Cesta samuraje

Samuraj Yang má od svého mistra za úkol vyvraždit členy nepřátelského klanu. Úkol splní, avšak nechá naživu malou holčičku, jejíž rodiče sám zavraždil. Rozhodne se o holčičku postarat a prchá s ní před svým vlastním mistrem a zabijáky ze svého klanu, kteří chtějí malou holčičku zabít. Útočiště nachází ve westernovém městečku plném cirkusových podivínů. Mezi nimi je i vrhačka nožů Lynne, jejíž rodina byla vyvražděna zlým zbojníkem a jeho družinou, která má nyní pod nadvládou město. Zbojník se do města vrací, tentokrát se však vesnice rozhodne bránit. Vykopají staré střelné zbraně a s velkou pomocí Yanga se zločinecké tlupě postaví. Doprostřed krvavé bitvy přichází i Yangův klan samurajů, kteří Yanga nakonec vystopovali. Samurajský klan a zlá zbojnická tlupa se navzájem víceméně pobijí. Zabití vůdce zločinecké bandy však čeká na Lynne... (TV Prima)

ZkuKol

Pokus o efektní mix žánrů, jenž moc nevyšel. Špatné CGI i zelené plátno, prázdý děj, přeplácaný styl a málo akce. Je to prostě nuda, kterou někdo polil 10 let starými temperami a slily se do sebe. Zachránit to nejde a známých herců je škoda... 30% ()

LuciusWlk

Mám rád tyto filmy, hodně rád. A tak vcelku natěšený jsem s filmem začal a celkem dost zklamaný s ním skončil. Tady pan režisér, pravděpodobně obrovský fanda Snydera, přivede nejlepšího bojovníka všech dob do vesnice retardovaných, pravděpodobně navzájem se rozmnožující rodiny, aby se zde zamiloval do pravděpodobně nejméně retardované ženy. Nemá cenu zde zmiňovat všechno, to člověk musí vidět. Ale tento film na mě působí ať chci nebo ne, pouze jako levná kopije, Made in China! V tomto případě tedy Korea. ()

Wotan

Tak podle traileru jsem čekal oddychovou kravinu a tou tahle slátanina je. Takže hlavně u toho nemyslet. Jinak by vás mohlo napadnout proč ten pakin ten meč, díky kterýmu ho vždycky najdou, prostě někam nezahodí a měl by klid. Navíc i kámen by dokázal nasadit víc výrazů než hlavní hrdina, kterej se celou dobu tváří pořád stejně. Kdo se mi hodně líbil, tak byl Goeffrey Rush. No a na Kate se aspoň dobře dívá. ()

DavidS.

V jednom záběru se na zdi mihne westernová verze Manetovy Snídaně v trávě, což vydá za tisíc slov...Přidejte taneček na nože pod hvězdami v rytmu čtverylky, Rushe jako snipera alkoholika a pořád ještě nebudete dokonale v obraze...Žádná sofistikovaná umělecká postmoderna, ale má to prostě svůj půvab stejně jako moment, kdy hrdinové jen tak pohupují nohama na digitálním ruském kole a sledují nakreslený západ slunce... ()

Seti

Hodně stylizovaná směsice Východu a Západu, ve které tajemný šermíř utíká před svým osudem do Ameriky, kde se snaží nalézt nový smysl života. Třístovkové filtry docela fungovaly, béčkový příběh nevadil, hlavní hrdina byl dostatečně tajemný, jen choreografie soubojů si zasloužila trochu víc péče. Celkově jsem poměrně spokojen, docela jsem se po prvních ohlasech obával, že to bude katastrofa. ()

KoRner

Okrem hercov sa mi tu nepáčilo skoro nič. A ani tie sľubované jatky na konci nestáli za veľa, pretože "najlepší bojovník" zašermuje mečom a všetci "druhí, tretí, ..." najlepší padajú k zemi. ()

Zagros

Tento film jsem viděl omylem. Mojí chybou jsem si sehnal tohle místo Ghost Dog – cesta samuraje. :-) Byla to příšerná ptákovina. Jde o splácaninu všeho možného. Evidentně to mnoha divákům nevadí. Hlavně, že je tam hodně efektů a je to akční. Jednu hvězdu nechávám za pěknou hlavní hrdinku. Jinak si příště dám více pozor na ty „skvělé“ české překlady názvů filmů. ()

LEATHERFAC

Co se stane, když přesunete Hrdinu do žánru western? Respektive postapo western?   :-))  A obsadíte to áčkovými herci? Kupodivu zábavná a koukatelná asijsko westernovo popstapo libůstka. Nebo slátanina? Možná obojí, ale mě to celkem bavilo. ()

fantasmic

The Ultimate Guilty Pleasure - teda aspoň pre mňa. Skvele som sa bavil a už si ani nepamätám kedy som si takto dobre oddýchol pri filme. Nech si ludia nadávajú koľko chcú... "Laundry Warrior" je milá a sympatická "blbina". A aby som nezabudol Kate Bosworth je s tými ryšavými vlasmi na zjedenie. P.S.: V tom mestešku po záverečnej bitke by som určite nechcel kopať hroby. ()

cab

Az na zaverecnych 30min se nic prevratneho nedeje krome uteku jednoho zabijaka od sveho povolani, ktere je spojene s chranenim male holcicky. Heslem filmu je, ze tvuj osud te dozene. Beckove mixnuty western s asijaty a samurajskymi meci ci kolem svisticich nozu s kulkami. Jakmlie je zabito vice nez 100 lidi zajimavymi zpusoby, davam minimalne 40% ()

legatio

V komiksovém duchu vytvořený western, jehož nejlepší částí je závěrečné bitkaření, které je standardní vykrádačka, ale zábavná. ()

Hanys_

Doufal jsem, že to bude aspoň trochu zábavné, když už je to podle nástinu děje taková šílenost. Boužel se film bere až příliš vážně a to Samurajovi škodí. 4/10 ()

HArna

Tohle je mix,který ze začátku zaváněl průserem a to díky strašné přehnanosti v soubojích.Jako chápu,že rakosníci v něčem vždy překvapí,ale tohle jsem těžko rozdejchával i já.Místy komické,místy překvapí hudba a mě Geoffrey Rush nikdy neomrzí.Je to sice dokola ohraný scénář a klíšé,ale místy to mělo zase dobrý nápady,scény například "tanec"v poušti atd... ()

Prochy38

V dnešní době to už začíná být moderní. S hodně dobrou myšlenkou, kvalitním obsazením, povedenou hudbou, většinou originálním příběhem a solidními kostými se teď točí prostě B-čka. Strašná, ale strašná škoda! Je to krátké, má to často předvídatelný děj a končí to dobře. The Warrior's way se mi líbilo fakt hodně. Ale stejně se s tímto nápadem dalo lépe naložit. Konec mohl být asi trochu lepší, myslím úplný konec. Ale budiš. Souboje s meči ve stylu 300 fakt na úrovni! Aniž bych chtěl kohokoliv urazit, já se rozhodně nenudil! ()

FARGO

Za posledních 30 minut si to ty 3* plně zaslouží. Ze začátku spíše úsměvné káčátko, které se promění na stylovou akci s nádherným vizuálem. PS: Geoffrey Rush je opět senzační! ()

iampatrik

45% Hloupý příběh, herci taky nic světoborného nepředvedli, ale když ani ten hlavní prvek tohoto filmu - akce - není v pořádku, tak to nemůže dopadnout dobře. Nezáživné souboje ve velmi špatné digitální úpravě v tak odpudivém digitálním westernovém městečku... Ani škatulka béčková oddechovka Warrior's Way nezachrání. ()

ondrula

Ano, je to fantasy western a nelze od něj očekávat nějaký hluboký příběh, dojemné poselství či pozoruhodné přetělesňování. Je to akce a jako taková je to solidní podívaná. ()

rossi001

Pump:ty jsi asi dobry snobacek rozmazelny...za sebe davam 75% jako ano byla tam nuda a casove trosku i vice ,ale bojove sceny a originalni pribeh m to zcela vynahradily.A ackoliv mi to pripomina misty tristovku,tak natoz ze je to korejske dilo michane s Novym Zelandem tak docela povedene, jde znat mensi rozpocet a ze to neni hollywoodsky blockbuster, ale zajimavosti tomu neubira. Myslim ze si filmek najde cestu k mnoha divakum tady, kteri jej urcite dokazou ocenit min aspon tremi peckami;-) ()

mosnak

Příjemně jsem se pobavil... a hlavně je to pro mě příjemné překvapení. Vypnout mozek a jenom pozorovat co se děje... 65% ()

Zombi

Samurajský western inspirující se ve starých japonských klasikách jako Lone Wolf and Cub, v italských westernových spageťárnách a v CGI stylizaci ala americká 300. Ano, je to béčko jak řemen, ale zábavné, příjemně plynoucí, s mlčenlivým zabijákem, roztomilou Kate Bosworth, výborným opilcem Rushem a pěkným závěrečným masakrem. Bitky jsou jen na začátku a pak jedna mega na konci, ale mě to nevadilo. Škoda že nebylo víc peněz na triky a i ty omalovánky na pozadí jsou trochu nevyvážené. Nejvíc ale zamrzí jednoduchá choreografie soubojů, v podstatě zde není jediný pořádný souboj s výměnou útoků a krytů, vždycky se tasí, sekne a šmitec, jde se na dalšího protivníka, přesto je to příjemná oddychovka. ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)