Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

E´Tonno

Tretí film zo série je podľa mňa (spolu s jednotkou) najlepším a keďže je venovaný historickému pozadiu Underworldu aj krásne naň nadväzuje. Ako ďalšie plus vnímam absenciu high-tech hračiek - keďže sa dej odohráva v stredoveku - vďaka čomu dostáva tento film ten správny tón. Žiadne náboje "plnené látkou emitujúcou UV žiarenie" = žiadne požiadavky na šírku hranice fantázie/toleranciu diváka. Do tretice - skrátenie stopáže o 15-20 minút oproti prvým dvom častiam tomuto filmu tiež svedčí. Prinajmenšom rovnaká spokojnosť ako s jednotkou a tentokrát to išlo aj bez Kate. ()

Lakkkkky

Čekal jsem bohužel více než se mi dostalo. Celý film je zahalen do modročerného obrazu, což ho podle mě činí dosti fádním. Neustálé zachraňování lycanů a vracení se zpět do pevnosti upírů se mi také moc nezdálo. Jediné co na filmu můžu vyzvednout je postava Viktora. Bill Nighy v této roli opět zazářil. Už jenom kvůli němu stojí tento film za vidění... ()

masiko

Docela jsem se na to těšil. Rhona mě v Doomsday uchlácholila, že to po Kate dokáže převzít a Bill Nighy byl to nejlepší na prvním dílu a po té pauze ve dvojce jsem se na něj velmi těšil. Ti oba jsou ale zklamáním, stejně jako nevhodný Michael Sheen, který sice před natáčením nabušil bicepsy, ale na to ostatní jaksi zapoměl a o to směšněji vypadá. Atmosféra odešla s Wisemanem, ten debilní střih snad ani nestojí za zkritizování, a když navíc dávno víme, jak to celé dopadne, je Underworld 3 jen naprostou ztrátou času. ()

Nekgro

Po pár kouscích dobře vychlazené 10° se tento film jeví jako akční pecka. Ovšem ve stavu střízlivosti už to tak skvělý není a jen doufáte, že se někdo nerozhodne natočit 4... Ale abych nebyl tak kritickej, některý pasáže zaujaly tak i tak... ()

Gore

Sice tomu chybí Kate Beckinsale a i reřie Lena Wisemana, ale Patrick Tatopoulos, co nemůže nahrabat příběhem dohání akčními scény. Jen ta Mitra mi tam moc neseděla. ()

kukentipla

O čem to je? Třetí díl upíro vlkodlačí série nás zavádí do středověku mixlého středozemí. Ústřední dvojicí je milenecký pár. Ona dcera upířího knížete, on vlkodlak - sluha. Co já NATO? Sice ne tak stupidní jako druhý díl, ale rozhodně ne tak povedené jako první díl. Samoúčelné cool záběry střídají stupidní rozhovory jenž by rády posouvaly děj vpřed. Film opisuje, kde se dá a vůbec se to nesnáží popřít. Ve výsledku nuda jenž se dá snést. ()

Sundance23

Bál jsem se že bez Beckinsale to nebude ono ale výsledek je o něco lepší než v prvních dvou dílech. BillNighy je chladný až běhá mráz po zádech a nebýt příšerných efektu,možná by film přeskočil na označení A. ()

Pavelos

Hned první věc co mě zarazila, bylo že se celý film odehrává nejspíš někdy ve středověku.. Celé toto pokračování je jenom snažením nějak navázat na první díl.. Naprosto zbytečné pokračování.. Vše se odehrávala v šeru, takže se ani nedalo kochat třeba krásou přírody.. Bohužel pro mě celkem zklamání:-( ()

M.A.J.O.

Po dějové stránce určitě lepší než předchozí 2 díly. Prostředí středověku je bezesporu strašidelnější, přesto mi v toto snímku něco schází. ()

kecinzer

Celkem hustá řežba plná krve a efektů, ovšem pro mě moc depresivní prostředí - vše se v podstatě odehrávalo jen na jednom místě a ve tmě. Chápu, že upíři mohou existovat jen ve tmě, ale jde to udělat prostě i lépe. Nicméně jako začátek předchozích filmů je to vysvětlení celkem dobré. ()

Kratoc

Ale jo ... Dá se! Myslím, že filmu prospěla změna prostředí (do středověku), protože upřímně, kdo zná třetí pokračování (pokud to není od začátku zamýšlená trilogie), kdy třetí díl většinou dopadne tragicky. V tomto případě se tomu tak naštěstí nestalo ... Ne, úplně. Jistě, film říká to, co už všichni víme, nepřináší nic objevného z hlediska vizualizace. Trošku v pozadí zůstává vykreslení jednotlivých vztahů, kdy to mohlo zajít ještě trochu dál. Ale tak ... béčko na nedělní odpoledne. ()

Illy

Modrá že je dobrá? V tomhle podání je zatraceně špatná - od scénáře až po triky. Jediný kdo si mne ruce je výrobce kontaktních čoček. Jinak ruce pryč! ()

Gulde

Pokrok vůči tý lehce bezduchý dvojce tam je bez debat, a hlavně už se částečně vrátila taková ta matrixovská stylovost z prvního dílu. A vše co k tomu bylo potřeba bylo zase dát víc prostoru Billovi Nighymu, na kterym vlastně celá série stojí a padá. 70% ()

Antaeus

No to je tu zasa fundovaných rečí okolo.. Vojna medzi vlkodlakmi a upírmi ešte nezačala, ale naši filmoví bukmejkri už neprijímajú stávky. Pritom mne sa tento diel páčil z celej série najviac. Hutne temná atmosféra, upíri vykreslení ako pekné svine (konečne, more!), vlkodlaci ako poriadne beštie, boje pekelne neĺútostné a patrične krvavé. Príbeh v rámci žánru slušný (ježíš, hádam tu nikto nečakal Hamleta, preboha) a motívy vlkodlakov byť na upírov poriadne nasraní pekne vykreslené. Na podobných pokračovaniach mimoriadne oceňujem, ak sa držia príbehu a nesnažia sa silou-mocou šokovať. A tu sa to darí na jednotku. Takže aj keď je od začiatku jasné, ako to celé dopadne, film nenudí a čakanie na to, kedy sa vlčí William Wallace konečne naserie a povie si "božíčku, tak toto už nie", uplynie v príjemnom, takmer dokumentárnom sledovaní toho, ako boli na Slovensku vyhubení vlci. Inu.. Tí naši, slovenskí, očividne nemali svojho Luciena, ktorý by ich viedol proti krvilačným bačom z Očovej. ()

Echelon1

Pokojne si to pustite pred prvým dielom, keďže to, čo prvý diel ukázal len vo flashbackoch a rozprávania, je tu ukázané v plnohodnotnom filme. Myslím, že čo sa týka postáv, nepoviem veľa nového, než čo už tu je, ale za zmienku určite stojí Michael Sheen, ktorý je tu pravý cool hrdina, Rhona krásna ako Kate B. a Bill stále solídny záporák. Aj keď Underworld stojí na Kate tak ako Resident Evil na Mile, zaobíde sa nejaký ten diel aj bez nej. ()

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)