Vulkanolog Harry v minulosti zažil výbuch sopky, při kterém zahynula jeho partnerka. Po 15 letech přijíždí na kontrolu do Dante´s Peak, v jehož bezprostřední blízkosti se nachází sopka, která jeví nepatrné, přesto ale znepokojující známky aktivity. Z městečka se mezitím stalo poklidné prosperující místo, těžící z turistického ruchu. Harry provede několik měření a zjistí, že ze země začíná unikat nezvyklé množství kysličníku uhličitého, který způsobí udušení dvou lidí při koupání v termálních pramenech. Je přesvědčen, že je potřeba lidi připravit na případnou evakuaci. Když to sdělí představitelům města, narazí na velký odpor, protože se tím nabourávají všechny jejich ekonomické i politické plány. Jediný, kdo mu uvěří a bere věc vážně, je starostka Rachel. Nebezpečí se brzy ukáže jako mnohem větší, než si i Harry původně myslel? (TV Nova)

K.I.N.G.

Naprosto nudný a trapný katastrofický film. Všechno hrotí do té míry, že si každý musí všimnout, že je to naprosto nerealné a nemožně náhodné. Navíc Pierce Brosnana jsem nikdy neměl rád. ()

ilemas

Když jsem to viděl v dobách VHS, hodnotil jsem pohé tři. Dnes po letech jsem koupil DVD s DTS a hned zvedám na plný počet. Film jsem si parádně užil jakobych ho viděl poprvé a velmi zajímavé jsou i komentáře v bonusech z natáčení a jak se dělali filmové triky. ()

Martin741

Katastroficke filmy mam od Towering Hell celkom rad, a v tomto hra Pierce Brosnan, ktory uz mal na konte kvalitu Golden Eye. Aj ked scenar a logika filmu krivaju, aspon sa da pozerat na dobrodruzne sceny.A Pierce Brosnan s Lindou Hamilton su fajn. Pre mna aj podstatne lepsi film nez Sopka s Tommy lee Jonesom. 69 % ()

rakovnik

Na dobu vzniku film s velice solidními triky a silným hereckým obsazením. Pravdou ale je, že Džejms Bond se Sárou Konorovou se dvěma rošťáky mi k sobě moc nešli. Bylo ale jasné, že zkušenosti se službou královně a boj s roboty naše hrdiny natolik zocelil, že i erupce sopky dopadla pohádkově. Příjemná oddychovka, ale nejsem si jist, zda ji zhlédnu opakovaně. V dnešním bídném programu byla volba tohoto filmu vyloženě nouzové řešení. ()

Figu

Tohle peklo zase takovým peklem nebylo. Filmek zachycenej v bedně mě celkem vcucl do děje a docela mě pobavil. Jistě, je zde spousty takových nesmyslů okolo lávy atd..., ale co?!... Je to film, né realita. Pro mě Brosnanovo celkem solidní představení. A jak já pořád dokola melu - "zlatý devadesátky", tak tady to taktéž funguje! 65% ()

Nach

Jeden z těch zajímavějších katastrofických snímků na téma erupce sopky. A rozhodně zajímavější, než akční katastrofický snímek Sopka, která shodou okolností světlo světa spatřila ve stejném roce, jako Rozpoutané peklo. Pokud si chcete představit, co potkalo Pompeje a jak by to vypadalo dnes, Rozpoutanému peklu dejte šanci, neboť jde o stejný typ erupce jako proběhla ta u Vesuvu roku 79 n.l. Dejte tomuto snímku šanci i v případě, že jen máte rádi katastrofické filmy. Neboť i takové fanoušky tento snímek potěší. 75% ()

bourec

Po dlouhý době jsem vytáhnul tenhle film na dvd ze skříně. Hodnocení pěti hvězdama jsem ale přehnal. Spousta úplně mimomísovejch scén. Trapnej dabing, protože  titulky to nemá. Snížim na čtyři, ale s trochou přísnosti bych mohl až na tři. 80%. ()

C0r0ner

Moc se mi líbilo postupné budování atmosféry a efekty na svou dobu čnící z průměru. Po skoro čtvrt století je to už samozřejmě kvalitativně někde úplně jinde, ale stále se jedná o fajn film, u kterého se nemusí příliš přemýšlet, a který díky sympatickému osazenstvu pěkně utíká. 70% ()

campix

Malebné americké městečko Dante's Peak se zdá být skoro dokonalé, nebýt stejnojmenné sopky,která ční nad městečkem a výrazně naruší poklidný život všech obyvatel. Zachráncem by měl být geolog Pierce Brosnan. Klasický příběh, kdy dává příroda lidem totálně nafrak, Pierce má pravdu,ale nikdo mu nevěří a pak je již na vše pozdě. Naprosto průměrný thriller. ()

pakobylka

Víte ... kdysi jsem pracovala v plzeňské Škodovce - a navzdory striktnímu zákazu jsem chodívala přes dílny tamnějších kováren ... kolem pecí ... i kolem žhavých ingotů. Sálal z nich PŘEVELICE silný žár ... a to i poté, co jejich povrch zcela zčernal. Taky jsem párkrát viděla odpich pece v hutích ----- MOŽNÝ SPOILER !!! ----- a nějak si v reálu nedovedu představit, že by se jakýkoli běžně prodávaný automobil jen tak beze všeho proháněl po spalujícím povrchu tekuté lávy ... a že by to "odnesly" jen pneumatiky. (K pozoruhodnému způsobu přepravy přes jezero naplněné díky erupci poněkud netradiční kapalinou se pro jistotu nebudu vyjadřovat.) Taky se nemůžu rozhodnout, jestli mám akceptovat, že nikdo ze zúčastněných (včetně vulkanologa !) nezaznamenal mohutný lávový proud přibližující se slušnou rychlostí k dřevěnému srubu, v němž se právě všichni nalézali. Ale jelikož se jednalo o nadmíru vypjatou situaci ve značně nestandardních podmínkách - a nadto nejsem žádný odborník, nehodlám takovou z filmařského hlediska nepodstatnou maličkost nějak zvlášť rozebírat. Takže abych to shrnula: Značně obehraný, nicméně divácky stále atraktivní námět ... zfilmovaný sice vcelku svižně, leč zároveň těžce schematicky, což se v některých scénkách negativně odráží i na replikách jednotlivých protagonistů v reakci na překotně ubíhající události. Zkrátka a dobře ... žádnou viditelnou invenci ve zpracování zápletky nehledejte. Slabé 3*. ()

Juto

Film je predvídateľný od začiatku do konca, ale akcia a efekty v štýle videohry nikdy nepoľavia dostatočne dlho na to, aby ste si spomenuli, aké je to celé absurdné. 6/10 ()

c.tucker

No přišlo to v ten stejný čas jak Volcano s Tommy Lee Jonesem, sice je to trošičku lepší a nápaditější, ale jinak hodně podobné a herecké výkony nijak převratné. ()

WolfR

Označil bych to za rodinný katastrofický film. Ale přesto je to v rámci žánru kvalita. Najdeme tu silného hlavního hrdinu alias Pierce “Bond“ Brosnan se kterým prožijeme dávku dobrodružství a taky uvidíme skvělé efekty, silné 3 hvězdy. ()

otík

Příjemná dvojice nás provází katastrofickou vizí, kterou rozpoutá sopka. Slušné po všech stránkách. ()

cocrHeLL

Jako nedělní oddychovka to bylo fajn. Musím uznat, že jsem očekával horší paskvil. Klasická šablonovitá americká katastrofie. Neurazí, ale ani nepotěší... ()

rodo

Slušně vystavenou atmosféru zcela ničí klišoidně vytvořené scény: Všechny ty úniky na poslední chvíli; zemře ten, kdo má; hlavně že se zachrání pes, apod. Přesto se mi tento film něčím líbil. Pro mě je to lepší průměr, přeci jenom se v poslední době s katastrofickými filmy roztrhl pytel a bohužel většina z nich nemá ani takovýto solidní základ. ()

Beky

Vynikající práce s nedigitálními triky!!!! Verdikt: Tohle mě bohužel nevtáhlo, chybí evidentně silnější motiv a herci jsou více na vedlejší koleji než na hlavní, pouze triky film k dokonalosti nedotáhnou, nezajímavých 60%!! ()