Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

ZkuKol

Pixar dostal konečně srovatelnou konkurenci a my super zábavný animák. Scénáč příliš originalitou nečpí - jednoduchý příběh, nějaké to poučeníčko, rodiné hodnoty a fungující vtípky (jsme v USA, takže se dočkáte samozřejmě i spousty odkazů;-) Ale kreativita animátorů nemá hranic a naše oči dostanou opravdovou nálož nápaditosti a fantasie. Škoda, ře scénáristé to pojali tak rutinně. Flint je neúspěšný vynálzce, který sní o úspěchu, když se dostaví, není to zadarmo... 80% ()

mohamedsfinger

Tohle tu asi ještě nebylo. Kromě skvělého parodování katastrofických filmů zde dostanete i varování před geneticky modifikovaným jídlem. Aneb BIOjídlo do toho! A pobavil jsem se fakt dobře, jen u toho dostanete hlad. ()

DeLaMorte

Příjemný "animák" obohacený velkou dávkou originality a fantasie motající se okolo jídla.A ta katastrofická zápletka opravdu pobavila!Pečený holubi létají rovnou...do vašich obrazovek či pláten. ()

mikulíšek

Spousta legračních pádů, hopsání a trocha těch životních mouder o tom, jak není špatné být pošuk a jít si za svými sny, to vše v nepříliš originálním a úchvatném vizuálním podání. A přesto... Film je neskutečně bláznivý a šílený a jednotlivé vtípky se nebojí hnáž do absurdna. Až překvapující bezbřehá tvůrčí nápaditost, která se nebojí zajít do největších střeštěností a přesto neupadá po stránce kvality a rozhodně se nedá říct, že by vtípky nebyly inteligentní. Škoda jen, že se film snaží mít nějaký příběh a tak jeho tempo značně kolísá. Celkově vzato jsem se dobře bavil, ale je to spíš jako kdyby si dva vyprávěli zábavnou historku, jeden by dělal nechápavého a měl hloupě dotazy, aby první musel celou historku několikrát zopakovat, dokud se nenaštve, aby se ten druhý bavil tím, jak škodolibě dostal toho prvního. Taková ta dobře mířená absurdnost, která ale přesně ví, co dělá. ()

BMAJTZ

Zajímavý nápad, ale příběhově je to opravdu tuctovka. Jinak souhlasím s tím, že první půlka se nesla v lehce volnějším rytmu a druhou už jenom přežíváte. ()

OughJay odpad!

Kam ty animáky spějou sakra? Rádoby vtipný situace a jedno velký předvídatelný klišé. Příště by mohlo bejt na plakátech takovejhle filmů napsáno, že sloužej k moralizování dnešní nenažraný tlustý mládeže. Možná bych se jim pak vyhnul a udělal bych tisíckrát líp, než hodinu a půl trpět u obrazovky. Nápad to má dobrej, ale naprosto se to zvrhlo. Ocenit to můžou tak maximálně děti ze školky, nikomu jinýmu to nic nedá. Fakt jsem se ani jednou nezasmál takže jasnej odpad. ()

Sdoom

Fajn animák pro děti, ve kterém si něco málo najdou i dospělí. Jenže i Zataženo trpí klasickým neduhem většiny animáků - ve druhé polovině sklouzne do totální předvídatelnosti a klišovitosti. Čili z potenciální animované klasiky máme opět zapomenutelný film tak na jedno zhlédnutí, škoda. Ale 3Dčko celkem ušlo. (Blu-ray 3D, orig.) ()

Melios

Milá a totálne retardovaná komédia ,ktorú si užijú hlavne tí najmenší ,ale ani na dospelých sa tu s gagmi nezabudlo. Kto by sa aspoň nepousmial nad nápadom vytvoriť absurdný film o vedeckej troske ,ktorej sa podarí vymyslieť stroj na vytváranie jedla ,ktorým zachráni svoj rodný ostrov ,ale spôsobí niečo ako apokalipsu. Po Disneyovkách a Pixarovkách je vždy zaujímavé vidieť niečo od nezávislých filmárov. A toto naozaj vyšlo. Za Policajta-atléta s bio-alarmom dávam 75% ()

JADIM

Doslova chutné a originálne animované potešenie s originálnou myšlienkou jedla všade, zaujímavými situáciami, hlavne s tým rôznym jedlom a toto celé obalené skvelým tempom. Samozrejme originalita začala stagnovať, keď prišlo ku akčným scénam pred záverom, ale aj tak je tento film gurmánskym zážitkom, ktorý chcem zažiť znova! 8/10 (Videné 31.1.2020, SK dabing) ()

Herráček

Taková poněkud parodie na Den nezávislosti a Armagedon... Zvířátko bylo sice vtipný, ale oproti kolegům z jiných animáku (vyjma Dobu ledovou 3) značně nudné... Hlavní dvojice dost zoufalá... Hlavně slečna taková bez chuti a bez zápachu... Snad jedině ta zmrzlina byla dobrá... ()

Drak9

Tento animak neni zadna pecka a i kdyz dej je trosku ohrany, ma zajimave napady, ktere pobavi ( spagetove tornado, lavina jidla ci utocici kurata bez hlav ) a jak jinak to muze skoncit, nez ze vsechno dobre dopadne. ()

BluT

Pěknej film, parádní 3D, dokonce i pár vyloženě skvělejch momentů. Jediný co mě vadilo, byl trochu debilní překlad (mimochodem velmi vtipnýho názvu) Cloudy With a Chance of Meatballs do češtiny a hlavně dabing. Potěšení v kině ve 3D je velká cena za dabing. Strašně rád bych si poslech Neila Patricka Harrise, ale jelikož to je rodinej film, tak se to musí ofc předabovat. Ale i tak jsem odcházel spokojenej. A žíznivej a hladovej :) ()

dendan

Čo tam potom že je to infantilné a že mi to občas pripomínalo počítačovú hru, po dlhšom čase som sa smial na animáku nahlas. Veľké množstvo citácií a paródií filmov ktoré niesu určite určené deťom to ma bavilo. A smial som sa aj hovoriacej opici. No čo asi som ešte decko. ()

Han22

První pětihvězdičkový animák za loňský rok. I když animace není zrovna úžasná a prvních 20 minut zabere klasická story o vědci looserovi, co celý život nic nedokázal, jakmile se mu podaří vynalézt a vypustit do vesmíru přístroj, díky kterému z nebe prší jídlo, začíná parádní podívaná. Déšť hotdogů, želatinový hrad nebo nádherná romantická zmrzlinová krajina prostě nemají chybu. Postavy jsou fajn - od nenažrané (doslova) starosty, přes ultradsného poldu Mr. T až po krásnou moderátorku, která se mění na ošklivé kačátko, aby byla sama sebou. Posledních 30 minut se rozjíždí naprosto úchvatný, nervydrásající a přitom komický katastrofický velkofilm - ve kterém je esence všeho z tohoto žánru za posledních cca 20 let - nalezení sama sebe, obětování se, totální destrukce a ohrožení celého světa a výprava skupiny bláznů ze zničením epicentra i láska - a díky tomu, že za všechno může jídlo se to vše posouvá na úplně novou úroveň. ()

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky