Cirque du Freak je kočovná společnost, jejíž členové pocházejí z těch nejtmavších koutů noci... Šestnáctiletý Darren žije svůj nudný, předměstský život a toulá se ulicemi. To se však změní toho dne, kdy se jako divák dostaví na groteskní představení roztodivných a nepředstavitelných stvoření. Darren je očarován světem tak odlišným od toho, ve kterém vyrostl. Dochází k rozhodnutí a nechává se zasvětit jako učedník upíra Lartena Crepsleyho. S jeho nově nabytými schopnostmi se ovšem stává středobodem souboje mezi dvěma znepřátelenými klany nemrtvých. Je pouze na Darrenovi, aby se v prostředí plném sváru utkal ještě se svou temnou podstatou… (oficiální text distributora)

annash

Jsem velkou fanynkou knižní verze a všech dvanáct dílů má u mě doma privilegované místo na nejvyšší poličce v knihovně. Darren Shan je miláček mé puberty a asi jediný současný upír, kterému normální člověk nemá chuť prohnat srdcem kolík, tudíž jsem se na filmové zpracování těšila jako na Vánoce - zároveň jsem však cítila trochu obav, protože už se mi stalo, že filmová verze knihu naprosto pošpinila. Pošpinění se tentokrát naštěstí nekonalo, ovšem stoprocentně nadšená určitě nejsem. Abych pravdu řekla, nevím, co jsem přesně čekala, když jsem se dozvěděla, že první film zahrnuje tři knižní díly, ale tohle to nejspíš nebylo. S odstupem času však uznávám, že to musela být makačka natočit... Podle mě je největší chybou, že se děj stále motá kolem klackovitého života nesympatického štěněte Darrena a zapomíná na ostatní charaktery, o kterých zde nevím, co si myslet. U knihy jsem takový problém nezaznamenala, tam měly všechny postavy své místo a vše bylo perfektně funkční. Na druhou stranu, velkým kladem je zde Reilly, u něhož jsem vůbec nečekala, že by se mi v roli mého favorita Lartena mohl líbit. Opak byl pravdou a já mohla být příjemně překvapená. ()

sokor3 odpad!

Pro toho, kdo četl knižní sérii od Darrena Shana je tento film urážkou!!! Film není vůbec podle knih a je to nehorázná slátanina!!! ()

Stibak

Jelikož jsem přečetl všech 12 knih, všiml jsem si nedostatků ve filmu. Bylo jich fakt hodně. Kdybych knihy nečetl, ohodnotil bych film možná i čtyřmi hvězdičkami. Bohužel to nejde, kniha perfektní, film průměrný. ()

Terez_Vv

Pro ty, jež četli knižní předlohu, je to neuvěřitelné zklamání. Z původní podoby ságy o Darrenovi Shanovi to má společné jen jména představitelů a rozhodně nelze přehlédnout, jak si tvůrci filmu naházeli klacky pod nohy velkými trhlinami v ději. Jako například, že se pan O.Sudd zajímá o knihy. Pokud by se natáčely další díly (díky Bohu, že snad nebudou), bylo by ukončení velmi chabé a především překroucené, protože hlavní podstatou zakončení téhle ságy je, že se pan Sudd vždy knihám vyhýbal a nezajímaly ho. Postavu Darrena jsem si sice představovala jinak, ale Massoglia mi tam nakonec i sedl, stejně jako Hutcherson v úloze Steva. 2/10. ()

PatrikP4

Četl jsem všech 12 dílů knížky. A rozhodně si tato kniha zaslouží lepší filmové zpracování. Tři knižní díly - jeden filmový? to by asi stačilo. Je to škoda a film mě rozhodně zklamal. ()

Elilast odpad!

Pro všechny fanoušky původní knižní série je tahle zhovadilost urážkou, pro neznalé pouze podprůměrným, špatně zrežírovaným a napsaným filmem. ()

Kontryhelka

Mně se to moc líbilo. Trochu jiná upířina, docela milá podívaná. Zajímavé příšerrky, herci se mi ve svých rolích líbili. Nové neokoukané mladé tváře pěkně oživily celý film. ()

le poulet

S knižní předlohou to má společný jenom název, půlka postav tam vůbec není, druhá půlka vypadá úplně jinak, než vypadat má, ale mně se to líbilo. Jsem posedlá Shanovskou ságou ačetla jsem ji třikrát. Mám svatý právo kritizovat, ale nedělám to, protože tohle je příjemná oddechovka, žádný psycho, kde musíte scény přetáčet třikrát, abyste pochopili o co go a ti herci se očividně skvěle baví, což tomu filmu dodává šmrnc.Hezké. ()

RoyBatty444

Niekoľko krát naznačená temnejšia atmosféra sa nemôže rozvinúť lebo film je hlavne pre mladšie publikum, a to sa nemá strašiť! Chris Massoglia (postava:Darren Shan) je slabý a nie len ako upír ale aj ako herec. Film zachraňujú aj keď bez náznaku veľkého nasadenia herci so zvučnejšími menami. Hudba sa podarila, ale film stráca rýchlym prechádzaním v dejovej linke. Je tomu tak, lebo sa jedná o adaptáciu dvanásť dielnej ságy Darren Shan od írskeho spisovateľa Darrena O'Shaughnesseyho. Každý z troch dielov filmu má obsahovať štyri diely knižné. Je teda zrejmé, že sa zamýšľa pokračovanie. Aj keď nevyzerá, že by sa na peniazoch šetrilo Weitz to nevedel natočiť lepšie. Prekvapilo by ma, keby sa pokračovanie natočilo. Ak áno, tak len preto, že už majú peniaze od štúdia vo vačku. Hviezdička je za to, že som ho dopozeral. ()

Gesicht

Trochu mi vadilo levnější zpracování, nevyrovnané herecké výkony (kromě Reillyho samozřejmě, ten tradičně bezchybný) a taky drobet neučesaný scénář, na kterém je až moc poznat, že oproti knižní předloze tam sem tam něco chybělo (třeba motivace postav). Celkově průměrná odpočinková jednohubka. ()

štěpule

Nechápu, proč mají tvůrci filmů podle knižní předlohy potřebu celý děj překopat... Knížkám se to ani zdaleka nemůže rovnat a vyzrazení závěrečné zápletky, na kterou si čtenář musel počkat až do 10. dílu nebo tak nějak, hned na začátku mi jako dobrý nápad nepřijde... ()

kacudzde

Narozdíl od Twilight příjemné upírské setkání okořeněné úžasnými monstry. Role upíra J.C. Reillymu skvěle sedne. Jsem zvědavá na další díly. ()

THORasgard

Čekala jsem tak málo a dostala akorát. Není to ultimátní upírská zábava (prostě "další Blade" už se nikdy nikomu nepodaří natočit), ale zábava to je. Když vynechám fakt, že hlavní hrdina a jeho na-temnou-stranu-přestupivší-tajný-nejlepší-kámoš jsou zkrátka další otravní puberťáci, kteří podobně jako spousta jiných takových zabíjejí (dost dobrý) potenciál filmu, zbyde mi vcelku slušný příběh na kterém se dá stavět. Paul Weitz, zdá se, má o něco větší koule než jeho bratr Chris a narozdíl od něj umí budovat jakous takous atmosféru a gradaci. A nebo možná taky ne a to co tenhle cirkus drží nad vodou je scénář (či knižní předloha - nevím, nečetla jsem; přečtu si). Tak či tak, John C. Reilly by na svých bedrech utáhl asi i o poznání větší kravinu... byla radost se na něj dívat a na ostatní příšerky taky. Silné tři - za tu perfektní hereckou skvadru. ()

ewerell

Dobrý rozjezd, ale pak to drhne a drhne až... škoda mluvit. Čekal jsem náznak psychologie postav, motiv vyděděnosti upírů, nějaké rozuzlení a nakonec taková břečka. Ty dvě hvězdy dávám jen za začátek, zbytek filmu byl už za 0 bodov. ()

matronator

Jako fanoušek knižní série tomu dávám totální ODPAD, protože to tu knihu tak znemožnilo... Ale jako normální divák dám podprůměrné 2 hvězdičky. ()

svich

Klasické Béčko přímo do nebe volající po pokračování :-). Ale přiznám se, že mě to docela bavilo. Příjemné obsazení, docela zajímavé „efekty“ a občas i vtip… A vůbec nejlepší na tomhle filmu byl ten úvod, který mi trochu v jistém směru připomínal Burtona :-) ()

Priest

Je až nečekané jak se může život změnit jednou náštěvou cirkusu. A jak rychle se z přátel stanou nepřátelé. Jde o dílo, které je z tohoto žánru nadprůměrné :) ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?