poster

Válka Roseových

 • anglický

  The War of the Roses

 • slovenský

  Vojna Roseovcov

Komedie / Drama

USA, 1989, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anthony
  *****

  Kam se hrabe Bergman - TOHLE je nejlepší film o manželství - od počátečního okouzlení a zamilování až po nenávist. Nejlepší je ten film proto, že takové vážné téma podává s humorem, ač humorem dost černým. Vlastně to mohl být i psychothriller (hlavně v závěru), mistrovství De Vita je v tom, že jde o komedii. Dokonale se zhostili svých postav Michael Douglas a Kathleen Turner.(31.7.2003)

 • Madison
  *****

  Sarkastický príbeh postavený najmä na vynikajúcich hereckých výkonoch diabolskej Kathleen Turner a naivného Michaela Douglasa... a samozrejme na tom ironickom monológu zábavného Danny DeVita. Film o tom, ako môže skončiť manželstvo po takmer dvadsiatich rokoch, sprevádzaný trochu neuveriteľnými, komickými situáciami a doplnený atraktívnou dávkou bizarnosti. 5* aj za ten nečakaný a prekvapujúci koniec, ktorým ma DeVito úplne dostal a vďaka ktorému sa táto snímka povzniesla nad obyčajné románikové trápnosti.(26.4.2008)

 • genetique
  ****

  Uaaa! Manželský masaker v podaní M. Douglasa a K. Turner asi každému nechá nejaké stopy. Ťažký proti-manželský snímok s čiernejším humorom než anglické klasiky alebo morbídne snímky s mŕtvolami. Na to všetko stačí pár scén s manželským párom. 85%.(5.3.2006)

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $86,888,546Tržby Celosvetovo $160,188,546/65%/(18.7.2005)

 • Gilmour93
  *****

  "All that I am and all that I have, I owe to you". Věta, kterou při sepisováni závěti pro jistotu vynechejte, neboť může být použita proti vám.. Konflikt Lancasterů a Yorků je proti tomuto rozvodovému teroru nevinnou rozmíškou zakončenou podáním ruky. Inteligentní scénář M.J.Leesona (dle novely Warrena Adlera) vyzdvihuje černou komedii, kde Douglas umí nápaditě dochutit rybu, do absolutních výšin daného žánru. Ne nadarmo se říká, že manželství je jako obléhaná pevnost. Kdo je venku, chce se dostat dovnitř a kdo je uvnitř, ten chce ven..(1.9.2008)

 • - Oliver Rose (Michael Douglas) uřeže podpatky u bot své manželce (Kathleen Turner). Stejní herci mají velmi podobnou scénu ve filmu Honba za diamantem (1984). (don corleone)

 • - V nemecky hovoriacich krajinách sa ujal výraz "Rosenkrieg" ako označenie neľútostného súperenia o majetok a používajú ho dokonca i tí, ktorí film nikdy nevideli. [Zdroj: Cinema] (gogo76)

 • - Dům Roseových stál v Los Angeles na Fremont Place West 119. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace