Rváči

Green Street Hooligans 2

USA, 2009, 91 min

• Hanys_

Felon i jednička GSH kope mnohem vyšší ligu. To je bez debat. Každopádně zábavnost Rváčů (připomínající víc Felona než GSH s Frodem) je chvílemi až neskutečná a hvězdičkově neohodnotitelná....:)(24.3.2010)

• kaylin

Žádné skvělé herecké obsazení, pár postav z prvního filmu ("Hooligans") a do toho prostředí věznice, kde se to má s morálkou docela špatně. Postavy jsou nezajímavé, někdy až protivné, místy je to na efekt, aby vyniklo násilí, které se zde děje. Ničím však nevyniká, scény nejsou nijak překvapivé. V konečném důsledku je to jen vězeňská nuda, která nemá s "Hooligans" nic společného.(17.12.2013)

Po úspešnej a obľúbenej jednotke je pokračovanie iba prázdne volanie do tmy. Nemá tú scenáristickú hravosť, rafinovaný príbeh vrývajúci sa pod kožu, hudbu, ktorá pohladí po duši či pôvabné obsadenie. Chýba v ňom aróma anglickej trávy a ohlušujúce chorály, ktoré tak zdobili jednotku. Navzdory stále kvalitným rvačkám je film iba stelesnenie morskej panny vábiacej na opätovné napravenie si chute originálom.(24.12.2011)

Sice nedůstojný ale zábavný pokračovaní.(2.5.2012)

Rváči (Green Street Hooligans 2) je ďalším snímkom o futbalových chuligánoch, ktorí robia všetko možné i nemožné pre česť svojho obľúbeného mužstva a svojej skupiny. Už dopredu je jasné, že s fanúšikovaním futbalu to nebude mať veľa spoločného. Príbeh sa tentokrát odohráva vo väzenskom prostredí, čo veľmi pripomína filmy Trestná lavica, Zločinec a pod. Filmu Hooligans 2005 sa zrejme nevyrovná, rovnako nie je ani zďaleka tak vtipný ako Trestná lavica a chýba mu aj patričná atmosféra Zločinca. Svojich fanúšikov si však určite nájde už len kvôli akcii, zábave a maličkému kúsku napätia. Ja som rád, že som to videl. PS: Vybojuj si rešpekt, inak zomrieš.(18.12.2010)