Cesta samuraje

Samuraj Yang má od svého mistra za úkol vyvraždit členy nepřátelského klanu. Úkol splní, avšak nechá naživu malou holčičku, jejíž rodiče sám zavraždil. Rozhodne se o holčičku postarat a prchá s ní před svým vlastním mistrem a zabijáky ze svého klanu, kteří chtějí malou holčičku zabít. Útočiště nachází ve westernovém městečku plném cirkusových podivínů. Mezi nimi je i vrhačka nožů Lynne, jejíž rodina byla vyvražděna zlým zbojníkem a jeho družinou, která má nyní pod nadvládou město. Zbojník se do města vrací, tentokrát se však vesnice rozhodne bránit. Vykopají staré střelné zbraně a s velkou pomocí Yanga se zločinecké tlupě postaví. Doprostřed krvavé bitvy přichází i Yangův klan samurajů, kteří Yanga nakonec vystopovali. Samurajský klan a zlá zbojnická tlupa se navzájem víceméně pobijí. Zabití vůdce zločinecké bandy však čeká na Lynne... (TV Prima)

Fíla

Cesta samuraje, možná tak cestou v jeho myšlenkách na minulost, protože, že by nějak moc putoval po pouštích, pláních nebo lesích se říct nedá. Je to jen jedno malé městečko, které má 500 obyvatel. To je vše... Skoro mi to připadalo jako skvělý zážitek, který se po 45.minutách vytratil, protože se jakoby děj zastavil a více se nerozvíjel, ale zůstal tam kde skončil. Pro mě zklamání i když jsem nečekal nic. Nevyrovnanost děje, o tom se mluvit nedá, jelikož jak říkám, nic moc se nedělo. Hlavní hrdina se také moc neukázal. Emoce? Kde? .. Násilí? Ano, ale bez emocí a nic víc nám to nenabídne. Nemám představu o tom, jak by to mělo vypadat, ale takhle určitě ne prosím. Sem tam nějaký záblesk, toť vše. 40-45% .. ()

Chen

Rozhodně ne špatné, Geoffrey Rush je opět vynikající, Kate Bosworth s přízvukem k sežrání a Dong-Gun Jang je zabiják jako vyšitý, jen je tu na 100 minut příliš mnoho filozofování a příliš málo soubojů. ()

M.i.k.e

prazvláštní,přesto koukatelný a v konečném součtu poměrně zábavný hybrid,který disponuje dobrými herci (je celkem s podivem v čem všem se může objevit Geoffrey Rush) a hlavně povedenou vizuální stránkou.Od lepšího hodnocení bohužel zrazuje poměrně okoukaný příběh (což by až tolik nevadilo),který se navíc nevyhne několika hluchým místům.Jako béčková jednohubka je tedy Warriors way dostačující,ale pokud bych měl v budoucnu potřebu sáhnout po podobném druhu filmu,zvolím raději Ninja Assasina...65% ()

honajz2

Je to přesně ten typ filmu, který v úvodu naláká na velkou absurdní komedii a nakonec je jenom zvláštní, ale nic víc. Něco jako Kovbojové a vetřelci, akorát pro mě méně atraktivní, protože Kovbojové a vetřelci byli aspoň sci-fi, tohle míchá dohromady samuraje, ninjy a western (a chvíli to vypadalo, že i piráty), ale mě osobně z toho moc nesedí ani jedno. Ono to sice není špatné a některé nápady jsou zajímavé a správně absurdní, jenže drtivá většina z nich je v první polovině a ta druhá mě kromě přeseknutí kulky (což není originální ani tak absurdní, ale vypadá to dobře) a záporáka s úchylkou na jizvy nezaujala už ničím. Spíš jsem měl pocit, že sleduji umírněnější a v jistém slova smyslu divnější Kill Bill - a mě se Kill Bill nelíbí, takže jsem jen čekal, až to skončí. Na parodii je to málo parodické (ačkoli možná ne, ale nepochopím parodii na styl filmů, které nesleduji - Černej Dynamit pro neznalce blaxploitation bude taktéž jen divný úlet), na absurdní komedii málo absurdní a na originální žánrový film příliš ujeté, takže to je takový hybrid, který chce zůstat co největším mixem všeho možného až do konce, ale spolu s tím neví, co se sebou a kam se vyvíjet. Spíš se jen zastaví na místě a doufá, že to, co rozehrál na začátku, vystačí až do konce. Nevím, čekal jsem od toho víc a je hodně poznat, že to točil Korejec, protože takhle žánrově pomíchané filmy, které pak nedrží pohromadě, točí především v Jižní Koreji. Na jedno zhlédnutí to není špatné, ale podruhé to opravdu vidět nemusím. Slabé 3* ()

bourec

Prvních deset minut,a už sem začal sám sobě nadávat,co to sleduju.V těch deseti minutách bylo vtěsnaný všechno,co na filmech nesnášim.Pak ale film nabral směr klasický filmařiny,a to sem se nenudil.Konec ale znovu nabídnul létající samuraje,a atmosféra filmu byla v čudu.Škoda.50%. ()

Tsukikage

Bylo to hrozné. Nemám rád míchání japonské a americké kultůry na půdě ameriky. Nejvíce jsem asi strhnul za ty souboje. Bojovali jako naprostí začátečníci, kteří poprvé drží meč v ruce. S takovouhle technikou není možné dosáhnout takové rychlosti. A ten starouš, co s ním bojoval před koncem, by měl po souboji tak tupej meč, že by s ním mohl řezat leda tak máslo. Šermířské schopnosti nulové, jak u hl. hrdiny, tak u jeho protivníků, tam byly ještě zhoršeny, aby je mohl snáze zabíjet. Jedná hvězda snad jen za tu smrt toho dustojnickýho hajzla. ()

Crawler-D

Americký název je upřímnější co do blbosti, kterou očekávat od filmu. Ukázka toho, že s ohromným množstvím digitálních triků a vizuální stylizace se musí opatrně. ()

C0r0ner

Takový milý stupidní výplach, který si tvůrci očividně natočili pro vlastní pobavení. I přes krátkou stopáž to bylo dost rozvláčné, ale zase to bylo tak kreténsky blbé, že jsem se nemohl nesmát. Z relativně vážného úvodu se to totiž zvrhlo do hodně slušné sebeparodie, která sice s logikou a realitou neměla společného nic, ale vtipná byla dost. 60% ()

Martrix

Už se vám někdy stalo, že jste byli v něčem tak dobří, až vás to nudilo? Yang je nejlepší bojovník na světě a z jeho laxního stylu boje jde znát, že už ho to moc nebaví. Jeho soupeři se pohybují jako zpomalený film a tak mu stačí mávat kolem sebe katanou a ... však on už se někdo napíchne, nebo na ni aspoň naběhne. A tak není divu, že se při plnění posledního úkolu zamyslel a mimino které měl zabít...když ono se tak hezky usmívalo...ušetřil. A protože tím nakrknul svého zaměstnavatele, sbalil mimčo a namířil si to přímo na západ. Podivný east-west slepenec zaujme stylizovaným lookem, zdravým nadhledem, hudbou a samozřejmě Geoffrey Rushem. Kdyby bylo i nějaké to kvalitní wushu, nebo mečování na úrovni, určitě bych projevil o dost větší nadšení. Jenže Yang mával mečem jako vlaječkou na průvodu 1. Máje a ostatní se mohli přetrhnout ve snaze se na něj napíchnout, nebo se aspoň říznout. Dutý scénář je díky stylizaci a už zmiňovaném nadhledu vcelku postačující, protože Cesta samuraje neaspiruje na Oscara a za úkol má především pobavit. Což se v mém případě vcelku povedlo, takže 3* PS: Western, akční...jasně, ale fantasy?! To ani náhodou. ()

Juto

Samuraj je nútený ukryť sa v malom meste v americkom Badlands po odmietnutí misie. Film je miestami úchvatne krásny s klasickým epickým vzhľadom starého filmového štýlu a samozrejme je to veľká pocta Sergiovi Leonemu. Film je však na mňa trochu  príliš praštený. Ale je, aj dostatočne zábavný v mnohých smeroch a má niečo príjemné, čo môže ponúknuť takmer každému divákovi. Je to typ filmu, ktorý bude väčšina ľudí buď milovať, alebo nenávidieť. Toto je typ filmu, ktorý dokážem oceniť a užívať si ho po častiach. 6/10 ()

animaxis

Nejdříve film nezačínal úplně špatně, skoro až naopak. V prvních deseti minutách jsem si říkal, že film měl jen trochu nižší rozpočet, takže je to zelené plátno vidět trochu víc, než by mělo. Ale to mi tolik nevadilo, stačilo zapojit představivost. Na Divokém západě to nejdřív taky nebylo úplně špatné, ale tam to potom začalo. Nejdříve mi vadila postavy Lynne, o které jsem si myslel, že je ve filmu jen proto, abychom se díky ní dozvěděli více o hlavní postavě a nic víc. Naštěstí měla Lynne i tak trochu svůj vlastní příběh a tak se to dalo odpustit. Bandité nic nezkazili, ale zhoršilo se to až po příchodu "Smutných fléten". Zákony fyziky přestaly platit a to až moc okatě. I přesto pak přišla jedna dobrá akční scéna, bohužel měla asi půl minuty. Vyvrcholení příběhu jsem taky moc nepobral a tím to bohužel končí. Moc kladných věcí na filmu nevidím. Možná snad jen hlavní postavu, ale i ta měla podle mě moc málo prostoru a místy se kvůli svému okolí nedala brát vážně, i když by to bylo dobré. Uvažoval jsem mezi třemi a dvěmi hvězdičkami, ale konec si řekl jen o dvě. ()

bartias

Lákavá kombinace ronina a Divokého západu je hodně barevná a stylizovaná. A tak trochu "tarantinovská". Je na co se dívat, i když snaha rozehrát hlubší drama není na místě a chtělo by to více, jinak dost povedené, propracované akce. 7/10 ()

Sabrewulf

Kdysi dávno jsem tuhle vizuální odpornost viděl a po letech jsem si připomenul, jak škaredé to celé je. Green screen kouká snad z každého záběru, křiklavá obloha vůbec neladí k prostředí/hercům a CGI je hnus. Korunu všemu nasazuje neuvěřitelně ODPUDIVÉ "městečko", které je tak nefunkční a depresivně éterické, že i ten největší optimista, zabloudivší do této díry, by si prostřelil hlavu. Jak tam ti lidi jako přežívali? Tvl tam nevidíte lidi jíst, lidí pít, kováře, který by koval podkovy, ohradu, ve které by byli koně, krávy, či prasata, nemají tam banku, kam by si lidi chodili pro peníze, nemají tam saloon, ve kterém by posedávali lidé a hráli karty a barmana, který by je obsluhoval, nejsou tam celé rodiny, vychovávající děti, neroste tam tráva, není tam ani hlína, všude jen samý písek, jako by to stálo uprostřed pouště, je tam jen pár papundeklových špinavých, zavšivených barabiznen a i když tam má být jakože populace 500, celou dobu jsem měl pocit, že tam je tak deset lidí. Jako by jste pronikli do vyfetlého snu, nějaké smažky, co by zrovna byla v rauši, nepopsatelný hnus. Toliko k vizuálu. Co se týče obsahu - hlavní hrdina je tak OP (přesílený), že to zabije veškeré aspekty filmu. O nikoho se nebojíte, tím pádem žádné napětí, žádná atmosféra, protože pro hlavního hrdinu tam není nikdo hrozbou, i kdyby tam naběhlo milion cvičených zabijáků, on udělá šmik šmik a je po nich. Nuda, prázdno, nezájem. Parazitování na Třístovce u Thermopyl je pak to nejmenší zlo. Jednu hvězdičku jen z lítosti k režisérovi, pro kterého byl tento zasloužený propadák prvním a posledním filmem v jeho nabušené filmografii. ()

chelseaman22

Od něčeho, co se honosí reklamou ve znění "od producentů trilogie Pána prstenů" by jste definitivně neočekávali 80 minut romantiky, 11 minut boje a 5 minut srdceryvného loučení. Ergo se omlouvám se spoyler, nebuďte naivní jako já a Červená Karkulka a s napětím nevyčkávejte na dramatický závěr! Jediné, čeho se dočkáte bude zrytá zahrádka, investice do nového mandlu a lámání pečetě! 32% ()

Jizni Tlapa

Seung-mu Lee o sobě dává vědět prvotinou The Warriors Way, která se pyšní dechberoucí kamerou, fantasticky do detailu dotaženým stříhem a samurajem Dong-gun Jangem, který za zvuku mysteriózně zvládnuté hudby, v doprovodu velkolepé výpravy a ruku v ruce jdoucí sexy K.Bosworth vládne mečem tak, jako nikdo před ním!!! ()

viperDavid

Pro me osobne velke zklamani. Bojem to pripomina klan letajicich dyk, efektama zase, 300: bitva u Thermipyl. Bohuzel dejove to pripomina nudne becko, kde se nic nedeje. Ani moje oblibena kraska Kate Bosworth me nepresvedcila abych dal vyssi hodnoceni. 2* ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)