Válka Roseových

• slovenský

Vojna Roseovcov

Komedie / Drama

USA, 1989, 112 min

PĚT ! ! ! ! ! Je lepší ženy milovat, než se s nimi trápit... To už je pak fakt lepší pochcat tu rybu... :-)))))(13.10.2005)

Když druhá HONBA nevydělala dost na to, aby se pokračovalo, završili Douglas, Turner a DeVito svou spolupráci touhle černou komedií o hororech jménem manželství a rozvod. Douglas je stále ten samý roztomilý rošťák, zato z Turner čiší úžasný chlad. Moc dobrá kamera.(19.5.2008)

Komedie černá jako peklo. Začátek filmu se podobá jednak schématu romantických komedií, druhak představě naplňování amerického snu. Obě linie dopadnou, jak mají, načež se otevřou stavidla cynismu a Danny DeVito nám ukáže, že z vrcholu není jiná cesta než dolů. Roseovi jsou víc než jen manželé - jsou firma. Exkluzivní značka, okázale vystavovaná na odiv konkurentům. Jablkem jejich sváru tedy není odkvétající láska. Nic tak málo! Ve hře je prestiž. Právo vítěze prohodit poraženého oknem domu. Optikou černé komedie to samozřejmě nevypadá o nic vznešeněji než zápas dvou chrobáků o kuličku hnoje. 90%(20.2.2007)

Já ten film moc nemám rád, i když uznávám černočerně přesné pozorování. Brr. Nic pro šťastně ženatého muže:D Trailer: http://www.csfd.cz/film/2373-valka-roseovych-war-of-the-roses-the/videa/(19.3.2009)

Zajímavý film o dvojici, která se ideálně seznámí, prožije ideální vztah, který však jednoho dne musí narazit. Dvojice Douglas Turner je perfektní v domácích hádkách a naschválech. Všechno začne u jedné malé porcelánové sošky a také to u ní skončí (když nepočítám lustr :)). Vyprávění Dannyho DeVita, který si střihnul nejen jednu z roliček, ale také režii je chytlavé a přesně nám nastiňuje atmosféru v rodině Roseových. Taková malá studie vztahu dvou lidí, který jednou skončí prakticky vzájemnou nesnášenlivostí. Na tom nic nezmění ani to, že ona je v posteli dobrá ... když to je bývala tělocvikářka :))(8.2.2005)

• - Když se natáčela scéna na lustru, režisér DeVito z legrace vyhlásil pauzu na oběd, zatímco hlavní představitelé viseli vysoko ve vzduchu. (don corleone)

• - V roce 1953 složil Alfred Newman hudbu pro znělku studia 20th Century Fox. V roce 1989 ji jeho syn David Newman přepsal, aby pasovala do úvodní melodie snímku. Poslední nota znělky je zároveň první notou ústřední melodie. (don corleone)

• - V nemecky hovoriacich krajinách sa ujal výraz "Rosenkrieg" ako označenie neľútostného súperenia o majetok a používajú ho dokonca i tí, ktorí film nikdy nevideli. [Zdroj: Cinema] (gogo76)