Příběh se odehrává ve světě, kde nikdo není schopen lhát. Lidé často pronášejí otevřené a často kruté poznámky, aniž by pomýšleli na následky. Jednoho dne Mark Billison, neúspěšný scénárista průměrného vzhledu i inteligence, který má ve svých čtyřiceti nelichotivé vyhlídky do budoucna, v sobě odhalí schopnost lhát a zjistí, že nepoctivost s sebou přináší růže. Ve světě, kde je každé slovo považováno za absolutní pravdu, si Mark velmi snadno vylže cestu k bohatství a slávě. Jenže lež se také velmi rychle šíří a Markovi se věci rychle vymknou z rukou - lidé totiž některé z jeho příběhů začnou považovat div ne za evangelia. Celý svět najednou visí na každičkém Markově slově - tedy kromě ženy jeho srdce. Co může Mark udělat, aby ji získal? (TV Nova)

George.Camel

Gervais jako komik mě nebaví, gervais jako režisér také ne. Film jsem přetrpěl, ale že by to byla komedie a ještě k tomu romantická, tak to teda ne. ()

Insspektor

Som človek ktorý málo kedy pochopí pointu pokiaľ mu ju niekto nehodí do tváre. Ale ak toto nebol výsmech snáď všetkého čo už dnes začíname brať ako konvenčné tak sa ospravedlňujem pochopil som Gervaiseho myšlienku zle. ()

BradleyT

Pokazde kdyz vidim vybornou komedii, u ktere se smeju a vzpominam na ni i po nekolik mesicu, tak si u me zaslouzi plny pocet a tohle je jedna z nich. ()

Gromnir23

Film upozorňující na málo upřímnosti v současné společnosti a jak se lidé se dnes bojí být upřímní. Věci, které si většina myslí, ale z různých důvodů je neřeknou nahlas a povrchnost lidstva odsuzující člověka na základě vzhledu. Nakonec film naráží na vlnu špatnosti lhaní. Lež se zkrátka nemá přehánět a nakonec si každý uvědomí, že je lepší říct pravdu. Snímek doplňuje krásná a vhodně zvolená hudba, výborný Ricky Gervais. To všechno zabaleno do milé a příjemné formy se sympatickým hereckým obsazením. ()

Thovt

budu asi stopadesátej člověk, kterej tady napíše, že čekal něco ve stylu Jima Carreyho. místo toho jsem dostal překvapivě vážněj a v pravým smyslu filosofickej film. slabších míst sice bylo dost a suchej humor na mě úplně nefungoval, ale skvělej obsah v ne úplně vydařený formě je lepší, než kdyby to bylo obráceně ()

prochyn

Milá konverzační komedie o tom, že lhát se nemá, ne nesmí. Slyšíte ten rozdíl?! Mark chce své umírající mámě udělat radost, a tak jí zalže ve světě, ve kterém nikdo lhát neumí, že ji po smrti čeká nekonečné štěstí. Ostatní jej tedy mají za proroka. Své náboženství pak shrne do desatera, které vytesá po vzoru Mojžíše na ... na dvě krabice od pizzy. Film má pár slabších momentů, ale celkově jsem se hezky bavil. ()

baclajean

Milé a romantické, napriek tomu tuctové, nezáživné a asi aj s pomerne amatérskymi hereckými výkonmi. Iné si ani neviem predstaviť v takejto komédii, ktorá sa mi pozerala veľmi ľahko a nenútene, to musím priznať. Ešte aj Jennifer, ktorú nemusím, mi nevadila. Lenže, ako celok to jednoducho nemalo tú správnu šťavu, hoci Ricky Gervais bol vo svojej roli ako doma. ()

shaacul

Tak jaké je poselství tohoto filmu? Lidé kteří se snaží říkat pravdu a žít podle toho jsou blbci bez mozku, kdo lže ten je chytrý, dokáže tím hodně získat a ještě to naučí i svoje děti. Loser se neprosadí tím že tvrdě maká ale tím že podvádí. Mě osobně by se svět kde platí dohoda podáním rukou a na všechno není potřeba 20-ti stránková smlouva a právníci kterým jde o právo ale ne o spravedlnost líbila. Za **, místy jsme se bavil. ()

Víteček

Slušný film se zajímavou premisou, ale svět nebyl dostatečně dotažený a měl jsem i pocit, že si to upravovalo pravidla, jak se zrovna hodilo a nedokázal jsem to tomu filmu prostě věřit a vžít se do něj. Tvorbu Rickyho Gervaise mám rád, ale tohle byl film, který ve mně nedokázal zanechat silnější dojem. 55 %. ()

Aniki

Tohle nebylo dobrý. Námět určitě fajn a dalo by se z toho asi i něco vytěžit, bohužel, nepovedlo se. Děj se zbytečně zúžil na dobývání potencionální partnerky a popis následků vyslovení několika vět o posmrtném ráji. Některé vtipné momenty byly vlastně i hodně slušné, tempo vyprávění svou vleklostí až flegmatické a hlavní hrdina připomínal herecké hvězdy z italských komedií minulého století. Zkrátka slabší průměr. ()

pavliCZECH

Na Gervaise hodně špatný film. Naprosto scénaristicky nedotažený. Lidi se nechovají tak, že neumí říkat lež, ale tak, že jsou to úplní debilové. To věčný Rickyho navážení do náboženství už ani radši nebudu komentovat. ()

huasca

To je úžasný nápas, svět, ve kterém si lidé říkají pravdu. To jsme se nasmáli. Jak úlevné, po množství klišé v normálním světě, jak úlevné ve světě, kde lžou politici, reklama, kde je to tak zautomatizované, že ani lidi neví, že lžou. Jak prčovní reklama na Cocacolu :-) Co kdybychom jednoho rána všichni řekli šéfovi při potkání na chodbě, co si o něm myslíme - to by byla prča. Je to voda na můj mlýn, protože mám ráda lidi přímočaré a někdy sním o společnosti, kde by se říkala jen pravda, protože beztak lidi budou vnímat telepaticky a přečtou všechny myšlenky. Jak to bude všechno jednoduché. Taky zesměšnění náboženství se mi moc líbilo. Rozjezd filmu byl perfektní, originální!! ()

Patr1k

Najsmutnejšie na tomto filme je jeho ohodnotenie, ľudia už strácajú chuť si vychutnať maličkosti, tešiť sa z nich, mať dobrú náladu, myslieť pozitívne, tento film ukazuje v plnej miere to, akí sú ludia v dnešnej dobe obmedzení, herecké výkony skvelé (hlavne cameá) a hudba bola tiež super zvolená...oddychový film pri ktorom by sa mal človek naozaj trochu zamyslieť a nie len neustále civieť na výbuchy, strelbu a bezsudné horrory... ()

sAreOn

Asi se budu opakovat, ale takový potenciál... a nic z toho. Pouze průměrný film, velká škoda. Prvních pět minut je originálních a opravdu vtipných. Poté se jakoby došly nápady. Přesto ona alegorie (a parodie) na náboženství je povedená, ale nedotažená. Každopádně lepší než Ghost Town - nebo alespoň pro mě ano. ()

Figuska

Humorem trochu jako Monty Python. Desatero na krabicích od pizzy mi připomnělo Život Braina. Skvělý nápad a dostatečně nevyužitý potenciál. Navíc nešlo o pravdomluvnost, protože všichni říkali i to co nemuseli a když se jich na názor nikdo neptal. ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu