Typický Jack Black, ktorý akoby charakterovo vypadol zo svojich parádnych filmov, ktorému asistuje Michael Cera (ten trtko z Juno), pri ktorom som polku filmu nevedel, či to je chlap, alebo žena (až keď hral polonahú zlatú sochu mi to doplo :). Táto nevšedná dvojka sa vyberie na dobrodružstvo od doby kamennej, až po dobu Sodomy a Gomory. V prvom rade sa mi páčilo, že si nedávali servítky pred ústa pri robení si srandy z Boha a iných biblických bludov, ktorými podľa mňa celkom trafili klinec po hlavičke. Niekedy je to však trápne, pre slabšie žalúdky nechutné ale myslím si, že je to pozeratelné. Pritom na nádherné žennské obsadenie sa dá dívať aj keď film má skoro nulovú pointu. Preto Béčkový Life of Brian netreba hneď ukameňovať a dať za obeť Bohom.(13.9.2009)

Od ústřední dvojice Jack Black a Michael Cera bych asi čekal větší zábavu, ale režisérovi se nepodařilo využít jejich potenciálu. Přesto jsou zde místa i hodně vtipná a pro oko mužské je zde navíc Olivia Wilde (Thirteen z House, M.D.).(4.10.2009)

• D.Moore

Tyhle hrubozrnné "komedie" bývají jen málokdy můj šálek čaje. Rok jedna mě přilákal námětem a jménem Harolda Ramise, jenže víc mi už téměř nenabídl. Když nebudu počítat vtipnou hudbu Theodora Shapira, příliš veselého jsem se tedy nedočkal. Pár scén přitom určitý nápad mělo (Kain a Ábel například), nicméně zbytek byl trapný až hanba. Scénu s ochutnáváním ho... lejna považuji za absolutní dno.(1.6.2014)

• hellstruck

Jedna z těch průměrných komedií, jejichž "problém" spočívá v tom, že sice nejsou nijak špatné, ale právěže ani obzvlášť dobré. Jack Black je zkrátka Jack Black, jeho herecký kolega nemá sebemenší charisma a co se příběhu týče, tak chvílemi skvěle pobaví a chvílemi zase otráví. K čertu s historií, líbilo se mi, jak Ramis víceméně zparodoval biblické příběhy a neváhá prolnout doby (aneb jak se pračlověk potkal s Kainem a Abelem a vyrazil do Sodomy). Dala bych mile ráda tři hvězdičky, ale za ty momenty, kdy jsem se modlila, ať už je konec - musím snížit o jednu.(21.8.2012)

Chybejici clanek mezi dementnim "RRRrrrr!" a genialnim "Zivotem Briana". Tedy - cisty prumer. U komedii stavici na sve blbosti by to byl uspech, ale tohle obsazeni a s timhle reziserem melo na jine mety. Prave ta pachut nevyuzite sance krapet kazi vysledny dojem, protoze jako natupla zabava to misty bavi slusne (a vzdy je u toho Cera, jenz hraje stale tu samou postavu, stale ale neodolatelneji). Jen to chce asi sledovat a uzivat si jednotlive segmenty (treba i nadpozemsky dokonalou Olivii Wilde), nez se v tom zmatku pokouset hledat smysluplny pribeh a vyrovnanou uroven.(13.9.2009)