Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

zdenny

U tohoto filmu přichází na pořad dne otázka, zda jde opravdu o kvalitu anebo se podobné animované filmy jen vezou na úspěšné vlně, kterou tyto filmy poslední roky zažívají. Porovnáme-li tento film se Shrekem, první Dobou ledovou anebo i Příšerkama s.r.o., nemluvím už o Toy Story, musí nám být jasné, že dnes stačí vyrobit animovaný film takřka o ničem a úspěch se dostaví. Ruku na srdce, v čem byl tento film tak kvalitní? Že jeden pitomec nedokázal být tím, čím chtěl být? Celý život vymýšlel hovadiny a když mu to přerostlo přes hlavu, nevyřešil problém vědecky (což by mu mělo být nejbližší), nýbrž se vrhl do problému po hlavě ve stylu "Dne nezávislosti". Dnešní tvůrci si myslí, že dají do animovaného filmu roztomilé postavičky (jednu naprosto k pomilování - policajtův chlapeček) a lidi jim to sežerou. A ano - sežrali. Co na to říct? Když to lidem stačí? ()

hroubek

Jeden z nejoriginálnějších animáku za posledních pár let.Nápad to byl perfektní a provedení za tím nezaostává.Animace je parádní jelikož, film si hodně půjčuje s klasických grotesek, kde se různé části těla daly natahovat a různě překrucovat.a navíc to jídlo působí natolik skvěle, že bych si hned dal.Takže v animaci bych problémy nehledal.Osobně bych problém hledal v tom, že se za určitý čas od začátku pořádně přejíme zápletky a budeme chtít něco více.Jasně je to animák, takže nemůžeme čekat širokou psychologii postav, přesto si myslím, že je tam zbytečně moc postav, které zbytečně brzdí děj.Hlášky a gagy jsou správně načasované, takže se každou chvilku smějeme a kocháme se jídlem, které padá.A ke všemu dostaneme nejlepší radu k dobívání ženských srdcí a to, že své milé máme postavit dům snů z želé.Krásný animák, který je ukázkou, že originalita stále existuje, a to přesto, že podle knižní předlohy. ()

Master19

Samozřejmě, že animáče nemusí dávat smysl. Ale spousta z nich smysl dává a potom je to sakra rozdíl. Tohle to je nejen crazy a ztřeštěné a tak, ale hlavně pokřivené a hloupé. ()

VanTom

Na svůj "gastronomicky" ulítlý námět má tato ztřeštěná animovaná groteska až nečekaně soustředěný (byť dětsky jednoduchý) děj a epické katastrofické měřítko. Samozřejmě jí hlavně jde o neustávající průtrž všemožných vtípků, narážek a parodických odkazů. Kromě (ne)chutného jídla tu z oblak prší jeden střelený nápad za druhým. ()

Bagr_007

Jako by si tvůrci pustili Den nezávislosti po požití nějakých hodně silných drog a rozhodli se s námi o tento zážitek podělit. Výsledkem je neskutečně zábavná a jízda plná hlášek a správně ujeté akce. Škoda, že romantická linka trochu drhne, některé postavy jsou výrazně méně vtipně než by chtěli být a v souboji mluvících zvířat jasně vede Pixar. Trochu mě také mrzí, že jsem kvůli 3D musel obětoval originální znění. 80% a scéna kdy poprvé z mračen padají hamburgery patří k tomu nejlepšímu co jsem v animácích za posledních pár let viděl. ()

Guzo

Taková příjemná oddychovka hlavně pro děti, ale i starší diváci si místama přijdou na své. 3D efekty nemůžu moc porovnávat, ale rozhodně mi nevadily a hezky zpříjemňovaly zážitek.. Na víc než 3 hvězdičky to u mě asi nemá (i přes některé dokonalé hlášky), ale určitě na to někdy znova rád kouknu :-) ()

blackJag

Originální námět v pěkném balení, které je v některých okamžicích doslovně pastvou pro oči. Tempo šlape, žádné zdržování, žádné kuropění nad zbytečnostmi, k tomu slušný hlasový fond (starosta Bruce Campbella mě hodně bavil), co víc si tedy u animáku přát. Kupodivu ani ten předpokládaný sentimentální proud na závěr není tak silný, takže žádné překotné odvzdušňování radiátoru emocí se nekoná. A toho si cením dvojnásob. 80% ()

zajda404

Strašně se mi líbí ten nápad natočit animák o jídle padajícím z oblak. Provedení nebylo špatné, ale zejména v druhé polovině to mělo rezervy. Sice se z toho vyklubal další průměr, ale těch příjemně uteklých 80 minut vážně nelituji! ()

Lukyn007

Geniální, bláznivé, legrační, a já nevím, jaká superlativa mám ještě použít. Tady se vážně Sony Pictures vytáhlo, a dokázalo, že i sebemenší blbůstka může hravě strčit Pixar do kapsy. ()

NDroo

Na pár trapných scén a pár nechutností výborný animák. Sony opět přišlo s velmi originálním námětem a zpracováním. ()

Or!g!nal

Tak to byla pěkná šílenost! Poslední katastrofická půlhodina dokonalá. Sice vtipné poskrovnu, ale pohled na špagetové tornádo nebo monstrózní palačinku fakt stál za to. Akorát mě mrzí, že jsem to neviděl ve 3D, to musela bejt fakt bomba... ()

BuryGol

Animák se mi v první řadě musí líbit vzhledově. Pokud se jedná o hnusný postavičky v ještě hnusnějšim prostředí, zkazí to moje hodnocení nebo to v krajní nouzi vypnu. Takhke u mě třeba dopadlo Fimfárum. Tohle dílko mělo štěstí a svojí hezkou animací a vtipnym scénářem dokázalo rozjasnit páteční podvečer. Nečekal jsem zázraky, ale pobavil jsem se dobře. Kdyby z nebe pršelo jídlo, pravděpodobně bych byl jeden z prvních venku z baráku, hehe. Vtipný momenty, promyšlenej děj, dobrá grafika a trocha romaniky na závěr daj dohromady 75%, což jsou 4 hvězdy. Jenom bych rád viděl tohle v reálu. Všude bordel, každej zaprasený oblečení, všichni tlustý...:-D ()

prasacimor

V 3D kine je to určite skvelý zážitok ale bez toho to je iba síce originálny, no priemerný animák s nevyužitým potenciálom. ()

Composter

V rámci počítačových animáků výborný nadstandard - nejsem zvyklý, aby mně tyto filmy nějak závratně bavily, ale tomuto se to povedlo :) ()

zolo23

Priemerný animovaný film od ktorého som dostal to čo som očakával. Pár vtipných scénok tu bolo, animácia vcelku slušná, hudba tiež takže 6/10. P.S. Tá opica bola fakt podarená. ()

jenik71

Přímo trakaře sice z nebe nepadají, ovšem díky převratnému vynálezu věčného vědce Flinta padají na objednávku tuny různých druhů jídel. V městečku, kde je hlavní potravinou sardinka, se to ze začátku náramně hodí, všechno má však svoje ale ... Od tvůrců to může vypadat doslova jako hovězí nápad. Já se ale pobavil, film má spád od samého začátku a animace je na velmi dobré úrovni. Navíc je to originální a humoru je tu také dost. Určitě se mi to líbilo víc než třeba "Vzhůru do oblak". ()

P1tr

Ostrov, na kterém díky mladému vynálezci z mraků prší jídlo na objednávku. Vedle mnoha pěkně animovaných dobrot toto filmové menu nabízí ještě sympatické postavy, spoustu kvalitních vtipů, svižný příběh a navrch kupu originálních nápadů, že vám je už mnohdy hlava brát nebude. A co takováto delikatesa stojí? Jen necelých 90 minut vašeho času! ()

Maynard.

Nádhera!!! 3D kino opět nezklamalo... Přijde mi, že to je film od filmu lepší a celá 3D projekce vychytanější. Co se týče filmu samotného, tak jsem naprosto ohromen. Perfektní postavy, které rozpláčou i upřímně rozesmějí. Malý kameraman, pilot, lékař, bavič a možná i kupec a sedlák v jedné osobě, mě dostával úplně do kolen. Hned po něm opice s překladačem, ze kterého lezly taky super hlášky. Na druhou stranu otec Flinta, jehož oči nám byly ukázány pouze na jeden okamžíček, mě donutil k slzám. Příběh je krásně ujetý, ale totálně promáklý. Musím přiznat, že se mi tento kousek líbil o něco málo víc než-li UP, a to je už co říct. A ještě bych měl jednu věc, nedokážu pochopit lidi, kteří se rozhoudnou jít do kina, ale pouze na 2D, aby nějakou tu kačku ušetřili, páč 3D je fakt paráda a za ty prachy to prostě stojí... ()

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky