poster

Válka Roseových

 • anglický

  The War of the Roses

 • slovenský

  Vojna Roseovcov

Komedie / Drama

USA, 1989, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • igi B.
  *****

  PĚT ! ! ! ! ! Je lepší ženy milovat, než se s nimi trápit... To už je pak fakt lepší pochcat tu rybu... :-)))))(13.10.2005)

 • Gilmour93
  *****

  "All that I am and all that I have, I owe to you". Věta, kterou při sepisováni závěti pro jistotu vynechejte, neboť může být použita proti vám.. Konflikt Lancasterů a Yorků je proti tomuto rozvodovému teroru nevinnou rozmíškou zakončenou podáním ruky. Inteligentní scénář M.J.Leesona (dle novely Warrena Adlera) vyzdvihuje černou komedii, kde Douglas umí nápaditě dochutit rybu, do absolutních výšin daného žánru. Ne nadarmo se říká, že manželství je jako obléhaná pevnost. Kdo je venku, chce se dostat dovnitř a kdo je uvnitř, ten chce ven..(1.9.2008)

 • B!shop
  *****

  Jeden z nejlepsich filmu na tema manzelstvi, misty skoro takova parodie na Kramer vs. Kramer a rozhodne nejlepsi rezijni pocin Dannyho DeVita. Prvni pulka filmu je klasika o seznameni dvou lidi, o prubehu jejich manzelstvi, do toho sem tam nejaky drobny neshody, ale v momente, kdy dojde na rozvod, tak zacne perfektne vystupnovata super cerne humorna rezba, kdy si hlavni dvojka dela naprosto brutalni naschvaly a ke konci se chtej regulerne zabit. Navic se film muze oprit o paradniho Douglase a Turner. Celkove jasnejch 5*.(2.1.2005)

 • xxmartinxx
  ****

  Těžko věřit, že to režíroval DeVito. Válka Roseových je jeden z mála televizních evergreenů, který si nenechám ujít.(26.12.2010)

 • StarsFan
  ****

  Důvod, proč se nikdy neženit (nevdávat).(22.8.2007)

 • - Catherine Zeta-Jones v talk show Rachael Ray (od r. 2006) prohlásila, že by si ráda se svým manželem Michaelem Douglasem zahrála hlavní roli v remaku. (Hromino)

 • - Oliverův (Michael Douglas) vůz Morgan je model Plus 4 z roku 1960. Auto pro film byl polovrak v mizerném stavu, zvenčí nastříkaný, aby působil dojmem zachovalého vozu. Pro scénu, kdy ho Barbara (Kathleen Turner)  zničí svým autem, filmaři pod zadní nápravu Morgana přivařili malý železniční podvozek a postavili ho na malé koleje, aby zajistili, že po nárazu druhého auta Morgan pojede trávníkem rovně dokud nenarazí do zdi. Koleje pak byly digitálně odstraněny. (zdroj: imcdb.org) (Stejšn)

 • - Oliver Rose (Michael Douglas) uřeže podpatky u bot své manželce (Kathleen Turner). Stejní herci mají velmi podobnou scénu ve filmu Honba za diamantem (1984). (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace