Rváči

Green Street Hooligans 2

USA, 2009, 91 min

• Torision

Když si odmyslíte, že jedni o sobě říkají, že jsou fandové West Hamu a druzí Millwallu, pak z toho máte pouze obyčejnej nízkorozpočtovej vězeňskej film. Navíc je to vězeňskej film, kterej (narozdíl třeba od Zločince nebo Shawshangu) nemá žádnou kostru a (narozdíl třeba od Trestný lavice) není ani zábavnej. Jo, je v něm spousta rvaček, ale u 80% z nich mi ani pořádně nedošlo, proč se dějou, navíc byly nepřehledný a efekty s krví mi přišly jako z roku 1839. Ten film je hrozně průhlednej a těžko uvěřitelnej. Třeba i proto, že dozorci se tu k trestancům chovaj jako k bejvalejm spolužákum na slučováku se základkou. Nebo kvůli hercům. Třeba největšícho chuligána tu hraje tak sedmdesáti kilovej chlapík, kterej vypadá spíš na nějakýho IT technika a v tomhle filmu hraje drsňáka drsnějšího než Steven Seagal. Jo a navíc se půlka příběhu točí kolem vztahu nějakýho černýho bachaře se svojí nadřízenou, což je naprosto otravný a nechápu, co to s tim mělo společnýho. Znova se na to koukat nebudu.(12.6.2011)

Naozaj by som chcela vidieť to väzenie, kde by sa o slobodu bojovalo futbalovým zápasom. Keď sa niečo také stane v "my name is Earl" okej, úžastné. Ale v dramatickom poňatí nezákonných športov, to nie. Začiatočný prejav fajn, herci sa najprv zdali byť celkom presvedčiví a prirodzení, až na to že do pozície mrchy vybrali už aj tak veľmi nesympatickú ženu, ktorá sa navyše nevedela tváriť výhražne. Potom sa to zvrtlo. A ako taký boj proti "zlu" začal až v tretej tretine, čo je dosť málo.(9.8.2015)

• Tom_Lachtan

" koho zajímá fakt, že to nemá žádný scénář? Vždyť stačí parazitovat na značce předchozího filmu a občas nechat herce se servat, to bude stačit. " .... Takhle nějak si představuju proslov producenta, když žádal o finance na tenhle film. Takže ne, tohle fakt stačit nebude, alespoň ten scénář mohli dovolit napsat někomu schopnému(17.3.2013)

Velice zábavný a brutální snímek o nenávisti dvou znepřátelených Hooligans. Tady se to odehrává ve vězení s docela slušně napsaným scénářem a dialogy či hudbou. Vedlejší role Matthiase Huese mě velice potěšila. 65%(31.5.2009)

Rozhodně slabší než 1. Přišlo mi to jako úplně jiný film. Je to dost předvídatelné a jednotvárné. Ani moc původních postav tam není.(1.6.2013)

• - V scéne, kedy Dave (Ross McCall) volá so svojou priateľkou pred záverečným zápasom, mu jeho rival Mark (Graham McTavish) podáva mobil Nokia N95. No keď si Dave priloží telefón k uchu, drží úplne iný model telefónu. (N0X.)

• - Ross McCall (Dave Miller) je jediný herec, ktorý si zahral aj v predchodcovi Hooligans (2005). (ShortyIC)