Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

Trauma

Úžasné, velkolepé, zabavné, vtipné jak hrom, barevné a totálně psycho. Tuhle porci budu trávit ještě dlouho. ()

swiss

3D moralitka. To je v pořádku. Ale kdo by se na to díval znovu? Děti si radši pustí Auta, nebo Wall-I ho..... ()

josieaddms

Hořké nebo sladké? Vím, že když jsem to viděla prvně, docela jsem se nasmála. Postupně samozřejmě, už to není ono, ale stále se jedná o celkem povedený, a i dost vtipný animák pro malé i velké. Nápad mi přijde jako realizace dětských snů, což je samo o sobě příjemné. Ovšem neopomenuli tu skutečnost, kterou si děti neuvědomují když doufají že by jídlo mohlo padat z nebe, a to, že by se země brzy utápěla v neskutečné špíně. Hlavní dvě postavy jsou pravý antihrdinové, což je ale v dnešních filmech dost běžné, ovšem tady se častokrát stalo během jednoho gagu to, co jste opravdu nečekali. I když se celkem nejedná o nijak dech beroucí nebo průlomový snímek, je to docela milá podívaná, která nenudí. ()

Likan7

Moc nechápu zdejší hodnocení, protože mě to skoro vůbec nezaujalo. Chtělo se to tvářit velkolepě a přitom originálně. Originalitu to nepostrádalo, ale velkolepost tomu chyběla na každém záběru. Podruhé už to vidět nepotřebuju. Mírné zklamání to je, vzhledem k očekávání a reputaci moc pěkného animáku. ()

Doski

Dávky humoru skvělé, nápad originální a provedení fajn. Jenom poslední třetina šla do kytek.. kdyby trochu protáhli začátek a zbytečně neprotáhli a neudělali tak trapný konec, tak by to bylo 2x lepší. 72% ()

balcazar

Animák, z ktorého sa dalo/malo vyťažiť oveľa viac. Animák, ktorý si zapamätám pre hlavnú myšlienku aj veľa ďalších, no nie pre postavy či humor. Pritom film chcel stavať aj na týchto dvoch pojmoch. Humor bol však slabý, tvorcom sa mohol podariť krásny kontrast medzi vážnym a vtipným, čo sa nestalo. Postavy tiež nič moc, policajt mi liezol na nervy, opica ako vedľajšia "funny" postavička funny často nebola, celkovo humor aj postavy dosť kŕčovité. Hovorím, hlavná myšlienka ako základ boli špičkové, aj ďalšie myšlienky ako zmrzlinový dážď a podobne, ostatné zložky sa buď nepridali alebo vznikol nesúlad. ()

ZnalecH

Koho by to napadlo, že natočení filmu o vynálezci dopadne takovým způsobem, že budou děti skákat radostí a křičet ještě? Krásná pohádka, které nechybí ani špetka elánu. Jste hnedka vtaženi do děje a až do konce jste napnutí, jak to ten packal nakonec dopacká. 85% ()

bond77

Padající hamburgery, město plné zmrzliny nebo špagetové tornádo. Těmito slovy se dá popsat tento snímek. Je bláznivý a nevyzpytatelný. Ale přesně to se sem hodí. Nemá nedostatky v podobě vtipů ani grafiky. Velký plus je za nápad a zpracování. Konec, jak všichni víme, bude šťastný, ale co jiného můžeme od animovaného filmu čekat? Prostě klasický americký "animák" s velkou porcí dětského humoru, skvělé grafiky a konečného morálního poučení. 75%/100% ()

Akitenshi

Vážně jsem se na to těšil, ale jak se ukázalo, neměl jsem k tomu důvod. Pěkný film, zábavný příběh, hlavní postavy mají kvalitní charaktery... ale nikde není žádná jiskra, nikde mě film nevtáhl a já celou dobu jenom seděl a koukal... škoda, nápad nebyl špatný... ()

/:-D

Už dlho sme tu nemali takú .::DoPrePíNaNú::. rozprávku.Podla mňa z toho vytrieskali maximum a ešte viac.Len škoda že celý film ma prenasledoval strašný hlad :) ()

RajCZitko

Další, velice vtipný, počítačově animovaný snímek, který určitě stojí za to shlédnou a třeba rovnou s celou rodinkou. Sice v něm byly místy vidět poučky o tom jak bychom měli vést svůj život, ale většina z vás to vedle surpového originálního příběhu vůbec nezaznamená .) Ve filmu se jinak objevují sem tam ultra mega vtipný scény, kde jsem se za břicho popada :D (ice-snow ball war) ()

_aandyy_

Jee..Nevím, jestli to je tím, že už nejsem pětileté dítě, ale příliš neholduju sledování kreslených rodinných filmů a komedií. Nápad zvláštní, jenomže asi ne příliš suprově zpracované. Takový obyčejný film na nudu, kterým zabijete čas. ()

biopanic

Ak by som mala Oblačno, miestami fašírky prirovnať ku koláču, bola by to jedna veľká bublanina, kde sčasti miesto ovocia nájdeme len čerstvý, neškodný vzduch. Nápad dobrý, animácia veľmi pekná /pochybujem, že sa nájde jeden človek, ktorý uprostred filmu nevstal a nešiel nakuknúť do chladničky, popr. po kine nezašiel na jeden veľký, mastný/, dej dynamický /možno až príliš/, poučný, nechýba láska, láska a láska a klasický happy end. Pre mňa málo, pre detského diváka možno až priveľa /osobne by mi tá kalorická show ako rodičovi máličko prekážala, aj keď je zrejmé, že padajúce tofu alebo záveje z bieleho jogurtu by taká sranda nebola, ale budiž, je to len môj zlozvyk, brať veci privážne./ ()

Marty7CZ

Další pc pecka. Hudba je obrovsky návyková, dabing se moc povedl a provedení bez potíží šlape na paty svítilně od Pixaru. P.s. je to snídaňovej hit mojí dvouletý dcerky:-)))) ()

smajly

Oddechová pohádka s lehce naivním příběhem pro velkou většinu diváků, kterým se u animovaného filmu nechce přemýšlet. Děj byl od počátku téměř jasný a nebýt některých opravdu vtipných momentů a hlášek, bylo by mé hodnocení asi menší. Film vás ničím nepřekvapí, ale jestli si chcete u něčeho odpočinout a tu a tam se zasmát, tak si jej určitě pusťte. Rozhodně bych nedoporučoval promítat v rozvojových zemích, kde je nouze o jídlo :-) ()

KdG

Bože to byla nuda, nebylo to ani vtipné, ani nějak úžasně technicky zpracované a o originalitě nemůže být řeč. ()

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky