Cesta samuraje

Samuraj Yang má od svého mistra za úkol vyvraždit členy nepřátelského klanu. Úkol splní, avšak nechá naživu malou holčičku, jejíž rodiče sám zavraždil. Rozhodne se o holčičku postarat a prchá s ní před svým vlastním mistrem a zabijáky ze svého klanu, kteří chtějí malou holčičku zabít. Útočiště nachází ve westernovém městečku plném cirkusových podivínů. Mezi nimi je i vrhačka nožů Lynne, jejíž rodina byla vyvražděna zlým zbojníkem a jeho družinou, která má nyní pod nadvládou město. Zbojník se do města vrací, tentokrát se však vesnice rozhodne bránit. Vykopají staré střelné zbraně a s velkou pomocí Yanga se zločinecké tlupě postaví. Doprostřed krvavé bitvy přichází i Yangův klan samurajů, kteří Yanga nakonec vystopovali. Samurajský klan a zlá zbojnická tlupa se navzájem víceméně pobijí. Zabití vůdce zločinecké bandy však čeká na Lynne... (TV Prima)

Phorbo

akčně komediální fantasy western je zajimavá kombinace, která docela překvapila. Některé dvouprojekce mě opravdu lezly krkem a nevypadaly vůbec hezky, ale skvělé zpracování mě potěšilo. Hlavní hrdina toho sice moc nenakecá, ale zato natrousí katanou hodně bordelu kolem sebe a to já rád. Špinavý rush s odstřelovačkou a la Back To The Future III toho moc nepředvedl, ale zato umí kempit na ruském kole. Průměrný film s notnou dávkou nadsázky pod taktovkou korejského režiséra si vyslouží 3*... ()

H4ku11

Keď dopredu viem, že sa idem pozerať na hlúposť, tak pošlem všetky inteligentné bunky spať. Potom nie som nespokojný a aj takýto film je v pohode. ()

Illy

Něco jako když pejsek s kočičkou dělali dort. Spoustu lidí bude bolet bříško, já si ale velice pochutnal:-) ()

HuanCraven

Nápad se mi zdál dobrý a třetí třetina filmu dokonce předčila moje očekávání. Ale ty první dvě třetiny se strašně vlečou. Celý film je jedno velké klišé, což mi ale zrovna tady nevadí, vlastně bych se asi divil, kdyby nebylo. Co mě trochu chybělo byly lepší bojové scény. Zpomalovačky jsou sice děsně super, ale bylo jich až moc. ()

KOZEL84

Samuraj vycestuje na Západ s katanou proklatě nízko a divoce porcuje Wild Bunch (jo,lepší než celkem nudný Suck Punch).No i když zas tak divoce ne.Většinou jednou máchne mečem a po p...srandě.Zas jich ale stihne fakt hafo.Někde mezi třema-čtyřma,ale mám chut' to švihnout navrch. ()

Matli

Nechápu vznik tohoto filmu, nějak jsem se nechytal. Hvězdička za Geoffreyho Rushe a hvězdička za speciální (počítačový) efekty. 30% ()

Puol

Správne namiešaný žánrový B-čkový guláš s A-čkovým rozpočtom i hereckým ansáblom. Hlavne Geoffrey Rush ma svojou účasťou milo prekvapil. Záverečná krvavá polhodina je čistým ultimate masakrom, jednoducho guilty pleasure. Ako je ale u podobných R-kových projektoch zvykom, komerčne pohorel, takže na podobné kúsky môžme v kine načas zabudnúť. ()

Wolvie

Čekal jsem přestylizovaný průser,dostal jsem solidně odsýpající stylovou zábavu s famózním Rushem.Lepší průměr. ()

Hapretor

Píčovina a spíš nuda. Ani ty bitky nebyly tak vychytaný. A hlavně ta poslední - s panem učitelem byla velmi velmi ochuzená. ()

drankeryth

Samurajski bojovnici versus kovboji nefungovalo zrovna na 100 percent. Prva polovica filmu sa vliekla zavratne pomalym tempom a to dost nudnymi scenami, kde sa dokopy nic nedialo, co by ma uputalo. Keby sa film viac uberal akcnejsim tempom, tak by to bolo urcite lepsie, ako tie ukecane sekvencie vo filme, co len tomuto netradicnemu westernu nepomohlo, skor uskodilo podla mojho vkusu. ()

Rathalos

Cesta samuraja je akcna fantasy s prvkami westernu,zo zaciatku som si myslel,ze to bude hovadina,ale nakoniec sa mi to celkom lubilo,Dong-gun Jang bol rychly ako smrt a Kate Bosworth ako vzdy kocka,no a ten zaverecny masaker stal za to...:-) ()

LojZza

Drsny japonsky valecnik, se ocitne na divokem zapade, mezi jeste drsnejsimi kovboji. Akce a vizualni stylizace je na podtrzenou jednicku s hvezdickou (a malym slunickem). Bohuzel zbytek filmu je neuveritelne nudny a nezazivny. Vlastne za zminku stoji jen zaverecna bitka samurajove vs. kovbojove. Zda se mi, ze reziser si tak nejak nebyl jisty pro koho toci. Zacatek je lehce komiksovy, aby se najednou vsechno zmenilo v romantickou komedii s detinskymi vtipky a nakonec vse vyustilo v krvava jatka. Seung-mu Lee ma urcite potencial a v budoucnu nam jeste ukaze zac je toho katana. Akorat musi dat hercum misto nudneho tlachani zbrane do ruky a nechat je se efektne mlatit. ()

Eilean Donan

Čo sa budem, tento film ma dostal. Skvelá réžia, akýsi iný spôsob prezentácie, ktorý si ma nezakryte získal. Spomalené scény, temná a pritom úchvatná scenéria a dokonca aj zo zabíjania sa stal estetický zážitok, pritom smrti jaksi neholdujem a tu, nuž, podanie nemalo chybu. Pre mňa filmový zážitok jak sa patrí. ()

Kingjiri

Béčko s překvapivě solidnim technickym provedenim, který kazí snad jenom zbytečný a trapný béčkový "zpomalovačky". Bitky měly slušnou úroveň, trochu krve nebylo vůbec na škodu a kulomet z doby westernu byl efektní. Příběh je jednoduchej a protože se jedná zčásti o asijskou produkci, tak je to film do jistý míry "ujetej". Asijská produkce mi nikdy moc neseděla a opuštěnej cirkus uprostřed pouště mi přišel jako poměrně dost bizarní nápad. K asijský produkci taky bohužel velmi často patří místy se vůbec nehodící hudba. Konec příběhu je však sympatickej a tak dávám slabší tři hvězdy, ale opětovnou projekci určitě absolvovat nebudu. ()

gauron666 odpad!

Tak tenhle film podle traileru nevypadal zle, ovšem co potom následovalo, to bylo silný kafe. Celý film je jedna počítačová animace. Já prostě nepochopím, proč musí být všechno točeno před modrým pozadím, dobře nějaké boje atd. ale proboha proč musí být i město uděláno počítačově a nebo poušt a vůbec skoro všechno, to mi prostě nejde na rozum, absolutně to zabije veškerou atmosféru. Nebo kde je třeba nějaká choreografie soubojů, to tady absolutně nexistuje, bojovník najednou zrychlí o sto procent udělá jeden velký sek a protivníci už leží v kaluži digitální krve, hrůza. Děj filmu je tak stupidní, že nemá cenu o něm vůbec psát. Assasin zabíjí vesele pár let, ale pak uvidí malého caparta a najednou se v něm hne svědomí a všechno co si vybudoval zahodí, k smíchu nebo možná spíš k pláči. Herci jsou neskuteční šašci i Dong Gun Jang, kterého mám hodně rád, je tady absolutně nevýrazný a třeba ta hnědovláska až neskutečně přehrává. Kdyby to bylo alespoň kvalitní "béčko", ale bohužel není. Tohle je bohužel odpad. ()

darkreider

Ak sa človek dokáže preniesť cez dlhý nezáživný začiatok bez akcie (áno v prvých minútach podráždia naše chuťové poháriky, ale potom ich rozbolí hlava a nič z toho...) a neubije ho ani extrémne (to sa nedá popísať slovami) prehrávajúca Kate Bosworth, tak sa dopracuje až k záverečnej mele. A bol by som sám proti sebe keby som napísal, že sa mi ten finálny na trikrát na hlavu postavený hlavoseč nepáčil. Dokonca aj tak neuveriteľne umelý vizuál, pri ktorom sa dekolt Pamely Anderson vzlikajúc krčí v kúte, mi tam pasoval. A tmavá scéna v rozstrielanom baráku je proste over-the-top. Pre to finále to stojí za to, až zabúdam na nedostatky a platonicky sa blížim k štvrtej hviezde. Na záver ešte pár teatrálnych heftov a nejaký ten západ slnka. Posledná pol hodina je proste guilty pleasure, nech si kto chce hovorí čo chce. ()

triana

Romantická linka tu pôsobila príliš rušivo, bez nej by to bolo snáď i za 5. Čo si to navrávam. Nebolo. Ale boli by to čistejšie 4. ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)