Válka Roseových

• slovenský

Vojna Roseovcov

Komedie / Drama

USA, 1989, 112 min

Zábavný a režijně i scénáristicky poměrně vyzrálý film, což je obzvláště v případě režie velmi překvapivé, neboť herec DeVito neměl v té době moc zkušeností s velkoprodukcí, avšak projektu se zhostil s vervou a nadšením a výsledek tomu odpovídá. Dialogy mezi rodinnými příslušníky jsou vypiplané do detailu a o zábavné scény není nouze. Kathleen Turner mne ani trochu nepřitahuje, ale to je již pouze můj osobní handicap. Douglas zahrál svého klasického kravaťáka opět výtečně. Potěší i drsný konec, který zásadním způsobem odbočuje z hollywoodských nasládlých kolejí.(17.6.2008)

Pro rozvodové právníky povinná učební pomůcka;) Jinak jde o úžasnou, pekelně černohumornou studii typického manželství, pochopitelně vystupňovanou až za hrob. Kathleen Turner je skutečně děsivá, když chce.(27.5.2005)

Vynikajícím způsobem vygradovaný příběh manželské krize, který až do konce zůstává černou komedií - aniž by se zvrhnul v pulpovně morbidní frašku - a přitom si uchovává dotek tragiky. Velice přesná studie specifik, směšností a nástrah obou pohlaví.(13.11.2002)

"Jdu pochcat rybu" se u nas docela ujalo :-)))(10.11.2003)

Podle mě nejlepší film o manželství, který by si měli preventivně pustit všichni, kdo chtějí vstoupit do stavu manželského. Válka Roseových představuje naprosto bezprecedentní skloubení dramatu a černé komedie, kterou podtrhuje trefný, leč mírně absurdní scénář. Sledujeme život jednoho manželství- od veliké lásky, obyčejného života, pomalého odcizování, po první naschvály, až po šílenou nenávist... Nejlepší film Danny DeVita, který obsadil do hlavních rolí, již sehranou dvojici, a to Michaela Douglase a Kathleen Turner. Ukončím komentář, úryvkem z filmu- Oliver:''Kdo dělá tak vynikající paštiky, nemůže být tak úplně špatný.'' Barbara:‘‘Zaleží na tom z čeho ta vynikající paštika je… haf''. Oliver:‘‘Benie?''. Ten film podle mě nemá chybu.(2.11.2012)