Cesta do středu Země

• USA Journey to the Center of the Earth (více)

Geolog Trevor Anderson přednáší na univerzitě o tektonice zemských desek. Od nepřejícího profesora Kitzense se dozví, že laboratoř, v níž pracoval s bratrem Maxem, bude uzavřena a jako neefektivní zrušena. Doma navíc Trevor zjistí, že zapomněl na třináctiletého synovce Seana, kterého slíbil švagrové Elizabeth na několik dnů pohlídat. Ta současně Trevorovi předá krabici s věcmi po Maxovi, který před deseti lety zmizel během jedné ze svých výprav. Uvnitř Trevor objeví starý výtisk Verneovy Cesty do středu Země, plný bratrových poznámek. Později si v laboratoři všimne seizmického čidla, které Max umístil na Islandu. Pochopí, kam by se měl vydat, aby zjistil, co se s bratrem stalo. (TV Nova)

Milan25

Ve 3D to mohlo byt zajímavé, ale na 8" obrazovce v autobusu to příliš nevyniklo :-) Co se týče příběhu, tak je to levné a předvídatelné. Nebavil jsem se. ()

Adramelech

Radikálním přepracováním děje literární předlohy a jeho přesunutím do moderní doby film rozhodně nezískal. Navzdory trikům, zde technicky dokonalejším, a pěkně vymakané ukázce nulové gravitace v zemském středu, mi verze z roku 1959 přijde výrazně lepší. A dáma v korzetu z velrybích kostic byla kde? ()

Haymar

Nenáročná, přímočará a příjemná rodinná podívaná, na kterou se hezky kouká a poté rychle vyšumí... Pochvalu si zaslouží zejména fenomenální zvuk (i na domacím kině to byla lahůdka, natož na regulérním "plátně") a trio Fraser/Hutcherson/Briem v pohodě táhnoucí celý film. Trikové stránce není co vytknout (i když na mě to bylo celý až příliš digitání - samozřejmě, že primární určení pro 3D projekce je zde jasné). Na druhou stranu, příběh byl až dětinsky prostinký a nepozornost režiséra větší než malá (těch kixů bylo vážně moc! Viz komentář B!shopa). Potěší strohá stopáž (80minut), která v podstatě nedá divákovi šanci se (byť jen na okamžik) nudit! ()

ThomasL

No tak to není ve 3D a co? Pro mě hodina a půl výborně stráveného volného času. Prostě oddechový dobrodružný film nadupaný akcí a efekty, místy i docela sranda. Zase trochu jinak zfilmovaný Jules Verne. Brendan je v tomhle žánru jako ryba ve vodě, krásná dívčina je tam taky, no a ten spratek? Nevadil mi tam. Kdyby natočili pokračování, jehož téma Fraser nadhodil na konci filmu, vůbec bych se nezlobil. Ba naopak. Těšil bych se na to. ()

Crackonosc

Nijak zábavná ze středu nevybočujucící "zábava" plná klišé (při čtení nad hrobem o příhodě s basebalovou pálkou už jsem nevydržel a opravdu ze srdce jsem se rozesmál) a logických kiksů, které nebuší do očí, ale přímo kopou do rozkroku! Z každýho záběru křičí fakt, že byl film dělán jenom proto, aby bylo co promítat v I-Maxu: postavy furt stojej ve třech řadách, cokoli letí, padá nebo se koulí tak vždy směrem ke kameře atd... Tuto tři-dé technologii bohužel žádná z mých zobrazovacích jednotek nepodporuje, takže na mě zbyla jenom poměrně nudná jednohubka. ()

ThomasCrown

Je vidno, že film bol robený pre 3D, tak boli točené aj všetky zábery, a preto občas vyznejú neprirodzene. Samotný nápad zasadiť dej do prítomnosti je však už lepší, hoci ten Vezuv si mohli odpustiť. Spracovanie stredu zeme a jeho tvorov je milé, nič viac nič menej, ale dá sa na to pozerať bez toho, že by som sa významne nudil. ()

Darik

Aneb jak udělat v Verneovky pořádnou komedii :D Fraser válel stejně jako v mumii a ostatní mu zdatně sekundovali. Jednoznačně super rodinná komedie.100% ()

Prochy38

Po těch několika x zpracováních jednoho z nejznámějších románu J. Vernea muselo přijít brzy to nového tisíciletí. Volba B. Frasera do hlavní role byla asi to nejlepší, co tento film potkalo. Kočkózní doplnění ústřední dvojice v podání A. Briem byl taky fajn nápad, páč té to nesmírně seklo... J. Hutchersona nemůžu ani vidět. A co se týče příběhu, jeden velký průser. Nadrtit se poučky z geologické encyklopedie by nám šlo, ale následně pohřbít veškeré fyzikální zákony, to už bylo moc... Kdyby vše sedělo, jak v reálném světě, jsou všichni tři mrtví asi po 20ti minutách. To mi na tom filmu vadilo asi nejvíc. Asi to tak mělo být, ale tohle už bylo moc. A ve škole mě učili, že ve středu země je zemské jádro a tisíce stupňů celsia, tak nevím, co na to moderní vědy apod. Myslel jsem, že by v dněšní době šlo najít nějaké rozumné řešení, jak se dá středu země nějak aspoň přiblížit, ale pochybuju, že propadnu vodopádem a v čistém středu země najdu prales, kde žije jeden tyranosaurus a hejno svítících ptáčků... Děkuji, pane Schumachere, že jste nám Avatarem ukázal, jak se má tvořit nová a neznámá krajina.... ()

Xavi6

Film na pohodu, jedná se o časté téma, tohle je takový průměr neprůměr. Nic legendárního ani neočekávaného nečekejte, jen fajn herce Frasera. :) ()

Hanes88

Brandan Fraser je můj oblíbený herec, tady však až tak moc nezaperlil. Nebylo to přesně to, co bych od toho čekal, ale nakonec musím uznat, že je to příjemný rodinný film. Proto tomu dávám nakonec 60%. ()

J*A*M*A*L

Skvělý dobrodružný snímek plný napětí. Tyhle filmy prostě můžu navíc to bylo pěkně natočené a také místy zábavné. Možná, že to bylo příliš fantasmagorijní, ale to mě vůbec nevadí. Já jsem všehofyl a fantasy můžu docela hodně. Dlouho jsem se tak u dobrodružného snímku nebavil. ()

berry.77

Brendanta Frasera já zbožnuji správně praštěný hrdina v roli indi..... diď víte koho myslím:) Sou tu dost často použité scény z pár filmů a obrovské kvantum technologie na podporu 3D to mohlo být jiné kafe k tomu pěkná herečka Anita Briam. ()

sona123

Rodinný film pro děti, docela napínavý, bez zbytečných trapných prupovídek, mající docela spád. Kameny v magnetickém poli dokonalé. ()

Cement73

Pozerat to v TV je uplny nezmysel a mne sa to podarilo... bolo vidiet ze je to o 3D a v podstate cely film je jedine o efektoch. Dej slabulinky ()

lareinna

Tak je úžasné zistenie, že cestovať po svete sa dá nielen po povrchu zeme ale aj stredom zeme..tak napríklad vojdete do otvoru jednej sopky na Islande a vyjdete z Vezuvu v Taliansku. Po ceste stretnete pár čudných tvorov, mäsožravé rastliny, svetielkujúce vtáčiky, je vám trochu horúco, ale výlet stojí za to. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Dan Aykroyd je méďa Béďa

Dan Aykroyd je méďa Béďa

08.11.2009

Nahradí tak Dawse Butlera, který poskytl hlas původnímu kreslenému Béďovi (alias Yogimu). Ve filmu studia Warner Bros. Yogi Bear, který kombinuje živou akci a digitálně animované zvířecí hrdiny,… (více)