Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Jazzzz

Není to je jedna z dalších pecek, kterými nás tento geniální režisér už obdařil, ale rozhodně z toho sálá jeho charakteristické kouzlo, které já mám prostě rád. Film jsem zatím viděl jen jednou na rozdíl od většiny Burtonových filmů a některé z nich jsem v plné kráse pochopil až po několikátém shlédnutí (viz Mars útočí, který se z hodnocení odpad vyškrábal až na 5 hvězd). ()

hroubek

Temné stíny jsou zklamaní. Tima Burtona mám rád, ale čeho je moc toho je příliš. Osobně jsem nepochopil do jakého žánru bych měl film přiřadit. Jestli komedie, horor, fantasii nebo všechno dohromady. Myslím, že to neví ani sám režisér. Zas na druhou stranu se Burtonovi podařilo výtečně zobrazit retro atmosféru a to ve všech detaile ať už jde o obraz, hudbu, vizuální stránku. Do příběhu se dostanete přes příjemný prolog. A pak se nám jednoduše představí celá rodina Collinsových. Vše se pořádně rozproudí s příchodem Deppa s Evou Green. A celé to funguje do posledních patnácti minut, které se promění v neuvěřitelnou frašku. Deppovi to s Evou Green moc sluší, i když většina lidí bude mít oči jen pro ní, protože je děsně sexy. Michelle Pfeffer, Chloë Grace Moretz jsou poměrně nevyužité. Opravdu mě zklamala Helena Bonham Carter, která mě tam přišla zbytečná. Ve filmu je spousta momentů, kterou jsou velmi vtipné, zábavné a typicky Burtonovské. Přes všechny klady filmu se, ale nemůžu přenést přes poslední čtvrt hodinu, která podráží filmu nohy velmi ošklivým způsobem. ()

Angelic-77

Nejlepší na Temných stínech byly rozhodně efekty, dále pak kostýmy a make-up, jak už tady bylo řečeno a bohužel se budu muset opakovat i v další v diskuzi uváděné věci - charaktery postav absolutně nedomyšlené a nerozvinuté, velká škoda. Celkově je film docela zábavná oddychovka, snadno využitelná v případě, že se člověk chce odreagovat nebo zkrátka nějak zabít čas :-). ()

Steny94

Tim mi s Dark Shadows jedine dokázal že ma nedokáže sklamať s žiadnym kúskom ktorý si pripraví a aj keď som sa po zhliadnutí traileru trocha zľakol (pretože som očakával že sa bude film uberať trocha iným smerom), aj tak som sa strašne tešil a teraz už viem že to boli len zbytočné obavy.Johnny bol ako upír vo svojom živle a jeho výrok na Alica Coopera:“ Ugliest woman I ever seen“ ma dostal!Film je vtipný,po grafickej,hereckej a samozrejme režijnej stránke dokonalý a myslím si že poteší každého fanúšika tria Burton/Depp/Bonham.Určite odporúčam,Tim proste vie ako na to!!! ()

jujec

Považuji za hřích, když tvůrci upoutávky do ní sestříhají VŠECHNY vtipné a zajímavé scény. V tomto případě tomu tak bylo - film, který, alespoň dle upoutávky, měl být vtipný, svižný a nápaditý, byl vlastně jen jednoduchým příběhem, který ničím nepřekvapil. Jistě, několik hezkých efektů zaujalo, ale když se ve filmu o upírovi a jeho lásce k lidské bytosti zjeví vlkodlak a zjevně nejde o parodii na Stmívání, člověk se musí zamyslet, jestli to autor myslel jako vtip nebo ne. ()

VasaX

Nový počin z dílny Tima Buřtíka a jeho věrné skvadry herců (a jiných pomocníků). Na jednu stranu je to jakási záruka kvality, protože základní skvadra má dobrou hodnotu a Tim vždycky přibere nějaké další zajímavé talenty. Na druhou stranu se prostě nedá vyhnout jakémusi pocitu stereotypu. A stereotypy u Tima Burtona jsou už celkem pověstné. Nevšední a zvláštní, ale jeho vlastní stereotypy.___ Temné stíny tímto trpí o trošičku méně, než předchozí kousky, ale ta troška je pořád dost zanedbatelná, a proto snad mají Temné stíny dosti průměrné hodnocení, pro někoho až špatné. A přitom to není žádná hrůza. Má to nápad, je to zábavné, dlouhé a přesto nenudící, je pořád na co koukat - jak na výpravu, tak případný děj a herecké výkony. Jen je z toho znát, že Burton jede zase takovou tu svou rutinku. Depp je super, Moretz je taková lehce otravná a dává mi pocit, že je tam jen protože je jaksi v kurzu a Burton potřeboval trošku naředit své věrné herce. Bothamka mě tam otrávila trochu více, protože je tam, ona s její rolí, očividně jen navíc, nic by se nestalo, kdyby tam její postava vůbec nebyla. Pfeiffer vypadá dobře a hraje stále dobře, Eva Green je taktéž pozitivním přínosem a vypadá půvabněji než kdy předtím.______ Celkově jde tedy o dobrou podívanou, příjemnou, zábavnou, i když to není nic extra a věřím, že se najde dost lidí, které to neosloví, a které ani nepotěší popkulturní odkazy sedmdesátých let, ani "that hidious woman Alice". Já jsem byl potěšen, pobaven a neuražen, a to mi pro příjemnou oddechovou podívanou stačí. ()

morena.jea

Burton predsa nebude točiť filmy podľa jednej šablóny, zmierte sa s tým. Na komédiu je to síce málo vtipné, na horor málo strašidelné ale na zabitie voľného večera úplne ideálne. ()

Mishqo

od Tima Burtona by človek čakal viac, no ale nie každý deň je nedeľa...bolo to viacmenej suché s výnimkou pár svetlých momentov a nenápadité, atmosféra celkom fajn aj zasadenie do 70. rokov, ale ani hercom to moc nesedelo - postavy neboli ušité na mieru čo v konečnom dôsledku znamená ľahostajnosť voči tomu čo sa s nimi deje, ešte hudbu by som mohol pochváliť...60% ()

Timak

Mám z toho všeho pocit, jakoby se trio Burton - Depp - Carter jeden víkend opravdu nudili, a proto vytvořili spolu tento film. A i když mě nikdy nezklamali, tak toto opravdu není trefa do černého. Avšak Michelle je velkým překvapením a drží prapor velmi vysoko a nutí vás tento film dokoukat do konce. ()

Danny F.

Vizuál typicky Burtonovský. Herecké obsazení perfektní. Příběh samotný nenáročný a zábavný. Kombinace hororové komedie zde sedí výborně. 70% ()

JohnSmith

Hodně slabá Burtonovka. Sice se pan režisér nezapřel, zvlášť v obsazení, výpravě a kameře, ale bohužel je to celé mdlé, krom finálního souboje v sídle Collinsových. Vtipné to taky moc není. ()

sskrblik

Tak nevím jestli Burton už natolik "zburtonovatěl" (chápej zevšednil), že mě tento film nic neříká, anebo je to vážně tak hloupé? Odpověď si najde každý sám, nicméně musím uznat, že tohle je nejhorší film od pana režiséra. ()

Eleanor05

Tim Burton se prudce řítí z kopce a bohužel s sebou bere i svou ženu Helenu Bonham Carter a Johnnyho Deppa. Podařilo se mu totiž nemožné - Dark Shadows jsou ještě horší, než Alenka v říši divů a těch pár vydařených gagů nemůže vykompenzovat nekonečnou trapnost hrůzostrašného konce. Moje hodnocení je někde mezi 1* a odpadem!, ale z úcty k tomu, kým Tim Burton býval a jaké filmy kdysi točil, jsem nakonec zvolila 1*. ()

VanTom

Krásné vizuálně, hudebně, výpravou, obsazením, nejspíš i námět vypadal jako sázka na jistotu. Také to zpočátku nebylo zlé, vcelku atmosférické a mírně humorné, nicméně většina scén působila dost hluše a spousta motivů zůstávala nevyužita, ke všemu se velmi často a násilně měnila nálada filmu - groteska, horor, romance... Ubrat hvězdičku mě ale donutilo až neskutečně přeplácané finále a také to, že Barnabáš ve filmu zabije cca 20 náhodných nevinných lidí a my se tomu jako máme smát?! ()

zdenny

Typická Burtonovská práce. Každý obraz je jak nenapodobitelná pohlednice. Tim si krásně a zručně umí hrát s barvami, přičemž celé jeho dílo vyznívá velice svébytně a originálně. Tradičně do svého filmu zakomponoval své dvorní herce Johnnyho Deppa a Helen B. Carter, bez kterých si jeho filmy divák neumí snad ani představit. Děj filmu byl velice jednoduchý, zato velice roztomilý a hravý. Takže musím říct, že i když mě film ničím neobohatil, jeho atmosféru vnímám pořád. Je to ten druh filmu, který se perfektně hodí k vánočním svátkům anebo (a to i možná spíš) k blížícímu se Halloweenu. Film má opravdu krásnou, tajuplnou atmosféru. Jeho třešničkou je vynikající výkon J. Deppa (jeho maska a chování gentlemana jsou nezapomenutelné) - ostatně jako vždy (a to píši v každém svém komentáři). Skutečně je na světě málo herců, kteří umí hrát tak nonšalantně jako on. Tento film atmosféricky patří do kategorie filmů jako např. "Lidé z předměstí", "Beetlejuice" anebo seriálu "Adamsova rodina". Takže milovníkům těchto filmů vřele doporučuji. ()

Brain-D

Mírně vtipná parodie na horory od velkého Tima Burtona, který tentokrát docela zklamal. Všichni herci byly k ničemu a neužiteční. Hlavní hvězda je Johny Depp a kde není, tam to nudí. Škoda. ()

Terzeus

Týždeň po dopozeraní a premýšľaní som zmenil náhľad: Temné Tiene sú krásne natočeným, pohodovo pozerateľným, u väčšiny postáv výborne zahraným no emocionálne prázdnym filmom. Tim Burton je dobrý režisér, avšak mu dochádzajú nápady, všetko len prebral, vracia sa k prežitým konvenciám klasického hororu a posledných 20 minút len dokazuje celkovú strnulosť tohto filmu, ktorý patrí k tomu najslabšiemu, čo kedy Burton vytvoril. Na jeho remesle v tomto snímku je však pozitívne vidno aj jeho skúsenosti v bezchybných, opäť teatrálnych kompozíciách (ktoré sú v závere dosť zlé) ale naopak slabosť filmu vidno v spracovaní jednotlivých plochých postáv vyvodených zo sitcomu. Napriek ľahkému béčkovému scenári príbeh dáva zmysel, čo je tiež plus. Pri tomto produkte sa však hrá s postavami a ich motívmi ale zabúda na divákov náhľad a potrebu spojiť tieto dve entity – dianie na plátne a prístup diváka k tomu, čo vidí. Posledných dvadsať minút navyše režisér využil ako ukážku tuctovosti a oproti zvyšku filmu pôsobia proste zle, nemiestne, absolútne nevhodne a násilne. Každopádne je tento film veľmi príjemnou spoločnosťou na zahnanie nudy. Poteší skvelou kamerou a klasickou štylizáciou. Efekty sú na nič, parádne a náležite hrajúce obsadenie je nevyužitým potenciálom keďže hrali sitcomové neoriginálne postavy. Teatrálnu atmosféru, ktorá zachraňuje túto poctu klasickým hororom avšak Burton trhá v posledných 20 minútach. 65%. ()

Pump

Johnny Depp se pro takové role narodil. Skvělá rodinná komedie pro příjemný rodinný večer. Samozřejmě kdo chce psa bít, hůl si vždy najde a i tady se najde několik nedostatků. Hravě je však přehlédnete. Herecké obsazení a hudba jsou naprosto kouzelné. Nevím jestli to byl pouze můj pocit, ale cítil jsem jistou spojitost s Adamsovou rodinou. Slečna Moretz byla naprosto okouzlující. Gagy jsou skvělé. Na dnešní dobu, kdy Hollywood chrlí komedie jako na běžícím pásu, slušný nadprůměr. Film mohu vřele doporučit. ()

Unnamed

Já vážně nevím. První půlhodinka byla super, mělo to dobrou atmosféru, ale pak to už šlo jen a jen dolů. Finále pak bylo vážně naprosto neuvěřitelně otřesné. Vizuálně pěkné, ale ten příběh - bleh! 2* ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra