Válka Roseových

• slovenský

Vojna Roseovcov

Komedie / Drama

USA, 1989, 112 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $86,888,546Tržby Celosvetovo $160,188,546/65%/(18.7.2005)

Po Kramerová vs Kramer nejlepší film o manželství co jsem viděl. Dobré výkony Douglase, Turnerové a DeVita. Závěrčná scéna s lustrem nemá chybu. Pokud se chcete oženit podívejte se na tenhle film :-).(28.9.2007)

DeVitov opus na manželstvo, ktorý potvrdzuje, že ako protislužbu za vaše peniaze vám vaša žena odhyzne šulína.(1.10.2010)

Tohle je prostě lahůdka. Navíc Douglas s Turnerovou mi jako dvojka "sedí". Morbidní, černý humor... A co je v něm reality...(8.2.2005)

Celou myšlenku filmu shrnuje poslední scéna, kdy On, přese všechno co se mezi nimi stalo, se Ji pokouší zachránit život. Ona nenávidí doslova za hrob... Feministky mají pravdu v tom, že ženská dokáže bejt mnohem nekompromisnější a tvrdší než chlap. Jenom nevim, proč právě na tom si chtěj zakládat.(21.2.2006)