Stáhni mě do pekla

Drag Me to Hell

Stiahni ma do pekla

Horor / Thriller

USA, 2009, 99 min

Tenhle film mě sice do Pekla nestáhl, Ale Perfektně mě stáhl pod peřinu.. Fakt Bomba.. Ty Gradujiící Lekačky každých 5 minut neměli chybu!.. Ačkoli Film Působí legračně a má prvky Fantasy! Je to jeden z nejlepších Hororů vůbec!(1.5.2012)

Byl jsem stažen do pekla, bohužel ještě dříve, než se o to pořádně pokusil samotný film. Pokud existuje jiný důvod proč nechodit do kina kromě vysokého vstupného tak jsou to nevychovaná h****a v sále, co smrdí chemikáliemi (čichači hadr). K samotnému filmu ... Od Sama Raimiho jsme bohužel čekal něco jiného, i když mě zkušenosti z Evil dead měly varovat. Raimi a jeho mix hororu a komedie působí někdy velmi dobře (příklad evil dead) a někdy opravdu podivně a to je bohužel případ Stáhni mě do pekla. Atmosféra a frekvence lekaček nebyla slabá, ale většina lekaček je neuvěřitelně laciných (a to nemyslím cenou za digitální efekty...). Od takového mistra jako je Raimi jsem čekal vybroušenější podívanou, ale jsem rád, že v několika scénách mi naběhla husí kůže a v závěru Raimi prokázal své kvality. Bez nepatřičností v sále bych pravděpodobně ty slabší 4* zadal už jen za atmosféru a opravdu velký počet (laciných) lekaček, s kterými se co do počtu nemůže většina dnešních hororů srovnávat.(30.6.2009)

No co se Raimimu neda uprit je fantazie. Nasekal sem totiz takovou hromadu skvelejch napadu, ze je porad se na co divat. Dalsi plus je, ze se konecne vratil k hororu a ze to neni nejaka tupa vyvrazdovacka, ale takovej vicemene ducharskej horor, coz je taky fajn. Jedinej problem tak nastava u hororovejch scen, Raimi neustale dela nejaky bububu, kazdou chvily neco bafne, bouchne, nejakej zvuk nebo vylitne nekde baba, problem je, ze vzdycky nahodi paradni atmosferu a tu nasledne rozmelni nejakou komedialni scenou. Ne ze by to byla nejaka vylozene komedie, spis zabavne podany lekacky a vtipny sceny typu babe vypadnou zuby, porad je to komedie v ramci hororu, ale pak film vzdy ztrati tu hodne solidni strasidelnou atmosferu. Ale ja si na to v podstate ani nestezuju, u tech zabavnejch scen jsem se perfektne bavil, ty hororovy byly napinave natoceny. No a herci jsou docela sympaticky, plus slusny triky a hezkej nehappyendovej zaver, takze slusny 4*.(21.7.2009)

Nejsem Raimiho krevní skupina, ale tohle že měla být ta hororová bomba? Málo napětí, moc laciných lekaček, humor ve druhé půli už moc otravný, nijaké finále. Vyšumělo.(16.6.2009)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $42,100,625Tržby Celosvetovo $80,498,545Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Asi nikdy úplne neprídem na chuť týmto odľahčeným horrorom od Sama Raimi-ho. Film sa miestami dá pekne užiť(niekoľko vydarených smiešnych úchylností) ale rovnako tak miestami to vyznieva zbytočne do prázdna(veštenie, vymítanie), no a nehorázna škoda bola keď z príbehu bola odstránená postava tej diabolskej babky Ganush, potom keď sa znenazdajky objavuje ako duch už to proste nie je ono, jednoducho súboj v aute v podzemnom parkovisku bol predčasný vrchol filmu a potom už nič tak silné ani z ďaleka neprišlo. Slušný zručne natočený priemer. /videl v kine: 60%/ (videl na festivale Cinematik 2009)(16.9.2009)