Od ústřední dvojice Jack Black a Michael Cera bych asi čekal větší zábavu, ale režisérovi se nepodařilo využít jejich potenciálu. Přesto jsou zde místa i hodně vtipná a pro oko mužské je zde navíc Olivia Wilde (Thirteen z House, M.D.).(4.10.2009)

Tyhle komedie s průměrným hodnocením jsou nejlepší. Hlavně, když v ní ještě k tomu hraje Jack Black. Jenže zase tak skvělý, jak jsem se těšil, to nebylo. Ono se totiž prý od toho čekalo docela dost a o tom já nevěděl. Pak se na to zase docela rychle zapomnělo, a já taky zapomněl. Jenže pak jsem si vzpomněl a s natěšením pustil. Takovéhle komedie totiž pobaví nejvíc, nejúpřimnějc. Jenže když do toho doleze pár prasáren, některý dobrý, některý špatný, tak z toho nakonec vzejde průměrnej film. Pobaví, nasere, a chvílemi otráví. Každopádně za shlédnutí určitě stojí.(5.5.2010)

Po mnohých sklamaniach z filmov s "prehistorickým" námetom (10 000p.n.l., Rrrrr, atď) som do tohto filmu išiel dosť opatrne a s neistotou. Tá sa pomaly začala vytrácať s prvými hláškami dvojice najhoršieho lovca v tlupe (Jack Black) a pomýleného zberača plodov (Michael Cera). Na ich putovaní sa na logiku a historickú dôslednosť treba zvysoka vykašlať. Hneď od začiatku sa tu totiž pletie piate cez deviate a chlapci toho na ceste za lepšími zajtrajškami postretajú naozaj hodne. Konečne už ale aspoň viem ako to naozaj bolo s tým Kainom a Ábelom, Abrahámom, jeho synmi a predkožkami. Viem aj, že čúrať nielen proti vetru, ale ani dole hlavou sa nesmie a výraz Sodoma a Gomora dostal u mňa nový rozmer. Hlášky typu: "Mám piesok v zadku. Pozriem sa ti na to, keď budeme v Sodome." mi ešte teraz rozťahujú kútiky do širokého úsmevu, takže s týmto kúskom spokojnosť.(24.10.2009)

• LiVentura

Slabší prdlá "blackovina"... on snad ani jinak hrát neumí. Jeho parťák Oh, moc zajímavý týpek.. :-) Ale stejně podprůměr, čekal jsem lepší.!(14.9.2013)

Tenhle film je pořádná konina, ale tak praštěná, až to je zábavné...tedy s drobnými výkyvy. Jack Black a Michael Cera si dokonale sedli a každý předvádí svůj klasický herecký archetyp. Režidér Harold Ramis má asi to nejlepší za sebou a druhého Na hromnice o den více se od něho zřejmě už nedočkáme, přesto je Rok jedna filmem, který na tu hodinu a půl dokáže příjemně zabavit a mezi tunami otřepaných (ale většinou stále funkčních) vtipů se najde i pár perel. 60%(17.10.2009)

• - Snímek se umístil na 43. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Jack Black se nechal slyšet, že film bude připomínat spíš pythonovskou klasiku Život Briana, než předchozí Remisovy a Apatowovy filmy. (Pumiiix)

• - Natáčelo se v Novém Mexiku a Louisianě. (Cheeker)