Narovinu řikám, že kdyby nehrál hlavní roli Jack Black, nebyl bych daleko od odpadu..... ale tenhle chlápek mě prostě baví ! 60%(14.9.2009)

"Sodomize this!" Vlastne nemám rád Blacka ani Ceru, ale kvôli starému pánovi Ramisovi som sa rozhodol dať údajne najhoršiemu filmu leta 2009 šancu. Zhruba tretinu stopáže som trpel. Veľtrh márnosti a trápnosti, navyše v hnusnej obrazovej a zvukovej kvalite (digitálna kamera?). Potom, celkom nečakane, zhruba od príchodu do Sodomy, akoby sa filmu chopil iný scenárista a iný režisér a začne to byť solídna zábava. Pravda, stále je to šťankový a buzícky humor, ale po katastrofálnom úvode človek ocení aj Ceru čúrajúceho na vlastnú hlavu a veľkňaza Platta veštiaceho z rozdrásaného ovčieho konečníka. Nakoniec teda pomerne spokojnosť. Samozrejme, akékoľvek porovnávanie so Životom Briana je absurdné.(13.9.2009)

Tyhle komedie s průměrným hodnocením jsou nejlepší. Hlavně, když v ní ještě k tomu hraje Jack Black. Jenže zase tak skvělý, jak jsem se těšil, to nebylo. Ono se totiž prý od toho čekalo docela dost a o tom já nevěděl. Pak se na to zase docela rychle zapomnělo, a já taky zapomněl. Jenže pak jsem si vzpomněl a s natěšením pustil. Takovéhle komedie totiž pobaví nejvíc, nejúpřimnějc. Jenže když do toho doleze pár prasáren, některý dobrý, některý špatný, tak z toho nakonec vzejde průměrnej film. Pobaví, nasere, a chvílemi otráví. Každopádně za shlédnutí určitě stojí.(5.5.2010)

• xxmartinxx

Zoufalá kopie Životu Briana, která bez vlastního nápadu i přes dobré obsazení nudí k smrti. Narážky na bibli postrádají vtipnost a není mi jasná pointa filmu nebo snad smysl, proč vůbec vznikl. Jack Black se snaží, Cera dělá co vždy, ale ani to nestačí. Rok jedna je ztráta času, která má možná dobrou výpravu, ale to je vše. Rychle utíkám za Pythony!(13.12.2009)

Poslední film scénáristy a režiséra Harolda Ramise (uznávané kousky jako Krotitelé duchů nebo Na Hromnice o den více) je, no, pravěkou komedií. Hrdinové se tu připletou k několika biblickým událostem, naserou kdekoho, mají hodně sexuálních narážek a chtějí toho hodně říct. A jsou jednou za čas i docela vtipní. Ale jen skutečně občas. Ambice možná byly, výsledek ovšem nutně pokulhává. Cera znovu jen přitakává, jeho herecká poloha je stejná jako v osmdesáti procentech předchozích hereckých příležitostech, Black se snaží, ale v cestě mu stojí scénář, Wilde je tentokrát jen hezká, herecky se rozšoupnout nemá pražádnou šanci. Mdlé tři hvězdy. I když se občas rozzáří.(21.9.2014)