Mistr v jiu-jitsu Mike Terry (Chiwetel Ejiofor) vyučuje bojová umění, ale sám nehodlá zápasit kvůli penězům. Přesto se kvůli záchraně své školy ocitne ve světě promotérů, a protože musí splatit dluhy a získat zpět svou čest, poprvé v životě vstoupí do ringu.
Učitel bojového umění Mike Terry (Chiwetel Ejiofor), který s manželkou Sondrou (Alice Braga) provozuje vlastní školu jiu-jitsu, učí své žáky základům boje, jemuž věnoval celý život. Škola však nevydělává a další ránu mu zasadí nervózní právnička, která v afektu vystřelí z pistole jednoho ze studentů. Mike je posléze nucen požádat o půjčku, aby školu udržel, ale zaplete se v baru do rvačky mezi filmovou hvězdou Chetem Frankem (Tim Allen) a několika místními. Vděčný herec ho pak pozve domů na večeři, nabídne Mikeovi práci na filmu a také Sondra se domluví s Chetovou manželkou na spolupráci v módní firmě. Mike však netuší, že toto setkání ho přiměje změnit pohled na svět, v němž žije, a že nahlédne do světa, jehož součástí nechtěl nikdy být. Jeho ideály o bojovém umění a učení však musejí jít částečně stranou, aby zachránil, co mu zůstalo. (oficiální text distributora)

fallangell

Perfektně rozjeté drama, jehož konec bohužel asi dopisovala scénaristova čtyřletá holčička. K čemu je skvělý film, když jeho konec působí jako špatný vtip, velmi špatný vtip. ()

kalap

Taka naivna ježišovina.Za dobrotu na žobrotu.Ked chceš s vlkmi žiť musíš snimi vyť ináč za tebou budu ostávať z tvojej viny mrtvoly a smutiace vdovy , ale zachráň ostatných aj seba a odsťahuj sa vysoko do hôr a ži tam s Yetim. ()

Fanucci

Obrovské překvapení...tento film vystihuje lidskou prohnilost a korupčnost mimořádně lehce, s nadhledem a neprvoplánově. Mamet zde prezentuje řadu negativ současného sportu ale i společnosti jako celku - úpadek morálních hodnot, chamtivost, bezohlednost, touhu po penězích. Ale film nekárá ani nepoučuje, reflektuje současný stav věcí a až s určitým hořkým pochopením bere na vědomí, že to tak zřejmě bude i nadále...společnost se jako celek nezmění. Občas se ale objeví lidé, kteří jsou ochotní a schopní se zmiňovaným negativům postavit. A takové lidi tento film oslavuje, jelikož si zaslouží úctu a uznání. Nebo červený pás:-) Bravo. Přiznávám, že mne konec dojal. Nechápu proč tento film neměl větší úspěch:-/ ()

Carlossss

Naprosto souhlasím s komentářem uživatele Lichty. V první půlce skvěle rozjeté drama ústí ve zmatený guláš místy zbytečných postav a mravních ponaučení... a to ani nemluvím o tom, že Redbelt zdaleka nevyužívá svůj potenciál, který leží úplně jinde než výsledný snímek. Na povrch se dostávají jisté klady (Chiwetel Ejiofor, prostředí, příjemná muzika), ale těch záporných kopanců je zde o poznání víc (nesympatická Emily Mortimer, nulová závěrečná pointa nebo celková nepospolitost). Bezprostředně po skončení jsem měl dobrý pocit, který ale postupem času přerostl v pachuť a já tu jednu hvězdu prostě sundat musím. ()

Fíla

Čekal jsem od filmu mnohem více než rozbité okno a hodinu kde se absolutně nic neděje. Jedním slovem "nuda". Špatné to rozhodně není, spíše je to na uvolnění nebo kdo si chcete v klidu výpít káfíčko. ()

Martin741

Zbytocna mix a gulas vsetkeho, Cijejejetel Unprofor trenuje dziu -dzicu, ale nechce zapasit pre peniaze ..... herecke vykony o nicom, na poli filmov o bojovych umeniach poznam lepsie snimky . 20 % ()

shyster

Na tohle jsem asi strašný cynik, ale řeči o cti a věrnosti atd. mě fakt rozesmály. Zlatý Krvavý sport, to je ta pravá arénovka. Ne tahle trochu naivní a trochu moralizující jednohubka. ()

Jino

Zajímavě pojatý snímek, který ukazuje lidskou společnost v pravém světle. Hlavní hrdina, coby muž ctící svoje pravidla, je sympaťák. Bohužel mi přišel scénář trošku proškrtaný a kostrbatý, ale jinak se bylo opravdu na co dívat. 70% ()

4daPeace

Verdikt: Čekal jsem pěkný a příjemný film, který mi zpříjemní jeden nedělní večer. Dočkal jsem se filmu, který ve mně zanechal spoustu otazníků, na které vlastně ani nechci znát odpověď - docela tragédie. Vztah hl. hrdiny s jeho ženou, která, jak jsem pochopil, byla sestrou jeho nepřátel - brazilských 'mafiánů', pořádajících ultimátní zápasy, kteří se kamarádíčkují s agentem jednoho herce, který se šel záměrně porvat do baru, kde se nachází náš hl. hrdina, aby ho hl. hrdina vzápětí zachránil, byl odměněn, ale jak posléze zjistí byl lacině zneužit, přišel o všechno - nejen o jakýsi pofiderní nápad se třemi kuličkami (2 bílé = propustka, 1 černá = handicap), ale i o peníze, kamaráda, o čest a celé to byl od počátku jeden dábělský plán? Čí plán? Do toho uměle nastrčena scéna s právničkou Emily Mortimer (chudák přece nemá peníze, ale právníka potřebuje - rozbije mu tedy okno a pak mu zdarma poskytuje právní služby), podivné situace - zápasy byly nelegální a proto měl hl. hrdina morální problém se jich zůčastnit? Nebo byly legální a plně profesionální- vysílání v TV, policie u ringu? Pokud byly profesionální, proč tam bylo naprosto amatérské zázemí? Japonský velmistr, jediný držitel červeného pásu na světě tam sedí mezi ostatními lidmi na tribuně? No a poslední desetiminutovka to zabíjí úplně. Mám pocit, že kdyby místo Ejiofora obsadili Van Dammeho (role pro něj jako stvořená), tak je z toho ''pěkné'' moralizující béčko, takhle je z toho pěkná, rádoby intelektuální a komorní blbost, kdy scénarista moc nepřemýšlel (nebo si s jeho myšlenkami pohrál nezbedný šotek ve střižně). There's always a way out. You just have to find it. -> Já jen lituju, že jsem se nechopil téhle citace z filmu, díval se až do konce a nevypnul to, ale když ona ta hloupost byla opravdu dobře zamaskována... ()

TomikZlesa

I přesto že sem byl trošičku zklamaný malinkym množství akce (ale velmi precizní) s filmem jako celkem sem byl spokojenej. Velmi, ale opravdu velmi smutné drama s bojovými scénami, které sice nijak neohromí, ale ani nezklame a nenudí. ()

cubajz

bitky byly pěkně realistické, ale přišlo mi jich celkem poskrovnu, film jako by se pořád líně převaloval na místě a kromě pravdivé finální myšlenky o komercializaci bojových umění, díky níž přestavají být umění uměním a stávají se sportem v němž se točí obří peníze a výsledky zápasů jsou známé už hodně dopředu, mi celý snímek přišel takový nemastný neslaný.. ()

emo

KATASTRPFA!!! Do prvej polovice celkom slušný film, ktorý sa však začne vďaka vyslovenej debilnosti hlavnej postavy neodvratiteľne uberať hádam k najidiotskejšiemu záveru v histórii kinematografie... Pamätáte sa na záver napr. Karate Kidov? Vynásobte miliónkrát naivitou, slizkosťou, hlúposťou a "hrdinstvom" a máte približnú predstavu. Podnapití sme s kamarátom zo žartu tipli najdebilnejší koniec aký by to mohlo mať a ejha - trafili sme... ()

c.tucker

Mikeova poctivost už se dnes asi nenosí, za vším jsou prachy, což je ovšem škoda. Snímek se rozprostírá mezi hloubáním a zápasem, vše je perfektně vyváženo a ničeho nepřebývá. Jiu-Jitsu je zde uděláno o poznání poutavější než je, protože mě osobně příjde jako jedno z nejnudnějších bojových umění. Chiwetel Ejiofor nám předvedl, že žádná situace není bezvýchodná a můžeme z ní vyjít s čistým srdcem bez podvodů. ()

majo25

Film o bojovom umení, ale ani nie tak o samotnom boji, ako skôr o jeho filozofii. Súbojov nie je veľa, čo však nie je vôbec zápor, práve naopak. Samotná filozofia je totižto viac. Dej sa postupne stáva komplikovanejším. Nie natoľko, aby nebola pochopená samotná zápletka, skôr je príliš prekombinovaný a tým pádom málo uveriteľný. Je to ten typ filmov, po ktorom vám v hlave zostanú otázky. Bohužiaľ, veľa z nich mohli byť priamo vysvetlené. ()

tom88

Nadpriemerná drámička, ktorá je po viacerých stránkach nedotiahnutá. Ťažko ohodnotiť takýto film, videl som tam dosť kvalitnej filmárčiny, ale aj flákanie. Herec Ejiofor bol veľmi dobrý, dej nenudil, stopáž je akurát, ale stále tu niečo podstatné chýba. Akcie tu bolo naozaj málo, ale to v žiadnom prípade neprekáža, no chýbala mi tu nejaká tá naozaj dramatická scéna alebo náhly obrat deja. Záver je slušný, ale mohli ho natiahnuť aspoň o 5 až 10 minút a povedať niečo viac. 70% ()

LordSnape

Snímek jehož hlavní náplní je drama a po příběhové stránce se snaží ukázat čistou stránku bojových umění a fakt, že s poctivostí dojdete tak akorát do prdele. Svět je prostě krutý a nefér. Toto všechno Redbelt ukáže dokonale. Vzhledem k prostředím Jiu-Jitsu akademie sem tam dojde i na nějaké ty souboje. V daném a velmi depresivně podaném žánru by působily jako správné osvěžovadlo, jenže tady to prostě pan režisér neuhlídal a výsledek je pouze ten, že většina fightů je mdlá a debilně natočená, za což může z velké části i kameraman, který si jakoby odskočil na kafe a hodil to na točící se stativ. O vygradovaném finále radši ani nemluvím, jelikož tady si vzal dovolenou i scénárista a musel to dopsat jeho asistent. Škoda, že to tvůrci úplně nedotáhli. Nápad byl slibný. Škoda další promarněných filmových ambic na poli bojových umění. ()

Jazzzz

Tento film je mezi bojovými filmy velikánskou výjmkou... Cesta k závěrečnému boji není lemována tréningem a postupným zlepšováním, nýbrž bojem sama se sebou a se svými zásadami. Cesta bojovníka není vždy pouze med a život si s vámi občas nemile pohrává... Peníze hýbou světem a mnohdy se dá prodat i vlastní čest... Přesto bych byl vděčný za trochu víc těch bojových scén. Celý film jsem se těšil na zápasi bojovníku s handikepem a nakonec jsem viděl pouze jeden... To jak všichni, publikum manželka, právníčka, mistr během závěrečného boje zjištují, že se tam perou dva bojovníci my přišlo trapné... A od kdy se uctívá bojovník, který se pere mimo ring víc než ten který stane v ringu? Pochybuji, že by někdo bez boje odevzdal pás za 250 000 dolarů nebo kolik stál ten řemen... Sice to je ušlechtilé gesto, ale jelikož následuje po filmu, který se vám celý snaží ukázat jak je svět podlý a zákeřný a prodejný - mi přišlo toto gesto jako pěst na oko... ()