Zombie zaútočily na letiště v Harvardville a uvrhly ho v chaos. Leon S. Kennedy a Claire Redfieldová, kteří před sedmi lety během tragédie v Raccoon City bojovali proti zločinné společnosti Umbrella, jsou zpátky. Podobně jako v předchozích snímcích série Resident Evil, i nyní jsou připraveni utkat se se zlem. Jejich protivníkem je tentokrát ničemný válečník, který poté, co přišel o celou rodinu v Raccoon City, touží po odplatě. Smrtelný G-Virus se začíná šířit a nová zmutovaná monstra se pouští do zběsilého řádění. Dokáže Claire s Leonem zastavit virus dřív, než se bude historie znovu opakovat? (oficiální text distributora)

Kangaxx

Čiernobiele postavy a priemerný scenár dopĺňa slabá animácia postáv. Výsledok je jasný po prvých desiatich minútach filmu... ()

Alisa

Miluji hru Resident Evil 2 a miluji Claire Redfield..Fandové jako já budou nadšeni!! Jen Claire zůstala poněkud nevyužita, což je škoda. A mohla se objevit i Sherry. To bych potom musela dát 5. :-) ()

Soweek

Hned na začátku musím zkritizovat grafiku filmu. Připadá mi totiž, že už Final Fantasy mělo plynulejší a věrohodnější pohyby postav a vůbec celou fyzickou stránku a to už je nějaký ten pátek zpátky, takže bych čekal při dnešním vývoji her a CGI trochu lepší kvalitu. Co se filmu samo o sobě týče, je to už nastavovaná kaše, která své kouzlo ztrácí každým dalším počinem do série. Neustálé otevřené konce a prapodivné rodinné spojení mezi všemi účastníky série Resident Evil mi už taky začíná lézt na nervy. Způsob jakým se příběh vyvýjí silně připomíná typicky japonský anime/manga styl a to i přes americký dabing, což evropskému diváku zrovna moc sednout nemusí. Tento film tedy doporučím pouze pro zaryté fanoušky RE či pro někoho kdo se hodně nudí. 1,5 ()

Dromed

Po vizuální stránce: Animace je klasicky japonsky kvalitní, textury a hra světel a stínů je excelentní jen bych vytknul mírně kostnatou dynamiku. Co se příběhu týče je to solidní doplněk hrané trilogie a fandu Rezidentu rozhodně zaujme, kdo se však v příběhu neorientuje asi bude tápat. ()

BMAJTZ

Tuctovy pribeh jako v cele serii Resident Evil. Kazdopadne ta animace mohla byt o neco lepsi. (mimochodem koukl jsem se zpetne na sve hodnoceni, asi mesic zpet, a absolutne netusim o cem to bylo, rekl bych ze docela vypovedni charakter celeho filmu) ()

kenkaku

Příjemný "oslí můstek" mezi Herní a filmovou sérií sledující osud Claire Redfieldové, který přesně plní svou funkci. Po animační stránce úchvatné (pád letadla jsem si musel pustit opakovaně) a dějově nijak neurážlivé a zapadající do konceptu. Prostě čistý průměr aspirující klidně na čtvrtou hvězdičku (obzvláště u fandů herní série). ()

Šakalík

První animák ze světa Resident Evil mě osobně docela zklamal. Jeho problém tkví v takřka nulové atmosféře, což je jinak alfa a omega celé herní série, potažmo hraných filmů. Fanoušek sice uvítá známé tváře, jako jsou Leon či Claire, bohužel tady veškerá podobnost s herní variací končí. Celý film si vystačí s postupnou demolicí rozsáhlé budovy, ve které si žalem sklíčený tatík píchne dávku G-Viru, aby se převtělil v nadměrnou bestii, která ne a ne chcípnout. Přiznám se, že když se tahle potvora objevila ve filmu asi už počtvrté poté, co měl divák za to, že je už po smrti, byl jsem už vyloženě iritován. :-) Přesto je film jako celek slušně udělaný animák, který tím, že se v něm pořád něco děje, určitě nenudí. Od vyhlášené značky Resident Evil bych přesto čekal ještě něco navíc - třetí hvězda je čistě z protekce. ;-) ()

DavidS.

Animaci mají Japonci zmáknutou. Jenže po pár minutách se zdařilého rendrování nabažíte a vezmete jej jako samozřejmost. S přibývajícím časem zůstane už jen u nepovedeného příběhu a sem tam nějaké té slušné akční scény... O nějakém survival zážitku nemůže být reč... ()

rozbris

Vidím, že se svět animovaných filmů posunul hodně dopředu, ale pořád jsou tam nějaké ty mušky, které se musí vychytat (například mrkání lidí, nějaké gesta ve tváři a trošku více krve:-]). Japončíci se zase vytáhli a ukázali světu co proto:-) ()

Schizeus

Vzhledem k tomu, že sága Resident Evil patří k mým nejoblíbenějším, byl jsem opravdu zvědav na to, co míní pan Makoto Kamiya tím, že natočí animované pokračování. Film jsem si stáhl a jak tak na něj koukám, ono je to vlastně opravdu podařené dílo. Začátkem vás provede sympatická zrzka Claire, kterou jste mohli vidět v několika dílech stejnojmenné hry. Najednou letiště plné zombies, na pomoc spěchá, všem už dávno známý policista, Leone, který je taktéž hlavní postavou hry Resident Evil. Děj se začíná pěkně stupňovat, zápletky jsou u tohoto druhu filmů (není tím míněn animovaný snímek) samozřejmě slabší a jde více méně o propracovanost charakterů a okolního světa. Další roli zde zastává G-virus, modernější bráška T-viru z Raccoon city, který se z mého hlediska zasloužil o Oskara :-) Každopádně, film je opravdu propracovaný, akční scény jsou doplněny o pořádně tvrdou hudbu, která se dobře prolíná se zvukovými efekty. Hodí se i pro večer ve dvou a není násilný, jako jiné snímky se zombies. Jednu hvězdičku jsem si nechal pro sebe za to, že žádný z charakterů neměl ani jednu viditelnou odřeninu a za pohyby, které se mi zdály někdy přespříliš rychlé... * * * * ... ()

killjezor

Pěkně se na to koukalo, zapadnutí do původní série vyšlo. Jen jsem měl pocit, žeobčas logika trošku pokulhávala, ale je to spíše můj subjektivní pocit. Co mne ale opravdu zaráželo, je rozpohybování postav. Když to šlo u FF:AC tak krásně a ladně, tak proč je to tady tak nepřesvědčivé. Skoro mám pocit, že i živí jsou tak trochu mrtví. Leon S.Kennedy byl na můj vkus až moc velký drsňák. Ale bavil jsem se moc, vůbec by mi nevadilo, kdyby se i filmová serie daleko víc držela takovéhoto konceptu. ()

bruceman7

Rukopis Japonců je zřetelný - obzvláště v povlávajících, moc hezky naplněných šatičkách jedné z hrdinek na konci filmu. ()

HiddenDragon

Prvni CGI film z universa her Resident Evil se moc nepodaril. Kvalitativne se jedna o velmi prumernou herni cutscenu (hodnotim v r. 2014). To, co by mi na playstationu nevadilo a bral bych to jako filmove zpestreni mezi levely, jako opravdovy film (stopaz je fakt solidni) to pusobi toporne. Odehrava se 7 let po sanaci Raccoon City, cili se na to divak muze divat i jako na pokracovani "zive" serie s Milou (mezi dilem 2-Apokalypsa a 3-Zanik). Hlavni postava, Claire Redfieldova, se objevi i v hranem "Zaniku" prave. Tim ale veskera podobnost s hranymi filmy konci. Jedna se hlavne o rozvedeni HERNI serie - mezi dily 4 a 5. To by vubec nevadilo, ale prijde mi, ze proti staricke "Final Fantasy: The Spirits Within" (2001) nenastal v CGI skoro zadny pokrok. Ano, textury jsou detailni, hra svetel je fajn, ale porad je to vsechno strasne voskove, i motion capturing byl misty jaksi odflakly. Nevim, jestli jsou Japonci fetisiste, ale priserne si vzdycky vyhraji s ocima a vlasy....jsou detailni, ale az neprirozene hedvabne/leskle. Zato s obliceji jakoby si nevedeli vubec co pocit. Zvlaste trapne pak pusobi "telenovelovske" pohledy z oci do oci a radoby romanticke "chvilky", kde tato plastikovost grimas vynikne o to vic. Pribeh "Degeneration" je taky takovy sterilni. Jako v hranych filmech nejsou o nic lepsi, ale celkove pojeti tam bavi vic. Tenhle animak se me nijak nedotkl. Zadne emoce, vetsi napeti, zadny vztah k postavam - byly mi spis vsechny tak nejak protivne (dokonce i ta mala holcicka na me nepusobila roztomile ale spis jak retardovana). Jenom dabing je opravdu slusny (eng). Navic je scenar jaksi "levelovy". Z letiste napadneho zombiky (teroristicky utok) se presuneme do WilPharma komplexu - jakesi obdoby Umbrelly. Zde je potencial hodne nevyuzit a tovarni budova pusobi strasne prazdne. Hlavni priserka je sice fajn, ale opet to cele trochu postrada napeti a cloveku prijde, ze by potreboval gamepad, aby do toho vnesl trochu stavy. Navic struktura komplexu mi prisla prapodivna, coz stezuje chapani, co se kde deje - vpodstate jsem to poradne pochopil az pri 3. sledovani. No pusobilo to zvlastne. Pointa je dobra (takove ty intriky s prachama a biol. zbrani), ale celkovy dojem mi to moc nespravilo. Slabsi prumer. ()

Holina

Coby fanda herní série jsem relativně spokojen (nemám ale ani nic proti hrané verzi s Millou Jovovich), ovšem přece jen ty omalovánky nejsou úplně ono. ()

Ripley

Bohužel nejhorší díl série.A tak jsem se těšil.Ušla zhruba první půl hodinka.Užíval jsem si animaci,ale trápil jsem se u děje.Málo zombíků.Děsná nuda.Možná kdybych byl pařmen této série,hodnotím kladněji. Dodatek:po druhém shlédnutí zvyšuji hodnocení na 3* ()

thorewi

Jako zajímavé zpestření celé zpestření celé série to není špatné, z technického hlediska je to také dobře zpracované anime, režie ovšem trochu pokulhává a ti, co neholdují anime filmům si na své asi nepřijdou. ()