Cesta samuraje

Samuraj Yang má od svého mistra za úkol vyvraždit členy nepřátelského klanu. Úkol splní, avšak nechá naživu malou holčičku, jejíž rodiče sám zavraždil. Rozhodne se o holčičku postarat a prchá s ní před svým vlastním mistrem a zabijáky ze svého klanu, kteří chtějí malou holčičku zabít. Útočiště nachází ve westernovém městečku plném cirkusových podivínů. Mezi nimi je i vrhačka nožů Lynne, jejíž rodina byla vyvražděna zlým zbojníkem a jeho družinou, která má nyní pod nadvládou město. Zbojník se do města vrací, tentokrát se však vesnice rozhodne bránit. Vykopají staré střelné zbraně a s velkou pomocí Yanga se zločinecké tlupě postaví. Doprostřed krvavé bitvy přichází i Yangův klan samurajů, kteří Yanga nakonec vystopovali. Samurajský klan a zlá zbojnická tlupa se navzájem víceméně pobijí. Zabití vůdce zločinecké bandy však čeká na Lynne... (TV Prima)

predators

Vizuálně i příběhově o něčem jiném, než na co jsme v poslední době zvyklí. Žádné válečné drama s velkolepými bitvami a srdce rvoucí romantický příběh. Nic takového. Cesta válečníka je oděna v kabátě 300: Bitva u Thermophyl a za doprovodu tónů opery a s batoletem na zádech kosí jednoho nepřítele za druhým. Solidní casting a určitá syrovost zapadlého pouštního městečka dodávájí ten správný nádech neklasického westernu se samuraji. 70% ()

Slartibarkfast

Nemastný, neslaný, divný a tichý je tento film. Ve stylu Tarantina zde tečou litry krve, což je v dnešní době děsně "kůl", ale krom celkem ucházejících bojových scén divák nenalézá zhola nic zajímavého. Zapnul jsem to, dokoukal a pak jsem si říkal, že to vlastně tak špatné nebylo. Jen o ničem. Osamocený mstitel, který stál proti hordám nepřátel, to už jsme tu měli nesčetněkrát. Označil bych to za nízkorozpočtovou komorní karikaturu a směs Tenkrát na východě a Kill Billa. Neurazí, nenadchne, nic nevypoví, ale přesto skrovně pobaví. Minimálně pár opileckých scén Geoffreyho Rushe je k pousmání. 55% ()

Chrustyn

Neskutečně pitomý, papundeklový a trikově mizerný snímek, který je zároveň až infantilně (nebo možná vyloženě debilně) zábavný a i přes chabou výpravu a již zmíněné triky koukatelný a svým způsobem i velkolepý. A závěrečná akce v chodbě (a pár jednotlivých scének) je překvapivě cool. ()

honajz

Pravda, trochu nadhodnocuji, protože to klidně mohlo být kratší a nic by se nestalo, ale líbilo se mi to hodně. Naštěstí mi tvůrci hned na začátku dají tím titulkem o nejlepším šermíři všech dob na světě jasně na srozuměnou, že jde o jistou formu parodie, a tak jsem film i bral a dobře se bavil. Protože to bere za své snad všechna klišé a vykrádá bezostyšně mouchou Tenkrát na západě, kulometem původního Djanga atd., neměl jsem ani problém se směřováním a příběhem filmu, a to výtvarné kýčovité pojetí á la Sin City se sem hodilo. Je to prostě sofisitkovaná parodie na asijské a westernové filmy včetně spaghetti, no. A dokonce je v tom i dost dobrá parodicko-nostalgická linka na seriál Carnivale. Přitom akční scény jsou slušně natočené, některé nápady vyloženě originální (vlastně celá obrana městečka komediantů a šouklařů, ruské kolo nevyjímaje), a dokonce to má v sobě nějakou myšlenku (třeba že své běsy si s sebou člověk pořád nosí a neuteče jim). Je vidět, že tvůrci sem dali nejenom hodně odkazů na filmy, které je baví, takže ta parodie je občas překvapivě i hezkou poctou, ale že to měli v hlavě srovnané, neb scénář je hodně inteligentní a obsahuje velké množství jakoby skrytých hlášek. (Nejvíc se mi asi líbí ten dialog na Vánoce: "Merry Christmas." - "On má někdo narozeniny?" - "To je dlouhý příběh.") ()

becki_tu

Příjemné překvapení, které hravě strká do kapsy nepovedeného Jonaha Hexe. První půlka je vypravěčská a lehce meditační, zato druhá je vysloveně nabitá akcí, zpomalovačkami a CGI efekty. Nelze opomenout ani pestré herecké obsazení od korejce Janga, přes sniperského opilce Rushe, pedofilního záporáka Hustona až po nádhernou Kate Bosworth. Warrior's Way je zábavná a oddychová multižánrovka, která vyváženě balancuje na hraně klasických asijských kung-fu filmů a hollywoodských westernů. 70% ()

Morholt

Příjemná béčková slátanina s áčkovým obsazením, kterému vévodil luxusní padouch v podání Dannyho Houstona. 65% ()

Lacike

Triky roztomile, stylizacia miestami zabavna, ale sama film neutiahne. Herecke vykony mrtvolne. Azisjki herci sa hlavne snazili, aby im bolo rozumiet a na nejaky vykon im uz sily nezostali. Huston ako zaporak iba tuctovy. Geoffrey Rush je celkom zabavny, ale vela priestoru nema. Jedine velke plus je Kate Bosworth s cervenym prelivom vlasov, vdaka ktoremu vyzera sakramentsky sexi a len kvoli nej som film dopozeral do konca. ()

mirekem

Nedoceněný film tarantinovského střihu. Prima herecké obsazení, Danny je záporák k pohledání, Rush coby alkáč jakbysmet. Bravo! ()

Terva

Uklidněte se a poslouchejte. Toto je příběh o smutný flétně, smějícímu se dítěti a plačícím meči. CITÁT - Jsi pomalejší než melasa v lednu.......... Vizuálně krásné prostředí, souboje, čest, zrada a pomsta. To je příběh válečníka, který se stal nejlepším šermířem v historii a pak přišel na to, že to možná bylo zbytečné. Sbalil dítě a odjel na západ. Zde se začal učit, to co už měl dávno umět. CITÁT - Je lepší vidět něco růst, než to kosit........ Tanec nožů ve 35 minutě je nádherný a obsahuje i mou oblíbenou kamerovou scénu. Kamera se zde otáčí okolo ústřední dvojice až se z toho divákovi motá hlava. CITÁT - Už se ti zastavilo srdce?........ Zápletka okolo 44 minuty se mi osobně moc nelíbila. Připadala mi zbytečná. Akorát probudila "plačící meč", což vlastně byl jediný účel této scény. Příběh by tak totiž nemohl pokračovat. Pak se vkrade i fenomén zvaný láska. CITÁT - Udělala jsi to, co jsi udělat musela........ No a od té scény ve 44 minutě ztratil děj příběhu tempo a začal být chvilkama i nudný. Ve své třetí části se však vrací ten původní rytmus a vše se zase rozjede. V 66 minutě si můžeme vychutnat jakousi parodii na Japonské stínové divadlo, což je nepochybně krásná scéna. Také je boží průchod nejlepšího šermíře v historii městem. Příběh má několik finálních soubojů. Povedená je hudba, kterou dělal Jovier Navarrete a v neposlední řadě i kamera - Woo Hyung Kim. ()

MartinezZ

Velice ucházející béčko zcela odpovídající traileru. Od tohohle přeci nikdo nemohl očekávat nic víc. Ninjové na divokém západu, Pumpe, probuď se :) ~~~ Plno nelogičností, příběh vycucaný z prstu, ale kamera, akce i hudba moc pěkná. ()

Ellmariachi

Můj poslední hodnocený film byl o tom, že v době Vikingů se na zemi ocitlo UFO. A shodou okolností tu mám film, kde je samuraj mezi kovboji. Měl bych se nad sebou zamyslet. Každopádně ani zde nejde o takovou kravinu jak by se mohlo zdát. Tedy jako ano, ale ona je to vlastně hrozně zábavná kravina. Na stylizaci musíte mít náladu a nebo ji jako já mít rádi. Příběh je vlastně dost jednoduchý až hloupý. Jenže no a co? Je 11 večer, nemůžu spát tak mozek nechám v klidu. Postavy jsou tak divný a zvláštní, že si je nakonec oblíbíte a popravdě je to ten film, kde když nějaká nedojde konce, je mi ji líto. Akce je hodně přestylizovaná, ale mě to sedělo a díky tomu měla koule a své kouzlo. Navíc většina z ní je moc pěkně udělaná a o krev tu není nouze. Hlavní hrdina mě osobně bavil, což jsem jeden z mála dle komentářů. Ale tím lépe pro mě. Dávám 69 litrů krve a tři pěkně nabroušený katany, Nebo prostě meče - hvězdy. ()

Macejko

Čakal som výživnú americko-šikmookú mäsiareň, dostal som absolútne šibnutý (a zámerne taký!), westernovo-cirkusový CGI honifest s parádnou záverečnou akčnou scénou a v hlavnej úlohe s "Maj engliš is faking púr" mladým klonom Kena Watanabeho. A je to celkom fajn :) ()

SarumanKo

Formálny a obsahový mix obrovského množstva žánrov, postupov a invencií, ktorý tak hrubo prekračuje hranice môjho vkusu, že sa mi znovu začína páčiť. Hrôzostrašný gýč, ale pútavý a zábavný jak sviňa! (7/10) ()

m@rz

Očekával jsem od filmu spoustu řezání, rvaček a bojových umění. Většinu filmu se však díváte na nudně vyhlížející napodobeninu westernového městečka, ve kterém se nic neděje a jen čekáte na konec filmu a doufáte, že finální řezačka bude stát za to. ()

Skip

Dost pitomý a místy hodně kýčovitý film. Ne že by se to s vypnutým mozkem nedalo odkoukat, ale co z toho?! ()

kalap

No, taká trápna, trapošina, kde neuvidíte nejaké skvelé súboje, ale lietajúceho samuraje, ktorý tancuje v lufte a jednou otačkou skosí naraz dvadsať byvalých kamošou a zachraňuje dieťa a tancuje a kosí ďalej, až kým ho smrť nerozdelí. A tak si spolu zaspievajme: tank, tank , tachachaank, na východe vyšla hviezda narodil sa Mao Cetung z malej chýži vyšiel z ryži sám náš vodca Mao cetung, rozbili sme okno a dostali sme šek, musel ho zaplatiť sám Čankajšek, tank tachaaank. ()

Lord.Jim

Takovej zvláštní film (ne v tom dobrém slova smyslu) kdy na něco čumíte, ani vás to neštve ani netěší, nějak to plyne a pak je konec a druhej den ráno přemýšlím, na co jsem vlastně koukala. Není to špatný, ani to neurazí, ale celkově tak nějak na hovno. ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)