Vulkanolog Harry v minulosti zažil výbuch sopky, při kterém zahynula jeho partnerka. Po 15 letech přijíždí na kontrolu do Dante´s Peak, v jehož bezprostřední blízkosti se nachází sopka, která jeví nepatrné, přesto ale znepokojující známky aktivity. Z městečka se mezitím stalo poklidné prosperující místo, těžící z turistického ruchu. Harry provede několik měření a zjistí, že ze země začíná unikat nezvyklé množství kysličníku uhličitého, který způsobí udušení dvou lidí při koupání v termálních pramenech. Je přesvědčen, že je potřeba lidi připravit na případnou evakuaci. Když to sdělí představitelům města, narazí na velký odpor, protože se tím nabourávají všechny jejich ekonomické i politické plány. Jediný, kdo mu uvěří a bere věc vážně, je starostka Rachel. Nebezpečí se brzy ukáže jako mnohem větší, než si i Harry původně myslel? (TV Nova)

DansteR

Jeden z těch lepších katastrofických "starých" filmů, navíc překvapivě dává i celkem smysl. Pierce je skvělý, triky skoro skvěle, ostatní herecké výkony taky ujdou. K tomu pěkná krajina a máme z toho 3,5 hvězdičky ()

Domonte

Názorná ukázka toho, jak to mají geologové a vulkanologové těžké. Otázka, zda upřednostnit příjmy z turismu, před možnou falešnou zprávou před erupcí veliké sopky, která se nakonec může projevit s nejničivějšími následky, funguje v tomto snímku naprosto dokonale. Zasloužených pět hvězdiček. ()

Lada

Otevřená zlomenina a ¨"tající" loď jsou nejlepší okamžiky filmu,jinak zcela průměr tradičních katastrofických filmů.Chtělo by to trochu invence,tak snad někdy příště. ()

aronofsky

Otázka: Je lepší Sopka nebo Rozpoutané peklo? Odpověď: Jediné na čem záleží je to, jestli máte radši T. L. Jonese nebo P. Brosnana. 50% ()

vallisek

Povedený katastrofický film u kterého sem se vážně nenudil.Sice Brosman se mi tam moc nehodil ale nezahrál to nijak špatně a film na mně působil příjemně.A to katastrofické moc nemusím ()

epsyn5

Katastrofické filmy jsou moje, a temhle přesně odvádí to, co od takoveho filmu lze ocekavat, spousta akce, dobrodruzstvi, troska dramatu......Bez hluchym mist a s rozumnou stopazi...... ()

Neel

Taky někdy musím zkusit projet teréňákem skrz vařící lávu nebo přeplout na loďce kyselinovou řeku... Nevím, jestli to dokážu ale James Bond určitě, asi proto tam nasadili Brosnana. Ne, ten by se měl vrátit k tomu Bondovi, protože tady nebyl nikterak úžasný, navíc ho šoupli do naprosto trapného příběhu, kde si má hrát na hrdinu. Hold filmy s tematikou přírodních katastrof dost frčí. ()

pavont

V podstatte spokojnost. Sympaticky hrdinovia. Film ma pekny spad. Akcne sceny a specialne efekty mali v tej dobe punc najvyzsej kvality. Je tam sice niekolko veci pritiahnutych za vlasy ale na taky vecerny oddych je to akurat. ()

zurivymlok

Do dnes si pamatuju na obrovskou propagační masáž filmu "Sopka", kdy trailery byly prošpikované zajímavými záběry. V té samé době se na VHS objevil jakoby odnikud tento snímek, který jsme si půjčili coby "předkrm" výše zmíněného díla. A světe div se, ten nenápadný snímek obstál, zatímco "Sopka" nikoliv. Roger Donaldson natočil celkem slušný katastrofický film, který se sice nevyhnul trapnému klišé (vědec, který si je jediný vědom závažné situace, skeptik, který ač má dobrý důvod být skeptický je nakonec "po zásluze" ztrestán živlem, který podcenil, ...), ale který celkem rychle odsýpá a řešení mezilidských vztahů, ze kterých se obvykle katastrofické filmy z velké části skládají, nepřekračuje rozumnou míru. ()

J. K. Lister

Co mě nejvíc na filmu zaujalo, byla po speciálních efektech a atmosféře filmu impozantní hudba Johna Frizzellla (Vetřelec - Vzkříšení) a Jamese Newtona Howarda (Vodní svět). Nejvíc mě štve, že se spousta lidí zaměří na jen na jednu část filmu: romantického příběhu. Mě spíš zajímal vývoj výbuchu sopky. Jsem rád, že se tam neobjevil inteligent, který nezná rozdíl mezi lávou a magmou (to mě ve filmu sopka dostalo - int. američani). Jedna ze scén, o které jste se zmiňovali je, jak jel autem přes tuhnoucí magmu. Myslím, že mohl, pokud by se nějaká část nedostala do motoru. Nejvíc mě překvapila jízda autem, v době kdy z nebe padá popel s příchutí pemzy, obsidiánu. Divím, se, že se jim nezadřel motor. Jinak existuje daleko více horších sraček, ale hudba a atmosféra dala filmu grády, neboť jsem fandou Johna Frizzella. ()

complex

celkom dobre spravený katastrofický film, dobre obsadenie hlavných hercov, len niektoré dialógy sú ako za trest... ale inak veľmi slušný priemer, alebo svojim spôsobom nad priemer... ()

RexT

Film sám o sobě by byl velmi dobrý, ale kazí ho takový ten americký sentiment. Zde je těch "sladáků" až příliš. Na druhé straně krásné záběry na rozbouřenou sopku. Pokud pomineme jízdu po lávě a babičku obětující se za rodinu, dá se to zkousnout. Dávám o * více kvůli Lindě Hamilton ... ()

B.e.r.n.y

Tento film patří v rámci katastrofických podívaných z 90. let mezi mé nejoblíbenější. Pěkná příroda, solidně zvládnutá kamera, herecké obsazení a výkony též na úrovni. Co mě nejvíce překvapilo bylo zpracování finálního postupu pyroklastického proudu. Zkrátka dobrá práce. A Pierce Brosnana mám jako herce stále raději. 77% ()

revere

Má to svá slabá místa, ale jinak slušný zástupce svého žánru. Opírá se o efekty a o pseudorealistické záběry, ale příběh sám není špatný stejně jako dialogy, které občas opravdu pobaví. Chcete-li si film užít, dejte si ho hned po snímku Když se čas naplnil. Já pak viděl opravdu superfilm. ()

BlackVelvet

Beckovy film. Prvni polovinu filmu se vubec nic nedeje, krome nekonecnych diskuzi nad tim, ze to asi bouchne (samozrejme to rika Pierce, ale nikdo mu neveri, ach jak neobvykle) a druhou polovinu filmu to teda boucha poradne a cela zapletka je ohledne toho, jak deti jeli samotni autem pro babicku, ktera se odmitla evakuovat (podruhe: jak neobvykle). Par "super "momentu": Pierce projizdi autem pres horkou lavu, az auto cele hori vcetne pneumatik, nicmene tim stejnym autem pak vesele drandi dal. Malej klucina sam ridi vyzvednou babicku smerem k sopce, a uridi teren kdy by i letama vyjezdeny ridic mel problem. Pejsek od babi se zatoula, a rodina utika i s babi pres jediny kousek pudy, ktera neni zalita horkou lavou. Nicmene stejny pejsek se pak objevi dole na kopci, kdyz rodina projizdi a ujizdi kolem, a hupsne jim do auta. Jezero ktere je kyselina, nicmene lod se v nem rozpusti akorat tak tak, ze stihou prejet lodi na druhy breh atd. Ze tohle nekdy bylo v kinech :O ? ()

Mark1983

Tak tohle jeden z mála koukatelných katastrofických snímků,musím uznat,že dějové to je,ale po čase je z toho průměr. ()