Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

-tHESWINe-

Asi by to byly bývaly střízlivější čtyři hvězdičky, ale pátou si toto dílko zaslouží za skvělého Nikolu Teslu. Flintova laboratoř je totiž postavena po vzoru Wardenclyffe Tower a Flint má v pokoji skvělý plakátek "Nikola Tesla: rockstar scientist". Jako oddechovka se film dá zkousnout, sem tam sice trochu nudí, ale jinde se to zase snaží vynahrazovat. ()

xenopus

Čistý průměr. Nápad dobrý, zpracování výborné, přehršle humoru i originálních nápadů, ale příběh... nic klišoidnějšího si snad ani představit nelze - příběh geniálního outsidera, kterého nikdo nechápe, dokonce ani jeho vlastní otec, jenž nakonec nalezne lásku u meteoroložky, která je zapálená, inteligentní, ale z důvodu společenské poptávky hraje blbou rosničku, což ji nakonec omrzí a kvůli Flintovi s přetvářkou skončí. Další archetypy: zabedněný rodič, který neumí ovládat ani internet, arogantní a ziskuchtivý maloměšťácký starosta, sexbomba Bejbíno, kterou nakonec také omrzí být všem jen pro smích. Děti film upoutá barevností i nápady, přičemž dějovou linku příliš nesledují, hlavně, že to nakonec dopadne dobře, odrostlejší a dospělí diváci koukají jen na barevnost a nápady, dějová linka je svou plytkostí štve a zde se rozdělí na dva tábory: přehlédnou ji a dají 5* kvůli zmíněným pozitivům, nebo dají silnější 3*, protože seznají, že dějová linka celkovému zpracování a výslednému dojmu hodně ubírá. Patřím do druhé skupiny. ()

Bounded

Je to komentář, za který bych si nejradši nafackoval, ale přesně vystihuje, co si o filmu myslím: "Nice fairy-tale but too cheesy for me." Opice byla skvělá, ostatní charaktery už nikoliv. ()

vetsinezobri

Tohle mohlo napadnout jen velkého jedlíka. V hlavní roli - jídlo na všechny způsoby. Nápadů je tu velká spousta a skvělé jsou taky vedlejší postavy, hlavně pan policista mě moc bavil a taky opičák s úchylkou na mužský knír byl výborný. Přece jenom se ale v první půlce najdou místa, kdy se člověk podívá na hodinky, což je škoda a myslím, že se tomu dalo vyhnout. Plusové body za originalitu tomuhle ale nikdo neodpáře. ()

Čiban

To jsem ještě v žádném filmu neviděl.Aby z nebe padlo jídlo, vraždící gumoví medvíci tak to je dost dobrý nápad. Dobrej příběh a animace taky ušla. ()

dwbmb

Aneb jak jsem téměř ve třiceti znovu získal důvěru v animáky. Příběh je slabší, primitivní a předvídatelný, to je pravda. Ale přímo přetéká gagy, které na mně fungují a dlouho jsem se nesmál tak často a tak dlouho. Postavy mají zřetelné emoce, výrazné rysy, opravdu jsou využity všechny možnosti moderní animace tak, aby na diváka působily vypravěčským dojmem a zároveň ne přeplácaným. Film ale stojí na takovýchto detailech jak v technickém zpracování, tak ve scénáři. Náročnější diváky hledající něco nového nemá, čím by je zaujal. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano ()

Uesbe

je to fajn, milé, vtipné a výchovné - a to aj pre rodičov. super a nevtieravo to paroduje súčasnú americkú spoločnosť a jedlo je super metafora pre rôzne sociálne javy......plus pre zábavné postavičky ()

Stanix

Bohužel Sony Pictures není Pixar a ani se mu nepříbližil, což by nevadilo kdyby Sony mělo svůj vlastní osobitý styl a kouzlo. Leč bohužel, alespoň pro mě, nemá. Stylizace mi vůbec nesedla a vtip je dosti prvoplánový a jednoduchý. Nápad z deštěm žrádla napadl jednou snad každého tedy ani za originalitu si film neodnáší kdovíjaký aplaus. Dávám tedy jednu * za film vhodný pro děti a druhou * za potenciální dietologickou terapii pro jedince "postižené" obezitou. ()

departed

Pro aktivního jedlíka, který sežere všechno, co vidí, je tenhle roztomilej animák jak pohlazení po duši. Námět je opravdu parádní, provedení ještě lepší, plus ty skvělý potravinový nápady (špagetový tornádo, lavina z jídla a loďky z chlebu) se skvělou animací a hezky zpracovaným ,post-apo' městem. Vynikající nápad se senzačním zpracováním. ()

Mkartaylas56

Když jsem byl menší, tak jsem tenhle film žral. Nyní, po dlouhé době jsem si to shlédnul znovu. A ihned jsem viděl, proč se mi to tak líbilo. Řadil bych to opravdu spíše k těm animákům, které jsou dělané hlavně pro děti, jelikož to bylo hodně barevné, byla tam spousta nesouvislostí, společně s jednoduchým humorem, který ale místy taktéž pobaví i mé současné já. Co se mi ale velmi líbilo, byla originalita námětu; přeci jen, kdy ve filmu vidíte stroj k výrobě obrovských kusů jídla? No nakonec tedy, díky mému vztahu k tomuto snímku z dětství, hodnotím lépe, než bych tak udělal v případě, že bych to viděl poprvé. 75% ()

Scraffy

Veľmi pekný animák, ktorý je plný gagov pre najmenších. A v tom je jeho sila. Plus je ešte v pomerne originálnom prostredí, takže to máme za 4 hviezdičky! ()

papadoce

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že táto rozprávka bude vždy baviť viac dospelých než deti. Nie že by obsahovala nejaký "dospelejší" humor, alebo riešila seriózne témy, to teda vôbec, ale kvôli jej rýchlosti. Jednotlivé scény majú tak nejako rýchle spády, veľmi rýchle. Vtip je vsadený do akcie a bum zase beží akcia, stop a máme vtip, no a takto to ide dokola. V zásade sa dá povedať, že ma to aj bavilo, v čase vzniku zrejme originalitou a sympatickými postavami si ma to tak nejako normálne získalo. Ale nie je to niečo z čoho by ste boli nadlho paf. Taká jedno hubka, ktorú som mimochodom videl asi štvrtý krát :):). ()

boombang

Vynálezce Flint jako by z oka vypadl Adrienu Brodymu... Námět filmu je bezesporu za pět hvězd, výtvarná stránka působí příjemně jednoduše (až na některé ksichty, např. starostu), takže tři hvězdy, ale vtipů je jaksi pomálu - myslím ovšem, že cílem tvůrců asi ani nebylo stvořit kdovíjakou řachandu. Připočtu-li k tomu sympatickou tvářičku Sam Sparks, vychází mi 65 %, čili slabší nadprůměr. ()

wlk1

Tak tohle musel vymyslet někdo hodně vyjetý. Barevná ujetost pro celou rodinu (zvlášť film jistě ocení ti menší). Moje infantilní manželka si velice užívala i druhou polovinu, u mě ale druhou půlkou stratili * ()

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky