Mistr v jiu-jitsu Mike Terry (Chiwetel Ejiofor) vyučuje bojová umění, ale sám nehodlá zápasit kvůli penězům. Přesto se kvůli záchraně své školy ocitne ve světě promotérů, a protože musí splatit dluhy a získat zpět svou čest, poprvé v životě vstoupí do ringu.
Učitel bojového umění Mike Terry (Chiwetel Ejiofor), který s manželkou Sondrou (Alice Braga) provozuje vlastní školu jiu-jitsu, učí své žáky základům boje, jemuž věnoval celý život. Škola však nevydělává a další ránu mu zasadí nervózní právnička, která v afektu vystřelí z pistole jednoho ze studentů. Mike je posléze nucen požádat o půjčku, aby školu udržel, ale zaplete se v baru do rvačky mezi filmovou hvězdou Chetem Frankem (Tim Allen) a několika místními. Vděčný herec ho pak pozve domů na večeři, nabídne Mikeovi práci na filmu a také Sondra se domluví s Chetovou manželkou na spolupráci v módní firmě. Mike však netuší, že toto setkání ho přiměje změnit pohled na svět, v němž žije, a že nahlédne do světa, jehož součástí nechtěl nikdy být. Jeho ideály o bojovém umění a učení však musejí jít částečně stranou, aby zachránil, co mu zůstalo. (oficiální text distributora)

xavierr13

Zaujímavé a prekvapivé, naozaj kvalitné pozeranie. Príbeh je pomerne jednoduchý ale o to pôsobivejší. Vo svojej podstate ide o to, že učitel bojových umení, pre ktorého je najdôležitejšie čest a nikdy by nezápasil v ringu, prechádza finančnou krízou. Pred tým čo zachráni filmovú hviezdu to vypadá, že by sa mu mohlo darit lepšie ale nakoniec prepadne tak hlboko, že sa bude musiet účastnit boja v ringu. Môže to vypadat ako akčý boj ale jedná sa o prepracovanú drámu s výbornými hercami, kde exceluje prevažne Chiwetel Ejifor. ()

Darkslayer

hmmm... neviem čo na to povedať. Aj ked je myšlienka a posolstvo filmu v podstate jasné, dalo by sa zobraziť v 20 minutach stopáže (aj to preháňam). Film rozohráva veľa náznakov, ktoré však nie sú ani z polovice dotiahnuté, spojené len akýmsi pseudolepidlom a v závere filmu vyzerajú úplne zbytočné. V polovici sa akoby všetky príbehy umelo uzavreli a snímok sa začné uberať neznámo kam. Príde mi to , ako keby tvorcovia mali vymyslený zavér, ale nevedeli ako sa k nemu dostať alebo sa v polke filmu dostali do slepej uličky a museli to niečím príplácnuť. Ako idea možno, ako film určite nie. ()

CrazyLom

Tak dobré drama z prostředí bojových sportů mohl redbelt kdyby... Herci dobří, scénář velmi slušný. Hlavní postava se topí ve své naivitě a poznává svět z té horší stránky. To vše bylo výborné, čtyřhvězdičkově výborné. Co tam tedy dělal ten kýčovitý konec, to mi vysvětlete... ()

*Colorado

Ten konec, ach ten konec. Od začátku je film zajímavý a graduje, ale ten závěr je hrubě nedotažený. Od chvíle, kdy hlavní hrdina dostane facku od Emily Mortimer (a že bych si od ní snad taky nechal naplácat), to jde jen a jen špatným směrem. Přitom těch předchozích 85 minut je, nebojim se říct, bombastických. Dobře vymyšlený film o bojovém umění, dobré herecké obsazení (Chiwetel Ejiofor velmi mile překvapil), málo hluchých míst a kdyby se povedl konec, tak není nač si stěžovat... Takže takhle jsem si šel dát jednoho rychlého hambáče, dostal jsem však skvělou večeři o třech chodech, ale co naplat, byla s velmi hořkým dezertem. ()

Axident

Pro mě naprosto nečekaný a silný zážitek. Nenápadný až skromný film, který si zaslouží velikou pozornost! Vynikající práci odvedl autor hudby, která posouvá dění o level výš! Úžasná duchovní záležitost, kterou můžete snadno přehlédnout a považovat ji za obyčejný biják o jiu-jitsu. Velká chyba. ()

Hapretor

Nuda. Těšil jsem se a chtěl vidět film se souboji. Ne o souboji, nebo špinavého pozadí jejich provozování. Točej se tam hříšný peníze na sázkách? Tak není divu, že si to kdekdo chce pojistit. Nic pro mě. Mě ta "čestnost" v tomto případě přisla dost mimo. ()

Iwiiik

Tak nějak si představuji film s tématikou bojových umění. Jiu-jitsu jako pramáti většiny moderních bojových stylů, si v každém případě zaslouží onu úctu a hluboké morální kořeny, ke kterým se tvůrci po celou dobu snímku sklání. Při vší té čistotě a pokoře si však divák užije i celkem slušné bojové scény, takže je všem nárokům učiněno za dost. Nějak nerozumím tak velkému rozdílu v divácké oblíbenosti mezi Redbelt a Warrior. Pro mě je Mametův kus cennější, protože je v něm daleko méně prvoplánových scén a hollywoodských patosů. Režijní práce je bezchybná, snad možná s hudbou bylo možno naložit lépe. Moc hezkých 85%. ()

darkreider

Česť a čistota vo svete špiny a peňazí. Veľmi dobre spracovaní film o krutej realite ohýbania zákonov a právnických kľučiek. Dej sa rozbehne bez menšieho upozornenia do všetkých strán, ale po prvých minútach začnete skladať túto prepracovanú mozaiku dohromady. Mametovi sa podaril zlatý stred, kedy dej je komplikovaný ale stále dobré pochopiteľný. Iba jednu výčitku mám na tento inak skvelý kúsok a to trochu slabšie podaný záver, ktorý sa odchýlil od reálnosti zbytku filmu. 4 a pol. ()

Meiers

Začátek nebyl vůbec špatnej, ale pak přišla naprosto ujetá zápletka, kterou by nežralo ani 5ti leté děcko. Nebo možná žralo, právě a pouze ono. Protože takové spiknutí kolem černé kuličky patří na pískoviště. A závěrečnej patos tomu teda nasadil želé korunku. 50% ()

Liduskaa

nevim,nevim bylo to nějaký zvláštní-nejen forma,ale i děj a na konci to ještě k tomu nějak divně usekli či co...ale nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo-to ne! jen na čtyři hvězdičky bych měla mít jiný pocity... ()

savage3303

Fajn film, kt. nám predstavil niečo s bojového umenia. Tento typ boja moc neubľubujem a možno neviem ocenit záver filmu, ale sa mi páči na ňom, že treba bojovať so srdcom a bez strachu. Veta, kt. mi znie v ušiach ešte do teraz netreba nič viac povedať: "Z každej situácie sa dá dostať" Sú to premňa slabšie 4* ale bolo to príjemné pozeranie a emócie mi tam tiež nechýbali. Vyznávači bojového umenia si prídu na svoje. ()

Pacek

Chtěl bych toho tolik napsat,nohužel nevím kde začít.Film se tváří jako učesaný,bohužel je tomu jinak.Tak jak napsal Blizzard,film spočívá v něčem uplně jiném, než jsou boje MMA.Jako takový,se příběh krásně vleče,bohužel místy jsou zde hluché pasáže,které by šly určitě vyplnit lépe.Tento film možná není pro někoho,kdo se věnuje bojovým sportum(jsem jeden z nich), ale ke spíš pro někoho,kdo uctívá tzv Bushido-čili kodex cti samuraje.Film chce zaroven podle mě poukázat na to, že dnes jsou boje možná o něčem jiným,než o zapasnících,kteří bojují kvuli své cti.Jde bohužel jen o peníze.Co mě ale mrzí je to, že i za učasti Randyho Coutura či Dana Inosanta, jsou souboje žalostně natočené, z rychlím střihem a bohužel i mizernou choreografií.Nicméně jako celek film působí krásně.A Chiwetel Ejiofor se své role zhostil vyborně.Tolik k tomuto filmu.Ode mě zasloužené 4. ()

dakarin

Před třiceti léty mě přesně takové snímky oslovovaly ;-) tehdy tvořily jeden z páteřních proudů kinematografie. Dnes vidíme vícero pokusů "obléci" staré téma do nového kabátu, Červený pás je jedním z nich - pozdrav ze zašlých časů :-) ()

messi@h

Přátelé, to snad nemyslíte se svým hodnocením vážně?! Scénář a režie jsou naprosto příšerné - měl jsem dojem, jako když někdo vzal normální film, vystříhal bez jakékoliv logiky jen některé scény a narychlo z nich uplácal nesouvislý blábol. Zatímco ve Spartanovi si člověk ještě mohl říct - nerozumím tomu, protože prostředí tajných služeb je prostě příliš komplikované a Mamet divákovi zrovna vstříc nejde - co si můžete říct tady? Proč divák nerozumí logice příběhu o "obyčejném" majiteli jiu-jitsu dojó? Proč na sebe scény nijak nenavazují? Proč se postavy v ději objevují a zase mizí, aniž by se vysvětlila motivace jejich nesmyslného chování? Proč je to celé natočené tak zmateně, že nepochopíte ani jednoduché a základní věci, jako třeba v jakém jsou příbuzenském vztahu hlavní hrdina a lichvář (snad švagr?) a ostatní mafíáni? Ano, celý film je nesmyslný a neschopně natočený, ale závěr - to je teprve něco! Závěrečný zápas je nejenže nesmyslný, ale nasnímaný jako všechny souboje ve filmu - jako nudná hospodská rvačka, při které vidíte jenom hlavy a ramena zúčastnených. A závěrečná scéna, při které dostane hlavní hrdina zlatý pás i červený pás, to je taky gól - jen jsem čekal, že si začnou vytahovat pásky od kalhot všichni přítomní, jen aby je mohli hlavnímu hrdinovi dát... Mamet se prostě zas jednou vytáhl. ()

crackonosh

Příjemná malá filmová událost, a to hlavně díky představiteli hlavní role, kterého jsem si oblíbil už ve Špíně Londýna díky jeho citlivému, úspornému herectví. Škoda, že místy selhává uvěřitelnost a logika, motivace některých postav zůstávají zastřené. Jednání oněch dvou velkých bojovníků v závěru postrádá smysl — vždyť jen viděli rvačku kdesi u schodů, pozadí Terryho jednání jim známo nebylo… ()

Respex

O tomto filmu jsem nevěděl vůbec nic, ale na konci jsem byl uchvácen. Neuvěřitelně silný příběh, který neztrácí dech. Byl jsem napjatý k prasknutí. Chiwetel Ejiofor byl excelentní. Tento film bude patřit mezi klenoty filmografii, které jsem měl možnost vidět. Za mě 4,5*. Zajímavé komentáře: Djkoma ()

Tamten

Drama o rozhodování, zda být charakterní chudý bojovník, nebo bohatý "ringový" zápasník. Bohužel filmu chybí trochu spád a těch několik soubojů je sice relativně reálných, ale ne moc divácky zajímavých (nejste-li odborník na Jiu-jitsu). ()

kwaicheng odpad!

Teda vážení, jsou opravdu na světě chvíle, kdy žasnu. Po shlédnutí Červeného pásu jsem žasl velmi mnoho. Takhle zkoprnělý nad neuvěřitelnou stupiditou, kterou jsem bohužel měl čest vidět, to už jsem opravdu nebyl dlouho...Dokud se hrdinové pohybovali v té otlučené tělocvičně u nich doma, tak se na to dalo koukat. Sice mi výrazně vadila Ejioforova holka, která, ačkoliv má hezkej zadek, má v kedlubně nasráno (což by až tak nevadilo), ale především má velmi zlé srdce. Alespoň, že se mistr na konci probudil, i když k tomu potřeboval dostat facana od další paní. Bohužel, ten muž na mě nepůsobil vůbec jako mistr BU. Ten chlap prostě sám nevěděl, co to vlastně dělá a ve svém rádoby osvícenství se z něj stal nakonec v podstatě ubožák. O osvícení se neusiluje, osvícení přichází samo, řekl bych. Dokladem blbosti mistrovy akademie a mistra samotného je sebevražda toho policajta. To nebyl podle mě žádnej bojovník, protože já rozumím slovu bojovník tak, že je to někdo, kdo se nikdy nevzdá. Ostatně ta policajtova žena byla taky dobrá megera: "Umřel mi manžel. Kdo teď kurva bude platit účty?" Fakt super, měl radši než sebe odbouchnout ji. Zápletce jsem moc nerozuměl, byly chvíle, kdy jsem se vážně ztrácel. No ale což o to. Přehlídka trapnosti ve finále byla tak trapná, že jsem se málem styděl sám za všechny japonce i brazilce dohromady. Velké zklamání. ()

Jaxx84

Tak dlouho jsem měl Redbelt v "Chci vidět!" a ...něco jsem na tom filmu krutě nepochopil, protože mě přišel naprosto jalový a nesmyslný. Jakoby by mě nějaký scenáristický šotek vystříhal okamžiky, které potřebuji, a zbyl jen paskvil bez pointy...zklamání. 4/10. ()