Stáhni mě do pekla

Stiahni ma do pekla

Drag Me to Hell

Horor / Thriller

USA, 2009, 99 min

Mistrovská hra se žánrovými proprietami, která stíhá napínat, děsit i bavit, často během jediné scény. Po třetím Spider-manovi dává Raimi jasně najevo, že soudnost neztratil a umí bavit sebe i diváky. Kdo hodnotí pod tři hvězdičky, ten prostě neskousnul, že si z něj Raimi udělal prdel. 4 a ½.(27.8.2009)

Na horror to postrádá atmosféru. Naopak tu přebývají lekačky, které o sobě dávají vědět dlouho dopředu. Lekl jsem se jen jednou a to když kámoš při hledání plechovky zašátral na mou ruku. Doufám, že omylem. Černohumorné scény sice fungují, ale není jich zase až tak moc, aby to obstálo jako komedie. Krom "Itchy a Scratchy" soubojů mezi Christine a paní Ganuhovou tu není nic moc k zapamatování. Navíc Raimi bez Bruce... To je snad přímo synonymum slova protimluv, ne? Jenže je tomu tak a dvojnásob to zamrzí ve chvíli, kdy si člověk uvědomí, že role Miloše je pro něj jak stvořená. Ostatně ani nevěřím tomu, že původně nebyla právě pro něj určena.(21.6.2009)

Raimi se se svým Drag Me to Hell sice částečně vrací do "svých" osmdesátých let, ale nezapomíná používat ani to, co se naučil později v mainstreamových vodách. Myslím tím, že DMtH je přesně na takové hranici, kdy uspokojí hororového fanouška a současně pobaví a mírně postraší i "obyčejného" diváka. Přehnaná líbivost je jednou z opravdu mála věcí, co bych tak za sebe mohl vytknout. Strašidelné scény, humor a lekačky jsou naštěstí v takovém poměru, že se ve výsledku jedná stále spíše o horor než o komedii - podle recenzí jsem čekal vtipu mnohem víc (a byl jsem mile překvapen skutečností). Prostě něco mezi The Evil Dead a Evil Dead II. Perfektně fungují obě polohy, totiž když Raimi chce, abyste byli napjatí (popř. se báli), tak napjatí budete (v momentech, kdy se nebezpečí blíží), a stejně tak se mu podaří vás rozesmát (v momentech, kdy se nebezpečí ukáže v plné své kráse a začne vyvrhovat různorodé tělní tekutiny). 8/10 Horror movie of the year(18.6.2009)

Skoro som sa posral od strachu!(31.1.2010)

Krasokorčuľovanie po filmových žánroch, s odvahou okorenené vlastným tvorcovským dotykom. Raimi je absolútny macher, majstrovsky ovláda všetko od lakačiek a strašidelnej atmosféry až po sociálny humor a hitchcockovské večeranie za rodinným stolom. Ale nie každému može byť kombinácia vybrúseného humoru a rovnako vypiplanej hrôzy po chuti. Preto mám radšej prvý Evil Dead než druhý, lebo je čistým hororom... a preto je mojou srdcovkou Jacksonov Braindead, lebo je zasa čistou komédiou. Nikdy som tieto dva žánre nemusel na jednom tanieri. Ale tie 4* i tak dávam, za ten Samov fajnšmekerský perfekcionizmus.(8.7.2009)

• - Režisér snímku Sam Raimi do filmu vložil odkaz na svou kultovní ságu The Evil Dead. V druhém dílu Smrtelného zla (1987) se rozletí dveře malé kůlny, načež se přiřítí Bruce Campbell s hlavou mrtvé Lindy zakouslou do pravé ruky. V kůlně začne hledat něco, čím by ji odstranil, zvedne hlavu a všimne si police zakryté závěsem, který odhrne, a hledá zde motorovou pilu. Ve Stáhni mě do pekla se nachází tatáž scéna, snímaná ze stejné strany i úhlu, ovšem v čele s Alison Lohman (a bez hlavy mrtvé Lindy). (DareDeer)

• - Postava Davida Paymerse je pojmenována po dlouholetém příteli Sama Raimiho, producentovi Jamesi Jacksovi. (TomikZlesa)

• - Auto paní Ganush je Oldsmobile Delta 88 z roku 1973. Poznávací značka je 99951. Pokud značku obrátíme vzhůru nohama, dostaneme „IS666“. . (TomikZlesa)