Gavin je rozvodový právník a jednomu klientovi vypráví příběh svých známých, manželů Barbary a Olivera Roseových. Ti se spolu seznámili při aukci, kdy se přetahovali o stejný předmět. Oliver studoval na právech, Barbara tělocvik. Po čase se vzali, narodily se jim dvě děti. Oliver budoval svou praxi a Barbara se věnovala domácnosti. Barbaře se už rok líbil jeden dům a chtěla by ho koupit. Když majitelka zemřela, její dcera ho Roseovým prodala. Po šesti letech se stal Oliver společníkem firmy a Barbara se starala o krásný dům, který dokonale upravila a zařídila. Začala uvažovat o vlastním podnikání – vyráběla by paštiku, kterou jí všichni chválí. Oliver s tím souhlasil a sehnal Susan, paní na péči o dům, když bude Barbara zaneprázdněna. Barbara chtěla, aby jí Oliver přečetl smlouvy, ale on na to zapomněl. Stal se z něj samolibý chlap, hlavně když začal pracovat pro budoucího senátora... Jednou se Oliverovi udělalo velmi špatně, vypadalo to na infarkt, ale v nemocnici zjistili vysoké podráždění zažívacího traktu. Barbara za ním do nemocnice nepřijela, a když Oliver přijel domů, nebyla ani tam. Přišla později a pohádali se spolu. V noci mu Barbara řekla, že za ním do nemocnice jela, ale cestou si představila, že je mrtvý a cítila se šťastná, protože by byla volná. Řekla mu také, že chce požádat o rozvod, protože ho nesnáší. Sešli se pak u jejího právníka, kde se Barbara vzdala svých alimentů a podílu na Oliverově firmě. Chtěla ale, aby jí zůstal dům s veškerým vybavením. Oliver nesouhlasil. Poradil se s Gavinem a ten mu našel zákon, podle kterého může dál bydlet ve svém domě a Barbara ho nemůže vyhnat. Oliver Barbaře nabídl mimosoudní vyrovnání, pokud se vzdá domu. Ta odmítla, a tak rozdělili dům na část její, Oliverovu a neutrální. Jednou v noci Oliver omylem přejel Barbařinu kočku. Když to Barbara zjistila, zablokovala Oliverovi dveře v sauně, když byl uvnitř. Od té chvíle si začali dělat spoustu drsných naschválů, které vyústily až ve velkou tragédii... (TV Prima)

Pai-Mei

Skvelý film, ktorý si vždy rád pozriem, ak ho dávajú v tv. Niet nudnej scény, napätie až do smutného konca. ()

Cortesz

Mrazivá komedie s hodně originálním námětem, skvělou režií v podání "malého velkého muže" Dannyho DeVita. Obsazení je rozhodně dokonalé. Michael Douglas je magor od pohledu a Kathleen Turner to snad v některých scénách přehání, protože z ní jde strach už na začátku na té aukci, ale filmu dodává ten správné kouzlo. Scénář je vyšperkovaný do detailu, c věta to perla ( jdu pochcat rybu, až spadneš nerzobij kachličky). Nepoznal jsem v dětské roli hobita Astina, ale ty děti byli odporné aspoň tedy předtím než šli na vysokou :-D. Konec překvapí, ale možná i dojme. Rozhodně 5 hvězd. ()

LuNaj

Ehm... a teď všichni chlapi vzhůru do chomoutu. Slečny, rychle si svléknout svatební šaty, než si je umažete manželovou krví. Absurdní? Kdeže. Pouze jsem si vzpomněl na Válku Roseových. ()

Bendiys

Film s dobrym obsazenim, zajimavym pribehem i humorem, velmi povedene vypraveni o jednom (ne)vsednim manzelstvi. Jen v te jejich roztezce mi prislo, ze se mohli odvazat vice. ()

Pitryx

Mrazivá komedie? Budiž. Skvělí herci, dobrá zábava, ale to je tak asi vše. Na vyšší hodnocení bych to neviděl. ()

KillHurt

Dokonalé vykreslení vztahu dříve spokojených manželů v podání rodinného přítele. Je to jeden z mála filmů, na který se můžu dívat dokola a stejně se pořád smát a zatajovat dech. A také první film, ve kterém jsem poprvé zaznamenal Seana Astina. Nejlepší scéna: nadávky na schodech s pozdravením služebné. ()

curfew77

Film, u kterého se celou dobu královsky bavíte ... a zároveň vás někde v žaludku svírá mrazivý pocit hrůzy, protože dobře víte, že podobné věci číhají i někde tam uvnitř vás. Brilantní záležitost připomínající třicet scénářů Woody Allena zkoncentrovaných do jediné polívky natolik husté, že vám v ní zůstane stát lžička, ale i rozum nad talířem. WAR OF THE ROSES s nepřeložitelně hříčkovitým názvem nezestárla ani po více než dvaceti letech ani o sekundu, což je známka té nejvyšší kvality. DeVitův životní majstrštyk, jak režisérský, tak herecký. A těch nezapomenutelných hlášek, dialogů a situací! "V jejím chodidle bořícím se do mého rozkroku bylo volání o pomoc." 100 %. ()

petrik11

Až príliš tvrdé súžitie veľkej lásky, s ťažkým koncoch pre oboch. A kľudne by som aj vo svojom okolí nájsť podobné šťastné dvojice. Priznám farbu, bol som na strane Michaela, postava Kathleen sa mi zdala až príliš feministická. ()

4k7

Takový Tom a Jerry pro dospělé... je fascinující sledovat, jak nenápadně se láska a obdiv obrátí v hlubokou nenávist a boj na nože. Vlastně by se dalo říct, že celý dům manželů Roseových pozná středověk. Vynikající komedie, kterou by si měl pustit minimálně každý, kdo se bude chtít vrhnout do chomoutu ()

elleyne

Kdysi jsem se u některých scén i bála, dnes už se spíš více zasměju, asi mi vyhovuje ten černý humor :) Film na svou dobu s výborným scénářem, bravurně zahraný. Kathleen Turner jako Barbara Rose opravdu nenáviděla až k smrti. ()

mikhail

Trio De Vito, Turner, Douglas roztáča skvelé filmové predstavenie, pri ktorom sa rozhodne nebudete nudiť. O dve triedy lepšie ako za Honba klenotom Nílu(diamantu), prípadne všetkým, na čom sa títo traja vynikajúci umelci podielali. ()

brzozin

Tenhle film jsem viděl snad milionkrát a nikdy se mi neokouká. Podle mě nejlepší Douglasův film. Dokonale zmáknuté manželské drama, které postupně graduje v těch správných dávkách až k velkému finále. To není až tak překvapivé, jak by se mohlo zdát, ale i tak při prvním shlédnutí jsem jen nevěřícně koukal. Postavy jsou uvěřitelné, dokonal se s nimi lze ztotožnit. ()

radys.v

Danny je velmi dobrý herec, Bohužel, svůj um řežie prokákal pouze u tohoto jednoho kvalitního filmu (ostatní moc nestojí za řeč). Každopádně snímek hodnotím ve všech směrech pouze kladně. Nejvíce se mi však líbí poučka, který z celých cca 2 hodin plyne - ukazuje, jak je manželství uplně k ničemu (k hovnu), když je jeho součástí bohatý muž a manželka na nebohém chlapovi pouze parazituje jak nějaká bakrerie. Proto všem radím, až se začnete stávat bohatými, pošlete svoji manželku zavčasu do hajzlu. :) ()

Syna.1990

Až postupem let jsem pochopil genialitu tohoto možná i trochu poučného filmu. Těžko vybírat nejlepší scénu, protože celý film je nabitý super scénami, hláškami a především skvělým drsným černým humorem!! Řekl bych, že mnoho manželství dospěje do této fáze, ale né každý si konec dokáže užít jako Michael Douglas a Kathleen Turner!! "HAFF" ()

knihovna

Ano milé děti a nyní Vám místo občanské nauky pustíme tento film. Bude Vám mnohem více k užitku než schema zákonodárných orgánů v ČR. Tak takhle nějak bych si představoval co by se ve škole mělo učit. Protože člověk by měl vědět do čeho leze. Ovšem porodnost by asi ještě poklesla. Inu manželství není zdrojem radosti holenkové, láska snadno přejde v nenávist. Na druhou stranu, jsou i takové svazky, kde jeden druhého nezabije - ne že by je to občas nenapadlo, ale zatnou zuby a vydrží to. Ovšem o těch tento film, s krásným černočerným humorem tedy opravdu není. Danny tohle se Ti povedlo !!! ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (více)