Cesta do středu Země

• USA Journey to the Center of the Earth (více)

Geolog Trevor Anderson přednáší na univerzitě o tektonice zemských desek. Od nepřejícího profesora Kitzense se dozví, že laboratoř, v níž pracoval s bratrem Maxem, bude uzavřena a jako neefektivní zrušena. Doma navíc Trevor zjistí, že zapomněl na třináctiletého synovce Seana, kterého slíbil švagrové Elizabeth na několik dnů pohlídat. Ta současně Trevorovi předá krabici s věcmi po Maxovi, který před deseti lety zmizel během jedné ze svých výprav. Uvnitř Trevor objeví starý výtisk Verneovy Cesty do středu Země, plný bratrových poznámek. Později si v laboratoři všimne seizmického čidla, které Max umístil na Islandu. Pochopí, kam by se měl vydat, aby zjistil, co se s bratrem stalo. (TV Nova)

Eliott

Úplně film neodepisuju, jelikož na nudné rodinné odpoledne i s menšími dětmi by nemusel být úplně k zahození. Ale jinak, a to přesto, že zde hraje můj oblíbený herec a jeden moc dobře vypadající dinosaurus, nemohu film doporučit. Je to tedy nanejvýš průměrná rodinná komedie inspirovaná např Jumanji a nebo Verneho knihou. Asi tak idealni na koukání, pokud náhodou chytnete v TV i třeba u nějaké té jiné činnosti. 49% ()

Ainy

Mě osobně tato komedie opravdu zaujala, bavila mne, prostě jsem si ji užila. Samozřejmě hlavně díky hlavní postavě, kterou ztvárnil můj oblíbenec Brendan Fraser :-) Líbily se mi chvilky napětí, svět fantazie, se kterou se tvůrci filmu bravurně vypořádali, celý film měl rychlý běh, žádná nuda prostě fajn pohoda :-) ()

3DD!3

Zábavná blbina pro celou rodinu, která by v IMAXU byla klidně i na 4. A ještě jsem si něčho všiml, Brendan Fraser nepůsobí moc věrohodně jako vědec. ;-) ()

Arachneuss

Ve třetím rozměru to musí fungovat skvěle, bohužel styl, jakým se podobné filmu v Česku promítají (2D) naprosto brání užít si hlavní lákadlo tohoto fantasy. Ve finále nakonec zbyne namakaný Fraser, krásná holčina, ne moc otravný kluk a pěkná vizualizace okolí, jenž by bohužel fungovala skvěle pouze v 3D formátu. KIna ČR opět pojebali co se dalo. ()

Falko

Tak skor, nez budem niekoho sokovat svojim vysokym hodnotenim by som rad vysvetlil aspon to, ze som nad tym dlho premyslal, ci 3 alebo 4 *, napokon som sa rozhodol pre 4. Aj napriek lacnym pocitacovym trikom, (skoda, ze Tyrannosaurus nebol tak realny ako v JURSKOM PARKU (1993) alebo v Jacksonovom KING KONGOVI (2005) mal film svih, humor, spad, krasnu hudbu, stale sa tam nieco dialo, ani chvilku som sa nenudil a samozrejme ignoroval som chyby fyzikalnych zakonov. Podtrzeno, secteno - je to film pre deti a ja som sa opät vratil do svojich detskych casov, ako by sa mi tento film velmi pacil, keby som mal 12 rokov. Najkrajsie a najhumornejsie to opisal uzivatel Enspigl s humornou ignoraciou na inych intelektualnych a kritickych uzivatelov CSFD, snad sa nenahneva, ze som si cast z jeho komentara skopiroval, ale toto proste nema chybu :-)))))))) Enspigl: ,,Jsem na CSFD a pokud jde do tuhýho, tak zdejší papoušci a mistři ve vševědění vždy sborově zakdakaj "není to podle historickýh faktů" "současný český filmy stojej za hovno" "ve filmech se používal jiný typ pistole, než americká policie ve skutečnosti má" "škoda, že se ve filmu používají modrý filtry" "na Baye se můžou koukat jen blbci" "Troška točí pro idioty", zkrátka téměř každý divácky úspěšný film či režisér má u zdejších nedodělků a samozvaných vodborníků svou vlastní, 100x opakovanou pitomoučkou frázičku.". _______ Brendan Fraser - (Trevor Anderson) +++ Josh Hutcherson - (Sean Anderson) +++ Anita Briem - (Hannah Ásgeirsson) +++ Seth Meyers - (Profesor Alan Kitzens) +++ Jean Michel Paré - (Max Anderson) +++ Jane Wheeler - (Elizabeth) +++ Produkcia: Toby Emmerich, Brendan Fraser +++ ()

viperblade

Film začal a já měl pocit, jako by panu střihači někdo řekl "hele, ne abys tam měl moc dlouhý záběry". Opravdu tohle mě ze začátku trochu štvalo. Tohle a fakt, že když Fraser nehraje v některém dílu Mumie, tak se neumí prodat. Jinak tohle není špatná adaptace, akorát humor je podřízen spíše dětem, pro které je tohle prakticky natočeno, takže ani tohle filmu nevyčítám tak moc. Záběry ve středu Země byly skvělé (několikrát mě napadlo, jak asi tenhle film musel vypadat v 3D) a stopáž je opravdu akorát. Na konci jsem měl nutkání dát i slabší čtyři hvězdy, ale to by nebylo fér vůči všem těm filmům, které jsem takto ohodnotil. Proto dávám 60 %. Rozhodně je to lepší než tato verze ze stejného roku. ()

Rex Mundi

Pôvodne som nemala chuť, ale keď to začal pozerať priateľ, čoskoro som sa pripojila... a zostala do konca :-) Príjemná oddychovka, napínavá a hlavne plná fantázie. A tie islandské exteriéry, mňam. ()

D.Moore

Brendane, Brendane... Zase průšvih. Člověk by řekl, že se Jules Verne v hrobě nebude nikdy otáčet více než po nejnovější adpataci Cesty kolem světa.... Ale tohle je fakt moc. ()

MM_Ramone

Film natočený na motívy románu francúzskeho spisovateľa, priekopníka sci-fi literatúry, Julesa Verne. Je to značne zjednodušená verzia, prispôsobená vkusu moderného diváka. No i tak to zostáva hodne naivné, vedecky povrchné, odborne šarlatánske. Ale veď práve také boli aj romány tohoto svetoznámeho autora. Dobrodružná "Cesta do stredu Zeme", so sympatickým Brendanom Fraserom, je titul pri ktorom sa zabaví celá rodina. Najlepšie v pohodlnom kine s 3D okuliarmi na očiach. *** ()

Dan9K

Tak já nevím, mě to tedy vůbec neurazilo. Samozřejmě jsou tu otázky typu; kdo pohřbil Maxe, jak přežijí kytky v takovém vedru, jak tam uprostřed světa chytil signál a tak dále a tak dále. Je tu spousta věcí, které by v reálu znamenaly jistou smrt, ale hlavní postavy se z toho vždy oklepou. Budiž. Jako dobrodružství to šlape ale náramně. 3D je fajn. Není tu nic nového, ale jako celek to zabaví hodně, díky úžasné koncentraci scén, které jsou sice vykradené z jiných filmů, ale zde byly natočeny možná i poutavěji a vtipně. Líbilo se mi zasazení do moderní doby, kdy postavy vlastně zažívají to, co znají z knihy Julese Verna. Líbilo se mi, že snad jako jediný film na toto téma neobsahuje lidi v podzemí, to mi vždycky spolehlivě zabilo dojem. A má to celkem fajn hudbu. A nejlepší scéna rozhodně padání. Na čtyři to není, ale skoro, jako zábavný 3D popcorn, proč ne. Já k tomu ale jedl Haribo. ()

PinokKio

Ve 3D asi moc dobrá podívaná, ovšem na normálním plátně (či v TV) ji naopak ty 3D triky docela sráží. Škoda. Chvílemi přiliš dětinské, chvílemi Hallmark, přesto příjemná podívaná na nedělní večer :o) ()

Spooner

Taková dobrodružná jednohubka, která na tu hodinku a půl docela zabaví a solidně uteče. Brendan Fraser umí tyhle sympaťáky zahrát vždycky, Josh Hutcherson vždycky patřil k těm sympatičtějším dětským hercům a zde to dokazuje. A ta holka tam byl jenom na parádu, a to taky splnila do puntíku. Škoda, že na ty 3D efekty si u nás musíme ještě nějakej ten pátek počkat, tahle ty efekty vypadaly místy až moc počítačově. Ale jako oddychovka ten film úplně stačí. ()

MMR

No jéje, tak na tohle by se neměli dívat ti, kteří mají v životě smůlu. Protože by to vážně nerozdýchali. I já měl co dělat, abych ustál tu hromadu, ty návaly kliky, co hlavní hrdinové měli. Místo napětí z toho šel jen šibalský úsměv, který značil značnou nespokojenost s průběhem. Vše je jednoduché, skála, kterou Brendan Fraser zničí pár údery dřevěného klacku, jak jednoduché, já bych to mydlil sbíječkou půl dne, a odpadnul by sotva kousíček kamene, a on je takhle pohotový. Klobouk dolů. Jediné, co bych vyzdvihnul, je grafika, ta neměla chybu. Proto také hodnotím průměrem. ()

Reiniš

Sympatický dobrodružný blábol, letmo inspirovaný knížkou Julese Vernea. Fraser a Hutcherson jsou dobře sehraní a spolu s islandskou kráskou Anitou Briem docela zdařile maskují jinak naivní děj. Jít u nás film ve 3D, mohlo se jednat o akční pecku, takhle jen lituju, že mi není o pár let míň, bavil bych se jistě víc. ()

Xmilden

Bláhově jsem čekal trošku více, než jeden pád někam dolů, výlet po moři pronásledován dravými rybkami a nakonec honičku s nějakým T-Rexem. Kdepak Brendane Frasere, tudy cesta k mému srdci nepovede. Na můj vkus to bylo takové dost dětské a srovnávat tohle např. s King Kongem Petera Jacksona nebo Jurskými parky? To ani dost dobře nejde. PS: Hlavní představitelka je nejobyčejnější a nejmíň pěkná ženská co kdy nosila přiléhavné tílko. Navíc je i seversky studená a nepříjemná. ()

Phobia

Byl Jules Verne pochován v celku nebo zpopelněn? Ptám se, jestli jeho kosti vztekle chřestí v rakvi, nebo jeho popel zuřivě šustí v urně... Být o dvě třetiny svého života mladší, nadšeně bych do sebe ládovala popcorn, "vtipné" hlášky Brendana Frasera by mi vháněly coca-colové bublinky do nosu a po skončení filmu bych si šla k mamince vyžebrat peníze na druhou projekci, protože to je fááákt hustej, krutopřísnej, kůůl, supa biják! Všechny ty vychytávky - drsnokrutá jízda hlubinami ve vagónech, přeskakování chybějících částí kolejí bez havárie, kilometrové pády, při kterých si hrdinové dlouze pokecají a po dopadu se jim NIC nestane (však voda pád zbrzdí, ne?), vor tažený plachtou vyrobený za pár hodin na koleně z kdovíčeho, basebal s přerostlýma piraňama, honička s tyranosaurem, svítící ptáci, airsurfing na čelisti dinosaura a co je nejlepčejší, ty krávo, mrtvoly se v tom světě samy pohřbívají! No fakt, doplazí se na pláž, naházejí na sebe mohylu z šutrů a nikomu to není divný, prostě bomba, člověk ušetří na poplatcích za pohřeb! A hraje tam táák hezký kluk a Brendan ukazuje bicepsy a přes triko bradavky, i když si měl radši od ženské hrdinky půjčit podprdu a zkusit do ní nacpat své macaté kozy! Zanechám toho cupování - věřím, že to v 3D kině mohla být fascinující podívaná, ale už mi není 10, nejsem tedy schopná docenit blboučký scénář. 40% dávám prakticky jen za audiovizuál (ani ten mě vlastně příliš neohromil). ()

darkrobyk

Na klasiku z 50.let nemá ani náhodou. Indiana Jones kouká z celého filmu jako sláma z bot. Stačí připomenout jízdu na vozících( Chrám zkázy), přechod po zmagnetizovaných balvanech( Poslední křížová výprava), či jízda na spodní čelisti dinosaura( Chrám zkázy - jízda na člunu). Triky jsou neuvěřitelně laciné a odbyté, což by se dalo odpustit, pokud příběh by byl strhující a dechberoucí. A proč se zde, rovněž po vzoru série s I.Jonesem, opět setkáváme s protivnou ženskou, která po všech peripetiích padne svému skorozachránci kolem krku? Klišé na klišé... Na jedno podívání v TV dostačující. ()

Jamal

Poslední dobou mi připadá že Frazerovi dochází dech. Příběh se odehrává z vyprávění Verneovky, a vše co se v knize dočteme se opravdu stalo. No, celkově mě to přišlo suché, bez akce, kterou bych opravdu prožíval. Herci zde hráli průměrně a nebýt Frazera ani bych se na to nedíval. Jinak Středozemě byla fakt docela pěkně zpracována, ale to asi byla jediná stránka filmu na kterou se dalo opravdu koukat. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Dan Aykroyd je méďa Béďa

Dan Aykroyd je méďa Béďa

08.11.2009

Nahradí tak Dawse Butlera, který poskytl hlas původnímu kreslenému Béďovi (alias Yogimu). Ve filmu studia Warner Bros. Yogi Bear, který kombinuje živou akci a digitálně animované zvířecí hrdiny,… (více)