Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

Mistr_Moon

Takováhle bláznivina tady nebyla od Monsters vs. Aliens. Je to podobně trhlé a dost vtipné. Polovinu vtipů zajistila opice s jednoduchým zvoláváním svého jména, tak si můžete představit jak to bylo vtipné ;)... Snad bude dvojka alespoň na takové úrovni. ()

macetoma

Super nápady jsou pohřbeny nic moc technickým provedením, ledabylým příběhem a lacinými vtípky. Je to jiné, ale to je tak všechno. Dávám 3 hvězdy. ()

darthvader77

Velice pěkný animák pracující s velice kreativním scénářem(padající jídlo, jídlo jako přírodní katastrofy, zmutované jídlo), takový tady skutečně ještě nebyl. Navíc je všechno skvěle animované a skvěle prošpikované vtipy mě bavilo po celou dobu takže pro mě rozhodně plný počet. ()

nula87

Na můj vkus trochu hyperaktivní a uřvané, ale rozhodně to má dost nápadů, slušnou animaci, vtipné momenty. 60% ()

Mardzis

Neni žádný animovaný film který bych viděl 5x a víc. Úžasně originální nápady, skvělé vtipy. Jeden z mála animáků na který se můžete těšit. ()

Anteia

Nejlepší jsou v tom ty fingované zvuky! Například ten pád hamburgrů! Je úplně báječné, jak si stále při sledování neuvědomuji a spousta dalších lidí taky ne, kolik nerealistických zvuků věci, zvířata a nebo lidé vydávají. A taky se mi líbilo, jaký má Flint vkus pro výběr melodie na vyzvánění (http://www.youtube.com/watch?v=q1VjPZdk-UM). ()

subic

Animačně hezky udělaný film, za to dávám 2 a půl hvězdy, o jednom vědci a spoustě padajícího jídla z nebe. To může jednoho i vyděsit, proto stačí vidět jednou. 50% ()

helrohir

Trošku nezáživný animák, hoci príbeh je originálny, ale zas sa mi zdá nie tak úplne dotiahnutý. Zaujímavosťou je určite aj nešetrné "pichnutie" do podstaty dnešnej konzumnej spoločnosti, najmä v súvislosti s neúmerným plytvaním jedlom a vyhadzovaním prebytkov. Čo sa týka humornej stránky, sem tam vykukne nejaký dobrý vtip alebo parodický odkaz na iné filmy, ale vo všeobecnosti po tejto stránke film dosť zaostáva za súčasnou animovanou konkurenciou. Ale pre deti je to určite veľmi vhodné:). ()

knihovna

Já vím, že mám poměrně dosti odlišný vkus od zbytku populace, ale přesto, jak tahle kokotina může mít 70% to teda opravdu nechápu. Tuctový příběh, celkem ničím neoslňující animace a ten nápad s děštěm z potravin to taky není žádná hitparáda. S bídou 1*. ()

OJan

Má to dobrý příběh to je asi to nejlepší na tomhle filmu, ale vtípky jsou taky dobré, ale občas až moc ujeté, animace dobrá. |90%| ()

Midar

Svižné, bláznivé, vtipné, krátké a barevné, co víc si přát. Suverénní jízda od začátku do konce, Lord s Millerem prostě bodují. ()

FosaCZ

Proč lidské postavičky dostanou vždycky v animovaných filmech takhle zabrat? Zápletka je sice originální, ale celkový dojem kazí vizuální styl, který mi od počátku nesednul. ()

Bratr

Film vidím jako naprosto podprůměrnou taškařici pro děti, která narozdíl od pixarovek nemá naprosto žádný přesta za hranici dvanácti let. Na druhou stranu postava komika v pozadí v podání té hnusné opice byla k popukání a společně s 3D efektem posouvá film do průměru. ()

Rastman

Tolik jídla, tolik různých poživatin, dobrot a laskomin a ve finále je to nemastné neslané. Ne, že by se člověk nezasmál, klasické animácké schéma je zachováno a tak film neurazí ani mladého diváka, ani jeho starší doprovod. Problém je, že celý film je jaksi povrchní a chybí mu určitá hloubka, něco v pozadí, co by někdy samoúčelné scénky pozvedlo na nějakou vyšší úroveň. Ideální pro zabavení capartů na nějakou tu hoďku, ale za 3D bych rozhodně neplatil. ()

sirrgulo

Než se stroj na přeměnu vody v jídlo nezačne chovat podle sebe a ohrožovat celý svět je snímek docela nudný. I když nudný není asi správné slovo, jen sem se prostě nedokázal smát té spoustě střeštěných trapasů, které Flinta potkaly, prostě mi nepřišli vtipné, ale jen bláznivé. Ovšem když se mašina zblázní a on se i se svou vyvolenou a dalšími parťáky v létajícím autě vydá zachránit svět, film začne být opravdu zábavný, plný skvělých nápadů i momentů a hudby jak z nějakého dobrodružného velkofilmu. ()

Goodmen

Neskutečný nával nápadů na poli 90 minut. Skvělé parodie, báječný humor, jedna úžasná postava vedle druhé - hotový ráj. Pixar se může jít letos zahrabat. ()

Weirdman

Nekompromisne šablónovité - 2 minúty stačia na to aby ste odhadli zvyšných 80. Ale čo tam po tom - je to rokmi preverená receptúra, ktorá nikdy neurazí. A tentoraz ani nenudí, pretože sú dokonale využité možnosti samotného nápadu patálií s jedlom. Prekypuje to nápadmi, energiou a ponúkne zopár solídnych WTF momentov (kurence a medvedíci) :) Skvelá jednohubka ( a guilty pleasure jak remeň ) ... Ešte jednu hnipopišskú poznámku si však neodpustím - trocha mrzí, že to je dosť (a zbytočne) stavané na 3D štýlom "hlavne nech furt niečo letí na kameru" - videl som to v klasickom formáte a dosť divne to bilo do očí... (●) ()

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky