Hluboko v lesích žije kmen lovců a sběračů. Lovci jsou udatní muži, jejichž povinností je lovení divoké zvěře. Jedním z nich je i Zed (Jack Black), který není až tak šikovný jako ostatní. Mezi sběrače ovoce a různých plodin patří ženy a někteří slabší nebo mladší muži. Například Zedův kamarád Oh (Michael Cera). Zed jednou omylem na lovu trefí kopím jednoho kolegu, a když navíc ochutná zakázané ovoce, musí v důsledku těchto chyb nakonec z kmene odejít. Při odchodu se mu ještě podaří založit ve vesnici požár, a tak je siláky z kmene nemilosrdně vyprovozen a pronásledován. Oh nejdřív odejít se Zedem nechce, ale nakonec se k němu přidává a na dobrodružnou cestu se vydávají spolu. Oba muži ale stále myslí na dvě ženy z kmene, do kterých jsou zamilovaní. Oh miluje Zedovu sestru Eemu a Zedovi se zase líbí Maya, kterou si ovšem přivlastňuje lovec jménem Marlak. Po odchodu z lesa začnou muži na své cestě potkávat biblické postavy. Nejprve se stanou svědky vraždy, kdy Kain zabije svého bratra Ábela. Sice mu slíbí, že si vše nechají pro sebe, ale Kain nedá jinak, než že muži půjdou s ním. Kain je odvede do vesnice, kde žije se zbytkem rodiny. Rodina muže pohostí, Kainův otec nabídne Zedovi, že se může klidně vyspat s jeho dcerou, ze které se ovšem vyklube lesba. Kainův otec zjistí, že Ábel byl zavražděn, a obviní Kaina z bratrovraždy. Ten spolu se Zedem a Ohem utíká do nejbližšího města. Muži si všimnou, že mezi otroky, kteří se zde nabízejí k prodeji, jsou Marlak, Maya a Eema a další obyvatelé jejich původní vesnice. Maya sdělí mužům, že po požáru ve vesnici, který založil Zed, napadly vesnici horské kmeny a obyvatelé byli zajati do otroctví. Zed slíbí Maye pomoc, ale Kain Zeda a Oha zradí a prodá je také do otroctví. Při cestě pouští ale dojde k přepadení obchodníků s otroky vojáky, dojde k bitce, všichni jsou zajati, jen Zed a Oh utíkají. Oba muži se schovají za kopcem a chtějí své lásky zachránit v noci. Mezitím ale oba usnou a vojáci s otroky odcházejí. Jejich cesta vede do Sodomy, a tak dva kamarádi po probuzení ví, kde ženy hledat. Cestou do Sodomy narazí na Abrahama, který zrovna plánuje obětovat Bohu svého syna Izáka. Zed a Oh Abrahama zastaví a přesvědčí ho, aby syna nezabíjel. Odcházejí spolu s nimi do jejich vesnice. Abraham mužům oznámí, že všichni muži ve vesnici si v ten den odřežou předkožky z penisů. Zed a Oh mají podle Abrahama tento rituál podstoupit také. Oba neváhají a z vesnice okamžitě utečou... (TV Prima)

Hees

Vtipné to je! Ale nezapadá to do seba.Scénky idú a idú a príbeh nejako síce napreduje ale ja by som tento film mohol pozerať tak, že by som ho rozsekal na 20 malých častí a tak si pozrel každý deň jeden kúsok.Nie je to jeden celok.No je to trošku škoda.Nabudúce to bude lepšie verím tomu. ()

Chen

Harolda Ramise mám rád, ale tentokráte má u mě vroubek. Kdyby se chopil námětu jinak, kdyby postavy každý vtip pět minut neokecávaly, a kdyby fungujících vtípků bylo více, neměl bych větších výtek, ale na můj vkus se tu až moc překračuje hranice trapnosti. ()

Meridius

Průměrná komedie s několika wtf momenty (degustace hovna) i několika světlými chvilkami (honička v povozech). Taky se mi nějak nezdál M. Cera, Jack Black byl mnohem lepší a princezna dostatečně sexy. 60% ()

MartinNDL

Sorry, dvacetiletá modelko, ale když mi chceš strčit pěst do prdele, nasazuješ si umělej penis a křičíš na mě tati, není to ani vtipný, ani sexy a už vůbec se mi nepostaví. Nezavolám ti. ()

Martin741

Zlatanina, kde A nesuvisi s B, po C inhed nasleduje H...... scenky filmu nedavaju ziadny zmysel. No a smiat sa? A na com? Na tejto srajde isto nie. 7 % ()

Aljak

Ach, toľko prízemného humoru až to nebolo pekné. Rozhodne som čakal niečo oveľa lepšie, obzvlášť keď v hlavných úlohách sa predviedli takí svojskí herci ako Jack Black a Michael Cera. Na môj vkus až príliš veľa nechutných scénok a perverzného humoru. Nechápem načo to silou mocou často takýmto spôsobom preháňajú. Po dejovej stránke to bolo rozohrané na výbornú, ale celý ten prehnaný štýl "humoru" to pochoval niekam do úrovní podpriemeru. Ešteže to zachránilo pár naozaj vtipných hlášok, a najmä pôvabné otrokyne v podaní Juno Temple a June Diane Raphael, a samozrejme aj princezná Olivia Wilde. ()

shyster

Přistupoval jsem k Rok jedna trochu s despektem, protože poslední americké komedie (zvláště ty ve stylu Apatowa) mě zklamali svou nevtipností. Proto jsem byl překvapený, že Jack Black zůstal svým a zvláště pak v první půlce na nás valí jeden vtip za druhým (ne však ve stylu "bolí mě břicho od smíchu", ale přesto v potěšujícím stylu). Druhá půlka už sklouzává ke klasickému scénáři, kdy prostě tu pecku musí Jack dostat. ()

bourec

No,moc pěkná slátanina.Tyhle prdící,zvracející komedie opravdu nemusim,takže ani nevim co jsem od toho čekal a proč jsem si to půjčil.A ochutnávání lejna tim debilem Blackem,to už byla na začátku filmu poslední kapka,pak už jsem tupě zíral nebo pospával.Verdikt:20% a sobě pár facek za to,že jsem to přines domů. ()

Agoran

Parkrat se pri zhlednuti tohoto dila mozna i usmejete, ale to je tak vse. Jiny nez perverzni humor zde prakticky neni, takze to jednou, dvakrat fungovat muze, ale poste je to uz proste prilis. Vydrzet u teto "komedie" bylo tak trochu premahani, ale z kina jsem nakonec neutekl, takze hadam, ze jsem uspel. Pratele byli z filmu nadseni, takze bohuzel hadam, ze se muzeme dockat Year Two to Fifty. Poradna rana prisla az po prichodu z kina, po precteni obsahu na csfd - Zivot Briana? Tento vtip je horsi nez vsechny ty obsazene ve filmu. ()

Džef!

přoč se Harold Ramis patlá s parodií 10 000 před. n. l.??? Když snímek jako je smlouva s ďáblem se mu docela poved??? To se nikdo nedozví. ()

Wladi.mir

Komedie, která neurazí ani nenadchne, ale pro fandy Jacka Blacka je to jasná volba. Trochu bláznivá věc s historickým dějem je vcelku koukatelná zábava, i když se občas samozřejmě nevyhnou "trapnostem".Film jsem viděl s EN titulky a tři hvězdy jsou průměr, takže mohu doporučit. ()

C0r0ner

Stáhl jsem si to jako americký ekvivalent k RRRrrrr!!! a jak se dalo čekat, bylo to o několik řádů horší. Celou dobu mě sice bavilo parádní obsazení, nečekané v takové blbosti, ale jinak byl humor spíš zřídkavý, až nijaký. O ději se taky moc mluvit nedá, takže nakonec z toho je jenom pocit nepromarněného času, který ale šlo využít lépe. 55% ()

Wormboy

Miestami celkom vtipne, ale inak dost bieda. A to este celkom zachranuju Jack Black a Michael Cera, no to mnozstvo ultralacnych a tragicky nevtipnych sexistickych a fekalnych pseodovtipov jednoducho negovat nemozu.1,5/5* ()

J0hny5

Čekal jsem víc, ale zas tak strašný to taky nebylo. Film si ujíždí na jednoduchým humoru a to by od něj měl člověk i očekávat. 55% ()

Flynn

Slabota, na to jak to mělo dobrý potenciál. Hodně odkazů a rýpnutí do biblických záležitostí ještě ušlo, ale samotný Jack Black mi přišel teda dost trapný, nevím jestli už jsem z toho humoru vyrostl nebo co, ale prostě mi neseděl a jeho postava mě spíše otravovala. Jak jsem kdysi neměl rád Ceru, tak po Pilgrimovi (film se mi mooooc líbil) mi v tom filmu přišel prostě dobrý, prostě geniální looser. Celkově koukatelné, ale ten prostor co dostal Black pro své trapné gesta a kravoviny se dal využít mnohem lépe. ()

Juto

Film nie je v skutočnosti taký zlý a nie je úplne bez humoru. Je to divoká hlúposť s bizarným príbehom. 6/10 ()

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

04.07.2012

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (více)

Zbouchnutá Bible

Zbouchnutá Bible