Hluboko v lesích žije kmen lovců a sběračů. Lovci jsou udatní muži, jejichž povinností je lovení divoké zvěře. Jedním z nich je i Zed (Jack Black), který není až tak šikovný jako ostatní. Mezi sběrače ovoce a různých plodin patří ženy a někteří slabší nebo mladší muži. Například Zedův kamarád Oh (Michael Cera). Zed jednou omylem na lovu trefí kopím jednoho kolegu, a když navíc ochutná zakázané ovoce, musí v důsledku těchto chyb nakonec z kmene odejít. Při odchodu se mu ještě podaří založit ve vesnici požár, a tak je siláky z kmene nemilosrdně vyprovozen a pronásledován. Oh nejdřív odejít se Zedem nechce, ale nakonec se k němu přidává a na dobrodružnou cestu se vydávají spolu. Oba muži ale stále myslí na dvě ženy z kmene, do kterých jsou zamilovaní. Oh miluje Zedovu sestru Eemu a Zedovi se zase líbí Maya, kterou si ovšem přivlastňuje lovec jménem Marlak. Po odchodu z lesa začnou muži na své cestě potkávat biblické postavy. Nejprve se stanou svědky vraždy, kdy Kain zabije svého bratra Ábela. Sice mu slíbí, že si vše nechají pro sebe, ale Kain nedá jinak, než že muži půjdou s ním. Kain je odvede do vesnice, kde žije se zbytkem rodiny. Rodina muže pohostí, Kainův otec nabídne Zedovi, že se může klidně vyspat s jeho dcerou, ze které se ovšem vyklube lesba. Kainův otec zjistí, že Ábel byl zavražděn, a obviní Kaina z bratrovraždy. Ten spolu se Zedem a Ohem utíká do nejbližšího města. Muži si všimnou, že mezi otroky, kteří se zde nabízejí k prodeji, jsou Marlak, Maya a Eema a další obyvatelé jejich původní vesnice. Maya sdělí mužům, že po požáru ve vesnici, který založil Zed, napadly vesnici horské kmeny a obyvatelé byli zajati do otroctví. Zed slíbí Maye pomoc, ale Kain Zeda a Oha zradí a prodá je také do otroctví. Při cestě pouští ale dojde k přepadení obchodníků s otroky vojáky, dojde k bitce, všichni jsou zajati, jen Zed a Oh utíkají. Oba muži se schovají za kopcem a chtějí své lásky zachránit v noci. Mezitím ale oba usnou a vojáci s otroky odcházejí. Jejich cesta vede do Sodomy, a tak dva kamarádi po probuzení ví, kde ženy hledat. Cestou do Sodomy narazí na Abrahama, který zrovna plánuje obětovat Bohu svého syna Izáka. Zed a Oh Abrahama zastaví a přesvědčí ho, aby syna nezabíjel. Odcházejí spolu s nimi do jejich vesnice. Abraham mužům oznámí, že všichni muži ve vesnici si v ten den odřežou předkožky z penisů. Zed a Oh mají podle Abrahama tento rituál podstoupit také. Oba neváhají a z vesnice okamžitě utečou... (TV Prima)

Slypp

Rok 1 se celkem povedl. Takový dobrý průměr a 4* určitě můžou být. Sranda i zajímavé scény, u kterých se prostě zasmějete.Dobré obsazení je také. :) ()

Plgy

ani ne moc povedená komedie,ale svůj účel.splnila-rozesmála mě,ale přesto musím odebrat pár hvězdiček.A za Jacka Blacka jednu přidám. ()

in flames

Filmy s Jackom Blackom sú vždy plné predvídateľného úchylného nechutného a vulgárneho humoru, ktorý mnohých nebude baviť, ale tento je niečím výnimočný aj pre jeho nefanúšikov. Obrazovo je film nenáročne spracovaný a charaktery postáv sú zrejmé a len minimálne sa vyvíjajú. Dejovo ide úplne absurdnú zlátaninu všakovakých náboženských povestí. Veľmi ma potešila táto rebélia voči všetkým dogmám (aj keď súhlasím,že porovnávanie so životom briana nie je na mieste) a ukázanie „pravej tváre“ všetkých náboženstiev a ich skutočného historického pozadia. Je jasné, že človek s konzervatívnym myslením si neužije ani humoru ani myšlienky mu neprídu inovatívne. Aj ked film obsahuje hluché miesta, ktoré nie sú ani vtipné a ťažia z opakovania toho istého (kain a ábel) ide podľa mňa o dosť výnimočnú záležitosť už pre odvahu taký film natočiť a mali by ho povinne dávať každé vianoce. ()

pelegryna

Jack je prostě čím dál tím více snesitelný a lepší a lepší. Je skvělé, že se nebojí takovýchto témat a rolí. ()

Regig

Filmy co jsou točený o náboženství a různých vírách nemám rád, ale pokud se v těch filmech odehrává humor ( ne parodie ) , tak to mám rád a pokud se směji v průměru aspoň jednou za minutu, což je tento případ, tak ten film můžu doporučit. ()

stuj

Intelektuální humor rozhodně nečekejte, je to klasická stupid-styl komedie. Ale kupodivu jsem se celkem bavil a zasmál se víc než jen párkrát. (Vím, měl bych se za to stydět:) ). Hlavní dvojice to táhla dobře. Jack Black je klasika a Michaela Ceru asi začínám mít po "Juno" a "Scott Pilgrim vs. the World" rád. ()

Fixa

Nejlepší je když od takového filmu čekáte sračku a nakonec se docela bavíte. Potřeboval jsem nějakej stupidní komediální výplach, u kterého bych nemusel používat mozek. A hle ! Trefa! Celek nicmoc, ale semtam je to vážně k popukání, když je vypatlaná nálada. U mně vede "bláznivá" honička ve volském spřežení :-) ()

Paan

Často jsem si u tohohle říkal, jestli se uvnitř vážně skrývá docela promyšlená satira, nebo jestli si ji tam jen sám nepřidávám. Ať tak či onak, je to příběh dost ujetý, místy možná trochu přes. Ale jinak zkrátka další Jack Black. Nezklamal. ()

Vaclav007

Pokus o RRRrr, bohužel nedopadl a humor se vytratil do neznáma, přeskakovaní z letopočtu do letopočtu vytratil pointu a herecké obsazení hlavní postavy mě také moc neoslovilo. ()

Duston_Movie

Tento film ma veľmi pobavil , hlavne prvá trištvrtina a tých posledných 20 minút bolo dosť nudných . Je to taká dobrá priemerná komédia aj keď niektoré vtipy tu moc vtipné neboli a poznám aj lepšie komédie preto som dal 3* ()

marco.uk

Cakal som nahluplu komediu s prizemnym a mierne retardovanym humorom vhodnu na nedelne poobedne lenosenie. Moje ocakavania sa naplnili do poslednej bodky. Pritomnost naozaj krasnych zien, ako su Juno, Olivia a June Diane je skvelym bonusom tohto filmu. Na 5 hviezd to urcite nie je, ale mne tento film naladu urcite vylepsil. Jednoducho vynechajte hodnotenia a urobte si nazor sami. ()

Bukvicka

Nad tímhle se nesmí moc přemýšlet, jinak si film vůbec neužijete. Jack Black, který se vrhne do takových bláznivých rolí, mě vždy úspěšně rozesměje. Povedené scény a příhody. A hlavně se zde často naráží na hlášky, které mě prostě dostanou "Ježiši nejes to, co když to hovno počůrala veverka" a mnoho jiných. V žádném jiném filmu jsem na takové podobné narážky zatím nenarazila. Prostě a jednoduše, podle mě tento film stojí alespoň za jedno zkouknutí :-) ()

Luke_00

Velke zklamani :( na to jak mam Blackove komedie (at uz jsou jakkoliv stupidni) rad tak tahle se neskutecne tahla a ja se nemohl dockat konce. Par svetlych momentu film bohuzel nezachrani. Mozna je muj dojem z filmu zkresleny, protoze jsem se vyjimecne dival s CZ dabingem. ()

GaryMicael

ja som proste fanúšik Jacka Blacka a tak sa mi všetky jeho filmy páčia. A i keď viem, že väčšina vtipov v tomto filme sú odveci, musím dať 100%. ()

gremlin101

...Co jsem to udělal?..Co jsem to udělal znova?...Co jsem to zase udělal?...Co to pořád dělám?.... :D Nebo...... Hrajemu hru..., jmenuje se: Palme, palme, řízy, říz... :D Fakt nářez, asi nic pro toho kdo nemá rád lehce stupidní humor, ale já jsem se bavil. ()

StarFsh

Špecifická paródia, na tému o ktorej 50% divákov, ktorý ten film vzhliadli nemali ani páru. Toto je klasický problém dnešnej doby a preto kopa inteligentných filmov končí nezaslúžene s hodnotením okolo 60%. ()

kavon

Jo přesně takové komedie mám rád. Bál jsem se aby to nebylo zbytečně trapné jako například scary movie 4 a 5. A ono to bylo celkem příjemný překvapení. žádný pocit trapnosti a přehnanosti hlášek a cestování biblickým postupem bylo taktéž suprové :D Herecké víkony byli výborné a Jack Black, který se mi jako herec moc nelíbil v jeho ostatních rolích tak tímhle dílem si napravil reputaci. Jasně ne úplně všechno je tip ťop, ale takovéhle blbůstce to musíte odpustit. Pro mě příjemné překvapení, i když kbybych se na to díval znova asi bych jednu hvězdu ubral :) ()

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

04.07.2012

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (více)

Zbouchnutá Bible

Zbouchnutá Bible