Pevně se připoutejte, protože vás skupina agentů s nadpřirozenými schopnostmi vezme na napínavý a vzrušující výlet. Dobrodružství začíná ve chvíli, kdy Cassie (Dakota FanningVálka světů), která vidí do budoucnosti, přesvědčuje Nicka (Chris EvansFantastická čtyřka) s telekinetickými schopnostmi, aby jí pomohl ukořistit kufřík s tajemstvím za miliardy dolarů. Aby předstihli vládní agenty, musí do akce zasvětit i Alyssu (Camilla Belle10 000 př. n.l.), která dokáže ovládat cizí myšlenky. Právě ona může být jejich spásou – nebo prokletím. Ve vedlejší roli dokonale strhujícího filmu Push se objevuje na Cenu Akademie® nominovaný Djimon Hounsou (Krvavý diamant). (oficiální text distributora)

Castielo

Hodně průměrný film. Nebýt zajímavého konce, je to jen za 2*. Občas pár WTF momentů, děj Vás nijak nezaujme. Naopak akční scény plus efekty tomu přidávají na kvalitě. 3* ()

papaguy

Pokud jste teenager, rádi kreslíte a máte rádi praštěné filmy, je to to pravé pro vás. Nejsem věkově cílová skupina, tj. nadšením nehýkám, ale některá pozitiva dokáži ocenit. - Především bych vyzdvihl vizuální stránku a vcelku ucházející herectví. A také to, že se film nebere příliš vážně. Divák se může pokochat graficky brilantně zpracovanou úvodní titulkovou sekvencí, která paradokumentárním stylem diváka zasvětí do příběhu, exotickými dobře aranžovanými scénami, pohlednými herci (až na tu jednu děsnou ofinku střihlou podle hrnce), legráckami s mimosmyslovými schopnostmi a občasnou roztomile béčkově podanou akcí (ultra záporáci z Divize, řvouni, souboje telekinetiků, finální přestřelka v rozestavěné výškové budově - nevěřili byste, jak se dá dramaturgicky zábavně (zne)užít třeba takové bambusové lešení...). Nelze pominout, že je to jeden z mála akčních filmů, ve kterém k hlavním taktickým zbraním patří také pastelky a skicák. Však také Dakota i její oponentka Li kreslí jako o život... Občas jsem se v ději mírně ztrácel, naštěstí vše bylo po chvíli nějak dořečeno a já se zase zorientoval. Jen mi vadilo, proč dopisy sepisoval telekinetik a ne vizionář. To nedává smysl. Neznám inspirační zdroje, ze kterých se opisovalo, takže nemohu srovnávat (popř. nadávat na vykrádání)... Že je scénář pohádkový a takový jaký je? Push It! Já být teenager, dám jasné čtyři hvězdy. Takhle je to za pěkné tři. Pokud chcete "dospělejší" a méně vyhypovaný film o hrdinech, doporučuji zkusit třeba Defendor. ()

Ondr@932

Hodně slabá a užvaněná nuda !!! Ze začátku to vypadalo docela nadějně aspoň na ten holý průměr. Ale po pár desítkách minut to začalo nudit víc a víc. 30% ()

Torgal

Toto bola zas zbytočnosť. Obsadenie je síce solídne, no zrejme kvôli nemu nezvýšili prachy na samotný film a zrejme ani na scenár. Všetci sa stále po tržniciach naháňajú za jedným kufríkom - o nič iné tu nejde - a keď ho na konci konečne dostanú, tak je koniec. Nie je tu žiadny normálny záver, tvorcovia očividne veľmi naivne počítali s pokračovaním. Scenár vykráda seriál Heroes kde sa dá s tým rozdielom, že tunajší “výnimoční” majú fakt pochybné schopnosti (napr. supersonický krik, čuchanie). Pár scén zaujímavých, no celok je skrátka druhá liga, ktorá chcela za pár šupov napodobniť úspechy veľkých komiksových sérii a vôbec jej to nevyšlo. 5-/10 ()

thoosah

Námětem mi to až moc připomíná seriál Heroes. Netvrdím, že je to špatně, ale je to divné.. Aspoň ty schopnosti mohli vymyslet trošku jinak (viz. co jsem zachytil z traileru: pohled do budoucnosti, hýbání s předměty, ovlivňování mysli + kladní i záporní se výjimečnými schopnostmi, ale i střihy, kamera, vše je příliš podobné). Je ještě moc brzy film hodnotit, takže si ještě nějakou dobu počkáme - v USA má premiéru 6. února 2009 ()

AbelXavier

Ocividne se tvurci pokouseji vytvorit serii ve stylu napr. X-men. Proc ne, potencial ve forme ruzne "schopnych" postav tady je. Dakota je mlada takze bysme ji klidne mohli sledovat jak s rustem nabyva na schopnostech. Z celeho filmu cisi jakasi rozporuplnost, na jedne strane vyborna kamera i atmosfera prelidneneho Hong Kongu, na druhe, dej, ktery by slovy klasika, mohl nudit za vlast. Je to jako se starou skodovkou, s optimismem a duverou se ji snazite nastartoval. ()

nightday

Nezlob nebo na tebe zavolám Řvouny...tohle už je moc ty vole...naprostý výplach mozku...film pro sedláky, zedníky a amíky. ()

E lan

Nuda nuda šeď šeď. Tenhle film se nepovedl od začátku do konce. Jen trochu ho táhnou nahoru triky, herecké výkony jsou ale nijaké, příběh jakbysmet... Jen ten booklet je lákavý:-) ()

cinemaboy7

Přibližně 8 hudebních videoklipů spojených do jednoho celku postavami, které hledají kufr a korálky, umí hýbat předměty i lidmi silou vůle, kreslí budoucnost na školní tabulku a dostávají se do mysli druhých. Nejzábavnější z té skupiny trapáčků jsou řvouni. Lze vytušit, co dělají oni. Pokud vám to připadá zmatené a nablblé, tak nejste daleko od pravdy. Film totiž není o ničem jiném. Byl jsem zvědav na dospívající Dakotu v její první "akční " roli. Nadšení, jako z jejích předchozích rolí "psychoholčiček" (Hra na schovávanou, Válka světů nebo Muž v ohni) se nedostavilo a mám strach, pokud si bude vybírat podobně , tak na ní budu vzpomínat jako na dětskou hvězdu. Kdo ví, ale tohle jí rozhodně neprospělo. ()

Laborant

Námět je rozhodně zajímavý a originální. Dakota Fanning se mi taky moc líbila a myslím si, že z ní pomalu roste výborná herečka ale bohužel musím konstatovat, že tento film má u mě velké mínus. Nadpřirozených postav tam bylo až nad míru. Kdyby byl film více propleten s normalitou a realističností běžného světa, tak by u mě zabodoval rozhodně více. U mě je to spíše slabší průměr. ()

hemoglobin

Len ďalší film s ľuďmi so superschopnostiami, ktoré až tak super nevyzerali až na odrážanie guliek a manevrovnie so zbraňami vo vzduchu! Pre mňa 50% ()

Bart16

Musím uznat,že na to,jak neskutečně malý rozpočet měli tvůrci k dispozici(cca 40mil.),tak vznikl celkem zajímavý,i když ne zrovna originální film.Dakota Fanning má stále na to,aby se z ní jednou stala velká hvězda,totéž se platí i pro Crise Evanse.Režisér McGuigan natočil vcelku poutavý film,temnějšího ražení,což mi vyhovavalo. ()

Zevon

Mix všeho možného - klasický Hong Kong, Dakota Fanningová, která je nesporným talentem a přehraje všechny ty pozéry a jináč zavináč. Proč si ti vřešťani vždycky sundávali brýle, než začali ječet? Nějak mi to uniklo, seriál jsem neviděl :-). Vymyslet tuto dějovou zašmodrchaninu a neztratit se potom v linii při střihu musela být fuška, tož dobře, dvě no.. ()

waska

Vcelku sympatická sci-fi pohádka se sice okoukanými motivy, ale svůj účel stejně splnili. Docela jsem se bavil, škoda jen, že Camilla Belle se mi vůbec nelíbí.. ()

Pajaindian

Podle mě příjemný, odpočinkový filmeček. Dějově zajímavé, má to spád a dokonce je to i nápadité (mě osobně se totiž na rozdíl od Tuxeda nápad s papírky líbil). A výkony herců byli také na skvělé úrovni! + good music = 4* ()

Ceberus

Budu po stopadesáté opakovat kolegy komentátory... Pokud jste náhodou neviděli X-Meny, Heroes ani 4400, tak máte šanci, že vás to i pobaví. Ti, co zmíněné tituly viděli, mohou s klidem toto dílo vynechat. Tedy ledaže by je zajímal koukatelný výkon Dakoty Fanning, která by se jistě třeba mezi Hrdiny neztratila. :-) ()

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)

Režisér Sherlocka cestuje časem

Režisér Sherlocka cestuje časem

15.08.2010

Paul McGuigan (foto) svými prvními filmy (u nás známe hlavně Nabít a zabít) sice zaujal, ale velkou díru do světa neudělal. Push vyloženě zklamalo. Za zářivý comeback však můžeme považovat režii dvou… (více)

Filmové kočky: Nová generace

Filmové kočky: Nová generace

27.01.2009

Jen předevčírem jsme psali o možné trojce Charlieho andílků, ve které by Drew, Cameron a Lucy dostaly mladší posilu. Už se i ví, kdo by to měl být – o filmovou kariéru se pokoušející Rihanna. A to… (více)

Bourne potkává X-Men

Bourne potkává X-Men

16.06.2008

Tak by se dal zjednodušeně popsat sci-fi thriller Push, který právě natáčí Paul McGuigan (Nabít a zabít). Odehrává se v tajném světě psychické špionáže. Chris Evans hraje mladíka Nicka, jehož otec… (více)