Cesta do středu Země

• USA Journey to the Center of the Earth (více)

Geolog Trevor Anderson přednáší na univerzitě o tektonice zemských desek. Od nepřejícího profesora Kitzense se dozví, že laboratoř, v níž pracoval s bratrem Maxem, bude uzavřena a jako neefektivní zrušena. Doma navíc Trevor zjistí, že zapomněl na třináctiletého synovce Seana, kterého slíbil švagrové Elizabeth na několik dnů pohlídat. Ta současně Trevorovi předá krabici s věcmi po Maxovi, který před deseti lety zmizel během jedné ze svých výprav. Uvnitř Trevor objeví starý výtisk Verneovy Cesty do středu Země, plný bratrových poznámek. Později si v laboratoři všimne seizmického čidla, které Max umístil na Islandu. Pochopí, kam by se měl vydat, aby zjistil, co se s bratrem stalo. (TV Nova)

Scraffy

Grafický guľáš, ktorý je strašne tupý a nezaujímavý. Brendan Fraser zasa ukazuje svoj (ne)talent. Avšak nemôžem inak ako dať tomu priemer. ()

amyth

Vynikající parodie na román Julesa Verna. Opravdu k popukání. Jo ona to nebyla amatérská nízkorozpočtová parodie??? Tak co to teda vlastně bylo? Fuj ()

dawydx

CESTA DO STŘEDU ZEMĚ mohla být solidním dobrodružným nářezem, kdyby nepřišla při přechodu do klasických kin o svůj největší tahák - 3D. Snímek samotný jede podle typické šablony - neohrožený dobrodruh, sličná děva a dětský hrdina se dostanou do problémů, dojde na chvíle nebezpečné, humorné i dojemné a vše vrcholí klasickým happyendem s pozvánkou k případnému druhému dílu. Pokud ji producenti vezmou vážně, vůbec bych se nezlobil (Atlantida je má olíbená tématika:)) ()

russ1

Neskutočne primitívny dej s príbehom ktorý by som zbúchal za 10 minút na kolene. A nezachránil to ani Fraser. ()

Bigfuckman

Bohužel jsem byl ochuzen o 3D prostředí, pač touto technologii nedisponuji, nicméně se ke mě dostala verze předělaná do 2D a ta nebyla špatná. Film je naprostý průměr. Chvílemi jde sice výš, ale chvílemi (a těch je více) se propadá na 50%. Hlavně něktré scény je potřeba brát s nadhledem a úsměvem. Brendan Fraser je charismatický herec s výborným hlasem jen mi na něm vadí ty jeho věčný kecy rádoby vtipné a brané z nadhledu. Bohužel se to opakuje čím dál častěji v jeho filmech. ()

pekas

Trochu jsem se bál, jestli to nebude slaboučké a hloupoučké a zbytečně. Ano pro dospělého diváka je to trochu jednodušší, ale kdo by chodil na takovýto film s tím, že bude o čem mluvit s "intošema" v kavárně/výstavě/hodině filozofie. Všichni, kdo jdou na akční zábavu by měli odejít spokojeni. ()

unrocker

Pohádka pro všechny generace, doplněná o trapné amerciké rádoby vtipné gegy. Fraser už fakt hraje v pěkných nesmyslech docela klesl... :) ()

Quendi

Nedělala jsem si žádné speciální iluze o tom, co to bude za film. Chtěla jsem dobrodružnou, barevnou zábavičku, co se pěkně hýbe a nenudí. A dostala jsem ji. A nemíním to nijak hanlivě. Cesta do středu Země není áčkový titul. Není to klenot filmařského umění hodný Oscara. Je to zábavný film, který byl točen s tím, že má být zábavný a i na takové se člověk čas od času chce dívat a je rád, že existují takové, u kterých to není utrpení. Navíc mám dojem, že je to dokonce film pro děti, přestože to na něm není nijak zvlášť vidět. Některé scény - př. padání do propasti, během něhož si hrdinové povídají... - doslova na dětského diváka mrkají. Je potřeba to vzít jako legraci a pak vás nic nerozhází, ani magnetické skály(lol), ani extra tenká slída, co při sebemenší změně tlaku praská a přesto se po ní prohání Brendan Fraser i s tyranosaurem, svítící ptáčky, sopečný komín, kde se ve stejných podmínkách vytvořily všechny druhy drahokamů, vodní skluzavku(druhé lol) i jízdu na lebce a zcela neškodný pád z několika kilometrů. ()

Pharlap

Taková pohádka.. a Brendanem Fraserem to šlo přesně dohromady. Chvílemi jako bych koukal na film "George of the Jungle". Přesně tohle ten film potřeboval, aby nespadl do úplné propasti filmového balastu. Herecky: Brendan F. 3/5, hl.hrdinka 1/5, synovec 1/5. Efekty: 2/5, Nápad: 2/5. Jednou to shlédnout stačilo. ()

Cortesz

Tento snímek mi přišel jako kdyby byl natočen pro děti do 12 let, ale pro dospělého člověka je tento film naprostá ztráta času. Jediné co zde stojí za zmínku jsou sympatické herecké výkony Joshe Hutchersona a Anity Briem, Frasera nemám rád už z principu. Triky byly dost okatě digitální a především je to moc krátké a téměř nic se zde neděje, ikdyž jde o dobrodružný film. Je škoda, že tento dětský snímek využil slavné knižní předlohy. ()

Křepi

Hodně nenáročný film, ale naštěstí jede stále dál. Člověk se ani nestačí zamyslet, jestli je to možné a oni už dělají zase nějakou jinou hovadinu. ()

kolik27

Musim se přiklonit k průměru a to místama i slabému, jelikož nějaké scény mi v přehnanosti připomínaly Kurýra 2 ... ()

Korbelka

Mile mě překvapilo další zpracování knihy Julesa Verna, trochu novější a akčnější snímek od toho z roku 1959, ale přesto si zachoval svoje kouzlo z nového a neobjeveného světa. ()

Jara_II

Rick O'Connell ve fantasy podobě - nic víc, nic míň. Možná navíc jsou ty triky - které si ale doma naplno neužijete.. ()

Renie42

Napínavé, dobrodružné, film mě bavil od začátku do konce. Nejlepší by bylo ho vidět ve 3D, aby se víc užila jízda v dole nebo pád do sopky. Moc se jim nepovedl ten dinosaurus, nevyrovná se to na Jurský Park. Taky mi tam nesedl ten kluk, prostě na plnej počet to ještě není. ()

Ivec

No nemôžem si pomôcť , ale môj silno vyvinutý nadhľad a schopnosť vnímať veci aj povrchne, mi nedovoľuje poslať tento roztomilý snímok do zabudnutia. Bavil som sa ako dieťa a tým chcem aj podotknúť, že by sa pri ňom bavilo asi celé predadolescentné obecenstvo. Po skĺznutí do "stredu zeme" som to nevnímal ako hraný film, ale skôr ako hraný animák. Pri sledovaní treba vymazať z hlavy fyzikálne zákony a vedecké fakty, povzniesť sa nad scény typu - v pravý čas na správnom mieste, či super nápad so super hrdinským podaním a potom to pobaví. Jednoducho, príjemná adventúrka pre deti, pri ktorej sa môžu pobaviť aj dospelý. I keď neodpustím si poznámku, že ja sobne (aj keď sa to nedá porovnávať) dávam prednosť Ceste do praveku od známeho Karla Zemana. ()

Pavel_Pan

Podívaná od slova dívati se. Ale nic víc. Je to podobný stav jako když na ulici pozorujete pěkné holky, není zrovna co dělat a můžete si přemýšlet i o něčem jiném. Protože to nevyčerpává a málokdy kolem přejde někdo s neobvyklým počtem bradavek nebo někdo, kdo vypadá jako Sophie Loren; vypadá božsky a přitom recituje Petrarcu. A vy se nemůžete soustředit na text skrze tu dlouhonohou krásu. ()

jprmusic

Děsivé. Stejně jako Fraser v roli akčního hrdiny. Z mého pohledu to celé zachraňovalo pár vtipných hlášek a nohy Anity Briem. Zachraňovalo, ale nezachránilo. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Dan Aykroyd je méďa Béďa

Dan Aykroyd je méďa Béďa

08.11.2009

Nahradí tak Dawse Butlera, který poskytl hlas původnímu kreslenému Béďovi (alias Yogimu). Ve filmu studia Warner Bros. Yogi Bear, který kombinuje živou akci a digitálně animované zvířecí hrdiny,… (více)