Cesta do středu Země

• USA Journey to the Center of the Earth (více)

Geolog Trevor Anderson přednáší na univerzitě o tektonice zemských desek. Od nepřejícího profesora Kitzense se dozví, že laboratoř, v níž pracoval s bratrem Maxem, bude uzavřena a jako neefektivní zrušena. Doma navíc Trevor zjistí, že zapomněl na třináctiletého synovce Seana, kterého slíbil švagrové Elizabeth na několik dnů pohlídat. Ta současně Trevorovi předá krabici s věcmi po Maxovi, který před deseti lety zmizel během jedné ze svých výprav. Uvnitř Trevor objeví starý výtisk Verneovy Cesty do středu Země, plný bratrových poznámek. Později si v laboratoři všimne seizmického čidla, které Max umístil na Islandu. Pochopí, kam by se měl vydat, aby zjistil, co se s bratrem stalo. (TV Nova)

Ichabod

Knihy Jules Vernea jsou bezmála to jediný co jsem kdy četl a teda tuhle nudnou a lacinou blbinu (stavějící řadu scén čistě na efekt pro 3D kina) rozhodně pochválit nemůžu. Původní téměř padesát let starý film má pro mne mnohem větší kouzlo. ()

drackula

Pohodový pozerateľný priemer, ktorý by som si asi viac užil v 3D avšak aj v 2D ide o príjemný béčkový brain off. 60 % ()

klima777

Dětem se to bude líbit. Jedna hvězda pro stádo Oswaldků (jako ctitel Mluvícího balíku Geralda Durrella jsem si nemohla pomoci) a modrého "pipího". Ovšem žádnou velkou (natož převratnou) zábavu nečekejte. ()

Curlyman

Príjemná oddychovka na jeden sobotný večer strávený nečakane doma. Miestami som sa síce pousmial nad absurdnosťou niektorých riešení a vysvetlení vo filme, ale asi nikto od toho nečakal nomináciu na Oscara. ()

Siri69

No přežil jsem to... Překvapivě mi tu ani moc nevadil Brendan Fraser... Ale bohužel jsem se u toho chvílema nudil... Nezajímavě natočený dobrodružný film... 2,5* ()

Autogram

Áno, infantilné, slaboduché, nereálne. Ale presne takýto svet vytvoril v strede zeme Jules Verne vo svojom románe a tam by sa mala adresovať väčšina výčitiek z týchto komentárov, ak si niekto trúfa. Postavy sú iné, ale pre mňa sa toto stvárnenie priblížilo románu najviac (ak si odmyslím mobily a baseball) a nijako neurazilo slabším dejom alebo efektami. Práve tie sa mi zdali obstojné a vidieť ich v 3D by mohlo byť mimoriadnym zážitkom. ()

Ravi

Na tomhle filmu je vidět ten příšerný americký až přeameričtělý koncept amerických rodinných filmů. Ble ... ! Jako oddechovka to není špatné, ale místy budete oddechovat až moc. Odpustit si všecky ty rodinu soudržující hlášky a momenty, byl by to jiný film. Ale bylo to pro zábavu a ušité pro 3D, takže chápu, kam tím producenti směřovali, jen mě to moc mrzí. 45% = 2/5 ()

jenik71

Sympatické dobrodružné fantasy. Nemohu si pomoci, mě to prostě pobavilo. A to jsem také očekával. Oceňuji také vizuální stránku a komické prvky, především jízdu na důlních vozících. Pokud to tedy bylo pojato jako parodie na slavnou scénu z Indiana Jonese. Výprava a triky jsou na velmi slušné úrovni. A líbila se mi i Anita Briem - její solidní výkon i jako ženská. Dosud jsem jí vůbec neznal a jsem zvědav, v kterém filmu se objeví znovu. Brendan Fraser mě úplně nezklame asi nikdy... Jako rodinnou podívanou toto mohu jen doporučit. ()

tommmy89

Film ma veľmi bavil a bolo to veľké dobrodružstvo. Film mi veľmi priblížil ešte rozprávku z detstva o takých knihách, ktoré putovali z knižnice po svete s malým chlapcom (dobrodružstvo, horror, láska). Takže to vôbec nebolo mimo misu a zas som sa nenudil :) 3* ()

navorski

Nejhorší na tomhle filmu je asi hlavní hrdina (buď jeho představitel nebo charakter, nevím přesně), dialogy, patos a trochu pokulhává i logika. strašně jsem si přál, aby ten "profesor" spadnul do lávy. Možná kdybych byl malej kluk, tak by mě to bavilo. Ale takhle... Je to nad 12 let nevhodný a po patnácti nepřístupný. A teď mě omluvte, jdu hledat svého synovce. Šóóóóóóóóne! ()

tommy187

Celkom pekný film, prvým pozitívom je, že je poučný, a preto sa ujme u detí a mladšej generácie (rodičia trvajú na tom, aby si ho pozreli). Ďalším plusom je, že film má skvelé animácie. Čo sa týka hereckých výkonov sú priemerné, podľa mňa nepodal dobrý výkon Brendan Fraser a tiež Anita Briem. Títo dvaja herci a ešte spolu sa mi veľmi nepáčili. Ale podali priemerný výkon (videl som aj horšie herecké výkony). No a na film sa dá pozerať :), je priemerný na *** percentuálne na 60%. ()

jefff

Tragicky natočené. Špatné triky, hrozivé vedení herců, pitomý ale opravdu hodně pitomý scénář, na který by neměli koukat ani děti, aby nezblbli. Jediné co tomu nelze vytknout je docela uspokojivé tempo filmu, akce tu střídá akci, bohužel však hodně pochybnou. Škoda. ()

zsn

Jeden s nejlepších rodinných filmů. To, Dvojka s Dwaynem a staré Jumanji s Williamsem. Nic kvalitního, ale hutný obsah, akce i dobrodružný svět. Zabaví celou rodinu. A to se cení. ()

giovanni3

Od tohoto filmu jsem moc nečekal, ale byl čas tak jsem se do něj pustil. Jsou zde ucházející efekty a vcelku solidní herecké obsazení. V nich překvapila krásná Anita Briem, jejíž filmografii musím více prozkoumat. Samotný děj je plný fyzikálních jevů, které se zde jednou použijí jak mají a jindy se výrazně ohnou, aby naši hrdinové přežili i to co prostě přežít nemohli. Celkově je to obstojná jednohubka, kterou vícekrát vidět nepotřebuji. 2z5 ()

Looser

Rodinná dobrodružná zábava hlavně pro děti. Akorát si člověk si celou dobu říká ......sakra v 3D to musí bejt jízda.... ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Dan Aykroyd je méďa Béďa

Dan Aykroyd je méďa Béďa

08.11.2009

Nahradí tak Dawse Butlera, který poskytl hlas původnímu kreslenému Béďovi (alias Yogimu). Ve filmu studia Warner Bros. Yogi Bear, který kombinuje živou akci a digitálně animované zvířecí hrdiny,… (více)