New Police Story

San ging chaat goo si

Pomsta Jackieho Chana

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Hong Kong / Čína, 2004, 123 min

Paradní akční krimi film.jackie tentokrát absolutně bez vtípků,bez jeho klasického humoru,naprosto vážný-a precizní.Co zustavá při starém je serie výborných akčních scén,doplněných skvělou choreografií,celkem dobrým příběhem a negumovými herci.český název Strach nad Hongkongem je opět přepichově trapný:).Pro všechny milovníky Chanovi tvorby a HK akčňáků výborná podívaná.(28.1.2008)

Naprosto nejlepší "Chanovka" jakou jsem zatím viděl!! Jackie nepředvádí trapné humorné voloviny, Jackie nepředvádí trapné nekonečné "bum-bác kung-fu", Jackie HRAJE (a snaží se jak může), projevuje tak silné emoce a tak věrohodně, jako je od akčních hrdinů málokdy vidět. Zdrcující první část filmu je absolutně špičková, sebevědomý superúspěšný policista sražen na kolena bandou vychytralých a mazaných šmejdů, kteří mu povraždí všechny policejní kolegy ... Jackie pochybující, topící se v depresích a alkoholu, zpočátku trochu i vystrašený. Úžasná postava "záhadného kolegy" dává Jackiemu maličkou naději stejně jako divákovi, která se stále zvětšuje ... Jackie střílející, střílející a střílející (díky bohu za to místo jeho trapného "kung-fu") a pokud už bojující, naprosto kontaktně s občasným, ale nerušícím střihem. Některé bojové akce, zejména Jackieho mi skutečně připomněly "božského Tonyho" ... Akorát k závěru se film přiblíží jaksi příliš náhle a nečekaně, ale o to víc tvrdě a zadostiučinění za bolest, kterou Jackie musí z počátku snést, je podle mne dostatečné ... Naprostá špička a velké překvapení!!(6.4.2009)

Jeden z nejlepších akčních filmů, co jsem za poslední (hodně dlouhou) dobu viděl. Technicky dokonalý, vynikající hudba a neskutečné kaskadérské kousky. Scéna krocení autubusu je nezapomentulná a myslím, že ještě hodně dlouho neuvidím něco lepšího. Chackie taky hodně omezil klaunovství, ale přesto je ve filmu pár hodně humorných scén, u propouštění z vězení jsem se málem po*ral smíchy.(19.7.2006)

Neviem, či je tento film nadväzujúci na predchádzajúce diely Police Story, pretože v Jackieho predhollywoodskej tvorbe mám značné medzery. Škoda, že práve týmto filmom neuskutočnil už toľko avizovaný koniec svojej kariéry, veľmi úspešnej, pretože by to bola dokonalá bodka! Hlavne spracovanie a celkový dojem s Jackieho a scenára ozaj podarený. Jackie hral, Jackie, kopal, dokonalá kombinácia. 85%.(22.5.2006)

Chani zaváleli! Akce (kterážto je největší pochoutkou filmu) je takřka bezchybná. Obdivoval jsem nakolik bylo veškeré to skotačení, zabíjení a ničení nápadité, adrenalinové, neokoukané, zkrátka fajnové. Jackie odvádí vzhledem ke svému požehnanějšímu věku práci hodnou hluboké úcty, jeho parádní "fyzický" výkon je také podtržen faktem, že jsou jeho kreace omezeny na nutné minimum. Jedna každá sekanice tak dostává punc klenotnické vybroušenosti. Poněkud zaostávajícím dojmem se pak vedle vypiplané akce jeví melodramatický ostatek filmu a upřímná snaha o "vážnost", která je však neustále bořena humornými vložkami - stále věřím v nechtěný paradox, takže to skousnu s trpkým výrazem (nebo ocením smíchem). Ale cenu za nejslabší článek filmu si nakonec odnáší nepodarek jménem hudba. Nechci být hrubý, tak prostě vězte, že je otřesná... :)_____Neubráním se a rozhodně musím New Police Story doporučit všem hračičkům, kteří se dodnes nezbavili své mladické závislosti na dánských plastových kostičkách. Scéna s LEGO je totiž highlight první jakosti!(30.7.2008)

• - Jackie chan ve filmu hrál, byl výkonným producentem a režíroval akční scény. (Rominator)

• - Ačkoliv má film v názvu "Police Story", nemá s předhozími filmy nic společného. (TomikZlesa)

• - Píseň "September Strom", která ve filmu zazní, nazpíval Jackie Chan. (TomikZlesa)