Blondýnka Kate a její partner Brad spolu žijí už několik let, užívají si života a v jednom mají jasno. Oba pocházejí z rozvedených rodin, a tak sami nechtějí žádnou svatbu, žádnou klasickou rodinu, žádné děti, žádné příbuzné. A to znamená i žádné Vánoce v rodinném kruhu. Proto se každý rok omluví svým rozvedeným rodičům i zbytku příbuzenstva a odletí si užít svátky k moři. Letošní cesta na Fidži však skončí dřív, než začala, kvůli mlze byly všechny lety zrušeny. Bradovi a Kate se nepodaří sehnat žádnou náhradní dopravu, navíc je osloví televizní reportérka do živého vstupu k situaci na letišti. Vzápětí jim začnou volat příbuzní, kteří je viděli v televizi, a tak dvojici nezbývá nic jiného, než slíbit, že během jednoho dne oslaví čtvery rodinné Vánoce. Jsou odhodlaní zkrátit návštěvy na minimum, ale netuší, co všechno je čeká. (TV Nova)

Hunt

Hodnotím tak vysoko, protože jsem se v průbehu filmu asi tak 5x upřímně zasmál a to se mi již delší dobu u komedie nestalo. Navíc, snad poprve mi nevadil herec Vince Vaugh, kterého fakt nemusím a v tomhle snímku byl dobrý i vtipný. ()

Nikon odpad!

V průběhu "druhých" Vánoc jsem musel sledování znechuceně ukončit. Pokud se film v druhé polovině zlepšil, tak se za hodnocení omlouvám, ale dokoukat se to vážně nedalo. ()

JohnnyD

Dobrý námet, sympatický ústredný pár, dobrí podporní herci ale ako celok typický súčasný vianočný produkt. Trošku sentimentu na koniec, zvyšok nevtipná ľahko hrubozrná komédia. ()

Rosaviva

Film o tom, že rodinné návštěvy vždycky skončí hádkou, obzvlášť, když musíte jít na 4 v jeden den. Nebylo to až tak špatný, jako vánoční film co si hraje na komedii, proč ne. Ale řekla bych jednou a nikdy víc. Opravdu nedokážu pochopit jak hlavní hrdinka dospěla za celý den k přesvědčení, že by vlastně chtěla mít děti. Já se naopak utrvdila v tom, že děti? Nikdy! Vždyť jí tam šikanovali a ona si to stejně nerozmyslela? Ze začátku jsem nechápala, proč nechtějí jet na Vánoce k rodinám, já taky nemám ráda návštěvy příbuzných (kdo má), ale je to holt povinná sebevražda aspoň jednou ročně, ale po konci tohohle filmu jsem dospěla k názoru, že kdybych měla rodinu jakou mají oba (hlavně Vincův otec a Reesina matka), taky bych radši jela na Fiji. 3* ()

IQ Tiqe

Obsah vypadal slibně - minimálně jsem čekal, že se budu bavit jako u Základu rodiny s S.J. Parker. Ale bohužel. Na jednu stranu jsem rád, že jsem se tu nesetkal s přespříliš tupým a trapným humorem, ale ani útrpné "vtipné scény", které mě spíš vytáčí, nejsou nic pro mě. A není to chyba herců. Celkově vzato něčemu jsem se ze začátku zasmál, ale bylo toho dost málo a po hodině a půl mám pocit, jako by ze mě někdo vysál dobrou náladu. Znova bych si to už nepustil. ()

Jordan

hollywood má z Vianoc kšeft... oni to tam síce neprežívajú až tak, ako to ich vďakyvzdanie, ale ako reklamný artikel sú podobne vďačné... tento film bol však veľmi nudný (i napriek krátkej minutáži), veľmi trápny a veľmi klišéovitý... ()

Smok

Popcorn do jednej ruky, cola do druhej, priateľku usadiť vedľa a zábava so sympaťákom Vincom a rozkošne šušlavou Reese môže začať. Očakávania neboli extra vysoké, zarehotať sa dá, účel teda splnený. Snáď len toľko, že nebyť vianočných stromčekov s pár škatulami pod nimi, tak si myslím, že vianočná nálada sa minula v iných filmoch. Aj tak ale silné tri. ()

teutates

Priemer táto komédia plná hlášok hravo spĺňa... k tomu sympatická dvojica, slušné prevedenie a hneď tu máme odpočinkovú jednohubku na nedeľňajšiu "svačinku"... 6/10 ()

Ant

Když vezmu v potaz to, že je to prý vánoční film a onu sváteční atmosféru je třeba hledat lupou, tak je někde problém. Ústřední dvojka je sice sympatická, ale spíš pusobí jako dva sourozenci. Aspoň že trocha toho vtipu někde pod povrchem zůstatala. O konci je škoda se zmiňovat, protože nikdo se o žádnou originalitu ani nepokusil. 2,5* ()

mil@n.fanatik

Pro mě nejlepší scénka je jak Brad přidělává staelit na střechu a postupně taťkovi v domě kabelem vše shodí.. Jak už to drží na posledním vlásku a odnese mu to tím i televizi a celou s pokojem rozbije zařve skvěle: TY PITOMČE! To jsem se zasmál a směju se ještě teď :-))) Jinak celkově průměrná, či mírně podrprůměrná romantická komedie, odehravájící se u rodin o vánocích, což ale bylo v tomto filmu na druhém či třetím místě... 50% ()

klerik

Celkom zaujímavý pokus o trochu inú romantiku vo vianočnom filme, ale aj napriek dostatku vtipných momentov, to po scenáristickej stránke nedosiahlo na zaujímavý ROZCHOD!. Na Vianoce fajn, len sa treba pripraviť na pomiestnu otravnosť (neposlušnosť detí, pár zbytočne naťahovaných a preexponovaných scén)... ()

Chrustyn

Nápadem opravdu zajímavá a známými herci nabytá komedie, která bohužel nefunguje ani jako bláznivá komedie ani jako sentimentální vánoční kýč. Nevím jestli to je tím, že se k sobě Vaughn a Witerspoonová vůbec nehodí nebo tím, že se legendární herci jako Robert Duvall zbytečně pitvoří. Jisté je to, že se jedná o nepříliš povedenou komedii, která mohla být o dost lepší. Asi to bude neschopností režiséra. ()

heyda

Už podle názvu jsem očekával něco ohromně nudného a trapně romantického. Kdepak! Super zábava od začátku do konce, jedna hláška za druhou, super bláznivý rodinky, krásných 75%. ()

jojinecko

Zas raz o tom, ako povrchný americký pár z rozvrátených rodín pochopil, že tá rodina (nech je akákoľvek drbnutá) je vlastne "fajn vec"...grc! Poslednú polhodinu som sa už výrazne vrtel, ale dopozerať sa podarilo...Každopádne podarené vtípky a nejaká tá romantická vsuvka sa nájde, len ich všetky treba hľadať lupou. Ešte, že Vince a Reese sú celkom ok, hoci niekedy som mal pocit, že aj oni trpia pri hraní niektorých scén:) ()

honajz

Romantická vánoční komedie s Reese Witherspoone a Vincem Vaughnem, v níž si ve vedlejších rolích zahráli další známí herci. Brad a Kate si žijí šťastný nezávislý a nezávazný život. Svatbu mít nechtějí, natož děti. A už čtvrté Vánoce se místo za svými rodiči a sourozenci chystají na nějaký tichomořský ostrov si užívat. Jenže nepočítají s tím, že na město padne mlha, letiště nedobavuje a v odletové hale se nachází televizní štáb s živým zpravodajstvím. Když se tedy vše profláklo, rozhodnou se Brad a Kate pro čtyři vánoční návštěvy - oba totiž mají rozvedené rodiče. Jejich návštěvy nedopadnou podle očekávání, trapas stíhá trapas, kostlivci padají ze skříní, a na povrch vyplouvají další - utajované - vlastnosti obou milenců. A po každé návštěvě se rozpory jen prohlubují, takže bude muset dojít ke konfrontaci. Snímek je až na některé fekální výjimky (blití dítěte, různé ne zrovna vtipné sexuální narážky) příjemnou a střízlivou podívanou, kde se lehce koketuje s rodinnými hodnotami a vzbuzuje se úsměv, sem tam dokonce smích diváka. Herecké výkony jsou rovněž na slušné úrovni, v menších rolích se objeví třeba i Sissy Spacek nebo Jon Voight. Celkově příjemná oddechovka, k níž se člověk po čase rád zase jednou vrátí. Disk načíná reklama na Blu-Ray, v bonusech najdeme nepovedené scény (2:37), vynechané scény (8:31) - oboje s CZ titulky, a trailer (2:28) bez titulků. Doporučuji vynechané scény, protože doplňují komickou složku filmu a je možná škoda, že byly vystřiženy. Např. "zdravý" salát mne skutečně dostal. :-) ()

Ivoshek

Asi někam napíšu standardizovanou recenzi, kterou budu pak jen vkládat k romantickým komediim. Takže: začátek dobrej, místy i vtipnej, jakmile to ale přestane byt sérii gagů, ale začne se to snažit o vývoj , stane se z “kom” špatný a schematický “rom”. Další zbytečný film. ()

claudel

Vince Vaughn opět nezklamal a boduje na celé čáře. Tradičně jsem s přáteli zavítal den před 24.prosincem do kina a tentokráte na opravdu vánoční film. Lehce povzbuzen pivem s medovinou jsem se smál už od začátku a provolával Vincovo jméno. Ostatní herci jsou také výborní, zvláště u rodiny Reese jsem se hodně zasmál. VInce Vaughn je ve formě a doufám, že brzy přijdou Nesvatbovi 2. ()

eraserhead666

Vánoční komedie? Sám od sebe bych do toho snad ani nešel. I když, Vinbce Vaughna mám dost rád a připadá mi jako dobrý komik (to je asi tím jeho vzrůstem), je to takový milý buránek :-). Reese Witherspoon mi už dlouho nic neříká, vlastně od dob, kdy se z té nádherně baculaté krásky z Velmi nebezpečných známostí stala obyčejná vyhublá blonďatá tuctovka. A nakonec jsem zjistil, že se ke svému překvapení dost často směju a k ještě většímu překvapení, směju se celý film, ne jen na začátku. I když samozřejmě, celý ten zážitek kazil kýčovitý až trapný fakt, že nakonec "dobro" zvítězí, vždyť jsou ty vánoce. Dobře, nepozvracel jsem se, jen mě párkrát natáhlo. A přitom se mi ten začátek tak strašně líbil - vždyť vánoce jsou přece (alespoň toho má každý plnou hubu) o klidu a míru, je snad něco špatného na tom, že si ten klid a mír chce ústřední pár užít na Fiji a ne se svéráznými rodinami? Ona ta rodina občas přeci jen není všechno. ()

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2