Burt a Verona spolu žijí už dlouho. Jejich společný svět je skromný a neokázalý, nemají dokonce ani vlastní dům. Teď však Verona čeká dítě, a tak musejí najít vhodné místo, kde by se mohli usadit a začít rodinný život. Když se vydají na cestu za novým domovem, nemají zdaleka tušení, co všechno je může potkat! Tvůrce oscarového dramatu Americká krása Sam Mendes dokazuje svěží vztahovou komedií pověst režisérského chameleona, který střídá žánry a neztrácí autorskou identitu. (oficiální text distributora)

M.i.k.e

Mendes popaté,popaté jinak a popáté výborně...v Away We Go,nám Mendes servíruje vcelku "prostý" příběh,ovšem o to uvěřitelnější,který na jedné straně pohladí po duši a na druhé straně donutí k zamyšlení.Navíc s velmi sympatickou (byť ne úplně známou) ústřední dvojicí,vhodně doplněnou zbylým obsazením (hlavně bláznivá matka Maggie Gyllenhaalové)...90% ()

Hees

Toto bolo milé.Len mi v tom niečo chýbalo.Niekedy stačí jedna veta a film odrazu je krajší možno mi nejaká jedna veta chýbala.Ale za to tie humorné situácie, ktorým sa pripravuje pôda dlhšiu dobu aby potom viac boli vtipné tie sa vydarili a mne sa veľmi páčili. ()

Aljak

Phoenix - Tucson - Madison - Montreal - Miami - a DOMOV! Presne po tejto trase sa vydala zaujímavá dvojica čakajúca spolu dieťa, aby si našli miesto, kde budú žiť. Podmienka bola len jediná - príjemné prostredie s ľuďmi, s ktorými by sa mohli vzájomne podporovať a priateliť. Prešli teda dlhú trasu cez mnoho miest, kde túžili nájsť domov, ale nikdy ho nenašli, až na konci... Scenár bol v podstate celkom vydarený - v každom meste stretnutie s niekym, kto im bol kedysi blízky, no za tie roky ich osud zmenil. Ale aj tak tomu niečo chýbalo, proste to malo slabý spád - hoci základ ako taký bol na dobrej ceste. Bola to z veľkej časti komédia, avšak v niektorých miestach tie osudy ľudí boli dosť smutné - takže ani emočné vypätie tomu nechýbalo. ()

Nautila

Tohle se nepovedlo. O čem to bylo? Měla jsem se smát nebo být snad dojatá? Ani jedno se nestalo. Dialogy jsou nesmírně pitomé, stejně jako všechny postavy a děj. Nuda, nuda, nuda, klišé bez příběhu či myšlenky. Nevermore. ()

bourec

Nevim jak to Sam Mendes dělá,ale i tohle mě bavilo.Ač neholdujíc podobně laděnejm filmům,nenudil jsem se,i sem se zasmál,bylo to plný životních pravd,prostě zase trefa.70%. ()

Aelita

Všude dobře, doma je nejlépe. Lehce načrtnutý profil lehce ujeté střední a nižší vrstvy americké společnosti. Cestování manželského páru po Státech za obyčejným štěstím, anebo co by se objevilo na pohlednicích z cest, kdyby je posílal Améliín trpaslík po americky. ___ Milý road muvie, ale to je tak všechno, nebo filmů je hodně, proč se dívat zrovna na tento? ()

apacka

Sice nejslabší Mendesův film, ale hezkej a milej a (dů)vtipnej. Neuvěřitelně sympatická hlavní dvojka. (Ještěže nemusím hodnotit i název v české distribuci. Wtf.) ()

Crawler-D

Kompletně obrácenou podobu partnerské dvojice vůči svému předcházejícímu filmu Nouzový východ sleduje Sam Mendes, člověk žánrově a schématicky nesvázaný. Sledování této dvojice je tedy nadmíru příjemné, už proto, že ačkoliv představují ideálně fungující pár, jsou bezvýhradně uvěřitelní. Ať už trochu ztřeštěný, prsa okukávající, věčně rozesmátý a neschopný hádky John Krasinski nebo otevřená a chápavá Maya Rudolph. Vydávají se na cestu, aby svému dítěti našli skutečně perfektní domov, a tak cestují po známých a přátelích. Tato setkání jim dávají poznat problémy plynoucí ne z toho, že by oni lidé neměli domov, ale že chyby jsou v samotných lidech. Nesklouzává přitom ke kýči, absurditě (ani v případě alternativní matky) a sentimentu. Tomu se jednoduše vyhýbá jako čert kříži a nechává postavy dospět poznání, že zůstanou-li takoví, jací jsou (což si slavnostně slibují na trampolíně), jejich dítě bude mít skvělý domov. ()

zuzinka2

Příjemný hořkosladký film o páru očekávající narození prvního potomka a který hledá místo, kde se usadit a žít a při tom navštěvují svoje leckdy velmi bláznivé příbuzné a známé (scéna s kočárkem je vážně skvělá). Sympatická hlavní dvojice (hlavně se mi líbil John Krasinski), pozitivní atmosféra a krásný závěr jsou největšími plusy tohoto filmu. P.S. Sam Mendes mě pokaždé překvapí, tím že každý jeho film je jiný a zatím se mi všechny líbily. 85% ()

tomtomtoma

Příjemně zábavné hledání místa pro život s dítětem. Burt (John Krasinski) a Verona (Maya Rudolph) cestují za místem, kde se jim bude líbit a tak navštěvují místa, kde se setkávají se svými přáteli a příbuznými. A tak se setkávají se sarkastickou Lily (Allison Janney) s Lowellem (Jim Gaffigan), s Veroninou sestrou Grace (Carmen Ejogo), Burtovou známou Munch (Melanie Lynskey), se kterou mají zcela odlišný pohled na život, spolužáky L.N. (Maggie Gyllenthaal) s Roderickem (Josh Hamilton), kteří nemohou mít vlastní děti, a Burtovým bratrem Courtneyem (Paul Schneider). Aby nakonec svůj vysněný domov nalezli v rodném domě Verony. A ani se nedivím. Zajímavé pohledy na život a výchovu dětí, o starostech i radostech se kterým je to vše spojeno. Je to ale příjemně zábavné. A snad i poučné. ()

vykur!

Babies like to breathe, and they're good at hiding it. I put a pillow over a baby. I thought she wasn't breathing, but she was. She was sneaky, but I'll try again. ()

laik_60

Ľahký žáner podmáznutý miestami celkom fajn pesničkami. Tématicky mi veľmi nesedela taká ta americka nadradenosť ľahtikárstva hraničiaca s bezstarostnosťou. Len tak si umieniť zbaliť kufre a isť si "hľadať nový domov s deckom v bruchu !!!!! Či z ničoho nič vypadnúť na dva roky do Belgicka a užívať si dôchodok. ... ts ts ts ... Film uhratý s pomerne neznámymi hercami (aspoň pre mňa). Mrzel ma evidentne rozpoznateľný vekový rozdiel medzi Burtom a staršou Veronou. ()

C0r0ner

Což o to, natočené to bylo špičkově (jak jinak v případě Mendese), ale vnitřně mě to hodně minulo. Zaprvé mi to přišlo dost nereálné a tlačené strašně moc a strašně viditelně na pozitivní emoce. Zadruhé se mi to vůbec netrefilo do věkové skupiny, protože problémy hrdinů filmu se mě prostě netýkají. Ale špatné to určitě nebylo. 60% ()

agathon

jednoduché, přirozené, bez velkých gest a pateticky "poamericku" přehnaných emocí. Jendoduchý film, který mě bavil daleko více, než takové Road to Perdition. Ovšem ještě jsem neviděl Nouzový východ... ()

Wormboy

Jednoduchy pribeh o jednoduchych ludoch vyrozpravany velmi decentnym sposob, bez prehnaneho patosu a sentimentu. Nie zbytocne dramaticke, nie zbytocne komicke, nie zbytocne preromantizovane, proste take akurat :) ()

Martrix

Pokud bych chtěl být opravdu objektivní, nejspíš bych dal 4*, ale já od Mendese čekal víc. Celý film táhnou hlavní hrdinové, kteří v mých očích představují normální Američany. V tom nejlepším smyslu slova. Lepší protiklad ke všem těm akčním a afektovaným hvězdám, nám Mendes nabídnout nemohl. Potud je to bez výhrad. Jenže co dál? Scénář je podivuhodně plytké poselství, plně obsažené v názvu, který filmu připlácnul Český distributor. Hlavní hrdinové poskakují z jednoho rohu USA do druhého, aby našli místo, kde chtějí založit rodinu. Postupně shledávají, že jejich známí, či příbuzní, kteří na těchto místech žijí, jsou na míle vzdáleni jejich představě rodiny a života, jaký by chtěli žít. Na jednu stranu je film velmi příjemná směska bizardního humoru a něhy, ale občas to zaskřípe afektem a přílišným zjednodušením. Celkově na mě film působí jako bublina. Sice je to pěkné a necítíte se být ošizeni, ale pořád je to "jen" bublina. ()

Juto

Celkovo je to film, ktorý sa oplatí vidieť, ale pravdepodobne nebude na zozname nikoho z najobľúbenejších filmov. 6/10 ()

BoXBe

Away We Go připomene Bokovku. Čili prostředí, ve kterém je klid, ve kterém hlavními postavami jsou obyčejní průměrní lidé, jejichž peripetie vyplývají z obyčejných životních otázek o tom, kdo jsme a kam jdeme. Stejně jako Bokovka, i Away We Go pracuje s laskavým humorem, který nenásilně vyplývá z velmi jednoduchého děje, ale nikoliv z potřeby udělat gag. Sam Mendes pracuje s tichou líbezností lidského hlasu a neprofláklými herci, se kterými je na plátně dobře. Jako dobrý čaj, voňavá káva nebo krémový zákusek s trochou ovoce, tak působí Away We Go. Jako dobrý a milý film. ()

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

29.08.2009

V Banskej Bystrici sa v priebehu piatich dní (23. 9. – 27. 9.) uskutoční v rámci multimediálneho festivalu Barbakan i prehliadka kvalitných filmov. V predpremiérach budete môcť vidieť napríklad… (více)