Docela překvapení, protože Jack Blacka zrovna nemusím. Year One je poměrně vtipná komedie z roku nula :) ...(25.9.2009)

Tato komedie dokázala docela dobře pobavit, aniž by sklouzávala do trapnosti, a to je rozhodně třeba ocenit. Film byl vtipný, místy docela nápaditý, a hlavně atraktivně odvyprávěný a pojatý. Byl to prostě zajímavý nápad vzít dva sběrače, kteří byli součástí jakési pravěké tlupy, a nechat je putovat biblickými dějinami, počínaje stromem poznání a konče jejich pobytem v Gomoře. Jack Black a Michael Cera v hlavních rolích byli výborní a těžko jim cokoliv vytknout, své komediální role zvládli na jedničku a byli ve svých rolích velice příjemní a sympatičtí. A například scéna, ve které Michael Cera močí, když ve vězení visí hlavou dolů, tak ta byla skutečně neotřelá a hodná zapamatování. Pokud se podívám na vedlejší role, tak tam jsou to pro mě téměř všichni neznámí herci, které jsem dosud nikde neviděl hrát nebo jsem je nikde nějak výrazněji nezaregistroval. Jedinou výjimkou je Paul Rudd v roli Ábela, který byl jako vždy sympatický. Pokud bych měl tedy svůj komentář nějak uzavřít a film nějak celkově ohodnotit, tak bych řekl asi tolik, že to rozhodně nebyl ztracený čas a jako vtipná variace na biblická témata to funguje naprosto perfektně, rozhodně nejsem zklamaný. Film vnímám jako mírně nadprůměrný, což ve zdejším systému hodnocení znamená tři hvězdy.(8.12.2010)

• tron

„Kam idete, otec?“ – „Hľadať tvojho brata Ábela, Kain.“ – „Tak to veľa šťastia, otec.“ Brutálny „prepad sympatií“. Pôvodne som sa tešil. Ramis, Black, Apatow, zápletka. Keď ubehli prvé minúty, prestal som, ale povedal som si, nuž čo, nejako to dokopeme do konca. Ale nedokopali sme. Z plánovaných „dočerta aspoň 60%“ sa rýchlo stalo „uf, tak toto bude maximálne za 40%“... aby som ku koncu pochopil, že toto za 40% veru nebude, toto bude vďačné už za úbohých 20%. Mám pocit, že alebo režisér (inak klasik americkej filmovej komédie, okrem KROTITEĽOV DUCHOV ešte PRÁZDNINY V AMERIKE alebo ANALYZUJ) otrasne zostarol, alebo je to presne také, aké to malo byť (v takom prípade nechápem, ako Black a Apatow, ktorí žiadni amatéri nie sú, do takéto bobku mohli dobrovoľne šliapnuť) alebo producenti začali strihať a strihať a strihať. Výsledkom je nesúvislý sled scénok, naukladaných vedľa seba. Miestami dokonca neviete, o čo ide (chlapíkovi sa v lese omotá had okolo krku a začne ho dusiť, strih, chlapík, už bez hada, sedí pri večernom ohni a hada už nikto nikdy nespomenie). Hoci som sa smial na BLBOM A BLBŠOM, tentokrát som bol znechutený splaškovým humorom (ochutnávanie medvedieho trusu, natierane chlpatého chlapa olejom). Zasmial som sa raz (močenie si do nosa), usmial možno desať.(27.5.2011)

Jack Black.(15.6.2011)

Ke srovnání s Životem Briana to má daleko, na to si Jack Black až moc fandí, ale jinak nemůžu říct, že bych se nezasmál. Jasně, byla to ujetá pakárna, ale se spoustou dobrých hlášek, která při správné náladě neurazí a nenudí.(1.2.2010)