne-li ještě dramatičtější, story, jako osud Seline... V tomto díle také kulminuje vybroušenost masek a celkově efektů. Zatímco v prvním Underworldu byli lykani až podivně nedodělaní, ve dvojce se na nich dala postavit již větší část děje, noa zde už jsou po všech stránkách hroziví a uvěřitelní... Dalo by se říct, že Underworld 3 má na to, být podobně "výpravný" jako třeba Pán prstenů. Tyto ambice mu však hatí mnohem rychlejší tempo, což ale není vůbec na škodu - je to zkrátka velkofilm, bez nudných scén, kde se postavy radí, co udělají dál. Namísto toho je prostě střih rovnou do akce, a to se cení... Velmi příjemně překvapila i Rhona Mitra, která jakožto dějová substituentka za Kate Beckinsale za svou kolegyní vůbec nezaostává. Zvlášť nutno vyzdvihnout její nádherně ostré rysy, pro které není těžké jí propadnout. ()

helrohir

Pri úvodnej scéne z predchádzajúceho filmu "Underworld: Evolution", v ktorej sa v stredovekých reáliách kántria upíri a vlkolaci som si hovoril, že by nebolo vôbec na škodu, ak by sa v podobnom duchu niesol celý film. A hľa, už nasledujúce pokračovanie mi toto moje prianie splnilo. Aspoň som si to teda myslel, pretože postupne sa z tohto filmu stal zatiaľ najslabší príspevok do Underworld série. "Vzbura Lykanov" totiž zlyháva takmer vo všetkých aspektoch. Hlavným pilierom príbehu mala byť akási upírsko-lykanská verzia Rómea a Júlie, ktorá však absolútne nefunguje. Chýbajú jej totiž nejaké emócie, medzi hlavnými predstaviteľmi vôbec nefunguje chémia a v podstate aj herecké výkony dvojice Rhona Mitra a Michael Sheen sú z kategórie B-čkových. Film je plný rôznych scenáristických kiksov a nelogičností, a v niektorých dejových odbočkách sa stráca alebo ich nedostatočne vysvetľuje. K B-čkovému vyzneniu prispejú aj slabšie vizuálne efekty (najmä nechutne digitálna krv) a amatérska réžia, ktorá nedokáže poriadne viesť hercov či aspoň spracovať akčné scény. Za pozornosť tak stojí jedine pár atmosférou nabitých scén či účasť Billa Nightyho. 35%. ()

Speedwell

Melodický hlas na začátku, který nám sděloval, jak to vlastně všechno bylo, mi silně připomínal začátek Pána prstenů. V některých scénách na můj vkus bylo trochu moc krve, ale potěšil mě dunivý hlas Luciusova černošského kámoše. ()

Saljack

Si nemůžu pomoc, ale tenhle film je akorát vymlátit co nejvíc peněz a co nejméně utratit. Efekty naprosto chabé (to samé co ve dvojce) a navození atmosféry tím, že bude tma vůbec nepomohlo. Děj naprosto nulový. Prosím, už žádné pokračování této pro mě velmi slabé ságy. ()

Allia

Jsem velký fanoušek Underworldu a s nadšením jsem sledovala všechny díly. Bohužel druhý díl byl tak trochu vaření z vody resp. z úspěchu dílu prvního. Vzpoura Lykanů samozřejmě také těží z myšlenky prvního dílu, ale narozdíl od předchozích pokračování ji zpracovává zajímavěji. v poslední době jsou vůbec v oblibě příběhy předcházející časově tomu, co už známe. Příběh Sonji a Luciena, který byl v původním Underworldu vylíčen jen v hrubých obrysech si určitě zasloužil trochu bližší pohled. Klasický milostný příběh připomíná Romea a Julii, až na to, že tady je víc krve a konec nevede ke smíření, ale vrcholí několika staletími války... ale proč ne, aspoň to není stereotyp :o) ()

TomasB

Rise of The Lycans nepostrada vubec nic z akce, napeti a fandeni hlavnimu hrdinovi v tomto pripade, ktere jsem venoval hlavni hrdince v dilech predeslych. Pekny pribeh majici hlavu a patu je vice nez dustojnym pokracovanim (dejove predchudcem) underworldi serie:) Je to na 4 hvezdicky, jako u predeslych filmu, ale za par mimoradne paradnich scen jeste jednu pridavam. Noblesni kousek:o) Komu se libily predesle dva filmy, bude zboznovat i tento. Vrele doporucuji. ()

Barahir

Naprosto zbytečný film, který do již tak dost pofidérní série nepřínáší vůbec nic nového. Stará ohraná písnička jak z relativně výdělečných předchozích dílů vytřískat ještě něco navíc. Vezmeme staré herce, dáme jim nový kabát, posuneme se o několik let zpátky a film říkající nám v prodloužené verzi to co už známe z flashbacků v dílech předcházejících je na světě. Jediné co je alespoň trochu ucházející je atmosféra, která je podobná jako v předchozích filmech (za to ta jedna hvězdička), jinak ale naprosto podprůměrný film se stokrát okoukaným scénařem, nezajímavou a místy zmatenou režií, hroznými efekty a herci, kteří skoro nemají co hrát. Celkově vzato - Uderworld: Rise of the Lycans = ztráta času. ()

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)