Sollozzo

Hodně dobré drama z vězenského prostředí. Stephen Dorff tu hraje opravdu 1. třídu. Val Kilmera bych skoro ani nepoznal, tak mi ani nevadil. Sic film chvilkama zaváněl troškou klišé, ale podle mě, zbytek Felona neměl žádnou chybu. Čeho jsem si všiml hned na první pohled byla vynikající kamera. Ať už scény určené k budování atmosféry, či dialogy s extrémně blízkými záběry, to všechno bylo perfektní. 80%. ()

driver005

Absolutní hodnocení je možná trochu přehnané, nicméně až na závěr jsem o filmu nezapochyboval jakýmkoliv směrem. Syrová realistická atmosféra, naturalistické vcítení se do vězeňských prostor, skvělé herecké výkony s pořádnou sviní v čele, perfektní glosy a výroky: "You protect your family at all costs. Even if you're forced to kill again. Because if i had to, I'd wipe out the whole planet to get mine back. So long, friend." To všechno jsou atributy, které sice mají leckteré jiné, byť třeba i kvalitnější snímky, ale i tak Waughovi prostě pracují na jedničku, a já mám potřebu to ocenit víc, než by bylo bývalo stačilo. ()

john.h

Velké překvapení. Drama z vězení prvotřídní kvality. S hlavním hrdinou by asi moc lidí měnit nechtělo. A jestli tak jako ve filmu vypadají i ve skutečnosti dvorky pro vězně na vycházky, tak na takové místo bych se vážně nechtěl podívat ani jako na turistickou exkurzi. ()

celticek

Uff. Něco tak španého jsem už dlouho neviděl. Nechápu pozitivní komentáře. Nemá to ani hlavu, ani patu. Když vezmu třeba nedávno viděnou španělskou Celdu 211,tak tady to nešahá zmiňovanému filmu ani po kotníky. Žádná chemie, nevěřím ani jedné postavě, pathos tak trapný, že jsem musel smát. Film se tváří tak strašně tvrdě,že vyznívá komicky. Kilmer v roli "mentora" je tak ubohý,že mi prostě docházejí slova. Výkerovaný kalendář na jeho ruce - no to si děláte kozy,jako.. 2 dny zpátky jsem se díval na kresleného Asterixe a celkem ho sepsul..teď se mu musím omluvit..tento film je v mých očích nepochybně horší.. ()

vetsinezobri

Jojo, zabíjet lupiče na dvorku se nevyplácí, ani na americkým dvorku. Hlavní hrdina se tak ocitá v dokonalým průseru, jeho děvče nemá prachy, synáček tátu a nadějný mladý muž se ocitá na několika metrech čtverečních s největšíma vyvrhelama Ameriky. Velmi dobré, atmosféra se dá krájet a přezoomované detaily na obličeje herců nabízí prostor k hledání sebemenších vad na jejich otlučených šiškách. ()

vozralec

Val Kilmer vysvětlí, jak to chodí ve vězení. A rozhodně to není procházka růžovým sadem. To ostatně pozná i hlavní hrdina. Téměř za čtyři hvězdy. ()

PavelH

Jednu věc sem chci napsat. Že Smithe nehraje Jeff Bridges, ale Val Kilmer jsem zjistil až tady na CSFD. Fakt jsem si celou dobu myslel, že je to dobře vypadající Jeff. ()

Zombiepod

Výborná dráma, ktorá je v mnohých smeroch pritiahnutá za vlasy až nad tým miestami rozum stojí, ale keď to človek prehryzie, ostáva zmrazene sledovať až do konca. Drsné, realistické a dokonalo uveriteľné väzenské prostredie sprevádzané fantastickými hereckými výkonmi s Dorffom a Kilmerov v čele. Nízky rozpočet viditeľný ale vôbec neprekáža a robí z filmu netradičný kus, ktorých je v obehu tejto témy pomenej. ()

ANTYCHRYST

Klasické vězeňské téma, ale v hodně povedeném kabátě. Je super sledovat tu změnu, když nastoupí do vězení, jako normální slušnej típek, ale jakmile zjistí co to je za zvěrstvo a do cely mu dají největšího zabijáka, začíná neskutečná proměna na dravého vlčáka, kterej si od nikoho nenechá srát na hlavu. Záporák v podobě bachařského Bosssse- ten černoch mě pil celej film krev a čekal jsem až se mu to jeho chování vrátí a vrátilo :) Povedenej filmeček z vězeňského prostředí 80 % ()

nick_sekac

Moc jsem od tohoto filmu nečekal. Po shlédnutí si říkám, jestli jsem viděl drsnější film z vězeňského prostředí a myslím si, že by mu mnohem víc seděl již použití název Animal Factory. Poslední třetina je sice taková typická holywoodská, na druhou stranu, kdyby to skončilo nějak ve stylu prvních 60 minut, asi bych to chvíli rozdýchával. ()

Maniik88

Milé prekvapenie. Z filmu vytrieskali hodne plusových bodov, aj keď námet bol 100x otrepaný. Hlavný hrdina a Val Kilmer super, pocit bezpocnosti a negatívnosti ako u severských filmov, fajn realistické fighty, proste veľmi slušná béčkovina. AK to ale takto chodí v amíckych väzniciach, tak im tú ich demokraciu nemôže nikto závidieť. ()

Oudee33

Když pominu rychlost jakou se chlapík dostane do basy i z ní, bez hlubšího poznání zákonných možností a opření se o nějakou tu logickou berličku (...ve své podstatě tu o tohle vlastně ani nejde!), tak tu máme drsný příběh jak chlapíka semele osud a vhodí ho přímo mezi ty největší dravce do boje o přežití... Do toho bezmoc, rodinný úpadek, otázky přátelství... Fakt dobrý, kurva dobrý :) 85% ()

masekjc

Přidal bych trochu na emocích a vážnosti a zklidnil ruku u kamery, protože ten třes hodně kazil celkový dojem. Role Wade Portera by víc slušela dnes už bohužel zesnulému Paul Walkerovi. Jsem přesvědčen že by mu sedla víc a mohlo z toho být něco vymazlenejšího, takhle lepší průměr za 3 hvězdy :) ()

Shitonit

Obyčejný film z vězeňského prostředí, obyčejná tisíckrát omletá zápletka... a to celý naházet do pytle, zaklepat, a nějakým zázrakem z toho vypadne... zázrak. ()

Duke90

Vynikající vězeňské drama, které si nepěkně pohrává s divákovou psychikou stejně jako s chudákem Stephenem Dorffem a vlastně nejvíce poskvrněným vězněm, kterého ve vedlejší roli ztvárnil Val Kilmer. Páni dozorci si samozřejmě o průser koledovali od první minuty, kdy se projevili jako bezcharakterní bastardi a poprvé jsem začal mít radši všechny ty vypatlaný psychopaty (ve filmu) než psychopaty, co si hrají na stranu zákona... Kdyby Felon skončil jinak než nakonec skončil, asi bych to jen těžko rozdejchával! ()

Najt

Velice solidní vězeňské drama, které ma sílu. Vězeňské prostředí je drsné, vězni brutální a atmosféra stříká depresí. Zoufalost hlavní postavy se přenáší i na diváka a film vstřebávat je náročnější. Kilmer a Dorff je parádní dvojice a filmu dávají šmrnc. Na konci si pak divák odfrkne. Být to více intenzivní přidal bych i poslední hvězdičku. ()

Ex_Machina

Ako zo slušného muža a otca rodiny spraviť človeka bez súcitu čo nemá čo stratiť ? Strčte ho do Kalifornskej štátnej väznice na oddelenie s maximálnou ostrahou medzi gangy a sadistických dozorcov a nedajte mu na výber. Buď prežije, ale cena za to bude vysoká, alebo sa poddá a zhnije tam zaživa. No pokiaľ máš niekoho kto na teba tam vonku čaká, tak sa oplatí zabojovať. Tento film je ukážka toho, ako sa dá aj z malého rozpočtu natočiť napínavý príbeh so silnou výpovednou hodnotou. ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční