Jasne, je to hrozna kokotina a slatanina, ale narozdil od nedavnyho a podobnyho Land of the Lost je to precejen vetsi zabava. A velkej podil na tom maj vedlejsi postavy, kde se sesla fakt paradni sestava, sice nikdo nedostane zadnej poradnej prostor, ten si vsechen pro sebe krade Black (coz ale neni na skodu) nicmene aspon par, co me zaujali nejvic, zminim. Kyle Gass s pytlikem kouli, Bill Hader jako zhulenej saman, Azaria a Mintz-Plasse jako Abraham a Isak. Ale jak rikam, vse ma pod rukou paradni Black a vsichni ostatni, vcetne otravnyho Cery, tu jsou jen a pouze proto, aby mu nahravali na dalsi a dalsi fory. Vetsinou jsou sice extra stupidni, spocivajici v tom, ze neco posere, pripadne ze postavy pronaseji super kokotsky dialogy (ted nemyslim spatne napsany, ale proste sileny kecy) ale obcas je to fakt slusna zabava, kulisy pusobi celkem verohodne a film tech 100 minut solidne zabavi, takze lepsi 3*.(13.9.2009)

• Boogeyman

Film působí stylem, jako by tvůrci neměli žádný scénář, pouze šablonu o dvou pralidech, kteří jdou a potkávají biblické postavičky, přičemž naprostá většina „vtipů“ spočívá v tom, že Jack Black dělá stupidní oplzlá gesta a ksichty a Michael Cera je převlékán do směšných kostýmů. Upřímně, tomu druhému jsem se občas docela smál (hlavně velké přilbě), ale většinou je film až nepříjemně trapný.(26.10.2009)

• tron

„Kam idete, otec?“ – „Hľadať tvojho brata Ábela, Kain.“ – „Tak to veľa šťastia, otec.“ Brutálny „prepad sympatií“. Pôvodne som sa tešil. Ramis, Black, Apatow, zápletka. Keď ubehli prvé minúty, prestal som, ale povedal som si, nuž čo, nejako to dokopeme do konca. Ale nedokopali sme. Z plánovaných „dočerta aspoň 60%“ sa rýchlo stalo „uf, tak toto bude maximálne za 40%“... aby som ku koncu pochopil, že toto za 40% veru nebude, toto bude vďačné už za úbohých 20%. Mám pocit, že alebo režisér (inak klasik americkej filmovej komédie, okrem KROTITEĽOV DUCHOV ešte PRÁZDNINY V AMERIKE alebo ANALYZUJ) otrasne zostarol, alebo je to presne také, aké to malo byť (v takom prípade nechápem, ako Black a Apatow, ktorí žiadni amatéri nie sú, do takéto bobku mohli dobrovoľne šliapnuť) alebo producenti začali strihať a strihať a strihať. Výsledkom je nesúvislý sled scénok, naukladaných vedľa seba. Miestami dokonca neviete, o čo ide (chlapíkovi sa v lese omotá had okolo krku a začne ho dusiť, strih, chlapík, už bez hada, sedí pri večernom ohni a hada už nikto nikdy nespomenie). Hoci som sa smial na BLBOM A BLBŠOM, tentokrát som bol znechutený splaškovým humorom (ochutnávanie medvedieho trusu, natierane chlpatého chlapa olejom). Zasmial som sa raz (močenie si do nosa), usmial možno desať.(27.5.2011)

• sochoking

Ak ste po 12 hodinovej šichte, ktorú ste pretrpeli po víkendovej kalbe len horko ťažko, tak na také to tupé dívanie sa doblba je táto idiotsky trápna sračka najideálnejšia .(8.3.2010)

Celkom milá zábavka. Začiatok sa mi páčil viac, ale ani záver nebol úplne zlý. Film ako stvorený na relax večer po práci, nenudí a zabaví.(29.4.2013)

• - Režisér Harold Ramis si osobně zahraje starozákonního Adama. Není to poprvé co se ukáže před kamerou - známe ho třeba jako Dr. Egona Spenglera, vědecky založeného člena Krotitelů duchů. (Pumiiix)

• - Jack Black se nechal slyšet, že film bude připomínat spíš pythonovskou klasiku Život Briana, než předchozí Remisovy a Apatowovy filmy. (Pumiiix)

• - Snímek se umístil na 43. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)