Cesta samuraje

Samuraj Yang má od svého mistra za úkol vyvraždit členy nepřátelského klanu. Úkol splní, avšak nechá naživu malou holčičku, jejíž rodiče sám zavraždil. Rozhodne se o holčičku postarat a prchá s ní před svým vlastním mistrem a zabijáky ze svého klanu, kteří chtějí malou holčičku zabít. Útočiště nachází ve westernovém městečku plném cirkusových podivínů. Mezi nimi je i vrhačka nožů Lynne, jejíž rodina byla vyvražděna zlým zbojníkem a jeho družinou, která má nyní pod nadvládou město. Zbojník se do města vrací, tentokrát se však vesnice rozhodne bránit. Vykopají staré střelné zbraně a s velkou pomocí Yanga se zločinecké tlupě postaví. Doprostřed krvavé bitvy přichází i Yangův klan samurajů, kteří Yanga nakonec vystopovali. Samurajský klan a zlá zbojnická tlupa se navzájem víceméně pobijí. Zabití vůdce zločinecké bandy však čeká na Lynne... (TV Prima)

KitFisto

Vubec špatné to nebylo. Je to fajn nápad hodit na bitevní pole ninji a kovboje a dívat se co z toho vznikne. Nevadila mi ani ta první rozvleklá polovina filmu. Právě naopak. Velký béčko, ale povedené. ()

Raven0

Taková docela špatná a nudná akčňárna, která lehce chytá dech až v samotném závěru, kde uvidíme pár docela stylových akčních fines s mečem. Jinak je to spíš takové to laciné dobrodružství "originálně" míchající stereotypy samurajských a westernových filmů přerývající se s občasnými nánosy trapnosti... ()

ivan bohatyr

Kill bill zahrádkář a pipi dlouhá punčocha v bývalém cirkuse. Spíš bych to označil jako sice nelegrační, ale celkem povedenou parodii, než jako slabší akčňák. ()

ywo666

Dve tretiny filmu sú tak na jednu hviezdu. Nuda. Nuda. Nuda. Postavy otravné. Hlavný hrdina nevýrazný nezaujímavý. Dej je doslova píčovinaa. Posledná tretina keď sa to začne všetko navzájom rezať našťastie film zachráni. Za ten masaker pridám kľudne aj dve * navrch. Aj keď ani tá akcia nie je dokonalá. To pozor. Ale videoherný vzhľad samurajov a zlých kovbojov kvitujem. Takže slabé tri hviezdy na záver. Nabudúce viac akcie v prvej časti filmu, pestrejšia bojová choreografia a lepší rezník do hlavnej úlohy = ultra super film. Takto sklamanie. ()

noriaki

Nemám rád takhle stylizované filmy. Neupírám jim jistou půvabnost a atraktivnost, ale čím víc jich je, tím víc se mi zdají samoúčelnější. The Warrior's Way je bůh ví kolikátá variace na 300, tentokrát říznutá westernem a čínským historickým eposem. Režisér se s netradiční kombinací popral po svém, a i když se mu dá vytknout hodně věcí, tak to podstatné zvládl. Škoda jen že jsem se k tomu musel prokousat skoro hodinou nudy, ve které byla přesně jedna zapamatovatelná scéna. Ano, je to ten souboj na písečné duně, konkrétně jeho konec. To co chybí příběhu, tak to dohání bitevní scény. Choreografie je perfektní, a kdo má rád zpomalovačky a záběry koncipované na maximální efekt, tak si přijde na své. Plusem snímku je Kate Bosworth, která táhne celou romantickou linii. ()

Pump odpad!

Dnešním dnem přestávám věřit trailerům. Naprostá slátanina, pitomost a velké zklamání. Laciné béčko s trapnou a strašnou choreografií soubojů. Nevím jestli je to jen můj subjektivní pocit, ale scénárista měl asi absťák. Scénář rozstříhal a pak nechal papouška ty malé ústřižky vytahat z klobouku. Dokoukal jsem to jen z naprostého vyhladovění po asijských bojových filmech. Hlavní hrdina je docela sympaťák. Jestli mohu doporučit, tak si vezměte raději kuchařku a běžte si číst recepty. To vás nerozhodí a ještě se něco zajímavého dozvíte. Vím, že mě asi neposlechnete. Je to vaše volba, já vás varoval! Odcházím se učit voodoo..... Seung-mu Lee Seung-mu Lee Seung-mu Lee :´( ()

Trustme

Meče, dýky, revolvery, brokovnice, western fantasy, mýtičtí assassini, asijští "afro samurajové", američtí desperáti... Legendární šermíř kráčející krajinou, zlověstně skřípajíc špičkou svého meče o kameny... Malebný souboj válečníků při západu slunce, ladně se pohybujících v osudovém zápase mezi tisíci poletujícími okvětními lístky... Scény úžasu, vizuální kinematografický skvost, režisérský majstrštyk a splnění klukovských snů o bojovnících, renegátech, hrdinech... Moderní slátanina všeho co upoutá oči a uši se špetkou východního mudrování/západní agresivity - ying/yang a hlavně s famózním začátkem a pompézní závěrečnou půl hodinou. Střed filmu lehce přibržďuje na podívané a akci, ale režisér si je vědom, že finální bitva smete divákovu klesající nadšenost. Jižní Korea opět blíž západu ve filmu na jaký jsem dlouho čekal! Herecké obsazení je velmi charismatické a vstřícné. Chci pokračování a víc soubojů jako byl ten se Saddest Flute! Pro podobně ujetě zaměřené diváky takřka geniální film. ()

VasaX

Film Warrior's Way mě zanechal na rozcestí. Na jednu stranu, co si budeme nalhávat, se jedná o absolutní slátaninu a roninovsko-desperádský crossover. Efekty jsou přepálené a celé je to lehce absurdní. Bohužel je tu i druhá strana. A to fakt, že je to zábavné a najde se dost momentů, kdy si to člověk rád vrátí ještě jednou zpět. A také fakt, že příběh a jeho vizualizace se nebojí toho, být trochu drsní a syroví. Ve výsledku to ale není film, co bych hned někomu doporučil nebo jej rovnou zavrhl. Má své kvality i silnou dávku kýčovitosti a ujetosti. Ale také nenudí. Každý si to musí zkusit sám, jestli mu sedne a najde si v něm potěšení, nebo jej zavrhne jako absolutní slátaninu. Já vám neporadím, já jsem zůstal uprostřed na křižovatce... ()

Imune

"Come here... Closer... Here, here and here. Remember these places. The fastest way to kill your enemy." Pěkná milostná scéna. :-) Musí se nechat, že na premiéru pana režiséra to nebylo vůbec špatný, ale spojovat korejský umění s mečem a western, není úplně ideální. 70% ()

VanTom

Škoda, že je první polovina poměrně nudnou snůškou zadumaného hledění do dálky a naivních mouder dobrosrdečného zabijáka, kterou zachraňuje hlavně k zulíbání roztomilá Kate Bosworth, neskutečně si užívající svou roli. Protože polovina druhá rozpoutává akční peklo s mnoha choreografickými, obrazovými i zvukovými (rotační kulomet zpomaleně udávající rytmus hudby) vychytávkami, že zábava najednou povyskakuje strmě nahoru. ()

ghatos

Stylové superbéčko natočené s radostí a pro radost. Kýč vůbec nevadí. Herci jsou nesmírně příjemní a zábavní. Relaxační filmeček. 74%. ()

Guzo

Zajímavě natočený, dost originální, ale přesto ne zrovna dokonalý (nejen) akční film. Hlavně prostředí, do kterého byl celý děj zasazený, se mi opravdu líbilo. Je to sice nutné brát s nadsázkou, ale co v dnešní době ne.. ()

blackJag

Někdy to vypadá, že Yang je tak kurevsky dobrý jen proto, že jeho soupeři jsou jak paňáci na tréninkovém kolbišti. Člověk si hned vybaví sparťanskou kosičku, přesto počínání krále Leonida vypadalo i přes veškerou tu stylizaci daleko přirozeněji. Dejme tomu, že prdím na přirozenost (a originalitu, a smysluplnost, a...), je ale film aspoň zábavný? Ano, celkem je. 60% ()

m.a.t.o. odpad!

Ako by som to napísal slušne... Trápna pitchovina s mizernými CGI efektami. Najprv som si myslel, že je to paródia, až neskôr som s hrôzou zistil, že nie je. 0 % ()

Pecival odpad!

Nevuěřitelná hovadina, s lítajícíma ninjama (tohle už není ani klasické wire-fu, oni prostě přistanou na střeše jak holubi), kterou jsem protrpěl od začátku dokonce. První půlka je absolutně bez akce, takže přežít ji je opravdu výkon. Aby to nebylo tak hrozné, obšťastňuje film diváka Kate Bosworth, jejíž herecký um je snad srovnatelný s dnes již legendárními kvalitami "nejhoršího herce v dějinách" Orlanda Blooma. Abych nebyl nefér, ke konci už se cosi děje, ale můj mozek už byl rozleptanej, takže ikdyby se tam natřásala Amy Smart nahoře bez, stejně by to nepomohlo. A co tam dělal Rush to je mi záhada, asi mu došli love. Vyhnout se obloukem. ()

Šakalík

Bože to je KÝČ! Už samotný příběh je úsměvně přitažený za vlasy, ale tak v rámci žánru (akční fantasy) jsme si na to už zvykli. Hned úvodní scéna plná nabroušených katan se nese v obdobném duchu, přičemž vizuální stylizace těchto scén připomíná pestrobarevné malířovo plátno, na kterém se umělec, nemaje vkus, vyřádil dosytosti. Pak nám hrdina vezme roha do Ameriky, čímž tempo zvolna opadne, ovšem to divákovi vynahradí velmi sličná Kate Bosworth, které to v těch westernových hadrech moc sluší. Velmi pěknou roli má ve filmu také Geoffrey Rush, který hraje místního opilce a zároveň vypravěče. Ovšem to nejlepší má teprve přijít. Závěrečná bitva s bandity je prostě úžasná a jakmile se do toho připletou ninjové (nebo co to je), člověk nestačí mrkat a spokojeně se tetelí. Na tomto zážitku nemůže nic pokazit ani opětovně velmi kýčovitý závěr, kterýžto přívlastek k tomuto filmu prostě patří. Celkově to ale zase taková kravina není a dívat se na to dá, pokud člověk malinko sníží laťku toho, co považuje za vkusné. ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)