Příběh se odehrává ve světě, kde nikdo není schopen lhát. Lidé často pronášejí otevřené a často kruté poznámky, aniž by pomýšleli na následky. Jednoho dne Mark Billison, neúspěšný scénárista průměrného vzhledu i inteligence, který má ve svých čtyřiceti nelichotivé vyhlídky do budoucna, v sobě odhalí schopnost lhát a zjistí, že nepoctivost s sebou přináší růže. Ve světě, kde je každé slovo považováno za absolutní pravdu, si Mark velmi snadno vylže cestu k bohatství a slávě. Jenže lež se také velmi rychle šíří a Markovi se věci rychle vymknou z rukou - lidé totiž některé z jeho příběhů začnou považovat div ne za evangelia. Celý svět najednou visí na každičkém Markově slově - tedy kromě ženy jeho srdce. Co může Mark udělat, aby ji získal? (TV Nova)

Florfila

Kdyby to jen dostal do rukou někdo jiný. Takový slibný potenciál. Tempo i humor filmu, který mě nijak neoslovuje. Ale dávám tři hvězdy, protože jako zarytá ateistka jsem si doslova lahodila a lebedila, když z marka padali lži na božské téma... Ňami, ňam... ()

holga

Naprosto podhodnocený film. Super nápad, nejvíc černý humor. Ricky Gervais, Louis C.K., Stephen Merchant. Pecka! ()

senyor

Viete si predstaviť život vo svete, kde nikto neklame? Kde každý, vždy a všade hovorí pravdu a bezvýhradne verí všetkému čo poviete, lebo nič ako lož neexistuje? Kde sa aj reklama prizná, že jej jediným účelom je na vás zarobiť, alebo kde sa domov dôchodcov nazýva "sad place for old and hopeless people"? Mimoriadne zaujímavý námet, z ktorého sa dalo vytrieskať oveľa oveľa viac. Tých pár slušných vtipov na začiatku a prekvapivo priame vhupnutie do imaginárneho sveta síce zaistili filmu slušný rozbeh, no postupne to skĺzava do čoraz väčšej nudy. Mám pocit, že scenárista skutočne netušil, ako sa popasovať s námetom a akým smerom sa uberať, tak do filmu nakopil jednu nevypointovanú scénu za druhou a keď už sa zdá, že film si našiel svoju cestu (religiózna karikatúra, groteskná štúdia spoločnosti??), tak sa celý dej ešte párkrát zvrtne, aby nakoniec vyústil v trápne tuctovú lovestory. Až na pár slušných vtipov a Biblické odkazy (diskusia "Mojžiš vs. ľud" je výborná) vlastne nieje moc čo vyzdvihnúť. Slimačie tempo, opakujúce sa a film nikam neposúvajuce scény či ultrapovrchná Jennifer Garner s odstávajúcimi ušami ako symbol materstva a fyzickej a duševnej dokonalosti (wtf?!), to všetko ma do značnej miery iritovalo a nakoniec môže byť Ricky rád, že mu dávam aspoň tie 3*. ()

xxSmoldaxx

Jak by vypadal svět, kde nemůže nikdo lhát? Tak zaprvé by neexistovalo slovo lež nebo pravda. Všechny filmy by byly striktně podle skutečnosti, ale musely by být pouze předříkány, neboť herci by nemohli hrát (lhát). Neexistovalo by náboženství nebo lichotky. Bohužel takový svět by byl pěkně nudný. Z této nudy se dostáváme spolu s hlavním hrdinou asi po 20ti minutách, kdy jako jediný člověk na světě řekne lež. Tady by mohla začít opravdová zábava, ale to se bohužel nestává. Obrovský potenciál námětu se topí v morálním potácení se hlavního hrdiny , který jako jediný lhář na světě naprosto selhává, a hlavně v tuně nelogičností převážně v chování postav (přece když nemůžu říct pravdu ,tak neříkám nic). Mohla to být zábava,ale je to pouze příběh o "Lůzrovi" , který ke štěstí přišel. Hvězda navíc za tvrdé narážky na náboženství. 41% ()

TaanStari

Pokud lidi neumí lhát, neumí abstraktně myslet. Tak jakto, že mají v bytech dekoraci, určují co je hezké, nudné atd..? Jakto, že někdo vynalezl žárovku? Jakto, že ten svět vypadá přesně jako ten náš? Prostě nedotažená myšlenka, sorry. ()

G900

Tentokrat jsem se nastesti nenechal ovlivnit CSFD a protoze mam Gervaise moc rad, nenechal jsem si nejakymi 60 procenty zkazit film. A udelal jsme moc dobre! Trochu zamerikanizovana britska komedie, ktera je ale ve vsech ohledech velice prijemna a dobre se na ni diva. Gervais rukopis je na ni opravdu znat, takze vetsina situaci je jak vystrizena z Kanclu nebo Komparzu... Projev o 'muzi z nebes' je opravdu vynikajici, proste klasika. A 'flashbackova scena, kdy jeho otec vykrada dum, za ucasti jeho dvou sitcomovych kolegu je prinejmensim prekvapiva :D Ale to neni naskodu, prave naopak, kdo ma rad Gervaise (ne, ne ten syr), musi mit rad tuhle komedii, hlavne proto, ze na rozdil od Kanclu nebo Komparzu si na tomhle neco najde i Vase lepsi polovicka... :D Pro me krasnych 80 % ()

J.J.James

Nejspíš jeden z nejgeniálnějších nápadů na komedii, jaké jsem měl možnost poznat. Bohužel výsledek mě celkem zklamal. První polovina filmu je doslova nabitá vtipy a paralela s náboženstvím byla geniální: "po smrti není prázdnota, ale dostaneš se na nejkrásnější místo, kde každý dostane svoji vilu" či "všechno řídí můžíček na nebesích". Dalším skvělým vtipem bylo pojetí filmu, které spočívalo v "herci" předčítajícím ze scénáře, ve světě tohoto filmu totuž neexistuje lež. Bohužel druhá polovina mě dosti zklamala, snímek se totiž plynule přelil do romantické polohy, která už tolik zábavná nebyla. Je to celkem škoda, protože na hlášky typu: Musíme mít spolu sex teď hned jinak bude konec světa - a stíháme jít do motelu nebo to musíme udělat tady na ulici? mě skutečně pobavily. ()

Dlaha

Vtipné, milé a navíc se skvělým přesahem komediálního žánru, který jsem na začátku vůbec nečekal. K zasmání i k zamyšlení. ()

adriane9

Nehodnotím Odpadem, protože jsem se místy pousmála, jinak to je ale nulové.. Ricky Gervais je mi jako herec nesmírně protivný a s kombinací fantasy to jde ke dnu. Pro mě nezáživný film, který jsem musela od poloviny přeskákat a ani krásná Jennifer Garner to nezachránila. Za mě už nikdy. ()

Viperine

Lehce stravitelná a chytrá příjemnost k pobavení i ne-příliš bolestnému zamyšlení. Britský humor v americkém prostředí je věc zábavná. :) ()

KOZEL84

To by tak odpovídalo mému prvonázoru na Rickyho,ale že už sem s ním kamarád,tak jenom neuvěřitelně zklamal.Hloupé,trapné,plytké,nehorázně nudné s úplně zabitým potenciálem.Přesně jak říká hloupý EdaS ve svém rozkošném sebeklamu XD...ty mi dáváš.Jo a hlavně laciné. ()

Axident

Doufal jsem, že nebudu muset souhlasit s názory, jak dobrý nápad celkem rychle vyšumí ve velikou nudu a klišé, ale je to bohužel přesně tak. První třetinu jsem si výsostně užíval jako krásně švihlý nápad a co se z něj dá vyždímat, pak už ovšem jde vše od deseti k pěti a finální dojem není ani na ty tři, škoda... ()

mala_kea

Ricky Gervais se pokusil o autobiografický snímek. Jennifer Garner je vážně fantastická a moc dobře se na ní kouká. Nápad, který na nás v tomto filmu čeká je více než povedený a prvních 50 minut je takřka geniálních. Žádná teen sračka z chlapcema, kterým jde hlavně o sex, ale něco, čemu se člověk vážně může zasmát a to dokonce od srdce. Jen je vážná škoda, že konec filmu se odebírá klasickým slaďákovým dějem a pasáž, kdy se Ricky snaží přesvědčit Jennifer, aby se nevdávala je více než vlezlý a spíše dotěrný. Přes tento veliký nedostatek rozhodně koukatelný snímek. Proti American Pie je to něco fantastického, ale třeba na zahulíme uvidíme to rozhodně nemá. ()

cielle

Ten film měl tak široké pole možností, díky námětu se mohlo stát tolik věcí, bylo nekonečně příležitostí jak to udělat zajímavé... Ale z nějakého důvodu se to ani ne v polovině zvrhlo v příliš romantické klábosení a očekávaný závěr, který by nevadil, kdyby film pokračoval v tempu, ve kterém začal.. ()

BerniX

Edas to řekl hezky. Já bych asi musel použít vulgarismy. Doufám, že to ještě zhlédne pár lidí a film se dostane do červené zóny, kam patří. ()

merigieren

zajímavej nápad, nijak významně vtipný, ale koukat se na to dá. Pro věřící američany to bude asi zábavnější, neboť to asi od poloviny zavání promluvami s bohem a definicí náboženství. možná že se propracují i k dětské zarážce, aby všichni nespáchali sebevraždu, když je nebe tak úžasný :-) ()

Rockerman

Výborný nápad, ale ne zcela využitý. Místy nudný, jakoby tvůrci nevěděli, jak nejlépe s tím nápadem naložit. Přesto za zhlédnutí to stojí, ale stačí jednou. ()

Olík

Režijní filmová prvotina anglického komika Ricky Gervaise (Kancl, Komparz), ve které sám sebe obsadil do hlavní role sympatického scénáristy, jediného člověka ovládající umění lhát ve světě, kde lež neexistuje. Satirický pohled na vztahy, společnost, náboženství a lidstvo samotné s velkým, ale možná nevyužitým potenciálem. ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu