Cesta do středu Země

• USA Journey to the Center of the Earth (více)

Geolog Trevor Anderson přednáší na univerzitě o tektonice zemských desek. Od nepřejícího profesora Kitzense se dozví, že laboratoř, v níž pracoval s bratrem Maxem, bude uzavřena a jako neefektivní zrušena. Doma navíc Trevor zjistí, že zapomněl na třináctiletého synovce Seana, kterého slíbil švagrové Elizabeth na několik dnů pohlídat. Ta současně Trevorovi předá krabici s věcmi po Maxovi, který před deseti lety zmizel během jedné ze svých výprav. Uvnitř Trevor objeví starý výtisk Verneovy Cesty do středu Země, plný bratrových poznámek. Později si v laboratoři všimne seizmického čidla, které Max umístil na Islandu. Pochopí, kam by se měl vydat, aby zjistil, co se s bratrem stalo. (TV Nova)

rikitiki

Nevydařená, protože hloupá, verneovka pro děti. Nejspíš pro takové, které propadají z fyziky a ani v dalších předmětech neoslňují. ____Hrdinové se vypraví do ztraceného podzemního světa, kde žijí pravěké potvory, a kde nefungují běžné fyzikální zákony. Jen díky tomu může trojice statného vědce, jeho citlivého synovce a pohledné průvodkyně přežít chůzi po magnetických kamenech létajících volně nad propastí, parní výtah jícnem sopky v čelisti dinosaura nebo přeskoky z jednoho prudce jedoucího vozíku na druhý (bez rozcuchání účesů). ____ Sice jsem se mohla pokochat jedním živým, posléze snězeným, trilobitem, ale já se těšila na veleještěry a ten tam byl jen jeden! Nazvala jsem si ho tyranosaurus hydrocefalus, protože nejenom, že měl směšně velkou hlavu, ale také byl mimořádně tupý, když se nechal nalákat do průhledné pasti. Z otravných zvířat dostal větší roli také jeden světélkující ptáček, který s neobyčejnou inteligencí a empatií naváděl hrdiny tu k vodě, tu k východu. Skoro jako ti pomocníčci v každém disneyovském animáku. ___ Do světa přiblblých a neuvěřitelných zvířat se hrdinové skvěle hodili, protože tupohlavě procházeli nebezpečími, ze kterých jim vždy něco (jaká náhoda!) nečekaně pomohlo, aniž by se museli moc snažit.___ Kdepak, tohle nefunguje ani jako odlehčená zábava. ()

honajz

Zábavná oddechovka, nic víc. Ale jako oddechovka to splňuje pravidla žánru, je tu trochu humoru, něco akce, dva nevinné polibky, náznak druhého dílu... Nikdo neumře a animace docela ujde. ()

poz3n

Chudák pan Verne. Nevim, jestli si zrovna zaslouží levné efekty, trapná žánrová klišé a.... A to je vlastně všechno, protože to je to, z čeho je tenhle film slepenej. Nemluvě tedy o neustálém porušování zákonů fyziky. Musí bejt radost režírovat tenhle typ filmu. A teď začnete křičet, protože padáte v (doplňte dle libosti) do hluboké (doplňte dle libosti). Právě (doplňte dle libosti) zachránil(a) (doplňte dle libosti) život, prohoďte hlášku o tom, jak si to necháte vyúčtovat. Právě vás chce sežrat (doplňte dle libosti), nejlepší čas na drsnou a jen pro režiséra vtipnou hlášku. Nechápu tak ,,vysoký,, hodnocení, tohle neni Indiana Jones. ()

anais

Adaptace knih Julese Vernea jsou prakticky od počátku 20.století v Americe brány jako čirá zábava, přímočará akce a výkladní skříň dostupných trikových možností. Tak je tomu i v Případě Cesty do středu země z roku 2008, která je ze své podstaty spíš filmem pro děti, a snaží se upoutat hlavně na 3D efekty. Ty tu jsou použity způsobem, připomínajícím jízdu na horské dráze v zábavním parku. To by teoreticky stačilo, ale film působí trikově odbytě a lacině. Brendan Fraser jako šestákový hrdina opět dokazuje, že by mohl jít ve šlépějích Harrisona Forda, jen by potřeboval lepší film. ()

SLOTH

mila pohadka ktera pobavi je to takove odpocinkove ale ten malej kluk je nejhorsi detsky herec vsech dob podobni jemu hraji v tv serialu skola na vysluni ()

kajda.l

Nějak mi uniká význam vzniku těchto samoúčelných kydanců, no vlastně jeden mě napadá, ehm..prachy? Vezmeme špatně digitálně zpracovaného T-Rexe, pár masožravek a poletujících mořských "piraň" či co to mělo být a vsadíme to do "třidé" efektu (který mi velmi silně začíná lézt na nervy), přidáme pár pestrobarevných blikajících ptáčků a přerostlých pampelišek do kterých (pro blaho našich dětiček) efektivně foukne "Pan herec" Brendan Fraser, který už definitivně přestal hercem být. Ovšem dokud to sype, proč by nás (naše děti) svým "charismatickým" úsměvem a teatrálním herectvím netěšil, že? Opravdu mi není po chuti, dát tomuto komerčnímu produktu, který je určen k jedinému a to ždímat z nebohých rodičů koruny, pro potěchu svých ratolestí, byť jednu hvězdičku. Jelikož si myslím, že kdejaké, naivní a neškodné "béčko", které se tu utápí v černých číslech je koukatelnější než tento skvost (který si to drze namířil směr IMAX wtf?). A k tomu všemu si ještě tvůrci neodpustili patetickou, uslzenou, rodinou scénku, při které mít po ruce "rybičku", co vlastnil ten malej spratek, tak se mi okamžitě otevře. Nakonec tu jednu dávám, za vcelku mrdatelnou hlavní hrdinku (pokud jsem někoho pohoršil, tak není důvod, jelikož podobnou hlášku k ní pronesl i 12ti letý Fraserův synovec), jejíž herecký výkon byl jen o kapánek snesitelnější, než ten Brendanům (rozumněj, rovněž tragický). A také, za vcelku snesitelnou stopáž. 20% ()

ARI50

Bomba všechno celá cesta se super herci je povedená nevidím důvod proč to nemít rád když je to rodinný povedený film. ()

duklak2

Proč, proč, proč? A ještě jednou se ptám proč? Takhle nízké hodnocení si film nezaslouží. Vždyť je plný akce a natočil ho dobrej rejža. Dostala mě parádní jízda na důlním vozíku. Film je určitě nadprůměrný a zasloužil by si lepší hodnocení. Já začínám. Dávám čtyři hvězdy. Kdo se přidá? ()

prome

Tak tenhle film bych chtěl vidět v IMAXu. To by pravděpodobně moje hodnocení bylo vyšší, protože by tenhle snímek určitě nabral úplně jiných rozměrů. Škoda no, ale i tak jsem se dobře bavil a mimochodem Anita Briem je celkem sexy. ()

Lucasion

Cesta do středu Země? No to byla jízda. Kdysi jsem Vernea četl, ovšem Cesta do s. Z. mi unikla. Člověk, který to četl, bude film pravděpodobně kritizovat. Já chválím. Třetí projekce a já se stále příjemně bavím. Brendan Fraser je borec a já ho můžu vždycky. Velmi příjemná stopáž, perfektní vizualizace a dobrodružství, na které nezapomenete. Když už jsme u té vizuální stránky, tak tohle si zasluhuje palce nahoru. Kytičky, voda, jeskyně i všelijaké potvory ožívají a je super na ně koukat. Jednoduchý příběh, který oplývá dobrodružstvím, akcí i nějakou tou vtipnou hláškou. Z těch povedených scén vypíchnu třeba jízdu v důlních vozítkách. Ta jako by vypadla z oka tomu z Chrámu zkázy. Milý a hezký dobrodružák pro každého. Super zpestření a perfektní oddechovka. To já prostě žeru. (85 procent) ()

Morholt

Být tak od dvacet let mladší, jsem z toho hotovej, ale takhle to podle mě zůstává filmem, který fanoušci Verneovek za svůj nepřijmou a naopak těm, co Verneovky nečetli, nic moc neřekne. Jo, jasně, je tam tyranosaurus, plesiosaurus, paryba, ale kde dneska tyhle potvory nejsou? Ta přidaná hodnota zkrátka chybí a neobjevuje se ani v hercích. Fraser je sice fajn, ta holčina taky a nakonec Hutcherson není po většinu času tím spratkem, kterého by chtěl člověk nakopat, ale celkově film nijak nezvedají. Verne asi rád neni. 30% ()

ScarPoul

Film o američanoch, ktorý majú viacej šťastia ako rozumu aj keď sa nás neustále snažia presvedčiť o opaku a chrlia jednu encyklopedickú pravdu za druhou, na výlete do stredu zeme, v ktorej by - nebyť nálepky rodinný film, neprežili ani hodinu. Je to svojim spôsob celkom straviteľné čudo, ktoré nezanechá nejaku ujmu na zdraví, alebo dobrom vkuse, lebo ak pre nič iné, film sa nikdy nehrá na nič viacej ako na rodinú infantilnú zábavku s morálnym posolstvom a značne nedotiahnutými efektami. Mám taký neblahý pocit, že ani to 3D nezachraňovalo to čo mohlo. Viacej sa to podobá na televízny film - hlavne svojou priamočiarosťou a po všetkých stránkach je film natočený neinvenčne , rutinne. Fraser prehráva, Hutcherson tiež a Briem, ktorá je vo filme preto aby tam aspoň nejaké prsia skákali spomínať ani nebudem. Najlepšie s tohto filmu vychádza modrý vtáčik - sprievodca aj keď aj on si mohol to krútenie hlavou odpustiť. Akčné scény majú síce atraktívne prostredie, ale ich vyústenie je naozaj hlúpe. Minimálne baseball s masožravými rybami, alebo pästný súboj s mesožravými rastlinami. Mať o 15 rokov menej išiel by som portál do stredu zeme hladať. Teraz si idem radšej zobrať niečo do ladničky. ()

Tommassi3

"A venku si koupíme Maserati !!" - "Hele, není všechno jen o penězích !! Taky o lidech !! Abys věděl.." - "Ne, když máš Maserati !!" ;) ()

GeusX

Dobrodružný film, který si moc digitálně hraje na efekty ve stylu zábavy z Disneylandu. No, možná ve 3D by to bylo to pravé. (viděl jsem: 2x tv 2D) ()

Terva

Až to opravdu uvidím ve 3D. Dnes 30.3.2012 jsem to viděl na svém projektoru ve 3D a musím uznat, že některé záběry jsou povedené. Přidávám jednu hvězdu. *** ()

JohnCZ

Rodinná oddychovka s trochu topornými hereckými výkony, mizernými efekty a průměrným příběhem, ale jako celek to funguje jako dost zábavná blbinka. ()

corpsy

Obstojná rozprávková sci-fi na dobrú noc, zameraná ale hlavne na detského diváka ( celková naivita snímku ), a ktorej ale určite viac svedčí veľké plátno, ako malá obrazovka ( hlavne kvôli až okatým digitálnym trikom ). ()

sidzej

Pokiaľ vypnete mozog a nebudete počítať logické chyby a rýpať sa vo fyzikálnych zákonoch, film si vcelku užijete. Jednorázová jednohubka, ktorá aspoň u mňa splnila svoj účel. Nič extra, ale dostal som od nej to, čo som očakával... narozdiel od takej tretej Múmie. P.S: scéna s vozíčkami mi pripomenula Indyho, obrie piraňe- Danteovu Piraňu a T- Rex zase Jurský park ()

spaceboyCZ

Nevim, jak to funguje v IMAXu (protoze tento film je primarne tocen pro 3D), ale na obycejnem platne v normalnim multiplexu to nefungovalo takrka vubec. Nebyt par vtipnych scen, odchazim neskutecne znechucen. Takto to zachranovalo aspon par dobrych hlasek z ust Brendana Frasera. Pevne verim, ze ve 3D to funguje xkrat lepe a spolehliveji, ale pak je chyba poustet neco takoveho na obycejna platna. Veskere efekty vam pripadaji jako nedodelane, jako prace nejakeho pubertaka prvniho rocniku umelecke skoly, co nemel k ruce poradnou techniku...skoda toho, vazne skoda. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Dan Aykroyd je méďa Béďa

Dan Aykroyd je méďa Béďa

08.11.2009

Nahradí tak Dawse Butlera, který poskytl hlas původnímu kreslenému Béďovi (alias Yogimu). Ve filmu studia Warner Bros. Yogi Bear, který kombinuje živou akci a digitálně animované zvířecí hrdiny,… (více)